31.05.2023, 21:00 • Puskás Aréna (Budapešť) • Finał • Sebastian

Strzały niecelne: 8:4.
Rzuty rożne: 6:4.
Spalone: 1:1.
Faule: 21:19.
Sevilla FC ma wciąż stuprocentową skuteczność w finałach Ligi Europy. Triumfuje po raz siódmy w rozgrywkach. O jej wyższości zdecydowała znacznie wyższa skuteczność w konkursie rzutów karnych.

4. serie 4:1

Gonzalo Montiel nie pokonał strzałem technicznym Ruiego Patricio, ale jest jeszcze powtórka i skończyła się ona golem.

3. serie 3:1

Roger Ibanez strzelił w słupek i detale dzielą Sevillę FC od podniesienia trofeum.

Ivan Rakitić wykorzystał jedenastkę ze stoickim spokojem.

2. serie 2:1

Gianluca Mancini dorzucił niewykorzystaną jedenastkę do gola samobójczego.

Erik Lamela precyzyjnie i także Rui Patricio nie może cieszyć się z interwencji mimo rozpoznania intencji strzelca.

1. serie 1:1

Bryan Cristante postawił na siłowe rozwiązanie i Bono nie dosięgnął piłki.

1. serie 1:0

Lucas Ocampos zdobył prowadzenie technicznym strzałem.

Rozpoczynają się rzuty karne.
Szukają piłkarze koncentracji, skupienia po 120 minutach spędzonych w grze.
Już w ostatniej minucie dogrywki było groźnie po dwóch zagraniach Nicoli Zalewskiego najpierw z rzutu wolnego, a następnie rzutu rożnego. Piłka odbiła się nawet od poprzeczki po uderzeniu Chrisa Smallinga, ale nie wpadła do siatki. O zdobyciu trofeum zdecyduje konkurs rzutów karnych.

120+12

Druga połowa dogrywki skończona.

120+11

Rick Karsdorp napomniany żółtą kartką za zachowanie na ławce rezerwowych.

120+10

Lucas Ocampos napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

120+8

Zmiana w drużynie Sevilla FC:
z boiska schodzi Fernando, na boisku pojawia się Joan Jordán.

120+8

z boiska schodzi Nemanja Gudelj, na boisku pojawia się Marcão.

1:1

Gole: 55. Mancini (sam.) – 35. Dybala

Kartki:   36. Mir (SEV), 66. Rakitić (SEV), 109. Lamela (SEV), 120+1. Jordán (SEV), 120+4. Montiel (SEV), 120+10. Ocampos (SEV) – 22. Matić (ASR), 45. Pellegrini (ASR), 48. Mancini (ASR), 65. Cristante (ASR), 74. Çelik (ASR), 105. Zalewski (ASR), 120+11. Karsdorp (ASR)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 1:1. Foule: 21:19.

Sevilla FC: Bounou – Navas (C) (95. Montiel), Badé, Gudelj (120+8. Marcão), Telles (94. Rekik) – Fernando (120+8. Jordán), Rakitić – Ocampos, Ó. Torres (46. Suso), Gil (46. Lamela) – En-Nesyri.
Zmiany: Dmitrović, Flores – A. Gómez, Mir, Nianzou, Bueno.

Trener: Jose Luis Mendilibar

AS Roma: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Çelik (91. Zalewski), Cristante, Matić (120. Bove), Spinazzola (106. Llorente) – Pellegrini (C) (106. El Shaarawy) – Dybala (67. Wijnaldum), Abraham (75. Belotti).
Zmiany: Boer, Svilar – Karsdorp, Volpato, Tahirović, Ma. Camara.

Trener: Jose Mourinho

Sędziowie: Anthony Taylor (Anglia)