03.04.2023, 18:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • 25. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 6:5.
Rzuty rożne: 5:7.
Spalone: 1:1.
Faule: 12:18.
O skromnym zwycięstwie 1:0 GKS-u Tychy w Rzeszowie zdecydowało uderzenie Wiktora Żytka w pierwszej połowie spotkania. Resovia nie potrafiła doprowadzić do remisu mimo kilku szans.

90

90+6

Patryk Mikita napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+5

Bronią walecznie goście i nie pozwalają na pokonanie żadnym rozpaczliwym zagraniem Konrada Jałochy.

90+3

Rafał Mikulec napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90

Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

89

Zmiana w drużynie GKS Tychy:
z boiska schodzi Machowski, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

89

To już ostatnie ataki tego spotkania.

88

Zmiana w drużynie Resovia:
z boiska schodzi Seweryn, na boisku pojawia się Niski.

87

z boiska schodzi Mróz, na boisku pojawia się Antonik.

87

Wybronili się po rzucie rożnym gospodarze i starali się wykorzystać ten nieczęsty moment, kiedy mieli nieco więcej przestrzeni na połowie przeciwnika.

84

Rzut rożny, ale przed jego wykonaniem ponownie spoglądamy w strefę zmian.

83

Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

82

Resovia musi ryzykować i jest na połowie przeciwnika. Inna sprawa, że wyrównania jak nie było, tak nadal nie ma.

80

z boiska schodzi Czyżycki, na boisku pojawia się Dominguez.

79

Ruben Hoogenhout napomniany żółtą kartką za kolejne bezpardonowe przewinienie.

77

Dominik Połap napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

77

Kolejne zmiany personalne w obu zespołach i czas pokaże, jak wpłyną one na przebieg konfrontacji.

75

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74

z boiska schodzi Rumin, na boisku pojawia się Skibicki.

73

z boiska schodzi Górski, na boisku pojawia się Sylvestr.

72

Zbyt agresywnie gospodarze i popełnili oni przewinienie w polu karnym przeciwnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

70

Tym razem przerwa w grze jest spowodowana urazem bramkarza przyjezdnych Konrada Jałochy.

69

Następna szansa na poprawienie wyniku przez rzeszowian była w 69. minucie, ale Konrad Jałocha poradził sobie najpierw ze strzałem Bartłomieja Eizencharta, a następnie z dobitką.

69

Futbolówka w ostatniej minucie często zmieniała właściciela w pobliżu koła środkowego. Żadnemu zawodnikowi nie udało się zaprowadzić porządku.

67

Resovia starała się ambitnie przynajmniej doprowadzić do remisu. W 67. minucie uderzenie niecelne Rafała Mikulca było ostrzeżeniem dla doświadczonego Konrada Jałochy w bramce tyszan.

66

GKS Tychy przed szansą na zaskoczenie przeciwnika z rzutu rożnego, jednak rozegranie tego stałego fragmentu gry kompletnie nie wyszło zawodnikom prowadzonym przez Przemysława Pitrego.

64

W tym fragmencie spotkania gospodarze są groźniejsi i testują coraz groźniej defensywę z Tychów.

63

Po nieco ponad godzinie były pierwsze zmiany w jedenastce Resovii. Trener gospodarzy zareagował wprowadzeniem z ławki rezerwowych na boisko Bartłomieja Eizencharta i Radosława Adamskiego za Pedro Vieirę oraz Miłosza Kałahura.

61

z boiska schodzi Kałahur, na boisku pojawia się Adamski.

61

z boiska schodzi Vieira, na boisku pojawia się Eizenchart.

60

Za pierwszoligowcami już godzina konfrontacji.

59

Piłka została żwawo odzyskana przez zawodników z Tychów, a czas pracuje na ich korzyść.

58

Próbuje rozpędzić się walcząca o utrzymanie drużyna z Podkarpacia.

55

Tyszanie od autu, a Resovia mogła podejść wysokim pressingiem na połowę przeciwnika.

53

Od rzutu wolnego Resovia po przewinieniu zbyt agresywnie pressującego zawodnika GKS-u Tychy na połowie przeciwnika.

51

Na razie przerwa w grze, która jest spowodowana urazem bramkarza gospodarzy Pawła Łakoty.

50

Nieudana akcja tyszan i piłka została przyznana od bramki Pawłowi Łakocie.

49

Resovia wróciła na boisko z planem na odrobienie strat do przeciwnika, ale to ponownie GKS Tychy miał możliwość poprawienia wyniku po kontrataku. W 49. minucie piłka trafiła do dobrze ustawionego Patryka Mikity, którego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

48

Resovia wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

47

I rozpoczęła się druga połowa starcia w Rzeszowie. Gospodarze z bojowym zadaniem odrobienia strat do przeciwnika.

46

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
GKS Tychy na prowadzeniu po pierwszej połowie spotkania. Goście zawdzięczali przewagę strzałowi Wiktora Żytka w 26. minucie. Od początku podopieczni Przemysława Pitrego mieli więcej do powiedzenia w ofensywie i potwierdzili przewagę golem na 1:0.

45

44

Od rzutu wolnego Resovia.

43

Ataki a to jednego zespołu, a to drugiego. Piłkarze a to lewą, a to prawą stroną starają się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika.

42

Pozostało niewiele czasu obu zespołom na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

40

Będzie musiał uważać w dalszej fazie spotkania Krzysztof Wołkowicza z powodu żółtego kartonika na koncie.

39

Krzysztof Wołkowicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

36

Gra na utrzymanie piłki w wykonaniu tyszan i w ten sposób przybliżają się do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

32

Przewinienie w centrum boiska. Przyjezdni podnieśli raban i energicznie domagali się od sędziego pokazania żółtej kartki zbyt krewko usposobionemu przeciwnikowi.

30

Po dwóch kwadransach meczu na prowadzeniu GKS Tychy. Resovia na razie ma problem z odpowiedzeniem niebezpiecznym atakiem.

26

Gol dla GKS-u!
Strzelcem bramki WIKTOR ŻYTEK.

GKS Tychy był nieco aktywniejszy w ofensywie na początku meczu i w drugim kwadransie zdobył prowadzenie 1:0. W odpowiednim miejscu znalazł się Wiktor Żytek i to on jako pierwszy znalazł sposób na pokonanie bramkarza przeciwnika.

26

Po przewinieniu od rzutu wolnego gracze z województwa śląskiego.

25

Resovia miała okazję do zaskoczenia przeciwnika rozegraniem rzutu rożnego, ale po pierwsze uderzenie po dośrodkowaniu było nieskuteczne, a po drugie sędzia gwizdnął przewinienie.

23

Na razie dwa celne uderzenia podopiecznych Przemysława Pitrego, jednak piłka nie poleciała po nich do siatki. Skutecznie interweniował między słupkami Paweł Łakota.

21

Spokojne rozegranie w centrum boiska, ale przeprowadzenie skutecznego ataku jest uzależnione od jakiegoś elementu kreatywności.

18

Sporo fauli gospodarzy od początku spotkania.

17

Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

15

Bezbramkowy kwadrans spotkania w Rzeszowie.

14

Próba przyspieszenia ataku tyszan crossowym przerzutem. Skrzydłowy już próbował nabrać prędkości na boku boiska, ale wpadł na ostro interweniującego defensora.

12

Czekamy na pierwszego gola, którego zdobycie będzie mieć duże znaczenie dla obrazu spotkania. Nie przebierają w środkach gospodarze i przed momentem popełnili jeszcze jedno przewinienie.

8

Na razie niewiele wynika z rozegrań Trójkolorowych. Ostatnie z nich zostało przerwane przez jednego z podopiecznych Mirosława Hajdy przewinieniem.

6

Wznowienie wrzutem z autu przyznane tyszanom.

5

GKS Tychy w rozegraniu piłki i szukał dla siebie miejsca do stworzenia pierwszej sytuacji podbramkowej.

3

Z drobnym opóźnieniem rozpoczęła się konfrontacja na Podkarpaciu. Do zdobycia są ostatnie punkty w kolejce na zapleczu PKO Ekstraklasy.

1

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia konfrontacji w Rzeszowie.

Resovia: Łakota – Seweryn, Komor, Hoogenhout, Kałahur, Wasiluk, Mikulec, Lehaire, Mróz, Vieira, Górski.
Rezerwowi: Grabowski – Adamski, Bąk, Sylvestr, Niski, Chuchro, Eizenchart, Antonik, Kałahur, Kanach.
Trener: Mirosław Hajdo

GKS Tychy: Jałocha – Połap, Nedić, Tecław, Wołkowicz, Czyżycki, Żytek, Machowski, Radecki, Mikita, Rumin.
Rezerwowi: Kostrzewski – Buchta, Mańka, Kozina, Dominguez, Tuleja, Szymura, Skibicki, Dzięgielewski.
Trener: Dariusz Banasik

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Rzeszowie. Resovia zmierzy się w nim z GKS Tychy. Rywalizacja rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 18.

0:1

finał (0:1)

Gole: 26. Żytek

Kartki:   79. Hoogenhout (RES), 90+3. Mikulec (RES) – 39. Wołkowicz (GKT), 77. Połap (GKT), 90+6. Mikita (GKT)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:1. Foule: 12:18.

Resovia: Łakota – Seweryn (88. Niski), Komor, Hoogenhout, Kałahur (61. Adamski), Wasiluk, Mikulec, Lehaire, Mróz (87. Antonik), Vieira (61. Eizenchart), Górski (73. Sylvestr).

Zmiany: Grabowski – Adamski, Bąk, Sylvestr, Niski, Chuchro, Eizenchart, Antonik, Kałahur, Kanach.

GKS Tychy: Jałocha – Połap, Nedić, Tecław, Wołkowicz, Czyżycki (80. Dominguez), Żytek, Machowski (89. Dzięgielewski), Radecki, Mikita, Rumin (74. Skibicki).

Zmiany: Kostrzewski – Buchta, Mańka, Kozina, Dominguez, Tuleja, Szymura, Skibicki, Dzięgielewski.

Trener: Przemysław Pitry

Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin)