Betclic 1 Liga

Wisła Kraków – Stal Rzeszów

0:0

finał (0:0)

05.08.2023, 17:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Runda 3 • Adrian Somorowski

BETFAN: 1.45 4.9 6.4

Koniec spotkania w Krakowie. Stal wraca do domu z jednym punktem! Rzeszowianie bronili się praktycznie przez większość spotkania i mimo wielu okazji Wisła nie była w stanie przedrzeć się przez mur w osobie Jakuba Wrąbla! Dziękujemy za uwagę. (20:07:33)

90+11

90+10

Poradzili sobie z zagrożeniem rzeszowianie. Wyszli z szybką kontrą i obok bramki uderzył Jesus Diaz.

90+9

Trzech na trzech wychodzili krakowianie, lecz zabrakło już im sił. Rzut rożny.

90+7

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Alfaro).

90+6

Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
z boiska schodzi Kłos, na boisku pojawia się Jesus Diaz.

90+6

Gramy dalej.

90+5

Przerwą w grze. Leży na boisku jeden z graczy Stali.

90+3

Minimalnie nad poprzeczką uderzył piłkę głową Sapała.

90+2

Rzut wolny dla Wisły.

90+1

Żółta kartka dla zespołu Stal Rzeszów (Yavorskyi).

90

Dziesięć minut dłużej potrwa to spotkanie.

89

Zmiana w drużynie Wisła Kraków:
z boiska schodzi Duda, na boisku pojawia się Sapała.

89

z boiska schodzi Roman, na boisku pojawia się Baena.

88

Żółta kartka dla zespołu Stal Rzeszów (Poczobut).

88

Zaostrza się gra w Krakowie. Arbiter sypie kartkami jak z rękawa.

88

Żółta kartka dla zespołu Stal Rzeszów (Wrąbel).

88

Na czas gra Jakub Wrąbel. Będzie kartka.

86

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Jaroch).

86

z boiska schodzi Prokić, na boisku pojawia się Łyczko.

86

z boiska schodzi Warczak, na boisku pojawia się Pena.

86

z boiska schodzi Sadłocha, na boisku pojawia się Yavorskyi.

84

Żółta kartka dla zespołu Stal Rzeszów (Sadłocha).

82

Trwa napór Wisły. Ofiarnie bronią się rzeszowianie.

80

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Krzyżanowski).

80

Ostre wejście Krzyżanowskiego już minutę po wejściu na boisko.

79

z boiska schodzi Rodado, na boisku pojawia się Krzyżanowski.

79

z boiska schodzi Junca, na boisku pojawia się Sobczak.

78

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Gogół).

78

Piłka drugi raz w tym spotkaniu ląduje w siatce Wisły. Ponownie ratuje krakowian spalony!

75

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Roman).

73

z boiska schodzi Basha, na boisku pojawia się Gogół.

72

Góra prawie na linii bramkowej zatrzymuje strzał Dudy!

71

Junca fauluje w walce o piłkę Kłosa.

69

Zablokowane uderzenie z dystansu Villara.

68

Kolejny raz stały fragment gry nie zagroził bramce Stali.

67

Potrzebna pomoc dla Łasickiego.

66

Kolejny rzut rożny dla Wisły.

64

Prostopadłe podanie Poczobuta pada łupem Ratona.

63

Dośrodkowanie Jarocha z prawej flanki pada łupem Wrąbla.

61

Centra z narożnika boiska nie zagroziła bramce rywala.

61

Piłkarze wracają na plac gry.

60

Widczność bardzo szybko się polepsza.

58

Przerwa w grze. Race utrudniają widoczność na boisku w Krakowie.

58

z boiska schodzi Paweł Oleksy, na boisku pojawia się Kystian Wachowiak.

57

Będzie potrzebna zmiana.

56

Za nim jednak rozegrają go wiślacy, potrzebna pomoc dla Oleksego.

56

Dwunasty rzut rożny dla Wisły w tym spotkaniu.

54

Dobre dośrodkowanie Junci w kierunku Rodado, a ten posyła piłkę głową nad poprzeczką.

53

Na spalonym znalazł się Prokić.

52

Faulowany w kole środkowym był Danielewicz.

51

Dobre dośrodkowanie w kierunku Alfaro, ten nie zdołał jednak oddać celnego strzału głową.

50

Z ostrego kąta na strzał zdecydował się Rodado. Pewnie łapie piłkę Wrąbel.

49

Niezbyt udane dośrodkowanie Warczaka nie miało prawa zagrozić bramce strzeżonej przez Ratona.

48

Faulowany na prawym skrzydle Kłos. Rzut wolny dla Stali.

47

Nieudane długie zagranie w kierunku Rodado. Wznowi grę Wrąbel.

46

Jedenaście rzutów rożnych, trzynaście oddanych strzałów i 67% posiadania piłk w wykonaniu Wisły nie pozwaliły, aby prowadzić w meczu ze Stalą Rzeszów. Jakub Wrąbel dwoi się i troi w rzeszowskiej bramce i póki co utrzymuje zespół w grze. Wracam za kwadrans.

45+5

45+5

Centra w szesnastkę Wisły nie zagroziła bramce Ratona.

45+4

Rzut wolny dla Stali. Ostatnia okazja w pierwszej połowie na zmianę rezultatu. Odległość zbyt spora by pokusić się na strzał.

45+3

Faulowany w środku pola Basha.

45+2

Długi zagranie Poczobuta w kierunku rozpędzonego Prokica. Nie opanował piłki gracz Stali.

45

Cztery minuty dłużej potrwa pierwsza połowa gry.

45

Ściana w postaci Jakuba Wrąbla nadal utrzymuje Stal w grze! Z ok. 13 metrów broni strzał Villara!

44

Do uderzenia zza pola karnego dopadł Duda i posłał piłkę nad poprzeczką.

43

Kolejny korner dla Wisły. Trudno zliczyć, który to już rzut rożny dla krakowian.

41

Goku Roman znalazł się w sytuacji sam na sam z Wrąblem i przegrał z nim pojedynek!

40

Uderzenie zza pola karnego Danielewicza skozłowało przed Ratonem i z trudem broni ten strzał golkiper Wisły.

39

Duda szukał prostopadłym podaniem Rodado. Przeczytali to zagranie rywale.

37

Najwyżej w polu karnym wyskoczył Basha. Jego strzał głową pewnie łapie jednak bramkarz Stali.

36

Do końcowej linii pobiegł z piłką Jaroch i jego centrę odbija na rzut rożny Wrąbel.

34

Kolejny stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia. Dzielnie broni się zespół z Rzeszowa.

33

Alfaro wziął na zamach dwójkę rywali. Dośrodkował piłkę w pole karne i Danielewicz zmuszony był do wybicia piłki na kolejny korner.

32

Szósty rzut rożny dla Wisły.

31

Wrąbel wypluwa strzał Rodado. Do dobitki dopadł Alfaro i pakuje piłkę w siatce! Arbiter liniowy podniósł jednak chorągiewkę.

30

Kombinacyjna akcja trójki graczy Wisły. Tuż przed polem karnym zagrywa piłkę ręką Oleksy. Rzut wolny.

28

Zawodnik udaje się za linię boczną. Gramy dalej.

27

Przerwa w grze. Ucierpiał w starciu z rywalem Basha.

26

Najpierw z jednej, następnie z drugiej strony próbowali dośrodkowywać piłkę gracze Stali. Czujni byli jednak defensorzy Wisły.

25

Kolejny raz poradzili sobie z zagrożeniem rzeszowianie.

24

Zablokowane uderzenie zza pola karnego Villara. Rzut rożny.

23

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Eneka Satrustegui).

23

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Stali. Trzy zablokowane uderzenia Wiślaków. Wychodzą obronną ręką goście.

22

Rzut rożny dla Wisły.

21

Żółta kartka dla zespołu Stal Rzeszów (Andreja Prokić).

20

Wisła wróciła do swojej gry i ponownie to ona jest stroną atakującą.

18

Zablokowane uderzenie z dystansu Alfaro.

16

Szybka reakcja wozu VAR. Bramka nieuznana. Spalony.

15

Szybki atak rzeszowian, dogranie w pole karne i Junca niefortunnie pakuje piłkę do własnej bramki!

14

Przeciągnięte dośrodkowanie w pole karne Stali. Od bramki rozpocznie Wrąbel.

12

Faulowany w środku pola Villar.

11

Dobra okazja dla krakowian. Uderzenie Villara broni Wrąbel, a dobitkę marnuje Rodado!

10

Poczuli respekt gracze z Krakowa i spokojniej rozgrywają kolejną akcję.

8

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

7

Szybka kontra rzeszowian. Podłączył się prawym skrzydłem Warczak, szukał płaskim dograniem Prokica i wybija piłkę na rzut rożny Łasicki.

7

Za łatwo traci piłkę na własnej połowie Poczobut. Piłka szybko znalazła się pod nogami Rodado, a ten nie zdołał oddać strzału.

5

Kolejna leciutka wcinka Jarocha w pole karne Stali. Na aut wybija futbolówkę Kościelny. Trwa napór krakowian.

4

Kolejne dośrodkowanie w kierunku Rodado i tym razem na trzeci już rzut rożny wybija piłkę Góra.

3

Do strzału zza pola karnego dopadł Junca i trafił w jednego z graczy Stali. Po chwili piłka wróciła w pole karne rzeszowian i Wisła wznowi grę od kolejnego rzutu rożnego.

2

Villar świetnie zagrał na uwolnienie do podłączającego się Jarocha, a ten wywalczył rzut rożny.

1

Pierwsza okazja Wiślaków. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Alfaro wybija na aut Kościelny.

1

Już za chwilę rozpocznie się mecz w Krakowie!
Za nim rozpocznie się to spotkanie, przed nami uroczyste zakończenie kariery Jakuba Błaszczykowskiego. Kibice dziękują wielokrotnemu reprezentatowi kraju za reprezentowanie barw krakowskiej Wisły.
Arbiter wyprowadził obydwie drużyny.
Piłkarze udali się do szatni.
Trwa rozgrzewka obu ekip.

Wisła Kraków: Raton – Jaroch, Łasicki, Satrusteugi, Junca – Basha, Duda – Villar, Roman, Alfaro – Rodado

Rezerwowi: Broda – Colley, Sapała, Gogół, Sobczak, Szot, Krzyżanowski, Baena, Olejarka

Trener: Radosław Sobolewski

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Góra, Oleksy – Danielewicz, Poczobut, Piątek – Kłos, Sadłocha, Prokić

Rezerwowi: Bieszczad – Wachowiak, Manolo, Pena, Jesus Diaz, Łysiak, Mazur, Łyczko, Yavorkskyi

AVAR: Piotr Rzucidło.
W poprzednim sezonie w starciach obu ekip dwukrotnie lepsi byli gracze gospodarzy. W Rzeszowie Stal zwyciężyła 2:1, tymczasem w Krakowie Wisła triumfowała 3:1. Czy i tym razem będzie podobnie? Na relację zapraszamy od godziny 17:00.

Bramki z meczu Stal Rzeszów - GKS Tychy 1:2 (0:1)

Tymczasem Stal Rzeszów po licznych osłabieniach w letnim okienku transferowym i do tego zmianie trenera zanotowała fatalny start rozgrywek. Już na starcie zespół przegrał na własnym stadionie z Odrą Opole 2:5. Do odrabiania strat drużyna zabrała się dopiero przy stanie 0:4, a bramki zdobyli Szymon Łyczko i Manolo Ponce. W drugiej kolejce zespół ponownie grał na własnym stadionie, a tym razem ich rywalem był GKS Tychy. Już w 1. minucie Cesar Pena posłal piłkę do własnej bramki i ponownie zapowiadało się na trudne spotkanie dla rzeszowian. Na kolejne gole trzeba było czekać do 89. minuty. Tyszanie zamknęli mecz za sprawą trafienia Wiktora Niewiarowskiego, a honorowego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Kościelny.

Skrót meczu: Polonia Warszawa - Wisła Kraków 2:3 (0:1)

Wisła Kraków rozpoczęła sezon na stadionie innego niedawnego Ekstraklasowicza, a dokładniej Górnika Łęczna. Inauguracja nie była jednak udana dla krakowian, którzy już w pierwszej kolejce zdobyli tylko punkt. Byli jednak bardzo bliscy zwycięstwa, gdyż do 86. minuty prowadzili po bramkach Goku i Mikiego, tymczasem Adam Deja pozbawił ich kompletu punktów. Drużyna była również o krok od remisu w kolejnym, wyjazdowym meczu w Warszawie. Po 90 minutach Biała Gwiazda prowadziła z Polonią po bramkach Mikiego, Angela Rodado i Szymona Sobczaka, a o mały włos skończyłoby się od wyniku 3:3. W siódmej minucie doliczonego czasu gry, piłkę do siatki wpakował Michał Grudniewski, a dwie minuty później ponownie wpakował piłkę do siatki, lecz tym razem skandaliczną decyzję podjął sędzia i dopatrzył się przewinienia obrońcy Czarnych Koszul.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.