26.08.2023, 20:00 • Stadion Miejski, Gliwice • 6 • 6. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 11:6.
Rzuty rożne: 6:2.
Spalone: 2:0.
Faule: 16:13.
Koszmarna sobota w PKO Ekstraklasie. Aż dwa bezbramkowe i bezbarwne mecze. Końcówka w derbach Piasta Gliwice z Ruchem Chorzów była katastrofalna. Wcześniej niby gospodarze byli groźniejsi od beniaminka, ale nie potrafili zmienić remisu 0:0. Pozostało się rozejść obu zespołom.

90+10

90+8

Była szansa na wpakowanie tej piłki do bramki, ale nie pozwolił gospodarzom na wygranie meczu Michał Buchalik.

90+8

Będzie ostatnia szansa na zdobycie decydującego gola z rzutu wolnego przyznanego Piastunkom.

90+5

Jeszcze była jedna przerwa w grze spowodowana urazem.

90+4

Patryk Dziczek dopadł do piłki blisko linii pola karnego i oddał kompletnie niedokładne uderzenie z dystansu.

90+2

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów:
z boiska schodzi Tomasz Swędrowski, na boisku pojawia się Przemysław Szur.

90+1

Jakub Czerwiński podłączył się do atakowania, jednak jego strącenie nie było wielkim zagrożeniem dla Michała Buchalika.

90

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90

Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
z boiska schodzi Jorge Félix, na boisku pojawia się Marcel Bykowski.

89

Gra wznowiona, a piłka lata w niekontrolowanych kierunkach.

87

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Jorgego Felixa.

86

Szybują coraz to nowe dośrodkowania w kierunku bramki Michała Buchalika.

85

Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania i kompletnie nie ma powodu do ekscytowania się boiskowymi wydarzeniami.

82

Maciej Sadlok napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

81

z boiska schodzi Kacper Michalski, na boisku pojawia się Konrad Kasolik.

81

z boiska schodzi Tomasz Wójtowicz, na boisku pojawia się Kacper Skwierczyński.

81

Nie tego spodziewali się kibice po ekstraklasowych meczach w sobotę. Wieje nudą, jest problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych.

80

Ponownie Niebiescy poradzili sobie z obiecująco wyglądającym dośrodkowaniem.

78

z boiska schodzi Damian Kądzior, na boisku pojawia się Serhij Krykun.

77

Kombinacyjna wymiana podań została przerwana przez zawodników Ruchu Chorzów w pobliżu pola bramkowego.

75

Zamiast uderzenia była próba uruchomienia wrzutką wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Gabriela Kirejczyka.

74

Będzie szansa na pokonanie Frantiska Placha strzałem z rzutu wolnego po gwizdku Szymona Marciniaka.

73

Ariel Mosór interweniował w odpowiednim momencie i nie pozwolił na rozpędzenie się w kierunku bramki Danielowi Szczepanowi.

72

Coraz mniej czasu na uniknięcie kolejnego, sobotniego remisu 0:0 w PKO Ekstraklasie.

70

Przerwa w grze jest spowodowana potrzebą naprawienia chorągiewki w narożniku boiska.

69

z boiska schodzi Krzysztof Chrapek, na boisku pojawia się Gabriel Kirejczyk.

68

Piłka odbiła się szczęśliwie dla Ruchu Chorzów rykoszetem po strzale zza pola karnego Aleksandrosa Katranisa.

67

Po próbie przeprowadzenia ataku przyjezdni natychmiast zamykają się w komplecie na własnego połowie boiska.

66

Frantisek Plach kontrolował do końca miejsce lądowania piłki po dośrodkowaniu Mateusza Bartolewskiego.

65

Nieudana kombinacja zawodników z Gliwic z udziałem Grzegorza Tomasiewicza.

63

Jakub Czerwiński poradził sobie z rozbrojeniem ataku budowanego na boku boiska przez Wiktora Długosza oraz Daniela Szczepana.

62

Damian Kądzior nie wykorzystał do oddania strzału dośrodkowania wykonanego przez Grzegorza Tomasiewicza.

61

z boiska schodzi Michał Feliks, na boisku pojawia się Wiktor Długosz.

60

z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Patryk Sikora.

59

Patryk Dziczek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

57

57. Grzegorz Tomasiewicz strzelił w słupek!

57

Mnożą się sytuacje podbramkowe, jednak nie pada gol. Po raz drugi obity słupek w bramce Ruchu Chorzów. Tym razem niebezpieczne uderzenie oddał Grzegorz Tomasiewicz!

56

56. Daniel Szczepan spudłował!

56

Kacper Michalski uruchomił poddaniem w tempo Tomasza Swędrowskiego, a ten jeszcze przerzucił piłkę ponad Frantiskiem Plachem do Daniela Szczepana. Niby bramka była odsłonięta, ale wpakowanie do niej futbolówki przerosło napastnika Niebieskich.

54

Publiczność czeka na ofensywną odpowiedź podopiecznych Jarosława Skrobacza.

53

Miękka wrzutka została przechwycona przez przyczajonego Michała Buchalika.

52

Wymiana podań zawodników Piasta Gliwice blisko bramki przeciwnika. W ostatnim momencie poradzili sobie z rozbrojeniem tego rozegrania chorzowianie.

51

Wznowienie gry wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom Piasta Gliwice.

50

Niebezpiecznie było blisko bramki Piasta Gliwice po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Filipa Starzyńskiego.

48

Michael Ameyaw miał ochotę na pokonanie Michała Buchalika uderzeniem zza linii pola karnego. Mocna próba i zabrakło tylko odrobiny dokładności zawodnikowi Piasta Gliwice.

47

Po powrocie drużyn z szatni na boisko ponownie w rozegraniu podopieczni Aleksandara Vukovicia.

46

Na zakończenie pierwszej połowy było uderzenie celne Grzegorza Tomasiewicza prosto w rękawice Michała Buchalika. Piast Gliwice przeprowadził więcej ataków niż Ruch Chorzów, ale tak samo jak przyjezdni nie zaatakował skutecznie.

45+1

45

Doliczona minuta.

44

Brakuje pomysłu w ostatnich rozegraniach Piasta Gliwice.

44

Mnożą się przewinienia i Szymon Marciniak temperuje rozgorączkowanego Michała Chrapka żółtym kartonikiem.

42

Przewinienie atakującego Jorgego Felixa po podaniu otrzymanym od Michała Chrapka.

41

Trenerzy polecili swoim zawodnikom rezerwowym rozpoczęcie rozgrzewki.

40

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39

Akcja Piasta Gliwice została przerwana z powodu spalonego.

38

Dogranie z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego nie dotarła do Pawła Baranowskiego z powodu interwencji Ariela Mosóra.

37

Kolejna szansa na sprawienie problemu gliwiczanom rozegraniem rzutu wolnego.

35

Szymon Marciniak nie zdecydował się na przerwanie meczu po groźnie wyglądającym zderzeniu Damiana Kądziora z Tomaszem Swędrowskim.

34

Michael Ameyaw nie opanował futbolówki po dalekim podaniu zaproponowanym przez Jakuba Czerwińskiego.

32

Arkadiusz Pyrka napomniany żółtą kartką za przewinienie na Tomaszu Wójtowiczu.

30

Dwa bezbramkowe kwadranse w rywalizacji zespołów z województwa śląskiego.

29

Szymon Marciniak nie zdecydował się na przyznanie gospodarzom rzutu wolnego po kolizji z udziałem Michaela Ameyawa.

28

Nieudana wymiana podań podopiecznych Aleksandara Vukovicia i skończyło się możliwością przeprowadzenia kontrataku.

26

26. Groźna centra Damiana Kądziora!

26

Piast Gliwice powrócił do wymieniania podań na połowie przeciwnika. Niebezpieczne zagranie Damiana Kądziora nie zostało wykorzystane przez Michaela Ameyawa.

24

Kacper Michalski napomniany żółtą kartką za atak nakładką na Michała Chrapka.

23

Blokowane uderzenie Tomasza Wójtowicza po dośrodkowaniu w pole karne Piastunek.

22

Ruch Chorzów stara się oddalić grę z niebezpiecznej okolicy własnego pola karnego.

21

Michael Ameyaw nie opanował piłki pod naporem przeciwnika po dalekim podaniu.

18

Więcej sytuacji podbramkowych stwarzają sobie piłkarze Piasta Gliwice.

17

17. Grzegorz Tomasiewicz strzelił w bramkarza!

17

Grzegorz Tomasiewicz strzelił mocno zza pola karnego i nie zaskoczył potężnym kopnięciem skoncentrowanego między słupkami Michała Buchalika.

16

Od początku spotkania nieco rozgorączkowani są piłkarze obu zespołów.

15

15. Michael Ameyaw strzelił za wysoko!

15

Na zakończenie kwadransa otwierającego mecz było bardzo niebezpieczne uderzenie Michaela Ameyawa. Na zakończenie indywidualnego ataku huknął nieznacznie ponad poprzeczką Michała Buchalika.

14

Głębokie wycofanie piłki aż do ustawionego w bramce beniaminka Michała Buchalika.

12

Poradzili sobie obrońcy Piasta Gliwice z nieprzyjemnym dośrodkowaniem. Następnie było blokowane uderzenie zza linii pola karnego.

10

Pierwsze w meczu, poważne ostrzeżenie dla zespołu z Chorzowa.

9

9. Arkadiusz Pyrka strzelił w słupek!

9

Piłka odbiła się od obramowania Michała Buchalika po bardzo nieprzyjemnym zagraniu z prawej strony boiska. Arkadiusz Pyrka nieomal wpakował piłkę w narożnik bramki Niebieskich.

8

Piast Gliwice poszukuje miejsca na przeprowadzenie ataku między mocno stłoczonymi podopiecznymi Jarosława Skrobacza.

7

Nieudana próba beniaminka przeprowadzenia ataku na lewej stronie boiska.

5

Podeszli pressingiem podopieczni Aleksandara Vukovicia. Co prawda nie odzyskali piłki wysoko, ale do maksimum utrudnili jej wyprowadzenie gospodarzom.

4

Wznowienie od bramki zostało przyznane doświadczonemu Frantiskowi Plachowi.

3

Ruch Chorzów wyszedł na boisko w białych strojach z niebieskimi elementami.

2

Już pierwsza niebezpieczna akcja przeprowadzona przez Piasta Gliwice. Uderzenie Jorgego Felixa zostało poskromione przez Michała Buchalika, a ponadto był na spalonym.

1

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Mosór, J. Czerwiński (C), Katranis – Tomasiewicz, Dziczek – Ameyaw, Chrapek, Kądzior – Félix.
Rezerwowi: K. Szymański – Holúbek, Mokwa, Hateley, Kirejczyk, Bykowski, Krykun.
Trener: Aleksandar Vuković

Ruch Chorzów: Buchalik – Michalski, Baranowski, Sadlok (C), Bartolewski – Feliks, S. Szymański, Swędrowski, Wójtowicz – Starzyński – Szczepan.
Rezerwowi: Bielecki – Kasolik, Szur, Sikora, Foszmańczyk, Sedlák, Steczyk, Długosz, Skwierczyński.
Trener: Jarosław Skrobacz

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Gliwicach. Piast zmierzy się w nim z Ruchem Chorzów. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   32. Pyrka (PIA), 44. Chrapek (PIA), 59. Dziczek (PIA) – 24. Michalski (RUC), 82. Sadlok (RUC)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 6:0. Strzały niecelne: 11:6. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 2:0. Foule: 16:13.

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Mosór, J. Czerwiński (C), Katranis – Tomasiewicz, Dziczek – Ameyaw, Chrapek (69. Kirejczyk), Kądzior (78. Krykun) – Félix (90. Bykowski).
Zmiany: K. Szymański – Holúbek, Mokwa, Hateley.

Ruch Chorzów: Buchalik – Michalski (81. Kasolik), Baranowski, Sadlok (C), Bartolewski – Feliks (61. Długosz), S. Szymański, Swędrowski (90+2. Szur), Wójtowicz (81. Skwierczyński) – Starzyński (60. Sikora) – Szczepan.
Zmiany: Bielecki – Foszmańczyk, Sedlák, Steczyk.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)