Liga Mistrzów UEFA

FC Porto – FC Barcelona

0:1

finał (0:1)

04.10.2023, 21:00 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • 2 • Grupa H • Maria Wyrzykowska

STS: 4.15 3.85 1.82

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (22:59:51)
Duży niedosyt mogą czuć piłkarze Porto, którzy mieli swoje szanse. Tym razem jednak szczęście po stronie Barcelony. Obie drużyny nie wystrzegły się dużych błędów i na pewno trenerzy mają dużo materiału do analizy. Po drugiej kolejce Porto ma na koncie 3 punkty i zajmuje drugie miejsce w tabeli, Barcelona na pierwszej pozycji z kompletem 6 oczek.

90+7

90+7

Jeszcze prostopadłe podanie od Fermina do Ferrana, ale ten ponad bramką.

90+7

Jeszcze jedno mocne dośrodkowanie z prawej strony, pewnie łapie piłkę Ter Stegen.

90+6

Kolejna wrzutka Conceicao, głową interweniuje Kounde.

90+5

Conceicao minął Alonso i podał w pole bramkowe, ale piłka wybita. Będzie wznowienie od bramki.

90+4

Zejście Conceicao do środka i strzał lewą nogą, piłka uderza w boczną siatkę.

90+3

90+3. Gavi (BAR)

90+3

Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu FC Barcelona (Gavi). W dziesiątkę skończy mecz Barcelona.

90+2

Chwilę później kontratak Barcelony, ale w ostatniej chwili wślizgiem wybija piłkę obrońca.

90+2

Próba dryblingu w wykonaniu Conceicao, ale został powstrzymany przez obrońców.

90

Sześć minut doliczonych przez arbitra.

90

Jeszcze kopnięty w rękę przy tej interwencji Ter Stegen, potrzebuje pomocy medycznej.

89

Prostopadłe podanie w stronę Conceicao, ale bardzo dobrze wychodzi do piłki Ter Stegen.

89

Po rzucie rożnym Pepe z dystansu, ale piłka nie przeszła przez tłum zawodników obu drużyn.

86

Nie szczędzi dziś kartek arbiter. To siódma kartka dla Barcelony, licząc też tą otrzymaną przez Xaviego.

86

Żółta kartka dla zespołu FC Barcelona (Sergi Roberto).

85

Na boisku pojawił się Nico Gonzalez, który jeszcze w poprzednim sezonie był formalnie zawodnikiem Barcelony. Niewiele czasu dostał, aby zaprezentować się przeciwko byłej drużynie.

85

Zmiana w drużynie FC Porto:
z boiska schodzi Galeno, na boisku pojawia się Iván Jaime.

85

z boiska schodzi João Mário, na boisku pojawia się Nicolás González.

85

z boiska schodzi Mahdí Taremí, na boisku pojawia się Danny Namaso.

84

z boiska schodzi Alan Varela, na boisku pojawia się Francisco Conceição.

84

Popędził lewą stroną Cancelo, ale został zatrzymany.

84

Mamy potwierdzenie – Taremi na niewielkim, ale jednak spalonym.

83

Jeszcze sprawdzana przez VAR ta akcja.

83

83.

83

Akcja Porto i znakomicie złożył się do przewrotki Taremi i trafił do bramki, ale był na pozycji spalonej! Na uwagę zasługuje też bardzo dobre podanie Pepe.

82

Złe podanie w wykonaniu Sergiego Roberto i faulem musiał ratować sytuację Gundogan.

81

Zmiana w drużynie FC Barcelona:
z boiska schodzi Lamine Yamal, na boisku pojawia się Marcos Alonso.

80

Nie ma rzutu karnego! Wcześniej piłkę ręką przyjmował Eustaquio!

79

Jeszcze do ekranu VAR podbiegnie Anthony Taylor, są wątpliwości!

78

Decyzja o rzucie karnym sprawdzana jest jeszcze przez VAR.

77

Ręka Joao Cancelo w polu karnym i będzie rzut karny!

76

Varela z dystansu, ale bardzo niecelnie.

75

Kolejna akcja Porto, tym razem wślizgiem ratuje sytuację jeden z defensorów.

73

Ucierpiał w ostatnim starciu Araujo, będzie potrzebował pomocy medycznej.

72

Galeno próbował minąć Joao Cancelo w polu karnym, ale nieskutecznie.

72

I jeszcze jedna dobra interwencja Ter Stegena, coraz śmielej w ataku gra FC Porto.

68

z boiska schodzi Oriol Romeu, na boisku pojawia się Sergi Roberto.

68

z boiska schodzi João Félix, na boisku pojawia się Fermín López.

68

Strzał Yamala i rykoszet, będzie rzut z autu.

67

I ponownie w polu karnym znalazł się Galeno, ale zbyt lekko uderzył na bramkę Ter Stegena.

65

Akcja Portugalczyków lewą stroną i uderzenie Wendella, broni niemiecki bramkarz!

64

z boiska schodzi Romário Baró, na boisku pojawia się Evanilson.

62

Znakomita akcja Porto i strzał głową Taremiego, ale piłka mija dalszy słupek!

60

Dłuższa gra w środku pola, wdało się nieco chaosu w działania obu drużyn.

57

Kolejna akcja Pepe, tym razem interweniuje Araujo, ponownie czysto! Dobrze jednak odnajduje się w polu karnym przeciwników Brazylijczyk.

55

Próba strzału w wykonaniu Gundogana, ale nieudana.

53

53. Jules Koundé (BAR)

53

Wyszedł sam na sam Pepe, ale zdążył wrócić Kounde i wybił mu piłkę tuż przed strzałem! Sędzia nie odgwizduje faulu, było czysto!

53

Akcja Felixa, ale ten nie sięgnął piłki.

51

Żółta kartka dla zespołu FC Barcelona (João Félix).

50

Akcja Yamala i strzał Felixa, ale Portugalczyk z trudnej pozycji ledwo trącił piłkę.

47

Żółta kartka dla zespołu FC Barcelona (Jules Koundé).

46

I już pierwsza akcja Porto i strzał Joao Mario, ponad poprzeczką.

46

Zaczynamy drugą połowę. Bez zmian w obu zespołach.

46

Za kilkanaście minut wracamy na drugą część spotkania!
Dość wyrównana pierwsza połowa. Wydawało się, że drużyny zejdą do szatni z remisem, ale w doliczonym czasie Romario Baro popełnił błąd, który skutkował stratą bramki! Wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Torres strzelił gola i to Katalończycy schodzą na przerwę w lepszych nastrojach.

45+2

45+1

45+1. Ferrán Torres (BAR) - 0:1

45+1

Gol dla Barcelony!
Strzelcem bramki FERRÁN TORRES. Szybka akcja Barcelony po błędzie Romario Baro i prostopadłe podanie od Gundogana do Ferrana Torresa, który pewnym strzałem pokonuje bramkarza i otwiera wynik tego spotkania! 1-0 w doliczonym czasie pierwszej połowy!

45

Dwie minuty doliczone przez arbitra.

45

Zgranie Balde w pole karne, piłka w rękach bramkarza.

44

Torres z dystansu, broni Diogo Costa.

43

Odwrócił się z piłką Taremi i oddał strzał zza pole karnego, ale zbyt lekki.

42

Galeno wywalczył rzut rożny, nie udało mu się minąć Joao Cancelo.

41

Mocno zaatakował przeciwnika Gavi, ale Taremi podnosi się z boiska.

41

Dobre dośrodkowanie Gundogana z rzutu rożnego, ale piłkę strącają obrońcy.

40

Wysoko wyszedł do pressingu Araujo i odebrał piłkę, będzie rzut rożny.

40

Yamal do Ferrana Torresa, ale ten nie zdołał oddać strzału.

38

Szansa Taremiego, ale piłka w rękach Ter Stegena!

36

Żółta kartka dla zespołu FC Barcelona (Gavi).

36

Rajd Felixa, ale został powstrzymany w ostatniej chwili.

34

Zmieniony Lewandowski, dalej odczuwa skutki starcia z Cardoso.

33

z boiska schodzi Robert Lewandowski, na boisku pojawia się Ferrán Torres.

32

Ponownie minął obrońców Balde, ale dośrodkowanie zablokowane.

30

Dośrodkowanie Balde i strzał Gaviego zablokowany, chwilę później Felix posyła piłkę w trybuny.

30

Żółta kartka jeszcze dla trenera Barcelony, Xaviego Hernandeza.

29

Żółta kartka dla zespołu FC Porto (Fábio Cardoso).

28

Żółta kartka dla zespołu FC Barcelona (Ronald Araújo).

28

Dośrodkowanie Taremiego, ale piłka trafia do obrońców Barcelony.

25

Drybling Felixa i Portugalczyk wprowadził piłkę w pole karne, ale jego strzał został zablokowany.

24

Dobrze zapowiadająca się akcja gości, ale Lewandowski wyrzucił tym podaniem Balde.

23

Rajd Yamala i piłka do Lewandowskiego, ale ten nie zdecydował się ani na strzał, ani na podanie. Chwilę później piłka szczęśliwie trafia pod nogi Felixa, który uderzył zza pola karnego i wywalczył rzut rożny.

21

Ucierpiał w trakcie wyprowadzania tego kontrataku Lewandowski. Po chwili podnosi się z murawy Polak.

20

Akcja Porto i pada w polu karnym Taremi, ale sędzia pokazuje, że nie było faulu.

18

Również w wysokim pressingu Barcelona, nie dając komfortu w rozgrywaniu piłki gospodarzom. Dość dynamiczny mecz w pierwszych minutach mimo niewielkiej ilości sytuacji bramkowych.

17

Akcja Porto i dogranie w pole karne, ale Eustaquio nie oddał groźnego strzału.

15

Kontratak Barcelony, ale piłkarze Xaviego zostali zatrzymani jeszcze przed polem karnym.

14

Rozegranie rzutu wolnego i niecelne dośrodkowanie, jeszcze z dystansu próbował Varela i będzie rożny.

12

Żółta kartka dla zespołu FC Barcelona (João Cancelo).

12

I jeszcze raz Lamine Yamal, tym razem wywalczył rzut rożny.

11

Na prostopadłą piłkę popędził Yamal, ale wyprzedzony przez obrońcę.

10

Chwilę później dośrodkowanie Joao Mario, jednak zbyt mocne i zacznie Ter Stegen.

10

Odbiór na połowie Barcelony i piłkę w polu karnym dostał Galeno, ale nie oddał strzału.

9

Bardzo niecelnie podał Kounde i piłka dla gospodarzy.

8

Dość wysokim pressingiem zaczęło Porto, utrudniając rozgrywanie piłki obrońcom Barcelony.

7

I z drugiej strony dryblował w polu karnym Joao Mario, zatrzymany zanim oddał strzał.