Betclic 1 Liga

Skra Częstochowa – Odra Opole

1:1

finał (0:1)

22.04.2023, 15:00 • Stolzle Stadion, Częstochowa • 28 • 28. kolejka • Jan Starzomski

BETFAN: 3.5 3.1 2.25

Diametralnie inna druga połowa – Skra zaczęła w pełni tego słowa grać w piłkę, Odra jakby trochę "wyschła". Finalnie mamy remis, nie zadowala on jednak żadnej ze stron. (16:50:45)

90+2

90+1

Haluch po interwencji potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa długo nie trwała – wracamy do gry.

90+1

Piłkę meczową miał w polu karnym Odry Lukoszek, Haluch aby obronić ten strzał musiał zrobić niemalże szpagat!

90+1

Faulowany w środku pola gry Pyrdoł odstawił ładny teatrzyk krzycząc, jakby miał złamaną nogę. Po gwizdku poleceniu od sędziego "wstawaj" posłuchał się, "ból" momentalnie ustąpił.

90

Sędzia postanowił o doliczeniu przynajmniej dwóch minut.

90

Pomagał sobie przy przyjęciu piłki w polu karnym Odry Kozłowski.

90

Na spalonym został złapany zawodnik Odry.

89

Zaczyna się spieszyć obu zespołom, zarówno Odra jak i Skra nie są zadowolone z remisu.

88

Pyrdoł walczył o górną piłkę w okolicach linii środkowej – nieudanie ją zagrał na aut.

87

Budowała swój atak pozycyjny Skra, Nocoń nieudanie zagrywa piłkę, która opuszcza plac gry.

86

Skra gra na własnej połowie, Bursztyn wybija piłkę wprost pod nogi Klimka, który z ponad trzydziestu metrów decyduje się na uderzenie – nad poprzeczką.

85

Rzut wolny dla Skry: piłkę w pole karne lewą nogą dośrodkowuje Lukoszek, zagranie zbyt wysokie – łapie piłkę Haluch.

84

Podanie w pole karne do Kozłowskiego, jego strzał zablokowany.

83

Kolejna szansa dla Skry, uderzenie Flaka minimalnie mija obręb bramki!

82

Dośrodkowanie z rzutu wolnego piłki w pole karne przez Lukoszka, piłka mija wszystkich zawodników i Haluch był zmuszony do wyciągnięcia się, by wybić spadającą piłkę.

81

Kozłowski dostaje podanie na połowie Skry, nieprzepisowo zatrzymuje go Pingot trzymając za koszulkę.

80

Miejscowi spokojnie rozgrywają swój atak, Lukoszek dostaje długie podanie – pomagał sobie przy przyjęciu piłki ręką co szybko zauważył arbiter spotkania.

78

Po bramce dla Skry sporo nerwowości pojawia się zarówno w grze, jak i na ławce rezerwowych wśród zawodników i sztabu Odry.

77

Czapliński w brzydki sposób fauluje zawodnika Skry.

76

Zmiana w drużynie Odra Opole:
z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Szrek.

75

Szybka akcja Skry, długie dośrodkowanie w pole karne, strzał Flaka niecelny.

74

Gol dla Skry!

Mamy wyrównanie – zakotłowało się w polu karnym Skry, najbardziej przytomny był w tej sytuacji PIOTR NOCOŃ!

73

Po chwili dośrodkowanie w pole karne miejscowych i strzał głową Kamińskiego, piłka mija jednak bramkę.

72

Ładne podanie w kierunku biegnącego prawą stroną Nowaka, piłka po drodze zostaje jednak dotknięta przez zawodnika miejscowych: po chwili Nowak dośrodkowuje – piłka wybita przez obronę Skry.

71

Mocne ale i niecelne uderzenie z dystansu Krzyzaka.

70

Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Niziołek).

69

Podwójna zmiana w składzie Odry: Makuszewskiego i Bednarskiego
zastępują Klimek i Klec.

68

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
z boiska schodzi Jaroch, na boisku pojawia się Pyrdoł.

67

Akcja lewą stroną Skry zakończona nieudanym przyjęciem piłki przez Lukoszka.

66

Długie zagranie z obrony na połowę Skry, piłka po głowie zawodnika gości wychodzi na aut.

64

Długie podanie przed pole karne Odry, Haluch wybija z bramki i głową przed własnym polem karnym wybija piłkę na druga połowę boiska.

63

Zmieniają stronę z lewej na prawą goście, zbyt mocne podanie i przejmują piłkę we własnym polu karnym Skrzacy.

62

W ataku pozycyjnym zawodnicy z Opola.

61

Długo budowany atak Skry, dośrodkowanie w pole karne Jarocha , Lukoszek z pięciu metrów strzela wprost w Halucha.

59

Faulowany na własnej połowie był Nocoń.

58

Z autu na połowie gospodarzy rozpoczyna grę Odra.

57

Długa piłka na lewą stronę do Nowaka, który radzi sobie z obrońcą Skry, ścina doi środka i próbuje podać do niekrytego Bednarskiego: zagranie zbyt mocne: trener gości krzyknął "strzelaj", nie posłuchał go jednak "Nowy".

56

Faulowany na linii środkowej Kamiński.

55

Przyjął piłkę dwadzieścia metrów od bramki Jaroch, obrócił się i oddał strzał: na posterunku był Haluch.

54

Próbuje odpowiedzieć Skra – jej atak zatrzymany na wysokości pola karnego Odry.

53

Rzut wolny dla Odry: dośrodkowanie w pole karne, wybija piłkę poza pole karne Szymański. Dopadł do niej Kamiński, jego strzał zablokowany na jedenastym metrze – piłka zawisła w powietrzu, z przewrotki minimalnie obok słupka uderza Nowak!

51

Czajka fauluje Makuszewskiego przy linii bocznej własnego pola karnego.

50

Po chwili faulowany był zawodnik Odry Niziołek.

50

Skra długo buduje swój atak. Przyspieszenie i faulowany Nocoń.

48

Dośrodkowanie w pole karne Krzyżaka, w miejsce gdzie dobrał nie było żadnego z jego kolegów.

47

Faulowany na połowie przeciwnika Kozłowski. Sędzia ustnie upomina Niziołka za komentarze, których użył po gwizdku.

47

Rozpoczęła Skra aktywnie druga połowę, atak zatrzymany w narożniku pola karnego Odry.

46

Startujemy z drugą połową spotkania.

46

z boiska schodzi Winciersz, na boisku pojawia się Flak.
Zasłużenie prowadzenie Odry Opole, która zdecydowanie dominowała i prowadziła niemalże cały czas grę. Skra poza nielicznymi akcjami cały czas w defensywie.

45+1

45

Sędzia dolicza do pierwszej połowy minutę.

45

Nocoń niemalże leżąc zagrał piłkę w pole karne przeciwnika – nie było tam żadnego z jego kolegów.

44

budują miejscowi atak pozycyjny, pressing Odry i Skra zmuszona do długiej piłki – nieudane zagranie, aut.

43

Daleki wykop z pięciu metrów Jakuba Bursztyna, źle przyjął piłkę Winciersz i popuściła ona plac gry.

42

Tracą piłkę zawodnicy Skry na własnej połowie, opolanie atakują prawą stroną, dośrodkowanie Czaplińskiego zablokowane.

41

Kontratak gospodarzy skasowany dość szybko w przepisowy sposób przez Mikinicia, który powstrzymał Jarocha.

40

Rzut wolny dla gości: wrzutka piłki w pole karne przez Makuszewskiego, obrona Skry wybija piłkę za linię końcową.

39

Długa piłka od Niziołka w kierunku wbiegającego w pole karne Lukoszka – pewnie łapie piłkę Haluch.

38

Mieliśmy dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Makuszewskiego, wybijają piłkę poza pole karne miejscowi.

37

Faulowany na połowie Skry Kamiński.

36

Długa piłka w pole karne Odry zakończona pewną interwencja Halucha.

35

Mieliśmy dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Odry: był nim tylko jeden zawodnik Skry Kozłowski, łatwo poradzili z nim sobie obrońcy gości.

34

Uderza z lewej strony pola karnego na bramkę Pikk – piłkę pewnie łapie Bursztyn.

32

Dochodząca piłka w pole karne i po chwili gwizdek sędziego: faulowany był zawodnik gości.

31

Czapliński fauluje Lukoszka metr od linii bocznej – będzie dobra sytuacja dla Skry na dośrodkowanie w pole karne.

30

Uderzenie lewą nogą Jarocha zablokowane. Po chwili akcja przenosi się na drugą stronę boiska i również mamy zablokowany strzał.

29

Kontratak Skry powstrzymany faulem przez Kamińskiego – żółta kartka.

28

Kombinacyjna akcja gości: dobra piłkę dostaje Bednarski, wbiega z nią w pole karne, podaje do kolegi ze swojego zespołu – po chwili mamy odegranie i strzał Bednarskiego na bramkę: piąstkuje do boku piłkę Bursztyn.

27

Spore zamieszanie na linii pola karnego Odry, wybijają na pole karne przeciwnika piłkę obrońcy gości.

25

Gol dla Odry!

Mamy otwarcie wyniku w Częstochowie: po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony przez Makuszewskiego wysoko do piłki skacze KONRAD NOWAK i strzałem głową zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

24

Akcja Skry lewą stroną: Jaroch zagrywa piłkę do wbiegającego w pole karne Lukoszka, strzał z ostrego konta z pięciu metrów zablokowany przez przeciwnika!

23

Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Pikka.

23

Atakuje niemalże cały czas Odra, Skra ogranicza swoją grę do rzadkich kontrataków.

22

Próbowali atakować goście lewą stroną, tracą piłkę w narożniku pola karnego przeciwnika. W odpowiedzi indywidualny rajd Szymańskiego zakończony stratą w okolicach linii środkowej.

21

Mamy chwilę przerwy, zawodnik gości po pomocy medycznej wraca do gry.

20

Faulowany w nieprzepisowy sposób w środku pola gry Bednarski przez Babiarza – sędzia wyciągnął żółty kartonik.

18

Z oddalonej o około kilometr stacji PKP Częstochowa Stradom słychać doping w postaci trąbiących w charakterystyczny sposób pociągów. Nie ma kibiców, ale są chociaż takie formy zachęty do walki na boisku.

17

Ładnie zapowiadająca się akcja gości, długa piłka do Makuszewskiego, zablokowany strzał i po chwili gwizdek sędziego: spalony.

16

Mieliśmy dośrodkowanie w pole karne Skry i celny strzał Makuszewskiego: na posterunku był jednak Bursztyn.

16

Skra ustawiona teraz jest mocno defensywnie – tylko Kozłowski zostaje wyraźnie z przodu.

15

Cały czas w ataku Odra: dośrodkowanie w pole karne niemalże z głowy przeciwnika zdejmuje Winciersz.

14

Rzut rożny: po dośrodkowaniu mija się z piłką Bursztyn, mijają się z nią tez zawodnicy Odry – piłka wybita przez miejscowych na aut.

13

Ładna akcja zawodników z Opola: najpierw odzyskanie piłki na środku boiska, szybka akcja, zagranie na linię pola karnego, strzał Nowaka został jednak zablokowany.

12

Podanie Lukoszka w kierunku Kozłowskiego przecina Mikinic. Po chwili atak Odry i niecelny strzał na bramkę Bursztyna.

10

Trzeci raz w tym meczu Skra próbuje przerzutu piłki z pominięciem pomocy – trzeci raz traci piłkę.

9

Zepchnięta do rozgrywania piłki w narożniku boiska na własnej stronie została Skra – wyszła z tego obronną ręką, zawodnik Odry ostatni dotknął piłki przez jej wyjściem za linię boczną.

8

Szymański próbował przerzucić piłkę ponad linią pomocy w kierunku Lukoszka – zbyt mocne zagranie, aut.

7

Skra rozgrywa piłkę na własnej połowie boiska. Nagłe przyspieszenie, atak prawą stroną i strata piłki.

6

Ręka zawodnika gospodarzy w okolicach linii środkowej.

5

Mikinic dostał dobrą piłkę w polu karnym przeciwnika, zbyt długo ją przejmował i obrona Skry wybija futbolówkę na rzut rożny. Po jego rozegraniu niecelny strzał zza linii pola karnego oddaje Niziołek.

4

Atak prawą stroną gości: Bednarskiego na skrzydle uprzedził Czajka.

3

Długa piłka z obrony w kierunku Noconia – zbyt mocna, Haluch wybiega i pewnie łapie piłkę.

2

Skra powoli buduje atak pozycyjny – Odra próbuje odebrać piłkę wysokim pressingiem.

1

Próba przedarcia się pod pole karne zawodnika Odry zakończona niepowodzeniem – Nowak uprzedzony przez obronę miejscowych.

1

Witamy relacji prosto z Częstochowy. Skra po niemalże dwóch latach przerwy wraca na "Loretę".

Skra Częstochowa: Bursztyn – Winciersz, Czajka, Nocoń, Kozłowski, Lukoszek, Jaroch, Szymański, Babiarz, Olejnik, Krzyżak
Rezerwowi: Szymkowiak – Mesjasz, Brusiło, Pyrdoł, Flak, Baranowicz, Sajdak, Kitliński, Kołodziejczyk
Trenér: Jakub Dziółka

Odra Opole: Haluch – Niziołek, Kamiński, Miknic, Czapliński, Pingot, Bednarski, Makuszewski, Kamiński, Pikk, Nowak
Rezerwowi: Kalinowski – Kędziora, Łabojko, Guzdek, Klec, Tkocz, Szrek, Klimek
Trenér: Adam Nocpoń

Główny: Dominik Sulikowski
Asystenci: Dariusz Bohonos, Dawid Nitka