finał (0:0)

10.11.2023, 20:30 • Stadion Energa, Gdańsk • 15 • 15. kolejka • Maciej Kuska

BETFAN: 3.1 3.45 2.2

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały na bramkę: 2:4. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:0. Faule: 16:14. (22:46:12)
Pierwsza połowa była wyrównana. Druga połowa z lekkim wskazaniem na gospodarzy ale to nie przełożyło się na zdobycze bramkowe. Lechia nie przegrała od 6 spotkań natomiast Wisła nie wygrała trzeciego meczu z rzędu. Remis w Gdańsku Lechia remisuje z Wisłą Kraków 0:0.

90+5

90+5

Dominik Piła uderzył ale nad bramką.

90+4

Rzut wolny dla Wisły i dośrodkowanie Igora Sapały ale tragiczne wykonanie.

90

Łukasz Kuźma do podstawowego czasu gry dolicza 5 minut.

89

Zhelizko ukarany żółtą kartką.

89

Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Kończy się strzałem ,które wyłapuje Raton.

85

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk:
z boiska schodzi Marc Carbo, na boisku pojawia się Igor Sapała.

85

Dwie ostatnie zmiany w Wiśle Kraków.
Miki Villar zmieniony przez Bartosza Talara.

83

Kolejny rzut rożny dla Wisły.

79

Dwie zmiany w Lechii Gdańsk.
Carlos Mena opuszcza plac gry. Jakub Sypek pojawia się na murawie.
Natomiast z boiska schodzi Tomas Bobcek, na boisku pojawia się Dariusz Zjawiński.

79

z boiska schodzi Tomas Bobcek, na boisku pojawia się Dariusz Zjawiński.

78

Jaroch uderza z dalszej odległości. Piłka skozłowała i będzie rzut rożny dla Wisły.

76

Zaczęliśmy ostatni kwadrans gry na Polsat Plus Arenie nadal mamy wynik bezramkowy.

75

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Gogóła uderzał Satrustegui prosto w bramkarza gospodarzy Sarnavskiego.

75

Olsson wybija na rzut rożny piłkę.

74

Faulowany Marc Carbo i rzut wolny dla gości.

73

Chindris faulowany przez Sobczaka.

71

Pierwsza zmiana w drużynie Szymona Grabowskiego. Zagrożony drugą żółtą kartką Tomasz Neugebauer opuszcza plac gry.

69

Trzecia zmiana w drużynie Wisły Kraków.

68

Rzut wolny dla Wisły

66

Zhelizko prostym podbiciem z rzutu wolnego , ale piłka mija bramkę Ratona.

65

Marc Carbo ukarany kartką.

64

Rzut wolny dla Lechii Gdańsk po faulu na Bobcku.

63

Była dobra sytuacji dla Lechii ale niestety zawodnik gospodarzy na spalonym.

62

Spalony Khlana i nadal mamy remis w Gdańsku.

60

Rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

58

Strzał Goku zblokowany. Dobrze przełożył sobie to Roman Goku.

55

Dominik Piła z pół obrotu uderzał ale czujnie Raton w bramce Wisły.

53

Podwójna zmiana w zespole Radosława Sobolewskiego. Jedna wymuszona przez kontuzję Junci.

53

Zmiana w drużynie Wisła Kraków:
z boiska schodzi Junca, na boisku pojawia się Satrustegui.

51

Mamy przerwę w grze. David Junca leży na boisku. Spowodowane jest to sytuacją w pierwszej połowie kiedy faulował Menę.
Druga połowa zaczęła się bez zmian w obu ekipach.

46

Łukasz Kuźma rozpoczął drugą połowę spotkania.

46

45+1

45

Pierwsza połowa potrwa jedną minutę dłużej.

43

Kolejny strzał Filipa Kapicia, ale bardzo niecelnie.

41

Kapitalne zagranie w trójkącie zawodników Wisły, uderzał Miki Villar, ale nieczyste uderzenie zawodnika Wisły.

38

Uderzał Alan Uryga, ale kapitan zderzył się z jednym z zawodników Lechii i nic ze strzału kapitana Wisły nie wynikło.

37

Rzut rożny dla Wisły.

36

Tomasz Neugebauer ukarany kartonikiem.

35

Kolejna akcja Lechii uderzał Neugebauer. Bezskutecznie.

34

Strata Carbo w środku pola. Dośrodkowanie Meny z prawej strony ,ale Khlan nie trafia czysto w piłkę.

33

Faulowany Jaroch.

32

Obie drużyny bardzo zachowawczo jak narazie.

30

Uderzenie Jarocha interweniuje Olsson i będzie rzut rożny dla Białej Gwiazdy..

27

Rzut wolny dla Wisły. Ale próba dośrodkowania bardzo słaba.

25

Żółta kartka dla gracza Wisły-Patryka Gogóła za próbę wymuszenia rzutu karnego.

24

Dośrodowanie Villara w pole karne do Rodado ale uderza Angel Rodado niecelnie.

22

Z 16 metra uderzał Mena ale niecelnie. Może podobać się ten gracz w tych pierwszych minutach spotkania.

21

Błąd bramkarza Wisły ,który wypuszcza piłkę z rąk. Lechia będzie wykonywać rzut rożny.

19

Wisła w ataku pozycyjnym ale bez większego efektu.

18

Posiadanie piłki na razie na korzyść Wisły 53%-47%

17

Dośrodkowanie Kałahura do Kapicia ale kapitan Lechii trafia nieczysto w piłkę.

12

Ostatni mecz w Gdańsku między obiema zespołami zakończył remisem 1:1.

11

Na razie początek spotkania raczej zachowawczo z obu stron. Bez żadnych konkretów z obu stron.

10

Miki Villar ukarany żółtą kartką za stempel na Miłoszu Kałahurze.

2

Pierwszy strzał niecelny notuje Wisła. Zza pola karnego uderzał Goku.

1

Jutro wypada w kalendarzu 11 listopada więc przed pierwszym gwizdkiem odegrany został Mazurek Dąbrowskiego.
Dziś rekord frekwencji w Gdańsku około 14 tysięcy ludzi zasiada na Polsat Plus Arenie.
Dziś odbędzie się 70 spotkanie między obiema ekipami. 28 razy wygrywała Wisła Kraków a 23 razy wygrywała ekipa z Trójmiasta. 18 razy oba zespoły dzieliły się punktami.
Arbitrem głównym będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku. Asystować będą mu Tomasz Kwiatkowski i Jakub Jankowski. Sędziom technicznym jest Radosław Trochimiuk. Za obsługę wozu VAR dzisiaj odpowiadają Piotr Urban oraz Grzegorz Kawałko.
„“Można powiedzieć, że zespół Lechii bardzo mocno się zmienił. Jest dużo nowych członów. Na początku ta gra nie układała się, ale ostatnie mecze pokazują, że drzemie w tym zespole naprawdę spory potencjał. Jeśli chodzi o takie mocne strony Lechii, to będziemy musieli uważać na fazę przejściową z obrony do ataku, bo w tym są naprawdę bardzo, bardzo groźni. Musimy ze swojej strony zabezpieczyć się przed tym w dobry sposób„“.Tak swoich najbliższych rywali ocenił trener Wisły Radosław Sobolewski
„Rywale bardzo dobrze czują się z piłką przy nodze, chcą mieć przewagę w jej posiadaniu oraz dominować nad przeciwnikiem – ocenił trener Lechii Gdańsk Szymon Grabowski przed piątkowym meczem z Wisłą Kraków.“

Lechia Gdańsk: Sarnavsky-Piła, Chindris, Olsson, Kałahur – Zhelizko, Kapić, Neugebauer, Mena, Khlan – Bobcek.

Rezerwowi: Mikułko, Brzęk, Bugaj, Koperski, D'Arrigo, Sypek, Zjawiński, Kardaś, Sezonienko.

Wisła Kraków:.Raton – Junca, Uryga, Colley, Jaroch – Gogół, Carbo, Goku, Alfaro, Villar – Rodado

Rezerwowi: Broda, Sapala, Talar, Satrustegui, Sobczak, Łasicki, Kutwa, Wiśniewski, Baena
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   36. Neugebauer (LGD), 89. Zhelizko (LGD) – 10. Villar (WIS), 25. Gogół (WIS), 65. Carbo (WIS)

Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:0. Foule: 16:14.

Lechia Gdańsk: Sarnavsky-Piła, Chindris, Olsson, Kałahur – Zhelizko, Kapić, Neugebauer (71.Sezonienko), Mena, (79.Sypek) , Khlan – Bobcek (79.Zjawiński).

Zmiany: Mikułko, Brzęk, Bugaj, Koperski, D'Arrigo, Sypek, Zjawiński, Kardaś, Sezonienko.

Trener: Szymon Grabowski

Wisła Kraków: Raton – Junca (53.Satrustegui), Uryga, Colley, Jaroch – Gogół, Carbo (85.Sapała), Goku, Alfaro (53.Baena), Villar, (85.Talar) – Rodado (69.Sobczak)

Zmiany: Broda, Sapala, Talar, Satrustegui, Sobczak, Łasicki, Kutwa, Wiśniewski, Baena

Trener: Radosław Sobolewski

Sędziowie: Łukasz Kuźma-Główny, Tomasz Kwiatkowski,Jakub Jankowski-liniowi, Radosław Trochimiuk-techniczny VAR-Piotr Urban AVAR-Grzegorz Kawałko