Real Betis Balompié – FC Barcelona

1:2

finał (0:0)

01.02.2023, 21:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Runda 17 • Adam Ka

Po zakończeniu tego meczu czerwonym kartonikiem został ukarany Portugalczyk, który podszedł do trójki sędziowskiej w pełni spokojny, ale najprawdopodobniej powiedział zbyt dużo przez co został tak szybko i ostro potraktowany. Osłabia on tym samym w bezmyślny sposób swoją drużynę gracz, który zagrał dziś wyjściowej "11", a w 62. minucie meczu został zmieniony przez Andrésa Guardado!

69

Luiz Felipe fauluje od tyłu Pedriego. Sytuacja podobna do tej sprzed chwili w wykonaniu Guardado i tutaj również gracz Realu Betis ogląda żółtą kartkę.

67

Wzrosła nadmierna ostrość w szeregach gospodarzy. Teraz ogląda żółty kartonik za podcięcie rywala od tyłu Andrés Guardado.

66

Za wcześniejszy faul na Gavim ukarany żółtym kartonikiem po przerwie spowodowanej zdobyciem gola przez FC Barcelonę Aitor Ruibal. Gracz Realu został przez sędziego ukarany za przewinienie z akcji, której nie decydował się przerywać, a to przyniosło korzyść drużynie przyjezdnej.

1:2

finał (0:0)

Gole: 85. Koundé (sam.) – 65. Raphinha, 80. Lewandowski

Kartki:   66. Ruibal (RBE), 67. Guardado (RBE), 69. L. Felipe (RBE)   ?. Carvalho (RBE)

Posiadanie piłki: 36 % : 64 %.
Strzały celne: 5:13. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 3:6. Foule: 17:9.

Real Betis Balompié: R. Silva – Ruibal (77. Sabaly), Pezzella, L. Felipe, Abner – G. Rodríguez, Carvalho (62. Guardado) – Henrique (77. Rodri), Fékir (63. Juanmi), Canales (C) – B. Iglesias (77. José).
Zmiany: Bravo, D. Martín – Miranda, Ruiz, E. González, Montoya, Joaquín.

Trener: Manuel Pellegrini

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Christensen, Balde – de Jong, Busquets (C), Pedri (90. Kessié) – Raphinha (81. Fati), Lewandowski, Gavi (84. F. Torres).
Zmiany: Tenas, I. Peña – Torre, S. Roberto, Á. Alarcón, Alonso, Alba, E. García.

Trener: Hernández Creus`

Sędzia główny: Ricardo de Burgos Bengoetxea (ESP).

Widownia: 48 181