25.01.2023, 21:00 • Spotify Camp Nou (Barcelona) • Ćwierćfinał • Sebastian

Strzały niecelne: 9:3.
Rzuty rożne: 9:3.
Spalone: 5:0.
Faule: 10:12.
Zagubiony Robert Lewandowski, nieskuteczna FC Barcelona i w końcówce zrobiło się gorąco gospodarzom. Ostatecznie potwierdzili oni jednak przewagę liczebną i odnieśli zwycięstwo 1:0 w meczu Pucharu Króla z Realem Sociedad.

90+3

90+3

Żenująca postawa FC Barcelony, ale teraz ona ma szczęście i Marca-Andrego ter Stegena między słupkami. Interwencja doświadczonego Niemca po rzucie rożnym uratowała przewagę podopiecznych Xaviego!

90+1

Zmiana w drużynie FC Barcelona:
z boiska schodzi Christensen, na boisku pojawia się Alonso.

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88

88. Robert Navarro zmarnował szansę na wyrównanie!

88

Marc Andre ter Stegen najpierw wywołał pożar, a następnie ugasił go. Kompletne nieporozumienie w wyprowadzeniu piłki przez Dumę Katalonii, ale Niemiec poradził sobie ze zbyt oczywistym uderzeniem w sytuacji sam na sam.

87

Zmiana w drużynie Real Sociedad:
z boiska schodzi Sorloth, na boisku pojawia się Fernandez.

84

z boiska schodzi Dembele, na boisku pojawia się Fati.

83

Kocioł z udziałem Roberta Lewandowskiego, ale żadnemu zawodnikowi Blaugrany nie udało się ponownie wepchnąć piłki do bramki przeciwnika.

82

Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

80

Końcówka spotkania i Blaugrana niezmiennie na skromnym prowadzeniu.

78

z boiska schodzi Kubo, na boisku pojawia się Navarro.

78

z boiska schodzi Marin, na boisku pojawia się Olasagasti.

78

z boiska schodzi Balde, na boisku pojawia się Raphinha.

77

z boiska schodzi Pedri, na boisku pojawia się Kessie.

75

Już dwukrotnie gospodarze mocno domagali się przyznania im rzutu karnego.

72

Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

70

Pozostało zaledwie 20 minut do zakończenia podstawowego czasu w pierwszej połowie.

68

68. Gavi oddał uderzenie w poprzeczkę!

68

Możliwość zakończenia dramaturgii w tym meczu, jednak piłka po podaniu Ousmane'a Dembele i strzale Gaviego odbiła się od poprzeczki w bramce Realu Sociedad.

66

Martn Zubimendi napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie boiska.

65

Xavi apeluje do podopiecznych o zachowanie spokoju.

64

Nie ma w tym meczu fajerwerków od Roberta Lewandowskiego.

62

Duma Katalonii próbuje kontrolować wydarzenia z większym powodzeniem niż w minutach po otwarciu wyniku.

60

60. Alexander Sorloth kompromitująco spudłował

60

Nie wiadomo, co wyprawia FC Barcelona w ostatnich minutach. Nie potrafi kontrolować meczu. Najpierw sprokurowanie rzutu wolnego blisko linii pola karnego, a następnie Alexander Sorloth zmarnował dwustuprocentową szansę na gola. Tylko Norweg wie, jakim sposobem nie wpakował piłki z bliska do siatki.

59

Pedri napomniany żółtą kartką za przytrzymanie przeciwnika.

56

Sergio Busquets napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko własnego pola karnego.

55

Real Sociedad musi gonić przeciwnika w osłabieniu, co w połączeniu z defensywnymi zmianami, nie będzie prostym zadaniem.

52

52. Ousmane Dembélé (BAR) - 1:0

52

Gol dla Barcelony!
Strzelcem bramki OUSMANE DEMBELE.

Najlepiej grający w tym meczu reprezentant Francji przestał oddawać piłkę nieskutecznym kompanom z zespołu. Ousmane Dembele zakończył rajd uderzeniem z ostrego kąta pod poprzeczkę. W odpowiednim momencie dostał podanie od Julesa Kounde!

51

Niby obiecujące rozegranie rzutu wolnego, ale zabrakło wykończenia strzałem do bramki Julesa Kounde. Kiks obrońcy Blaugrany i nie kończy się limit szczęścia Realu Sociedad.

50

Bardzo interesujące rozegranie, jednak zabrakło wykończenia po dośrodkowaniu Ousmane'a Dembele.

48

FC Barcelona daleko od bramki przeciwnika w minutach otwierających drugą połowę spotkania.

46

z boiska schodzi Oyarzabal, na boisku pojawia się Barrenetxea.

46

z boiska schodzi Rico, na boisku pojawia się Munoz.

46

Piłkarze powracają z szatni na boisko.
Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.
Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy, ale nie wykorzystali licznych szans na zdobycie prowadzenia, a przy odrobinie pecha mogli stracić gola po uderzeniu Takefusy Kubo. Po przerwie rywalizacja jedenastu na dziesięciu, ponieważ Brais Mendez z Realu Sociedad zobaczył czerwoną kartkę za ostre przewinienie.

45+3

45

Doliczone minimum trzy minuty do podstawowego czasu.

44

44. Jules Kounde spudłował strzałem!

44

Poradzili sobie przyjezdni z dośrodkowaniem, ale po chwili było ponowienie ataku. Tym razem skończyło się niecelnym strzałem Julesa Kounde.

43

Być może FC Barcelonie będzie łatwiej o wpakowanie piłki do bramki przeciwnika w konfrontacji jedenastu na dziesięciu.

41

41. Brais Méndez - czerwona kartka

41

Brais Mendez wyrzucony z boiska. Czerwona kartka po wideo weryfikacji za bandycki atak w nogi Sergio Busquetsa.

40

Sędzia przy monitorze i zastanawia się nad przyznaniem czerwonego kartonika.

38

Brais Mendez napomniany żółtą kartką za przewinienie na Sergio Busquetsie.

37

FC Barcelona bez sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach i jej zawodnicy pewnie już żałują zmarnowanych szans.

36

Dośrodkowanie w pole karne Realu Sociedad, jednak piłka nie dotarła do centralnie ustawionego Roberta Lewandowskiego i została sprytnie odegrana głową do bramkarza.

34

Odważniejszym pressingiem podeszli piłkarze z San Sebastian.

32

FC Barcelona dostała poważne ostrzeżenie od przeciwnika i jakby straciła animusz do przeprowadzania huraganowych ataków.

30

Dwa kwadranse meczu za drużynami.

30

30. Takefusa Kubo strzelił w poprzeczkę!

30

Takefusa Kubo miał ogromną szansę na zdobycie prowadzenia dla Realu Sociedad. Po raz pierwszy tak odważnie zaatakowali piłkarze z San Sebastian, a zgrabna wymiana podań zakończyła się uderzeniem Japończyka w poprzeczkę!

29

Piłka często w szesnastce Realu Sociedad, jednak gospodarze nie mają pomysłu na jej wpakowanie do siatki.

28

Nie było uderzenia Roberta Lewandowskiego w mocno przypadkowej przebijance w szesnastce przeciwnika.

26

Ronald Araujo bezskutecznie próbował oddać uderzenie głową do bramki po wrzutce z rzutu wolnego Pedriego. Stały fragment gry został przyznany gospodarzom po przewinieniu na Sergio Busquetsie.

24

Gra wznowiona po krótkiej przerwie spowodowanej urazem.

22

Denerwuje się szkoleniowiec Realu Sociedad, ponieważ jego podopieczni kompletnie nie radzą sobie w obronie, przede wszystkim z Ousmanem Dembele.

20

20. Frenkie de Jong strzelił niecelnie!

20

FC Barcelona może żałować marnowanych seryjnie sytuacji podbramkowych. Ponownie pokazał się Ousmane Dembele, po którego podaniu nieznacznie niecelne uderzenie na wślizgu oddał Frenkie De Jong.

19

Robert Lewandowski zawiadował coś w centrum pola karnego, a powinien raczej podjąć próbę przechwycenia dość przypadkowo odbijającej się piłki.

17

Ousmane Dembele rozpędził się na połowie przeciwnika i zakończył indywidualną akcję technicznym strzałem. Zabrakło około metra do wpakowania piłki w narożnik bramki Realu Sociedad.

16

Robert Lewandowski złapany na spalonym.

15

Sytuacyjne uderzenie Frenkiego De Jonga w gąszczu przeciwników. Zbyt delikatne do zaskoczenia skoncentrowanego między słupkami bramkarza.

14

Fragment zdecydowanego naporu podopiecznych Xaviego, ale nie został on potwierdzony strzałem do bramki Alexa Remiro.

11

Piłka w bramce Realu Sociedad po strzale Roberta Lewandowskiego, ale że odbiła się ona jeszcze rykoszetem od ustawionego na spalonym Frenkiego De Jonga, to nie było mowy o uznaniu gola.

10

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego seria strzałów gospodarzy i ostatecznie Andreas Christensen nieznacznie spudłował uderzeniem z kilkunastu metrów.

9

9. Robert Lewandowski zablokowany!

9

Nie spieszy się do żwawego wymieniania podań zawodnikom z Katalonii, ale ostatnie rozegranie wyglądało już całkiem obiecująco. Robert Lewandowski został zablokowany w momencie oddawania strzału po podaniu Ousmane'a Dembele.

7

Frenkie De Jong przerwał przewinieniem próbę wyprowadzenia futbolówki z własnej połowy boiska w wykonaniu Realu Sociedad.

6

Alex Remiro popisał się podręcznikowym piąstkowaniem na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

5

Będzie szansa na zagrożenie zawodnikom z San Sebastian rozegraniem rzutu rożnego.

4

Akcja z udziałem Roberta Lewandowskiego zakończyła się uderzeniem, ale niecelnym i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez bramkarza Realu Sociedad.

2

Drużyny w klasycznych strojach. FC Barcelona w granatowo-bordowych pasiakach, a jej przeciwnik z San Sebastian w biało-niebieskich trykotach.

1

I piłkarze wyszli z szatni na boisko, żeby rozpocząć rywalizację w ramach Pucharu Króla.

FC Barcelona: Ter Stegen – Kounde, Araujo, Christensen, Balde – De Jong, Busquets, Pedri – Dembele, Lewandowski, Gavi.
Rezerwowi: Pena, Tenas – Bellerin, Fati, Torres, Alonso, Alba, Kessie, Sergi Roberto, Raphinha, Garcia.
Trener: Xavi

Real Sociedad: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – Zubimendi – Kubo, Mendez, Marin, Oyarzabal – Sorloth.
Rezerwowi: Zubiaurre – Illarramendi, Barrenetxea, Fernandez, Munoz, Navarro, Turrientes, Martin, Gonzalez, Olasagasti.
Trener: Imanol Alguacil

Sędzia: Gil Manzano.
Zapraszamy na relację z meczu FC Barcelony w Pucharze Króla. Przeciwnikiem Dumy Katalonii będzie Real Sociedad. Początek rywalizacji w środę o godzinie 21.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

1:0

finał (0:0)

Gole: 52. Dembele

Kartki:   56. Busquets (BAR), 59. Pedri (BAR) – 66. Zubimendi (RSC)   41. Mendez (RSC)

Posiadanie piłki: 73 % : 27 %.
Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 5:0. Foule: 10:12.

FC Barcelona: Ter Stegen – Kounde, Araujo, Christensen (90. Alonso), Balde (78. Raphinha) – De Jong, Busquets, Pedri (77. Kessie) – Dembele (84. Fati), Lewandowski, Gavi.

Zmiany: Pena, Tenas – Bellerin, Fati, Torres, Alonso, Alba, Kessie, Sergi Roberto, Raphinha, Garcia.

Real Sociedad: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico (46. Munoz) – Zubimendi – Kubo (78. Navarro), Mendez, Marin (78. Olasagasti), Oyarzabal (46. Barrenetxea) – Sorloth (87. Fernandez).

Zmiany: Zubiaurre – Illarramendi, Barrenetxea, Fernandez, Munoz, Navarro, Turrientes, Martin, Gonzalez, Olasagasti.

Sędziowie: Gil Manzano