PKO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin – Radomiak Radom

4:0

finał (1:0)

27.05.2023, 17:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Runda 34 • Sebastian

STS: 1.62 4.1 5.3

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:28:47)
Posiadanie piłki: 46% : 54%.
Strzały na bramkę: 8:2.
Strzały niecelne: 5:7.
Rzuty rożne: 2:5.
Spalone: 2:4.
Faule: 10:8.
Koniec rywalizacji w Szczecinie, która przebiegła pomyślnie dla Pogoni Szczecin. Wygrana 4:0 z Radomiakiem nie pozwoliła jednak podopiecznym Jensa Gustafssona na poprawienie czwartego miejsca w tabeli PKO Ekstraklasy. Na trzecim stopniu podium zafiniszował Lech Poznań.

90+4

90+2

90+2. Alexander GORGON - 4:0

90+2

Gol dla Pogoni!
Strzelcem bramki ALEXANDER GORGON.

Kombinacja zaproponowana przez Wahana Biczachczjana, Mateusza Łęgowskiego oraz Alexandra Gorgona na miarę gola na 4:0.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Jeszcze jedno uderzenie na bramkę Radomiaka, które zostało oddane z kilkunastu metrów. Spokojnie interweniował na linii Albert Posiadała.

86

Blokowane dośrodkowanie Damiana Jakubika i goście musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

83

Albert Posiadała w odpowiednim miejscu przy bliższym słupku i nie dał zaskoczyć się uderzeniem zza pola karnego.

81

Niecelne uderzenie ponad poprzeczką w bramce Pogoni Szczecin. Na dodatek oddane przez zawodnika powracającego ze spalonego.

80

Kompletnie nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła to chyba już podsumowanie gry Radomiaka w drugiej połowie spotkania.

78

Festiwal zmian personalnych w ostatnich minutach, ale generalnie temperatura spotkania spadła.

76

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
z boiska schodzi Benedikt Zech, na boisku pojawia się Danijel Lončar.

76

z boiska schodzi Mariusz Malec, na boisku pojawia się Kostas.

75

Zmiana w drużynie Radomiak Radom:
z boiska schodzi Berto Cayarga, na boisku pojawia się Jakub Nowakowski.

74

z boiska schodzi Jean Franco Sarmiento, na boisku pojawia się Krystian Okoniewski.

72

Nerwy na trybunach stadionu w Szczecinie po dyskusyjnym zdarzeniu na połowie boiska należącej do Radomiaka.

70

Akcja indywidualna Luki Zahovicia zakończona uderzeniem z ostrego kąta w słupek bramki Alberta Posiadały.

4:0

finał (1:0)

Gole: 34. Grosicki (kar.), 47. Łęgowski, 51. Zahović, 90+2. Gorgon

Kartki:   40. Wahlqvist (POG), 69. Biczachczjan (POG) – 20. Alves (RAM)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
Strzały celne: 8:2. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:4. Foule: 10:8.

Pogoń Szczecin: Stipica – Wahlqvist (68. Stolarski), Zech (76. Lončar), Malec (76. Kostas), Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski – Wędrychowski (65. Biczachczjan), Kowalczyk (65. Gorgon), Grosicki – Zahović.
Zmiany: Klebaniuk – Borges, Kurzawa, Przyborek.

Trener: Jens Gustafsson

Radomiak Radom: Posiadała – Jakubik (54. Pik), Rossi (C), Cichocki (26. Cestor), D. Abramowicz – Alves, Donis (54. Novaes Palhares) – Semedo, Castañeda, Cayarga (75. Nowakowski) – Sarmiento (74. Okoniewski).
Zmiany: Kobylak – Cele, Justiniano, Snopczyński.

Trener: Constantin Galca

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widownia: 19590