15.10.2023, 20:45 • PGE Narodowy, Warszawa • Grupa E • Sebastian

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne relacje. (22:45:44)
Strzały niecelne: 13:3.
Rzuty rożne: 8:6.
Spalone: 0:1.
Faule: 10:14.
Nie no, katastrofa, piłkarska. Trudno to nawet skomentować, chociaż dziesiątki ekspertów będą musieli to zrobić. Polska zremisowała 1:1 z Mołdawią. Bramka Karola Świderskiego tylko na miarę punktu. Prawdopodobnie droga do Euro 2024 wiedzie już wyłącznie przez baraże.

90+5

90+4

Jakby to nie była jednak Mołdawia, to możliwe, że ostatni kontratak przyjezdnych zakończyłby się zwycięskim golem.

90+2

Broni Dorian Railean, ale musiał sobie z tym poradzić.

90+1

90+1. Adam Buksa główkował niecelnie!

90+1

Niezła szansa na rozstrzygnięcie meczu na przekór czasom i ludziom złym. Adam Buksa strącił piłkę nieznacznie niedokładnie po dorzuceniu Piotra Zielińskiego.

90

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90

Mateuszowi Borkowi, komentującemu mecz w Telewizji Polskiej, zebrało się na jakieś wspomnienia. Nam przypomina się głównie mecz z Kiszyniowie sprzed dwóch miesięcy.

89

Kamil Grosicki robi dużo wiatru, chociaż raz efekt jest pozytywny, raz negatywny.

86

Wyleguje się Mołdawianin na boisku.

86

86. Jakub Kamiński strzelił w bramkarza!

86

Szkoda. Dobre wejście Kamila Grosickiego i wykonał on groźne wstrzelenie w pole karne po podaniu Przemysława Frankowskiego. Zamykał to Jakub Kamiński, ale oddał uderzenie w nogi Doriana Raileana.

85

Dorian Railean napomniany żółtą kartką za opóźnianie gry.

84

Przewinienie Adama Buksy w konfrontacji fizycznej na połowie przeciwnika. Bezbarwne wejście tego napastnika.

84

Zmiana w drużynie Polska:
z boiska schodzi Tomasz Kędziora, na boisku pojawia się Kamil Grosicki.

83

Dośrodkovia. Ostatnio, kiedy to napisaliśmy, to za chwilę padła bramka.

83

Filip Marchwiński był wściekły, kiedy przeciwnik wybił dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z rzutu wolnego na korner.

82

Sergiu Platica napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko narożnika własnego pola karnego.

81

Kopanina straszna. Będzie to chyba ratować Kamil Grosicki.

80

Poświecili telefonami kibice na trybunach. Wyglądało przez moment jak machanie białymi chusteczkami.

79

Zmiana w drużynie Mołdawia:
z boiska schodzi Vadim Rață, na boisku pojawia się Serafim Cojocari.

79

z boiska schodzi Ion Nicolaescu, na boisku pojawia się Victor Bogaciuc.

78

Pograli jak u siebie Mołdawianie i w efekcie przypomną Polakom o bronieniu przy rzutach rożnych.

77

Atmosfera, jak to atmosfera, na PGE Narodowym. Przez lata wszystko zostało już chyba powiedziane.

76

Akcja Filipa Marchwińskiego, ale później trudno przebić się z wrzutką przez ścianę czterech zawodników w niebieskich strojach.

75

Kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Po publiczności widać ogromne zdenerwowanie.

74

Przewinienie Filipa Marchwińskiego, który starał się o odzyskanie piłki wysoko na połowie przeciwnika.

74

Kilka minut bez niebezpiecznego strzału na bramkę Doriana Raileana, co jest niepokojące.

72

Zapewne Polska będzie napierać do końca spotkania, no chyba że wcześniej strzeli drugiego gola. To jednak na razie wciąż, niestety, w trybie życzeniowym.

71

z boiska schodzi Paweł Wszołek, na boisku pojawia się Jakub Kamiński.

71

z boiska schodzi Arkadiusz Milik, na boisku pojawia się Adam Buksa.

71

z boiska schodzi Sebastian Szymański, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

71

Paweł Wszołek zbyt agresywnie próbował opanować piłkę po miękkim dośrodkowaniu. Faul i piłka dla Mołdawii.

70

z boiska schodzi Nichita Moțpan, na boisku pojawia się Mihai Plătică.

70

z boiska schodzi Ioan-Calin Revenco, na boisku pojawia się Sergiu Platica.

69

Dwa nieudane podania w pole karne Przemysława Frankowskiego.

67

Nożycami reprezentant Mołdawii, ale we własnym polu karnym. Cyrkowe wybicie piłki po dorzuceniu w wykonaniu Piotra Zielińskiego. Trochę szkoda, że zawodnik Napoli nie znalazł miejsca do oddania strzału.

66

Na razie jedna zmiana przeprowadzona przez selekcjonera Michała Probierza. Publiczność czeka na jeszcze jakiś impuls, ponieważ czas nie pracuje na korzyść Biało-Czerwonych.

65

Husario, do boju.

64

Przerwa w grze spowodowana urazem, nie spieszy się uwijającym się w obronie Mołdawianom.

63

Obudzili się przyjezdni i starali się zagrozić Wojciechowi Szczęsnemu atakiem oskrzydlającym.

61

Na początek przedostatniego kwadransa świetne podanie otwierające Karola Świderskiego. Po nim wrzutka Pawła Wszołka i próba oddania strzału nożycami przez Przemysława Frankowskiego. Nie wyszło.

60

z boiska schodzi Maxim Cojocaru, na boisku pojawia się Vitalie Damașcan.

59

Polska nie dopuszcza przeciwnika do głosu w ofensywie po przerwie.

58

Dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego zostało poskromione na przedpolu przez Doriana Raileana.

57

Polska na połowie przeciwnika i poszukiwanie miejsca do przeprowadzenia jeszcze jednego skutecznego ataku. Piłka jednak została wycofana spod pola karnego pod koło środkowe.

55

Chwila na złapanie oddechu przez reprezentantów Mołdawii po przewinieniu na wysokości koła środkowego.

Strzelcem bramki KAROL ŚWIDERSKI.

Jeszcze jedna centra, ale ta skuteczna, ta dająca radość. Gol dla Polski! 1:1 i trzeba iśc za uderzeniem! Karol Świderski opanował piłki po wrzutce Piotra Zielińskiego, którą przytomnie przepuścił Arkadiusz Milik. Napastnik Biało-Czerwonych dobrze opanował piłkę i pokonał płaskim strzałem Doriana Raileana.

52

Dośrodkovia.

51

Wstrzelenie z rzutu wolnego prosto na nogę przeciwnika. Bronią, bronią solidnie Mołdawianie.

51

Polacy ponownie wymienili podania, a efektem jest wywalczenie rzutu wolnego na wysokości pola karnego przez Pawła Wszołka.

49

Dobra wrzutka Piotra Zielińskiego, a po niej prawdopodobnie niewłaściwy zawodnik zabierał się do oddania strzału. Skończyło się strąceniem piłki poza lustro bramki Doriana Raileana.

48

Mołdawia wybrała się po raz pierwszy w drugiej części spotkania na połowę Biało-Czerwonych.

47

Przerwana przez przyjezdnych wymiana podań na prawej stronie boiska.

47

Przemysław Frankowski napomniany żółtą kartką za nurkowanie w polu karnym.

46

Blokowane uderzenie zza pola karnego Przemysława Frankowskiego. Umiejętne ustawienie zawodnika z Mołdawii.

46

z boiska schodzi Patryk Dziczek, na boisku pojawia się Bartosz Slisz.

46

46. Karol Świderski (POL)

46

Piłkarze ponownie na boisku, pora brać się na poważnie do grania.
Czekamy na lepszą drugą połowę meczu.
Polska nieco poprawiła wrażenie w ostatnich minutach w pierwszej połowie, ale nie poprawiła wyniku. Po ponad 45 minutach jest wstydliwe 0:1 w rywalizacji z Mołdawią. Nie ma tu specjalnie czego chwalić.

45+4

45+4

Denis Marandici napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45+3

45+3. Karol Świderski strzelił niecelnie!

45+3

Pudło! I to konkretne Karola Świderskiego. Powinno być wyrównanie w końcówce pierwszej połowy spotkania. Piotr Zieliński oraz Paweł Wszołek spowodowali kombinację błędów w obronie Mołdawii, ale nie udało się za to wymierzyć kary napastnikowi.

45

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45

45. Arkadiusz Milik trafił w bramkarza!

45

W 45. minucie były dwie najlepsze szanse na gola reprezentacji Polski. Obie miał Arkadiusz Milik. Problem w tym, że po dośrodkowaniu oddał z bliska dwa uderzenia prosto w szczęśliwie ustawionego Doriana Raileana.

44

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku zanim reprezentanci Polski będą musieli zejść do szatni przy gwizdach. Nie popieramy, ale trudno spodziewać się innej reakcji.

43

43. Paweł Wszołek główkował niecelnie!

43

Po wrzutce z rzutu wolnego do oddania strzału składali się Paweł Wszołek oraz Arkadiusz Milik. Główkował ten pierwszy, ale zabrakło mu dokładności do zatrudnienia, a może nawet pokonania Doriana Raileana.

42

Virgiliu Postolachi napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

42

Na razie w mediach społecznościowych większe emocje powoduje wieczór wyborczy niż wieczór reprezentacyjny. Może to i dobrze.

38

Przyblokowane uderzenie Karola Świderskiego i piłka poleciała wysoko ponad bramką Mołdawii. Jeszcze rzut rożny, a po nim piąstkowanie Doriana Raileana.

37

Dobrze nabiegał Przemysław Frankowski na dośrodkowanie Piotra Zielińskiego. Mołdawianom pozostał jeden obrońca, ale dosiągnęł futbolówkę i nie pozwolił na sprawdzenie strzałem Doriana Raileana.

36

Ion Nicolaescu poradził sobie w pojedynku powietrznym z Patrykiem Pedą. Co prawda jego strącenie zostało unieszkodliwione przez innego reprezentanta Polski, jednak Mołdawia miała już piąty korner.

35

Blokowane, płaskie dośrodkowanie Maxima Cojocaru.

34

Tomasz Kędziora pograł agresywnie w obronie i poradził sobie z powstrzymaniem przeciwnika. Mołdawia musiała zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na połowie Polski.

33

Reprezentanci Mołdawii agresywnie pressują. Przy aktualnym wyniku przyjezdnym na pewno nie zabraknie energii.

32

Celne uderzenie Polski. Zawsze coś, chociaż jakość nie porażała. Paweł Wszołek główkował w rękawice bramkarza po wrzutce z przeciwnego skrzydła.

31

Reprezentanci Polski podnieśli się z ławki rezerwowych i pressują swoją rozgrzewką podstawowych zawodników.

30

Dwa kwadranse meczu za drużynami i coraz mocniej irytujący jest dla publiczności nie tylko wynik, ale również sposób grania reprezentantów Polski.

29

Arkadiusz Milik nie dostarczył piłki zamykającemu atak Pawłowi Wszołkowi.

28

Jeszcze ciszej niż zwykle na PGE Narodowym, gospodarzom pozostało gonić wynik.

26

26. Ion Nicolaescu (MOL) - 0:1

26

Gol dla Mołdawii!
Strzelcem bramki ION NICOLAESCU.

Wojciech Szczęsny bezradnie rozkłada ręce, ponieważ tylko to mu pozostało. Bramkarz reprezentacji Polski tylko biernie przyglądał się, jak piłka ląduje w siatce po strzale Iona Nicolaescu. Koszmar powraca? Tak to wygląda! Napastnik gości był niepilnowany po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i oddał sytuacyjne uderzenie na 1:0.

25

Mołdawia momentami bawi się jakby grała w jakimś Kiszyniowie.

24

Rozegranie reprezentantów Polski z udziałem nawet Wojciecha Szczęsnego.

24

Poradzili sobie Polacy z serią dośrodkowań.

23

Seria rzutów rożnych wykonywana przez reprezentantów Mołdawii.

22

Interweniowali gospodarze po płaskim wstrzeleniu w ich pole karne Iona Nicolaescu.

21

Maxim Cojocaru napomniany żółtą kartką za kolejne przewinienie.

20

Zabrakło napastnika zdolnego do oddania strzału po wstrzeleniu Pawła Wszołka. Wcześniej bardzo dobrze zachował się Karol Świderski, który uruchomił zawodnika Legii Warszawa.

18

Karol Świderski strącił piłkę ponad poprzeczkę po dorzuceniu Sebastiana Szymańskiego z rzutu wolnego.

17

Oleg Reabciuk napomniany żółtą kartką za faul na Pawle Wszołku.

17

Obciął się Wojciech Szczęsny i nie wiadomo w sumie, dlaczego. Miał szczęście, że przeciwnikowi nie udało się skierować piłki do kompletnie odsłoniętej bramki.

17

Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez Polskę.

16

Reprezentacja Polski powróciła w posiadanie piłki i przebija się przez stłoczonych w jedenastu na własnej połowie boiska podopiecznych Siergieja Kleszczenki.

15

Virgiliu Postolachi podsumował pierwszy kwadrans meczu bardzo niecelnym strzałem. Na razie nic przełomowego się tu nie wydarzyło.

14

Jakub Kiwior zbiegł na prawą stronę boiska i przerwał dwójkową wymianę podań Nichity Motpana z Maximem Cojocaru. Goście musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu.

11

Ożywienie w ofensywie reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni nie zdołali jednak dobrze zakończyć ataku ani po podaniu przez centrum boiska Piotra Zielińskiego, ani po wstrzeleniu Pawła Wszołka.

10

Niezła akcja z wykorzystaniem Przemysława Frankowskiego, ale nie było strzału po dośrodkowaniu. Podobnie jak nie było uderzenia na zakończenie rajdu Iona Nicolaescu.

9

Nerwowe są ostatnie rozegrania zawodników Michała Probierza.

8

Jakub Kiwior musiał ratować skórę Piotra Zielińskiego i blokować odwetowe uderzenie jednego z reprezentantów Mołdawii.

7

Michał Probierz zaczyna widowisko przy linii bocznej boiska i pokrzykuje w kierunku podopiecznych.

6

Mołdawia podeszła po raz pierwszy przed pole karne Polski. Dwa dośrodkowania, z przeciwnych skrzydeł, ale nie wiadomo, o co w nich chodziło.

5

Polska ma od początku meczu przewagę w posiadaniu piłki. Piotr Zieliński starał się przyspieszyć akcję podaniem do Sebastiana Szymańskiego, jednak przed gracza Fenerbahce wskoczył defensor i pozwolił piłce na opuszczenie boiska.

4

Nieudana próba uruchomienia podaniem Pawła Wszołka, który dostaje możliwość pokazania się od pierwszego gwizdka.

3

Próba przyspieszenia ataku reprezentacji Polski podaniem crossowym. Poradzili sobie skoncentrowani na bronieniu goście.

2

Polska w białych koszulkach i getrach, a do tego w czerwonych spodenkach. Z kolei reprezentacja Mołdawii na niebiesko z białymi elementami na strojach.

1

Hymny narodowe.
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu, piłkarze wychodzą z szatni na boisko.
Trybuny PGE Narodowego wypełniają się kibicami. Polska potrzebuje kompletu punktów, żeby mieć los w swoich rękach przed zamykającym eliminacje starciem z Czechami.

Polska: Szczęsny – Kędziora, Peda, Kiwior – Wszołek, Dziczek, Zieliński, S. Szymański, Frankowski – Świderski, Milik.
Rezerwowi: Skorupski, Bułka – Cash, Wieteska, Piotrowski, Marchwiński, Grosicki, Kamiński, Buksa, D. Szymański, Bereszyński, Slisz.
Trener: Michał Probierz

Mołdawia: Railean – Craciun, Baboglo, Marandici – Revenco, Motpan, Rata, Reabciuk – Postolachi, Cojocaru – Nicolaescu.
Rezerwowi: Cebotari, Avram – Bolohan, Posmac, Platica, Damascan, Cobet. I. Jardan, Ieseanu, Cojocari, Bogaciuc, Platica.
Trener: Siergiej Kleszczenko

Sędzia: Artur Dias (Portugalia).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024. Biało-Czerwoni w przedostatnim spotkaniu cyklu podejmą Mołdawię. Początek starcia na PGE Narodowym w Warszawie w niedzielę o godzinie 20:45.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

1:1

finał (0:1)

Gole: 53. Świderski – 26. Nicolaescu

Kartki:   47. Frankowski (POL) – 17. Reabciuk (MOL), 21. Cojocaru (MOL), 42. Postolachi (MOL), 45+4. Marandici (MOL), 82. Platica (MOL), 85. Răilean (MOL)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 13:3. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 0:1. Foule: 10:14.

Polska: Szczęsny – Kędziora (84. Grosicki), Peda, Kiwior – Wszołek (71. Kamiński), Dziczek (46. Slisz), Zieliński (C), S. Szymański (71. Marchwiński), Frankowski – Świderski, Milik (71. Buksa).
Zmiany: Skorupski, Bułka – Cash, Wieteska, Piotrowski, D. Szymański, Bereszyński.

Mołdawia: Răilean – Revenco (70. Platica), Crăciun, Baboglo, Marandici, Reabciuk – Postolachi, Moțpan (70. Plătică), Rață (C) (79. Cojocari), Cojocaru (60. Damașcan) – Nicolaescu (79. Bogaciuc).
Zmiany: Avram, Cebotari – Bolohan, Posmac, Jardan, Ieseanu, Cobet.

Sędziowie: Artur Dias (Portugalia)