PKO Ekstraklasa

Radomiak Radom – Legia Warszawa

0:1

finał (0:1)

05.11.2023, 17:30 • Stadion im. Braci Czachorów, Radom • 14 • 14. kolejka • Sebastian

STS: 3.8 3.7 1.97

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:56)
Posiadanie piłki: 59% : 41%.
Strzały na bramkę: 1:4.
Strzały niecelne: 6:1.
Rzuty rożne: 8:5.
Spalone: 2:1.
Faule: 14:13.
Konfrontacja w Radomiu zakończona zwycięstwem 1:0 Legii Warszawa. To przełamanie wicemistrza Polski po czterech porażkach z rzędu w PKO Ekstraklasie.

90+6

90+3

Z kolei przyjezdni coraz bliżej zdobycia przełomowego kompletu punktów.

90+2

Ostatnie szanse podopiecznych Constantina Galci na uniknięcie w tym meczu porażki.

90

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89

Pokazał się Leonardo Rocha, ale nie przebił się przez obrońców Legii Warszawa.

88

Jeszcze zamieszał w składzie Kosta Runjaić przed ostatnimi minutami spotkania.

87

Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
z boiska schodzi Josue, na boisku pojawia się Maciej Rosołek.

86

Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

85

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

84

Nieudana wymiana podań na boku boiska w wykonaniu Radomiaka. Wmieszał się w to wszystko Gil Dias.

82

Akcja Legii Warszawa zakończyła się mocnym, ale niedokładnym uderzeniem poza bramkę strzeżoną przez Alberta Posiadałę.

81

Ostatnie szanse obu jedenastek na poprawienie wyniku.

79

Zmiana w drużynie Radomiak Radom:
z boiska schodzi Edi Semedo, na boisku pojawia się Leândro Rossi Pereira.

78

z boiska schodzi Jan Grzesik, na boisku pojawia się Damian Jakubik.

78

z boiska schodzi Michał Kaput, na boisku pojawia się Christos Donis.

78

Albert Posiadała interweniował z powodzeniem po zagraniu Josue z rzutu wolnego.

76

8569 kibiców na trybunach.

76

Radomiak planuje natarcie do samego zakończenia spotkania.

75

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74

Poradzili sobie Legioniści, a konkretnie Artur Jędrzejczyk z dośrodkowaniem Ediego Semedo.

73

z boiska schodzi Marc Gual, na boisku pojawia się Ernest Muçi.

73

Tomas Pekhart nie oddał dobrego strzału głową po dorzuceniu Gila Diasa.

71

z boiska schodzi Rafal Wolski, na boisku pojawia się Leonardo Miramar Rocha.

70

Kacper Tobiasz zdążył na linii bramkowej i nie pozwolił gospodarzom na doprowadzenie do remisu zaskakującym zagraniem.

69

Blokowane uderzenie Juergena Elitima po dograniu Josue z rzutu rożnego.

68

Przebudzenie w ofensywie Legionistów i szansa na zagrożenie przeciwnikom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

67

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Pekhart za zbyt wysokie podniesienie nogi.

65

z boiska schodzi Blaž Kramer, na boisku pojawia się Tomas Pekhart.

64

z boiska schodzi Jurgen Çelhaka, na boisku pojawia się Juergen Elitim.

64

64. Pedro Henrique strzelił niecelnie!

64

Pedro Henrique nie strącił piłki do bramki Legii Warszawa po dorzuceniu zza pola karnego Luizao.

64

Nikomu nie udało się oddać uderzenia po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w pole karne Legii Warszawa.

62

Żółtą kartkę otrzymał Jurgen Celhaka za ostre przewinienie.

60

Na zakończenie kwadransa po przerwie było niedokładne uderzenie zza pola karnego Pedro Henrique.

58

Będzie także niebawem zmieniać Kosta Runjaić.

58

Przerwa w grze po nieprzyjemnie wyglądającym zderzeniu Ediego Semedo z Gilem Diasem.

57

z boiska schodzi Frank Castañeda, na boisku pojawia się Lisandro Semedo.

56

Z powodzeniem na przedpolu poradził sobie Kacper Tobiasz.

55

Przewinił w pressingu Josue.

54

Kompletnie niechlujne przyjęcie piłki ustawionego na desancie Blaza Kramera po wykopie Kacpra Tobiasza, a do tego jeszcze staranował przeciwnika.

53

Blokowane dośrodkowanie Ediego Semedo na prawej stronie boiska.

52

Bartosz Slisz nie pokonał swoim zbyt delikatnym strzałem Alberta Posiadałę.

51

Konsultacje w sztabach szkoleniowych. Być może niebawem trenerzy zdecydują się na wprowadzenie zawodników z ławki rezerwowych na boisko.

50

Luizao powrócił na własną połowę boiska i poradził sobie w konfrontacji z Gilem Diasem.

49

Z powodzeniem interweniował kilka kroków od własnej bramki Kacper Tobiasz.

48

Pedro Henrique nie zdołał wyłuskać piłki dla Radomiaka w pojedynku powietrznym ze Stevem Kapuadim.

47

Będąca na prowadzeniu Legia Warszawa przystąpiła do spokojnego wymieniania podań na własnej połowie boiska.

46

Piłkarze powracają z szatni na boisko.
Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Nie spieszyło się Łukaszowi Kuźmie z zakończeniem pierwszej połowie spotkania. Legia Warszawa jest na prowadzeniu 1:0 dzięki strzałowi Josue z rzutu karnego. Radomiak na razie bez celnego uderzenia na bramkę Kacpra Tobiasza.

45+4

45+2

I jeszcze jedna przerwa w grze spowodowana urazem. Tym razem Bartosz Slisz poszkodowany w jednej z konfrontacji w polu karnym Radomiaka.

45

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44

Nieudana próba uruchomienia Blaza Kramera kolejnym dośrodkowaniem.

43

Przerwa w grze spowodowana urazami Pedro Henrique oraz Marca Guala.

42

Poradzili sobie gospodarze z wyekspediowaniem piłki po płaskim dośrodkowaniu Gila Diasa.

41

Spokojne wznowienie grania krótkim podaniem w wykonaniu Alberta Posiadały.

40

Głośna reakcja Josue na przewinienie Rafała Wolskiego.

38

Nieudana akcja Radomiaka z wykorzystaniem ustawionego na prawej stronie boiska Jana Grzesika.

37

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Wszołek za ostre przewinienie na Franku Castanedzie.

36

Nieudana próba przeprowadzenia ataku kombinacyjnego z udziałem Marca Guala.

34

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Wolski za próbę wymuszenia rzutu karnego.

32

32. Edi Semedo nie pokonał bramkarza!

32

Edi Semedo oddał uderzenie z ostrego kata nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Kacpra Tobiasza.

31

Zadymiło się na trybunach po racowisku.

30

Wymiana podań i mocne uderzenie z powietrza Gila Diasa prosto w Alberta Posiadałę.

28

28. JOSUE - 0:1

28

Gol dla Legii!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa JOSUE.

Pewne wykonanie jedenastki i strzał Josue w środek bramki dał prowadzenie gościom.

27

Przerwa w grze była spowodowana urazem Pawła Wszołka.

25

25. Faul Franka Castanedy na Pawle Wszołku i rzut karny!

25

Rzut karny dla Legii Warszawa po przewinieniu na Pawle Wszołku!

23

Także po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Legii Warszawa podniosła się temperatura pod bramką Kacpra Tobiasza.

21

Żółtą kartkę otrzymał Steve Kapuadi za przewinienie na Edim Semedo.

21

21. Steve Kapuadi główkował w bramkarza!

21

Steve Kapuadi główkował w rękawice bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Josue.

20

W ostatnim momencie interweniował wślizgiem Dawid Abramowicz po podaniu prostopadłym do Pawła Wszołka.

19

Ani Blazowi Kramerowi, ani Marcowi Gualowi nie udało się oddać uderzenia po dograniu Josue.

18

Starają się przyspieszyć na połowie przeciwnika podopieczni Kosty Runjaicia.

18

Bardzo długie wznowienie gry wrzutem z autu przez Pawła Wszołka.

17

Przegrana na boku boiska konfrontacja Pedro Henrique z Rafałem Augustyniakiem.

16

Nieudane podanie Rafała Wolskiego i piłka została przyznana ponownie zawodnikom Legii Warszawa.

15

Bezbramkowy kwadrans spotkania za drużynami.

14

Steve Kapuadi ostatecznie nie oddał uderzenia po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego. Poradzili sobie zawodnicy w zielonych strojach z białymi elementami.

13

Po rzucie wolnym jeszcze korner dla przyjezdnych.

13

Nieudana próba przyspieszenia ataku Legii Warszawa w wykonaniu Bartosza Slisza.

12

Poradzili sobie gospodarze, a konkretnie Pedro Henrique z wyekspediowaniem dośrodkowania Josue z rzutu rożnego.

12

Korner dla Legii Warszawa.

11

Luizao oddał zdecydowanie niecelne uderzenie zza pola karnego.

10

Podanie do szeroko ustawionego Dawida Abramowicza, który nie znalazł miejsca do wykonania dośrodkowania i jeszcze wycofał piłkę do Luizao.

8

Gospodarze przechwycili piłkę w ich posiadanie i starali się zdobyć miejsce do przeprowadzenia skutecznego ataku.

7

Pierwsza awantura zrobiona poza boiskiem przez Josue.

6

Żółtą kartkę otrzymał Frank Castaneda za faul taktyczny na Bartoszu Sliszu.

6

Nieudana szarża Ediego Semedo na boku boiska i skrzydłowemu Radomiaka nie udało się wywalczyć nawet rzutu rożnego w konfrontacji z Gilem Diasem.

5

Dla odmiany wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Constantina Galci.

4

Gospodarze stłoczyli się w komplecie na własnej połowie boiska.

3

Spokojna wymiana podań proponowana przez podopiecznych Kosty Runjaicia.

2

Legia Warszawa w białych koszulkach i getrach, a do tego w czarnych spodenkach. Z kolei gospodarze z Radomia w równie klasycznych zielonych strojach z białymi elementami.

1

Konfrontacja jeszcze poprzedzona minutą ciszy.
Piłkarze wychodzą z tunelu na boisko.
Dobiega końca rozgrzewka na stadionie w Radomiu.
Trwają przygotowania do rozpoczęcia starcia na stadionie Radomiaka.

Radomiak Radom: Posiadała – Grzesik, Rossi (C), Cestor, D. Abramowicz – E. Semedo, Novaes Palhares, Kaput, Wolski – Castañeda – Henrique.
Rezerwowi: Bąkowski – Sa, L. Semedo, Rossi Pereira, Jakubik, Cichocki, Rocha, Okoniewski, Donis.
Trener: Constantin Galca

Legia Warszawa: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Çelhaka, Dias – Josue (C), Kramer, Gual.
Rezerwowi: Kobylak – Ribeiro, Pekhart, Pankov, Muçi, Elitim, P. Kun, Rosołek, Strzałek.
Trener: Kosta Runjaić

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

0:1

finał (0:1)

Gole: 28. Josue (kar.)

Kartki:   6. Castañeda (RAM), 34. Wolski (RAM) – 21. Kapuadi (LEG), 37. Wszołek (LEG), 62. Çelhaka (LEG), 67. Pekhart (LEG)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
Strzały celne: 1:4. Strzały niecelne: 6:1. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 2:1. Foule: 14:13.

Radomiak Radom: Posiadała – Grzesik (78. Jakubik), Rossi (C), Cestor, D. Abramowicz – E. Semedo (79. Rossi Pereira), Novaes Palhares, Kaput (78. Donis), Wolski (71. Rocha) – Castañeda (57. L. Semedo) – Henrique.
Zmiany: Bąkowski – Sa, Cichocki, Okoniewski.

Legia Warszawa: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Çelhaka (64. Elitim), Dias – Josue (C) (87. Rosołek), Kramer (65. Pekhart), Gual (73. Muçi).
Zmiany: Kobylak – Ribeiro, Pankov, P. Kun, Strzałek.

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok)