Liga Konferencji (Runda Kwalifikacyjna)

Lech Poznań – Spartak Trnawa

2:1

finał (0:0)

10.08.2023, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • 3 runda kwalifikacyjna • Mateusz Nyka

STS: 1.35 5.25 10.0

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrej nocy! (21:57:54)

Lech Poznań sięga po zwycięstwo w pierwszym spotkaniu, jednak niedosyt na pewno pozostanie. Wydawało się, że poznaniacy pojadą na Słowację z dobrą zaliczką w postaci dwóch bramek, jednak w końcówce pojawił się moment dekoncentracji. Spartak strzelił bardzo ważną w kontekście dwumeczu bramkę, która doda mu siły na rewanż. Z przebiegu całego spotkania to "Kolejorz" był zdecydowanie lepszą ekipą i powinien tutaj mieć o wiele większą przewagę w postaci goli. Słowacy niewiele pokazali, a mimo to mogą być w miarę zadowoleni z osiągniętego rezultatu.

90+4

90+3

"Kolejorz" utrzymuje się w posiadaniu futbolówki i jeszcze buduje swoje ataki w poszukiwaniu trzeciego gola. Czasu nie zostało już jednak zbyt wiele.

90+2

Jeszcze jedno przemeblowanie w Lechu. Swój występ kończy Marchwiński, a kilka minut dostaje Sobiech. U gości natomiast za Daniela Gorosito.

90+2

Prochazka brzydko bez piłki zaatakował Murawskiego. Zupełnie niepotrzebne zachowanie kapitana gości, za które ogląda "żółtko".

90+1

Sędzia dorzuca cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90

Świetnie rozegrany stały fragment gry przez gości! Do strzału dochodzi Stetina i było blisko drugiej bramki! Broni to dobrze Bednarek!

89

Daniel dośrodkowuje z lewego skrzydła w poszukiwaniu Azango. Ten przegrywa pojedynek powietrzny z dobrze ustawionym Anderssonem.

88

Druga zmiana u miejscowych. Za Ishaka wchodzi Sousa.

86

86. Štětina (TRN) - 2:1

86

Gol dla Spartaka Trnawa!
Niestety przyjezdni zdobywają bramkę kontaktową. Dośrodkowanie Prochazki ze stałego fragmentu gry spada pod nogi Ishaka, jednak ten nie trafia w piłkę! Ten kiks sprawia, że spada ona pod nogi LUKASA STETINY! Środkowy obrońca efektownym uderzeniem pokonuje Bednarka. 2:1!

85

Szymczak ruszył z kontrą środkiem boiska i starał się prostopadłe zagrać do wychodzącego Ishaka. Temu zabrakło dynamiki i przerwał atak Stetina.

84

Efektownie chciał pograć przy chorągiewce Marchwiński. Dopadło jednak do niego dwóch przeciwników i powstrzymali gracza Lecha.

83

Spadło nam nieco tempo tego spotkania w ostatnich minutach. Gospodarze spowolnili swoją grę natomiast przyjezdni nie potrafią odebrać piłki i zaatakować.

81

Nie dogadał się Ishak z Szymczakiem. Szwed szukał w polu karnym młodszego kolegi, jednak był w zupełnie innej pozycji niż mu się wydawało.

79

Trzecia roszada u gości. Swój występ kończy Bainović a szansę dostaje Bukata.

78

Pereira dośrodkowuje spod chorągiewki. Takac kolejny raz nie łapie piłki, a jedynie ją piąstkuje, ale i tak oddalił zagrożenie.

77

Pierwsze przemeblowanie w zespole z Poznania. Za Velde melduje się Szymczak.

76

Milić miał sporo miejsca na dwudziestym piątym metrze i efektownie huknął z dystansu! Niezła próba wybroniona przez Takaca!

75

Azango zagrywa po ziemi do Mikovicia, a ten z pierwszej piłki do Bainovicia. Jego próba poszybowała bardzo wysoko nad poprzeczką.

74

Andersson niepotrzebnie zaatakował przy chorągiewce Azango. Spartak będzie miał rzut wolny z ciekawej pozycji na dobrą wrzutkę.

73

Niebezpieczne starcie Kostrny z Murawskim. Obaj dosyć mocno ucierpieli, jednak sędzia nie pokazał żadnemu z nich żółtej kartki.

72

W ostatnich minutach goście kilkukrotnie pokazali się w szesnastce "Kolejorza". Starają się pokazać z dobrej strony dwaj wprowadzeni przed chwilą zawodnicy.

70

Pierwsza akcja Azango na prawej stronie. Głębokie dośrodkowanie wyłapuje bez większych problemów Bednarek.

69

Podwójna zmiana u przyjezdnych. Za niewidocznych Oforiego i Djuricina pojawiają się Azango i Ristovski.

68

Lewy obrońca Lecha za to przewinienie słusznie ogląda żółtą kartkę. Całe szczęście bramkarz Spartaka jest zdolny do dalszej gry w tym meczu.

67

Ishak ładnie uderza z około szesnastu metrów! Takac odbija futbolówkę przed siebie i próbował do niej dopaść Andersson. Przy okazji sfaulował bramkarza gości.

65

Bardzo duża panika w szeregach Spartaka Trnawa. Gospodarze wyraźnie chcą iść za ciosem i wbić przeciwnikom kolejne bramki by budować zaliczkę na rewanż.

63

63. Velde (LPO) - 2:0

63

Gol dla Lecha!
"Kolejorz" podwyższa prowadzenie! KRISTIOFFER VELDE zabiera się z piłką przed polem karnym i podaje do Marchwińskiego! Ten przytomnie oddaje mu futbolówkę, ustawiając go na czystej pozycji! Norweg bez większych problemów pokonuje Takaca! 2:0!

62

Prostopadłe podanie do wychodzącego na wolne pole Djuricina. Ten nie upilnował swojej pozycji i wpadł w pułapkę ofsajdową.

61

Pograł kolejny raz Hotić z Pereirą na prawym skrzydle. Wywalczyli oni rzut rożny, lecz nic groźnego z niego nie wynikło.

59

Pereira na głowę Ishaka na bliższy słupek! Szwed strzela, jednak futbolówka wyraźnie mija bramkę strzeżoną przez Takaca.

58

Miković ostro wchodzi w nogi dryblującego Ishaka. Stały fragment gry dla miejscowych i szansa na kolejne dośrodkowanie Pereiry.

57

Uspokoiło nam się na murawie przy Bułgarskiej. "Kolejorz" nie spieszy się i czeka na kolejne błędy nie do końca pewnej dzisiaj defensywy gości.

55

Niebezpieczna strata Karlstroma w miejscu, gdzie łatwo wyprowadzić kontrę, jednak na posterunku był jego kolega Murawski i przerwał atak.

54

Gospodarze nadal kontrolują to co dzieje się na murawie i szukają kolejny szans w atakach pozycyjnych. Goście na razie nie otrząsnęli się po stracie bramki.

52

Pereira przesadził z energią i dynamiką w ataku na połowie przeciwników. Ucierpiał Daniel, który potrzebował pomocy medycznej.

51

Ofori chciał indywidualnie ruszyć przed siebie z kontrą, lecz zderzył się ze ścianą w postaci Karlstroma. Środkowy pomocnik miejscowych odbiera bez faulu.

50

Hotić w swoim stylu łamie akcję do środka na lewą nogę i dośrodkowuje do Ishaka. Ta próba była zbyt lekka i nie dał rady Szwed.

49

Po rzucie rożnym dla przyjezdnych pod bramką Bednarka nie wydarzyło się zupełnie nic ciekawego. Lech buduje kolejny atak.

48

Daniel centruje z lewego skrzydła w poszukiwaniu kolegów. Czujny jak od początku był tam Milić, oddalając zagrożenie za boisko.

47

47. Marchwiński (LPO) - 1:0

47

Kapitalne otwarcie drugiej połowy przez gospodarzy! Pereira pokazuje się na prawej stronie i mając dużo miejsca idealnie odnajduje w polu karnym FILIPA MARCHWIŃSKIEGO! Ten strzałem z bliskiej odległości w ekwilibrystyczny sposób pokonuje bezradnego Takaca! "Kolejorz" na prowadzeniu!

46

W pierwszej odsłonie Lech zdecydowanie dominował na przeciwnikami i to on dyktował warunki gry. Pomimo tego nie udało się do tej pory pokonać nieźle dysponowanego Takaca. "Kolejorz" niezbyt musiał martwić się o defensywę, ponieważ przyjezdni praktycznie nie pojawiają się w ich polu karnym. Po przerwie liczymy na gole poznaniaków!

45+2

45+1

Pereira świetnie odnajduje wychodzącego zza obrońcy Hoticia! Bośniak strzela głową w boczną siatkę, ale i tak był na pozycji spalonej.

45

Arbiter dorzuca jedną dodatkową minutę do regulaminowych czterdziestu pięciu.

44

Bainović w nieprzepisowy sposób powstrzymał kontrę rozpoczętą przez Karlstroma. Sędzia słusznie pokazuje pomocnikowi Spartaka "żółtko".

43

Pereira idealnie centruje spod chorągiewki na głowę Blazicia! Słoweniec o centymetry pudłuje z bliskiej odległości!

42

Dośrodkowanie z kolejnego kornera na Prochazkę! Temu udaje się oddać strzał, jednak w boczną siatkę i nie musiał ruszać się Bednarek.

41

Bainović fenomenalnie przymierzył z dużego dystansu po tym jak futbolówka trafiła pod jego nogi po kornerze! Czujny Bednarek!

40

Daniel znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym Lecha i przymierzył z dystansu! Będzie rzut rożny dla ekipy ze Słowacji.

39

Milić doskonale na wyprzedzenie przed Djuricina i kolejny raz szybko kasuje atak przyjezdnych. Napastnik Spartaka jak na razie nie ma nic do powiedzenia.

38

Milić bardzo ładnie dośrodkowuje w pole karne do pokazującego się Ishaka! Szwed uderza tyłem do bramki nieco sytuacyjne i broni to Takac!

36

Posiadanie piłki:

Lech Poznań 62% – 38% Spartak Trnawa

35

W ostatnich minutach nieco spadło nam tempo tego spotkania. Poznaniacy nie mogą przedrzeć się na trzydziesty metr.

33

Pereira przeciągnął długie podanie na lewe skrzydło do Velde. Tego dodatkowo dobrze pilnował Kostrna i nic ciekawego się nie wydarzyło.

31

Ostre wejście Zeljkovicia w nogi Murawskiego. Wydaje się, że nie było to celowe zachowanie pomocnika Spartaka.

30

Nieudana wymiana Murawskiego z Pereirą przy chorągiewce. Prawy obrońca "Kolejorza" dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

29

Mogą podobać się obaj skrzydłowi gospodarzy – Velde i Hotić. Zarówno jeden jak i drugi robi sporo "wiatru" i są największym zagrożeniem.

28

Optymistyczny rajd Daniela na lewym skrzydle. Rzucił on wyzwanie dla Pereiry, ale to Portugalczyk był zdecydowanie górą w tym starciu.

27

Wreszcie mieli przez chwilę piłkę przy swoich nogach przyjezdni, jednak totalnie nic z tego nie wynikło. Lech w tym momencie nie musi się martwić o defensywę.

25

Murawski totalnie niepilnowany na dalszym słupku i uderza głową! Nie daje się zaskoczyć czujny między słupkami Takac!

24

Andersson fenomenalnie odnajduje Pereirę na prawej stronie. Temu zabrakło nieco przyjęcia, ale i tak wywalczył rzut rożny dla swojej ekipy.

23

Bardzo bezradni są ofensywni zawodnicy Spartaka. Na ten moment tak naprawdę nie mają oni żadnej szansy by zagrozić bramce Bednarka.

22

Blazić poszukał dalekim zagraniem Hoticia. Bośniak mimo, że był dużo niższy od rywala to zdołał jeszcze musnąć piłkę.

21

Andersson zbyt ostro zaatakował w powietrzu Oforiego. Szwed przekroczył przepisy, co dostrzegł główny sędzia tego meczu.

20

Totalna dominacja poznaniaków. Goście tak naprawdę tylko wybijają futbolówkę daleko przed siebie i nie ma mowy o jakimkolwiek ataku.

19

Po rzucie rożnym Andersson huknął sprzed pola karnego! Futbolówka zrobiła "kozioł" przed bramkarzem i ten miał pewne problemy!

18

Hotić pięknie dośrodkowuje z prawej flanki na głowę rozpędzonego Velde! Norweg strzela i na raty odbija to do boku Takac!

17

Przyjezdni z Trnawy jak na razie mają problem z wyjściem po przejęciu poza własną połowę. Mogą podobać się "Lechici" w tych pierwszym kwadransie.

16

Karlstrom wyszedł z kontrą środkiem i starał się prostopadle zagrać do Ishaka! Szwed pospieszył się z tym, co sprawiło, że szansa przepadła.

15

Hotić centruje z rzutu wolnego w poszukiwaniu Blazicia. Słoweniec odważnie atakował futbolówkę, ale nie zdołał wygrać pojedynku powietrznego.

13

Kapitalny pressing Lecha na połowie Spartaka! Pereira przejmuje futbolówkę i zagrywa wzdłuż bramki do Ishaka! Ten nie trafia w piłkę w doskonałej sytuacji!

12

Pokazał się w ofensywie Andersson i pograł z Velde. Nic z tego jednak nie wynikło bowiem czujni w pierwszych minutach są Słowacy.

11

Od początku aktywny Velde, który próbuje dryblować między przeciwnikami. Ci na razie radzą sobie z jego pomysłami.

10

Pierwsza próba dryblingu w wykonaniu Oforiego kończy się przewinieniem Anderssona. Szwed był blisko rywala nie dając mu chwili na zastanowienie.

9

Velde świetnie pograł z Ishakiem i Norweg miał szansę na uruchomienie wychodzącego Pereirę! Dobry powrót zaliczył Daniel i oddalił zagrożenie.

8

Prostopadłe zagranie z lewego skrzydła do pokazującego się Djuricina. Ten nieźle wychodził, jednak jak słusznie dostrzegł sędzia był on na spalonym.

7

Ciekawie przymierzył ze stałego fragmentu gry Pereira! Portugalczykowi do szczęścia zabrakło nieco ponad metru od słupka.

5

Ostro zaatakował Velde Stetina. Mocno odczuł to wejście Norweg, jednak wydaje się że nic poważnego mu się nie stało i będzie grać dalej.

4

Ishak udanie cofnął się do środka by pomóc w rozegraniu po przechwycie. Wysoko wyszedł za nim Stetina i sfaulował kapitana poznaniaków.

3

Długie zagranie Blazicia na lewą stronę do ustawionego szeroko Velde okazało się niecelne. To dało gościom szansę na zbudowanie jednego ze swoich pierwszych ataków.

2

Gospodarze od początku utrzymują się przy piłce. To oni chcą narzucić swoje warunki gry od pierwszej minuty tego spotkania.

1

Obie ekipy są już na murawie przy Bułgarskiej! Za chwilę początek tego spotkania!

Wyjściowe składy:

Lech Poznań:
Bednarek – Pereira, Blazić, Milić, Andersson – Hotić, Karlstrom, Murawski, Marchwiński, Velde – Ishak

Spartak Trnawa:
Takac – Kostrna, Stetina, Kosa, Miković – Bainović, Zeljković, Prochazka – Ofori, Djuricin, Daniel
Według bukmacherów zdecydowanym faworytem tego starcia są poznaniacy. Po wczorajszej kompromitacji Pogoni Szczecin zdecydowanie chcielibyśmy dzisiaj obejrzeć o wiele lepszy występ polskiej ekipy w europejskich pucharach.
Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z pierwszego spotkania w ramach 3 rundy kwalifikacji Ligi Konferencji! Lech Poznań podejmować będzie na własnym stadionie słowackiego Spartaka Trnawa.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

2:1

finał (0:0)

Gole: 47. Marchwiński, 63. Velde – 86. Stetina

Kartki:   68. Andersson (LPO) – 44. Bainović (TRN), 90+2. Prochazka (TRN)

Posiadanie piłki: 74 % : 26 %.
Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 1:3. Foule: 11:8.

Bednarek – Pereira, Blazić, Milić, Andersson – Hotić, Karlstrom, Murawski, Marchwiński (90+2. Sobiech), Velde (77. Szymczak) – Ishak (88. Sousa)