27.03.2023, 20:45 • PGE Narodowy, Warszawa • Grupa E • Sebastian

Strzały niecelne: 5:4.
Rzuty rożne: 6:3.
Spalone: 1:0.
Faule: 21:11.
Reprezentacja Polski z pierwszym zwycięstwem w eliminacjach Euro 2024 i pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa. Biało-Czerwoni wygrali 1:0 z Albanią dzięki strzałowi Karola Świderskiego w końcówce pierwszej połowy spotkania.

90+4

90+4

Piąstkowanie Wojciecha Szczęsnego po dośrodkowaniu.

90+2

Jeszcze reprezentanci Albanii szukają dla siebie miejsca na połowie przeciwnika. Polakom pozostało przetrwać kilka minut.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90

Jeszcze jedno napomnienie żółtym kartonikiem.

88

Zmiana w drużynie Polska:
z boiska schodzi Karol Świderski, na boisku pojawia się Sebastian Szymański.

88

Zmiana w drużynie Albania:
z boiska schodzi Klaus Gjasula, na boisku pojawia się Qazim Laçi.

87

Myrto Uzuni miał niespodziewanie ogromną szansę na wpakowanie piłki z bliska do bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Zabrakło niewiele, a Biało-Czerwoni straciliby swoje prowadzenie w ostatnich minutach podstawowego czasu.

87

Jeszcze selekcjoner Sylvinho spróbuje wpłynąć na sytuację w końcówce spotkania za pomocą zmiany personalnej.

85

Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Biało-Czerwoni na połowie przeciwnika i straszyli tam Thomasa Strakoshę uderzeniami z dystansu.

84

Nieudana kombinacja na połowie reprezentacji Polski w wykonaniu Michała Skórasia oraz Przemysława Frankowskiego.

80

Płaskie dośrodkowanie w pole karne reprezentacji Polski, a tam raz jeszcze znalazł się i interweniował z powodzeniem Bartosz Salamon.

78

Dobra interwencja w obronie Bartosza Salamona. Reprezentantom Albanii pozostało zaledwie kilkanaście minut na uratowanie się przed porażką na PGE Narodowym.

77

z boiska schodzi Karol Linetty, na boisku pojawia się Damian Szymański.

1:0

finał (1:0)

Gole: 41. Świderski

Kartki:   66. Linetty (POL), 75. Salamon (POL) – 45. Hysaj (ALB), 90. Laçi (ALB)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 1:0. Foule: 21:11.

Polska: Szczęsny – Frankowski, Bednarek, Salamon, Kiwior – Kamiński, Linetty (77. D. Szymański), Zieliński, Zalewski (68. Skóraś) – Lewandowski (C), Świderski (88. S. Szymański).
Zmiany: Drągowski, Skorupski – Bielik, Dawidowicz, Gumny, Karbownik, Lederman, Piątek, Puchacz.

Trener: Fernando Santos

Albania: Strakoša – Mihaj, Kumbulla, Hysaj (C), Balliu – Gjasula (88. Laçi) – Asani (70. Mehmeti), Ramadani, Asllani (75. Bajrami) – Cikalleši (75. Seferi), Uzuni.
Zmiany: E. Beriša, E. Kastrati – Abraši, Hadroj, Lenjani, Mersinaj, Selahi, Veseli.

Trener: Sylvinho

Sędziowie: Slavko Vincić (Słowenia)