3:1

finał (1:1)

04.08.2023, 17:30 • Stadion Miejski, Kalisz • Runda 3 • Adrian Somorowski

BETFAN: 2.03 3.6 3.35

Koniec spotkania w Kaliszu. KKS zdecydowanie lepiej wszedł w drugą połowę i wręcz zdominował bezradnych jastrzębian. Gospodarze sięgają po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. GKS musi poczekać przynajmniej do czwartej kolejki. Dziękujemy za uwagę. (19:26:00)

90+4

90+3

Płaska centra w pole karne kaliszan, zaknął ją Kiebzak, lecz posłał strzał prosto w Krakowiaka.

90+1

Długie dogranie w kierunku pola karnego gospodarzy. Czujni w obronie zawodnicy z Kalisza.

90

Trzy minuty dłużej potrwa mecz w Kaliszu.

90

Nic nie wyniknęło z tego stałego framgmentu gry.

89

Kąśliwe uderzenie zza pla karnego Gołucha. Niewiele zabrakło, a piłka mogła spaść za kołnierz Krakowiaka. Ten jednak był czujny. Rzut rożny.

89

Spokojnie utrzymują się przy piłce kaliszanie.

88

Żółta kartka dla zespołu KKS 1925 Kalisz (Bartosz Kieliba).

88

Ostro zatrzymuje kontrę Kieliba. Będzie kartka.

86

Ponownie mocno nieudanie centruje piłkę Boruń i wznowi grę Krakowiak.

86

Kolejna okazja dla GKS-u z rzutu wolnego.

84

Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz:
z boiska schodzi Kamil Koczy, na boisku pojawia się Bartosz Gęsior.

84

Zmiana w drużynie GKS Jastrzębie:
z boiska schodzi Adrian Tymiński, na boisku pojawia się Jakub Siga.

84

Przeciągnie dośrodkowanei z lewego skrzydła. Od bramki rozpocznie Krakowiak.

83

Zbyt krótkie dośrodkowanie Borunia i daleko wybijają piłkę rywale.

83

Rzut wolny dla gości. Szansa na dośrodkowanie piłki w pole karne kaliszan.

82

Rozgrywają piłkę w środkowej strefie goście.

81

z boiska schodzi Nestor Gordillo, na boisku pojawia się Kentaro Arai.

79

Żółta kartka dla zespołu GKS Jastrzębie (Yevhen Zakharchenko).

78

GKS całkowicie nie przypomina drużyny z pierwszej połowy i nie zapowiada się na to, aby miał wrócić do gry.

77

Gol dla KKS-u!

To nie mogło inaczej się skończyć! Piłkę tuż przed polem karnym otrzymał całkowicie niepilnowany MATEUSZ WYSOKIŃSKI, który zdążył poprawić sobie piłkę i pewnym uderzeniem pokonał Drazika!

75

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

74

Zablokowane uderzenie Frietza. Rzut rożny dla gości.

72

Przeciągnięte dośrodkowanie Borunia. Wznowi grę Krakowiak.

71

z boiska schodzi Farid Ali, na boisku pojawia się Konrad Kargul-Grobla.

71

z boiska schodzi Przemysław Lech, na boisku pojawia się Szymon Maszkowski.

71

z boiska schodzi Oskar Kalenik, na boisku pojawia się Wojciech Maroszek.

69

Powoli uspokoili grę jastrzębianie i próbują powrócić do dobrej gry z pierwszej odsłony meczu.

67

Kalenik przerzucił piłkę do Gordillo. Zgarnął jeszcze futbolówkę Sobol i posłał strzał obok bramki.

66

Gordillo zagrywa w pole karne do Wysokińskiego i w ostatniej chwili uprzedza do Zakharchenko.

64

Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

63

KKS bliski podwyższenia prowadzenia. Z ok. 13. metrów, mocny strzał Koczego broni Drazik. Rzut rożny.

61

ADRIAN CIERPKA pakuje piłkę w siatce!

61

Do piłki podejdzie Adrian Cierpka.

60

W zamieszaniu faulowany w polu karnym był jeden z graczy z Kalisza! Jedenastka!

59

Rzut wolny dla gospodarzy. Szansa na dośrodkowanie piłki w pole karne drużyny z Jastrzębia.

58

Żółta kartka dla zespołu GKS Jastrzębie (Farid Ali).

57

Ostro fauluje w środku pola Ali. Będzie kartka.

55

Dobrze urwał się prawym skrzydłem Kiebzak. Szukał w środku Aliego, lecz przeczytali to rywale.

53

Zablokowane uderzenie zza pola karnego Gordilo.

52

Na offsiedzie znalazł się Kozcy.

50

Faulowany w środku pola Fietz.

48

Kolejny atak gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony nie zagroziło jednak bramce jastrzębian.

47

Długi zagranie w pole karne GKS-u. Wznowi grę Drazik.

46

Pierwsza okazja dla Sobola. Ten jednak zamiast uderzyć z pierwszej piłki, przyjął futbolówkę i nic ostatecznie z tego nie wyszło.

46

z boiska schodzi Jakub Głaz, na boisku pojawia się Mateusz Wysokiński.

46

z boiska schodzi Filip Szewczyk, na boisku pojawia się Hubert Sobol.

46

Piłkarze wracają na plac gry.
Koniec pierwszej połowy w Kaliszu. GKS od początku prowadził grę, a jednak to on musiał gonić wynik po trafieniu Nestora Gordillo. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Szymon Gołuch, co tylko potwierdza, że druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco. Wracamy za kwadrans.

45

45

Sędzia nie zdecydował się doliczyć nawet minuty.

44

Zablokowane uderzenie Borunia. Nadal przy piłce utrzymują się goście.

43

To powinno być 2:1 dla GKS-u! Wpadł ze skrzydła w pole karne Gołuch, a piłka po jego dograniu dotarła na 3. metr do Guilherme, który zawahał się przy strzale i ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny!

41

Faulowany w środku pola Guilherme.

40

Gol dla Jastrzębia!

Dośrodkowanie Borunia przedłużył Zakharchenko, a piłkę do siatki z kilku metrów zapakował SZYMON GOŁUCH!

40

Długie zagranie w kierunku Golucha, a ten wywalczył kolejny korner dla GKS-u.

39

Od bramki rozpocznie Drazik.

38

Przeciągnięta wrzutka i od bramki rozpocznie Krakowiak.

37

Rzut rożny dla GKS-u.

35

Przelobować Drazika chciał Gordillo, lecz była to mocno niedokładna próba.

33

Centrę bez trudu łapie Drazik.

33

Rzut wolny dla KKS-u. Szansa na dośrodkowanie w pole karne rywala.

33

Groźne dośrodkowanie w pole karne GKS-u i niewiele brakowało, a Szewczyk skierowałby piłkę do siatki!

31

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry. Z kontrą wyszli jednak kaliszanie i niewiele brakowało, a Szewczyk znalazłby się w sytuaciji sam na sam z Drazikiem.

30

Kolejny rzut rożny dla gości.

29

Kolejne dośrodkowanie Aliego. Tym razem wywalczył rzut rożny. Blokuje dogranie jeden z defensorów KKS-u.

28

Dośrodkowanie Aliego z lewego skrzydła. Pewnie radzą sobie gospodarze.

27

GKS szybko próbuje doprowdzić do wyrównania. Długie zagranie przechwytuje Krakowiak.

26

Dośrodkowanie z prawej strony zamknął pewnym strzałem NESTOR GORDILLO i KKS prowadzi 1:0!

25

Rzut rożny dla kaliszan.
Z prawej strony próbowałurwać się Głaz, lecz nie zdołał dograć do Szewczyka.

23

Długie w kierunku bramki KKS-u pada łupem defensorów z Kalisza.

22

Kolejne przewinienie. Rzut wolny dla kaliszan.

20

W środku pola faulowany Gordillo.

18

Na własnej połowie rozgrywają akcję gospodarze.

16

Dośrodkowanie Borunia z prawego skrzydła nie zagroziło bramce kaliszan.

15

Spokojniejszy fragment meczu w Kaliszu.

14

Kolejne celne uderzenie gości. Prosto w bramkarza uderzył Gołuch.

13

Przeciągnięte dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce gospodarzy.

12

Pod poprzeczkę uderzył zza pola karnego Fietz i kapitalną paradą popisał sie Krakowiak! Rzut rożny.

11

Dosyć ciekawe dośrodkowanie, lecz żaden z graczy gości nie zdołał dopaść do piłki.

10

Pierwszy rzut rożny dla KKS-u Kalisz.

9

Za krótki dośrodkowanie z narożnika boiska. Po chwili piłka wróciła jeszcze w pole karne kaliszan i strzał głową Lecha był zbyt słaby, aby nie poradził z nim sobie Krakowiak.

8

Centra Borunia zamieniła się dość niespodziewanie w strzał, który niewiele brakowalo, a zaskoczyłby Krakowiaka. Korner.

7

Dośrodkowanie Aliego z prawego skrzydła. Radzą sobie z zagrożeniem gospdarze.

6

Wycofana piłka przed pole karne do Głaza. Ten jednak bardzo szybko miał przy sobie dwójkę obrońców rywala.

4

Długie zagranie w kierunku Szewczyka. Nie zdołał jednak dojść do piłki napastnik z Kalisza.

3

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry. Po chwili centrował ponownie piłkę Kiebzak i pewnie złapał ją Krakowiak.

2

1

Pierwsza okazja dla gości. Do strzału zza pola karnego doszedł Ali i jego uderzenie blokuje jeden z obrońców.

1

Przywitanie zespółów, rzut monetą i za chwilę zaczynamy! Gospodarze na biało, goście w czarnych strojach.
Arbiter wyprowadza obydwie drużyny.
Piłkarze udali się do szatni.

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Białczyk, Kieliba, Gawlik, Smoliński – Kalenik, Cierpka – Głaz, Gordillo, Koczy – Szewczyk

Rezerwowi: Furtak – Janiak, Sobol, Gęsior, Staszak, Arai, Maroszek, Wysokiński, Dębiński

Trenér: Paweł Ozga

GKS Jastrzębie:
Rezerwowi: Trojanowski, Kozłowski, Maszkowski, Jadach, Sszymczak, Kargu-Grobla, Katus, Bednorz, Siga

Trenér: Piotr Dziewicki.
Trwa rozgrzewka obu ekip.
W poprzednim spotkaniu obu ekip rozgrywanym w Kaliszu lepsi byli gracze gospodarzy, którzy wygrali 2:0. Na listę strzelców wpisali się Piotr Giel i Kasjan Lipkowski. W Jastrzębiu zdroju padł za to remis 1:1, a do siatki trafiali Szymon Goluch (GKS) oraz Nestor Gordillo (KKS).

Skrót spotkania: GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 1:2 (1:1)

Niezbyt dobre humory panują również w Jastrzębiu-Zdroju. GKS na inaugurację podejmował Stal Stalową Wolę i po równie mało emocjonującym starciu zremisował 0:0. Drugie spotkanie ponownie zespół grał na własnym stadionie, a jego rywalem był Stomil Olsztyn. Po objęciu prowadzenia w 11. minucie za sprawą bramki Farida Alego, wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Olsztynianie odpowiedzieli jednak już 9 minut później za sprawą Piotra Kurbiela, a na kwadrans przed końcem spotkania bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Florek.

Konferencja prasowa po meczu Zagłębie II Lubin - KKS 1925 Kalisz.

KKS 1925 Kalisz rozpoczął sezon od domowego starcia z Radunią Stężyca i już na starcie rozczarował swoich kibiców. Gol z 10. minuty Szymona Nowickiego zagwarantował gościom wygraną 1:0. Kaliszanie chcieli zrehabilitować się w Lubinie, gdzie mierzyli się rezerwami Zagłębia. Tym razem również nie zdołali zainkasować kompletu punktów, a do tego po dość przeciętnym spotkaniu padł remis 0:0.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.