16.09.2023, 20:00 • Stadion Miejski, Gliwice • 8 • 8. kolejka • Tomek

Żółta kartka dla zespołu Legia Warszawa (Yuri Ribeiro).

90+2

90+2.

90+2

To była piłka meczowa! Kapitalną okazję na gola miał Ameyaw, ale fatalnie przestrzelił tuż przed bramką!

90

Damian Sylwestrzak dorzucił cztery minuty do podstawowego czasu gry.

89

Żółta kartka dla zespołu Piast Gliwice (Arkadiusz Pyrka).

88

Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
z boiska schodzi Serhij Krykun, na boisku pojawia się Marcel Bykowski.

87

Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
z boiska schodzi Juergen Elitim, na boisku pojawia się Jurgen Çelhaka.

87

z boiska schodzi Ernest Muci, na boisku pojawia się Maciej Rosołek.

87

Żółta kartka dla zespołu Legia Warszawa (Juergen Elitim).

86

Żółta kartka dla zespołu Legia Warszawa (Ernest Muci).

85

Dośrodkowanie Kądziora na dalszy słupek. Wszołek zgrał piłkę głową do Tobiasza.

81

Bardzo dobre zagranie wzdłuż pola karnego Legii. Na miejscu był jednak Kapuadi!

80

z boiska schodzi Grzegorz Tomasiewicz, na boisku pojawia się Miłosz Szczepański.

80

z boiska schodzi Gabriel Kirejczyk, na boisku pojawia się Damian Kądzior.

79

Wrzutka w pole karne Legii i znów bez zarzutów interweniuje Tobiasz

77

Vuković będzie chciał rozruszać ofensywę swojego zespołu wejściem na murawę Kądziora.

74

Długi wyrzut piłki z autu przez Dziczka. Pewna interwencja Tobiasza we własnym polu karnym.

72

Przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał Ameyaw. Faulował w tej sytuacji Slisz.

70

Czerwona kartka dla jednego z członków sztabu szkoleniowego Legii.

69

69. Ernest MUCI - 1:1

69

Gol dla Legii!
Strzelcem bramki ERNEST MUCI.

Mamy remis! Wrzutka do Guala, który przytomnie podał do Muciego! Albańczyk ograł obrońcę i uderzył po rykoszecie. Plach niewiele mógł zrobić w tej sytuacji!

68

Dias był faulowany na szesnastym metrze przez Michała Chrapka. Szybko wznowi grę Legioniści.

66

Żółta kartka dla zespołu Piast Gliwice (Michael Ameyaw).

66

Ameyaw otrzymał podanie na skrzydło, lecz znalazł się na pozycji spalonej.

64

Zagranie w pole karne Legii z lewej flanki. Piłka trafiła w dłonie Tobiasza.

63

Krykun do Chrapka, który świetnie obrócił się z piłką, lecz potem futbolówka po jego strzale została zablokowana.

61

Paweł Wszołek faulowany na skrzydle przez Grzegorza Tomasiewicza.

61

Żółta kartka dla zespołu Piast Gliwice (Grzegorz Tomasiewicz).

60

Mimo gry w osłabieniu, Legia ruszyła teraz do ataków.

58

z boiska schodzi Patryk Kun, na boisku pojawia się Gil Dias.

58

z boiska schodzi Tomas Pekhart, na boisku pojawia się Marc Gual.

58

z boiska schodzi Radovan Pankov, na boisku pojawia się Steve Kapuadi.

55

Muci na skrzydło do Wszołka, którego świetnie zatrzymał Czerwiński!

54

Piast przedarł się w pole karne Legii. Dobrą interwencją w obronie popisał się Jędrzejczyk.

52

Inaki Astiz udziela wskazówek przy linii bocznej boiska Diasowi, Gualowi oraz Kapuadiemu.

51

Żółta kartka dla zespołu Piast Gliwice (Gabriel Kirejczyk).

50

Od początku drugiej połowy spotkania widać, że gliwiczanie chcą wykorzystać osłabienie rywala.

48

48.

48

Ależ okazja! Powinno być 2:0! Strzał z jedenastego metra Michała Chrapka, po którym odbił piłkę Kacper Tobiasz! Dobijał Gabriel Kirejczyk, ale fatalnie spudłował!

46

Początek drugiej połowy spotkania. Zaczyna ekipa Vukovicia.

Strzelcem bramki SERHIJ KRYKUN.

Gospodarze obejmują prowadzenie! Prostopadłe podanie w pole karne od Dziczka do Ameyawa, który wystawił futbolówkę do pustej bramki Krykunowi! Ukrainiec tylko dopełnił formalności!

45+2

Być może teraz trochę odważniej zaatakują swojego rywala piłkarze Piasta Gliwice.

45

Damian Sylwestrzak zdecydował się doliczyć pięć minut do podstawowego czasu gry.

45

Josue w końcu schodzi z boiska, a opaska trafia na ramie Pawła Wszołka.

42

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Josue! Widzimy jednak, że Damian Sylwestrzak chyba pomylił się przy ocenie tej sytuacji!

42

42. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

42

Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Legia Warszawa (Josue).

42

Josue faulowany przez Czerwińskiego na połowie Wicemistrzów Polski.

41

Dośrodkowanie z kornera Katranisa, ale poradzili sobie warszawianie i zażegnali niebezpieczeństwo.

40

Niezła wrzutka Krykuna w pole karne rywala i finalnie Legioniści wybili futbolówkę za linię końcową.

38

Rajd Muciego w kierunku bramki rywala, ale przerwał go czystą interwencją Mosór.

37

Przewinienie Pekharta podczas pojedynku powietrznego na Katranisie.

35

Arbiter przerywa grę, ponieważ kibice Piasta odpalili race.

34

W końcu Damian Sylwestrzak zdecydował się utemperować złe zachowania piłkarzy obu ekip.

33

Żółta kartka dla zespołu Piast Gliwice (Patryk Dziczek).

33

Żółta kartka dla zespołu Legia Warszawa (Josue).

32

Trochę zagotował się teraz przy linii bocznej boiska trener Vuković.

31

Strzał z dystansu Czerwińskiego! Piłka została zablokowana i wylądowała w dłoniach Tobiasza.

30

No nie, nie może do tej pory podobać się ten mecz. Zawodnicy obu ekip zbyt często faulują swoich rywali.

29

Okazja dla Piasta! Krykun zagrał jednak fatalnie ze skrzydła. Zupełnie do nikogo.

29

Bardzo dobry powrót do obrony zaliczył teraz Gabriel Kirejczyk.

27

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Faulowany był tam interweniujący Tobiasz.

26

Trzyma się za stopę po starciu z Jędrzejczykiem Ameyaw.

25

Ładnie ograł rywala Katranis, ale potem fatalnie podał na skrzydło.

24

Obraz gry nie zmienia się. Znów spokojnie wymieniają podania warszawianie.

23

Długi wyrzut z autu w pole karne Legii, którego nic nie wyniknęło. Wznowi grę Tobiasz.

22

Trochę przeciągnięta wrzutka z rzutu rożnego i oddalili niebezpieczeństwo od własnej bramki Legioniści.

22

Nerwowa interwencja w defensywie Pankova. Korner dla ekipy Vukovicia.

21

Zbyt mocne zagranie w uliczkę Tomasiewicza do Katranisa. Wznowi grę z piątego metra Tobiasz.

20

Na ofsajdzie złapany został jeden z zawodników Legii Warszawa.

19

Tym razem uderzenie w wykonaniu Elitima! Piłka trafiła prosto w Placha, który nie pomylił się przy interwencji.

18

Wszołek do Muciego, którego strzał z szesnastego metra jest blokowany. Korner dla wicemistrzów Polski.

16

Pojedynek Kuna z Kirejczykiem na skrzydle i Legia zaczyna od rzutu z autu.

15

Tym razem to Pekhart popełnił przewinienie na Katranisie.

14

Piast skupiony na defensywie, a Legia stara się rozerwać obronę rywala.

12

Do tej pory nie może się podobać mecz w Gliwicach. Mało piłki w piłce.

10

Arbiter przerywa grę. Na murawie leży Tomas Pekhart po starciu z Krykunem.

9

Sporo znanych osób na trybunach. Kamera pokazała nam m.in: Stefana Majewskiego, Daniela Myśliwca oraz Michała Probierza.

8

Zgubił piłkę na połowie rywala Muci, ale okazało się, że Albańczyk był faulowany przez Katranisa.

7

Josue napomniany teraz słownie przez arbitra. Portugalczyk wdał się w dyskusję z Damianem Sylwestrzakiem.

6

Mocno bitą piłkę przez Josue przyjął na siebie Ameyaw. Krótka przerwa w grze.

5

Zagranie Kuna do Pekharta, który wycofał futbolówkę, lecz prosto pod nogi rywala.

4

Legioniści na połowie rywala. Gospodarze wypychają rywali w kierunku ich części boiska.

2

2.

2

Michał Chrapek! Próba zza szesnastki pomocnika Piasta i piłka poszybowała naprawdę niewiele obok słupka bramki Kacpra Tobiasza!

2

Po podaniu Wszołka, Kun wrzucił piłkę w pole karne rywala, ale tam przejęli futbolówkę rywale.

1

Pierwszy gwizdek Damiana Sylwestrzaka. Spotkanie zaczynają warszawianie.

1

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, J. Czerwiński, Mosór, Katranis – Tomasiewicz, Dziczek – Ameyaw, Chrapek, Krykun – Kirejczyk.
Rezerwowi: K. Szymański – Huk, Wilczek, Kądzior, Mokwa, Hateley, Bykowski, Szczepański.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, P. Kun – Muci, Josue – Pekhart.
Rezerwowi: Hładun – Kapuadi, Burch, Dias, Çelhaka, Gual, Baku, Rosołek, Strzałek.

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.