3:2

finał (2:2)

17.09.2023, 12:30 • Stadion Miejski, Białystok • 8 • 8. kolejka • Krzysztof

STS: 2.55 3.25 2.7

Jagiellonia odwróciła losy spotkania! Przegrywała po dwunastu minutach 0-2, ale udało się jeszcze przed przerwą wyrównać, a zaraz po wznowieniu gry zdobyć decydującego gola. Świetne widowisko w Białymstoku! (14:39:34)

90+9

90+7

Potężna, lecz niecelna próba Luizao zza pola karnego.

90+6

Nieudane uderzenie Wolskiego. Nie trafił czysto w piłkę, a ta przeleciała w bezpiecznej odległości obok bramki. Dwie minuty do końca.

90+5

Faul Luizao na Łaskim w środku pola.

90+4

Wszyscy zdobywcy bramek w dzisiejszym meczu są już poza placem gry. Bohaterem, niezależnie od końcowego rezultatu, jest Marczuk, czyli autor trzech asyst.

90+4

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok:
z boiska schodzi Jesús Imaz, na boisku pojawia się Wojciech Łaski.

90+2

Kaput uderzał głową, ale był za bardzo odchylony i w trudnej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

90+1

Wysoka wrzutka gości z lewej strony. Defensor Jagiellonii zbija głową na rzut rożny.

90+1

Lasyk dorzucił osiem minut do regulaminowego czasu gry. Łącznie w tym spotkaniu będziemy mieli aż 16 minut doliczonych.

90

Tym razem Imaz w roli agresora. Kopnął rywala blisko linii bocznej.

89

Kaput faulował Imaza w środku pola.

88

Idiotyczne zachowanie zawodnika Jagiellonii, który popychał rywala w swojej szesnastce! Na jego szczęście nie zostało to uznane jako przewinienie.

87

Wrzutka w pole karne Jagiellonii. Tam przewraca się jeden z graczy Radomiaka. Przyjezdni domagają się podyktowania rzutu karnego!

86

Wolski powalony na murawę przez Kubickiego. Rzut wolny Radomiaka.

85

Luizao faulował Wdowika na połowie Jagiellonii. Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry.

85

Sprytne zachowanie Imaza przy linii bocznej. Odebrał futbolówkę Jakubikowi i wywalczył wyrzut z autu.

84

Żółta kartka dla zespołu Jagiellonia Białystok (Tomasz Kupisz).

83

Za głębokie dośrodkowanie gości z lewej strony boiska. Alomerović spokojnie chwyta futbolówkę.

83

z boiska schodzi Nené, na boisku pojawia się Dušan Stojinović.

82

z boiska schodzi José Naranjo, na boisku pojawia się Tomasz Kupisz.

82

Będą zmiany w ekipie Jagiellonii.

81

Wrzutka gospodarzy z lewej strony. Posiadała bez problemu wyłapuje wychodząc w powietrze.

80

Kaput wyciął Sacka w środku pola.

80

Żółta kartka dla zespołu Radomiak Radom (Michał Kaput).

78

78. Rafal Wolski (RAM)

78

Okazja Wolskiego! Pognał lewym skrzydłem. Zostawił w tyle Skrzypczaka i oddał mocny strzał w kierunku bliższego słupka. Alomerović szczęśliwie odbija na korner!

77

Nene faulowany przez gracza Radomiaka na połowie gospodarzy.

76

Miękka wrzutka gości z prawej strony boiska. Znowu bardzo niepewnie na przedpolu Alomerović, ale bez konsekwencji.

75

Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Jagiellonia prowadzi 3-2, ale w ostatnich minutach oddała inicjatywę gościom, którzy starają się zdobyć gola wyrównującego.

74

Było gorąco pod bramką Jagiellonii. Kiepsko na przedpolu zachował się Alomerović, ale po chwili naprawił swój błąd doskakując do rywala i blokując jego strzał.

73

Rumuński trener Radomiaka wykorzystał już komplet zmian.

72

Zmiana w drużynie Radomiak Radom:
z boiska schodzi Frank Castañeda, na boisku pojawia się Edi Semedo.

72

z boiska schodzi Pedro Henrique, na boisku pojawia się Leonardo Miramar Rocha.

71

Hansen debiutuje w barwach Jagiellonii. Po rozwiązaniu kontraktu z Widzewem przeszedł do Białegostoku w ramach transferu last minute.

70

Wrzutka gości w pole karne. Alomerović pewnie chwyta futbolówkę w powietrzu.

69

Rzut rożny Radomiaka. Piłkę będzie dorzucał Wolski.

69

Sacek podciął Kaputa na połowie Jagiellonii.

65

z boiska schodzi Dominik Marczuk, na boisku pojawia się Kristoffer Hansen.

65

z boiska schodzi Afimico Pululu, na boisku pojawia się Jarosław Kubicki.

64

Jakubik próbował wymusić rzut karny. Tymczasem znajdował się na pozycji spalonej. Nie przeszkadzało mu to mieć dodatkowe pretensje do sędziego.

63

Zaprzepaszczona okazja przez gospodarzy. Zakończyła się fatalnym strzałem Marczuka.

62

z boiska schodzi Christos Donis, na boisku pojawia się Rafal Wolski.

62

z boiska schodzi Lisandro Semedo, na boisku pojawia się Michał Kaput.

61

61. Lisandro Semedo (RAM)

61

Trafienie Henrique zostało anulowane!

60

Jeszcze w tej samej akcji była sytuacja z Pululu, który przerzucił futbolówkę nad rywalami i wydawało się, że był faulowany. Miało to miejsce po drugiej stronie boiska.

60

Lasyk zbiega do linii bocznej, aby obejrzeć powtórkę i ocenić sytuację.

58

Mocne uderzenie Machado. Piłka odbija się od Semedo i trafia do Henrique, który głową z bliskiej odległości pokonuje Alomerovicia! Gol może być jednak nieuznany, bo Semedo odbił futbolówkę łokciem. Sytuacja jest analizowana.

57

Niecelne uderzenie Naranjo zza szesnastki. Można było lepiej sfinalizować tę szybką akcję.

56

Dzisiejsze spotkanie ogląda 12 091 widzów.

55

Szybkie podanie Romanczuka w pole karne do Imaza, ale Hiszpan nie zorientował się w sytuacji i nie zdołał przyjąć piłki.

55

Taktyczne przewinienie Machado na uciekającym Sacku.

54

Żółta kartka dla zespołu Radomiak Radom (Luís Machado).

53

Nene przewrócony przez Castanedę na połowie Jagiellonii.

53

Henrique faulowany w środku pola przez Pululu.

52

Nic z tej akcji radomian nie wyszło. Alomerović wznowi grę wykopem z piątego metra.

51

Radomiak wywalczył rzut rożny. Jedna z nielicznych okazji gości od kilkudziesięciu minut.

49

49. José Naranjo (JAG)

49

Ależ pudło Naranjo! Z prawej strony zagrywał Imaz. Piłki nie wybił Cichocki i ta przeszła do niepilnowanego Naranjo. Skrzydłowy z najbliższej odległości nie trafia do siatki! Zupełnie nie spodziewał się, że futbolówka do niego przejdzie.

48

Imaz złapany w pułapkę ofsajdową.

47

Henrique wciąż nie podnosi się z murawy. Ucierpiał przy okazji akcji Marczuka.

46

46. Afimico PULULU - 3:2

46

Gol dla Jagiellonii!
Strzelcem bramki AFIMICO PULULU.

Ależ start drugiej połowy! Jaga obejmuje prowadzenie! Z prawej strony centrował Marczuk, a Pululu sprytnym, szczęśliwym trąceniem zaskoczył golkipera Radomiaka!

46

Piłkarze wracają z szatni. Lada moment wznowią grę.
Radomiak Radom świetnie otworzył ten mecz i już po dwunastu minutach prowadził 2-0. Jagiellonia walczyła o odrobienie strat i finalnie tego dokonała, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. W drugiej odsłonie na pewno nie zabraknie jeszcze emocji.

45+9

45+8

45+8. José NARANJO - 2:2

45+8

Strzelcem bramki JOSÉ NARANJO.

Dobra akcja Jagi! Marczuk z prawej strony precyzyjnie dorzucał na głowę zamykającego akcję Naranjo, a ten kontrującym uderzeniem doprowadził do wyrównania!

45+7

Luizao faulowany przez Imaza blisko linii środkowej.

45+5

Nene uderzał jednak bezpośrednio na bramkę. Próba celna, ale nie mogła zaskoczyć Posiadały.

45+5

Pululu odpychany przez Nestora przed polem karnym Radomiaka. Okazja gospodarzy na wrzutkę w szesnastkę z rzutu wolnego.

45+4

Radomiak wyraźnie gra na czas. Piłkarze są już myślami w szatni. Próbują dotrwać do przerwy.

45+2

Przerwy spowodowane kontuzją Rossiego mocno wpłynęły na tempo gry. Teraz trudno wrócić szczególnie gospodarzom do poziomu, który prezentowali wcześniej.

45+1

Pululu próbował minąć Jakubika. Skończyło się faulem gracza Jagiellonii.

45+1

Lasyk doliczył osiem minut do pierwszej części gry.

45

z boiska schodzi Raphael Rossi, na boisku pojawia się Mateusz Cichocki.

43

Potrzebne są nosze. Wszystko to odbywa się jakby w zwolnionym tempie. Noszowi też wchodzą na murawę spacerkiem. Dobre pięć minut stracone przez uraz Rossiego.

42

Fizjoterapeutka sygnalizuje, że niezbędna będzie zmiana. Rossi nie jest w stanie kontynuować gry.

41

Kolejne pewne i skuteczne wyjście na przedpole Posiadały. A tymczasem Rossi znowu leży na murawie.

40

Wciąż nie wznawiamy gry, bo Rossi nadal przeżywa faul Pululu.

38

Pululu odebrał futbolówkę Rossiemu, ale zrobił to według sędziego niezgodnie z przepisami. Rossi długo nie podnosi się z murawy.

37

Miękka wrzutka gospodarzy w pole karne. Posiadała wychodzi na przedpole i wyłapuje futbolówkę w powietrzu.

35

Pululu powstrzymany blisko linii końcowej przez Abramowicza. Będzie korner.

34

Cestor wpadł w Naranjo na połowie Radomiaka.

34

Żółta kartka dla zespołu Radomiak Radom (Mike Cestor).

33

To już czwarta żółta kartka Rossiego w tym sezonie. Będzie pauzował w następnym spotkaniu.

32

Żółta kartka dla zespołu Jagiellonia Białystok (Nené).

32

Żółta kartka dla zespołu Radomiak Radom (Raphael Rossi).

31

31. Jesús Imaz (JAG)

31

Ależ okazja! Imaz główkuje w poprzeczkę! Dorzucał Marczuk, a wcześniej doszło do dużego zamieszania pod bramką Posiadały.

31

Semedo kopnął rywala przy linii bocznej. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne z rzutu wolnego.

30

Strzały: 5 – 3
Strzały celne: 2 – 3

29

Jaga nabrała wiatr w żagle. Stara się pójść za ciosem i w konsekwencji doprowadzić do wyrównania.

27

27. Jesús IMAZ - 1:2

27

Strzelcem bramki JESÚS IMAZ.

Gospodarze trafiają gola kontaktowego! Atak poprowadzony lewym skrzydłem. Marczuk do Imaza, a ten minął Luizao i mocnym strzałem nie dał szans zaskoczonemu Posiadale.

26

Beznadziejna główka Skrzypczaka. Piłka poszybowała wysoko w trybuny.

26

Romanczuk do Imaza w pole karne, ale Hiszpan nie przejmuje. Cestor wybija na korner.

25

Radomianie czyhają na kolejne okazje, aby uciec z kontrą. Wykorzystują fakt, że w Jagiellonii pojawiają się coraz większe dziury między formacjami.

24

Niedokładne podanie Imaza do Pululu. Kiepsko dziś wygląda współpraca tych zawodników.

23

Na koniec tej akcji Radomiaka liniowy zasygnalizował spalonego.

22

Kontra Radomiaka. Wybiegli w przewadze liczebnej. Zgranie do Henrique, który powinien skompletować hattricka. Fatalne pudło w wybornej sytuacji!

20

Jagiellonia długo utrzymuje się przy piłce na połowie rywali, ale wciąż nie potrafi poważniej zagrozić pod bramką strzeżoną przez Posiadałę.

19

Za mocne podanie gospodarzy na lewą stronę do Wdowika.

18

Wyrzut z autu do Pululu, a ten kiepsko przejmuje i traci futbolówkę.

17

Niecelne uderzenie Romanczuka w niezłej sytuacji.

16

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Główkował Dieguez, ale bardzo dobrze broni Posiadała.

16

Odbita piłka po próbie centry gospodarzy z lewej strony. Rzut rożny.

15

Kwadrans gry za nami. Radomiak prowadzi po dwóch trafieniach Henrique.

12

12. Pedro HENRIQUE - 0:2

12

Gol dla Radomiaka!
Strzelcem bramki PEDRO HENRIQUE.

Henrique po raz drugi! Przejął piłkę po katastrofalnym cofnięciu przez Sacka i prawie z połowy boiska przelobował Alomerovicia! Koszmarny początek żółto-czerwonych.

11

Nene przewrócony w środku pola.

11

Krótka przerwa w grze. Posiadała potrzebował chwili, aby dojść do siebie.

10

Najpierw miękka wrzutka w pole karne. Posiadała wyszedł na przedpole i wypiąstkował futbolówkę. Piłka trafiła pod nosi Imaza, który próbował oddać strzał zza szesnastki. Goście blokują.

9

Pululu faulowany przez Luizao na połowie Radomiaka. Rzut wolny.

8

Dośrodkowanie z prawej flanki w kierunku Pululu. Snajper Jagi nie sięgnął futbolówki.

7

Atak białostoczan lewym skrzydłem. Podanie w ostatniej chwili zablokowane przez gracza Radomiaka. Rzut rożny.

6

Wrzutka gości z prawej strony boiska. Alomerović pewnie chwyta futbolówkę.

4

Zbyt mocne prostopadłe podanie gospodarzy w kierunku Pululu. Piłka wychodzi za linię końcową.

3

3. Pedro HENRIQUE - 0:1

3

Ależ otwarcie w wykonaniu gości! Precyzyjne dośrodkowanie Castanedy z rzutu rożnego i odpowiednie zachowanie Henrique! Napastnik Radomiaka wyskoczył bardzo wysoko i mocnym strzałem głową przy bliższym słupku pokonał Alomerovicia!