1:0

finał (1:0)

16.04.2023, 12:30 • Stadion Miejski, Gliwice • 28 • 28. kolejka • Adam Ka

STS: 1.78 3.65 4.65

Na ten moment to już wszystko jeśli chodzi o piłkarskie emocje w Gliwcach, gdzie miejscowy Piast pokonał "Nafciarzy" skromnie, ale w przebiegu gry pewnie 1:0. Gospodarze dopisali trzy punkty, a ja z tego miejsca jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy śledzili wspólnie z nami te sportowe, wczesnoniedzielne piłkarskie emocje. Zachęcamy do obserwowania kolejnych relacji LIVE w serwisie Lajfy, a ja życzę udanej końcówki weekendu i dobrego tygodnia! (14:31:26)

Faule: 18:19.

Dzisiejsze spotkanie na Stadionie Miejskim w Gliwicach oglądało 4210 widzów.

90+5

90+4

Sypią się teraz żółte kartki. Kolejnym ukaranym Arkadiusz Pyrka, który twardo i nieustępliwie ciało w ciało uderza Rafała Wolskiego i jest indywidualnie ukarany przez arbitra Kwiatkowskiego.

90+3

Szymański fauluje Tomasiewicza na lewej stronie defensywy, ale cel najważniejszy osiągnięty w postaci przerwania akcji gospodarzy przez defensora Wisły Płock.

90+2

Jeszcze jedna zmiana w drużynie Piasta Gliwice:
z boiska schodzi strzelec jedynej w tym meczu bramki Michael Ameyaw, a na murawie pojawia się w jego miejsce Alex Sobczyk.

90+2

Wykopnął teraz piłkę Jorge Félix po tym jak rzut wolny dla Wisły wskazał arbiter tego meczu. Nieeleganckie zachowanie hiszpańskiego piłkarza Piasta Gliwice i mamy żółty kartonik dla tego piłkarza.

90+1

Wyścig i walka o piłkę Kirejczyka z Tomasikiem na połowie Wisły, ale to defensor płocczan wykazał się większą siłą fizyczną, bo wyprzedził napastnika Piasta i wycofał futbolówkę do swojego bramkarza, a ten natychmiast oddalił zagrożenie dalekim wykopem w przód.

90

O cztery minuty przedłużone jest to spotkanie przez sędziego głównego Tomasza Kwiatkowskiego z Warszawy.

89

Chwila przerwy w grze, bo na murawie leży Francuz Steve Kapuadi, który ma pewne kłopoty mięśniowe pod polem karnym Piasta. Potrzebna jest interwencja medyków.

89

Niemalże musiał faulować w tej akcji swojego przeciwnika Ariel Mosór, który tym samym przerwał groźną kontrę Wisły Płock. Prawy defensor Piasta Gliwice otrzymuje żółty kartonik za przewinienie na Tomaszu Walczaku. Z połowy boiska rzut wolny rozegrają "Nafciarze".

88

Coraz mniej sił mają płocczanie broniący się kolejny raz. Teraz to kapitan tej drużyny Jakub Rzeźniczak przerywa akcję gospodarzy i Piast rozgrywać będzie rzut rożny.

87

Długa piłka posłana z rzutu wolnego na połowę Wisły, a tam swojego przecwinika faulował walcząc o piłkę młody napastnik Piasta Gabriel Kirejczyk.

86

Podłączył się do ofensywnej akcji Wisły Steve Kapuadi. Kolejny raz w tym pojedynku faulował on bezpośrednio Michaela Ameyawa i mamy rzut wolny wywalczony przez "Piastunki". Będą już teraz grać nieco bardziej na czas i utrzymanie wyniku gospodarze.

84

Trzecia zmiana w ekipie Wisły Płock:
nie strzeli bramki w trzecim spotkaniu pod rząd Łukasz Sekulski, którego na placu gry zmienia rosły piłkarz Tomasz Walczak.

1:0

finał (1:0)

Gole: 20. Ameyaw

Kartki:   40. Katranis (PIA), 64. Wilczek (PIA), 89. Mosór (PIA), 90+2. Félix (PIA), 90+4. Pyrka (PIA) – 67. Szwoch (PLO)

Strzały celne: 16:3. Strzały niecelne: 11:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 2:1. Foule: 18:19.

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Mosór, J. Czerwiński (C), Katranis – Dziczek, Tomasiewicz – Félix, Chrapek (81. Hateley), Ameyaw (90+2. Sobczyk) – Wilczek (66. Kirejczyk).
Zmiany: K. Szymański – Munoz, Mokwa, Holúbek, Mucha.

Trener: Aleksandar Vuković

Wisła Płock: Gradecki – J. Szymański, Rzeźniczak (C), Kapuadi, Tomasik – Furman (62. Warchoł), Lesniak – Szwoch, R. Wolski – Sekulski (84. Walczak), Śpiączka (70. Kolar).
Zmiany: K. Kamiński – Drapiński, Chrzanowski, Cielemięcki, Gono, Kocyła.

Trener: Pavol Staňo

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Sędzia asystent 1: Marek Arys.