PKO Ekstraklasa

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok

2:2

finał (2:0)

14.08.2022, 17:30 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 5. kolejka • Sebastian

STS: 1.65 3.85 5.45

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:36:40)
Posiadanie piłki: 49% : 51%.
Strzały na bramkę: 3:3.
Strzały niecelne: 4:3.
Rzuty rożne: 4:2.
Spalone: 6:2.
Faule: 9:9.
Interesująca konfrontacja na stadionie Rakowa Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna ponownie stracili punkty w PKO Ekstraklasie. Zapewne będą mieć do siebie pretensje, ponieważ po przerwie zmarnowali dwubramkowe prowadzenie. Jagiellonia popisała się charakternym pościgiem i uderzeniami Nene oraz Jesusa Imaza doprowadziła do remisu 2:2.

90+8

90+7

Zlatan Alomerović napomniany żółtą kartką za opóźnianie gry.

90+6

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok:
z boiska schodzi Marc Gual, na boisku pojawia się Mateusz Kowalski.

90+4

Niebezpiecznie zapowiadała się ta akcja. Piłka została przetransportowana szybko w pobliże bramki. Zabrakło wykończenia w postaci jednocześnie mocnego oraz celnego strzału.

90+2

z boiska schodzi Bojan Nastić, na boisku pojawia się Israel Puerto.

90

Doliczone siedem minut.

90

Nie ma rzutu karnego po kolizji z udziałem Władysława Koczergina, ponieważ ten pomagał sobie ręką w opanowaniu piłki.

89

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
z boiska schodzi Bogdan Racovitan, na boisku pojawia się Deian Sorescu.

88

Marc Gual napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

87

Raków Częstochowa nie potrafił utrzymać prowadzenia i teraz mocno spieszy się gospodarzom.

85

85. Jesús IMAZ - 2:2

85

Gol dla Jagiellonii!
Strzelcem bramki JESÚS IMAZ.

Jagiellonia Białystok popisała się rewelacyjnym pościgiem po przerwie. Goście doprowadzili do remisu 2:2 uderzeniem Jesusa Imaza, który przyczaił się przy rzucie rożnym przy dalszym słupku i pokonał z ostrego kąta Kacpra Trelowskiego.

82

Zoran Arsenić napomniany żółtą kartką za przewinienie na Marcu Gualu.

80

Ivi Lopez nie wykorzystał dwóch szans na powiększenie prowadzenia częstochowian z rzutów wolnych.

2:2

finał (2:0)

Gole: 3. Nowak, 10. Nastić (sam.) – 63. Nené, 85. Jesús Imaz

Kartki:   74. Racovitan (RAK), 82. Arsenić (RAK) – 40. Romanczuk (JAG), 75. Přikryl (JAG), 79. Nené (JAG), 88. Gual (JAG), 90+7. Alomerović (JAG)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 6:2. Foule: 9:9.

Raków Częstochowa: Trelowski – Racovitan (89. Sorescu), Arsenić (C), Rundić – Tudor, Gwilia (76. Papanikolaou), Czyz, P. Kun – Wdowiak (76. López), Nowak (61. Kochergin) – Piasecki (61. Musiolik).
Zmiany: Rajczykowski – Svarnas, Gutkovskis, Długosz.

Trener: Marek Papszun

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Přikryl, Tiru, Skrzypczak, Nastić (90+2. Puerto) – Wdowik, Romanczuk (C) (73. Pospisil), Jesús Imaz, Bida (46. Nené) – Cernych (73. Łaski), Gual (90+6. Kowalski).
Zmiany: S. Abramowicz – Olszewski, Wojciechowski, Lewicki.

Trener: Maciej Stolarczyk

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)