0:1

finał (0:1)

16.04.2022, 12:30 • Stadion MOSiR, Mielec • 29. kolejka • Jarek

STS: 3.35 3.0 2.4

Spotkanie w Mielcu dobiegło końca! Walczyli o wyrównanie zawodnicy Stali, ale nie byli w stanie odpowiedzieć na gola Warty z początku spotkania. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (14:27:47)

90+5

90+4

Kontratak Warty zakończony nieudanym zagranie Castanedy do Papeau.

90+3

Prawdopodobnie z ostatnim swoim atakiem ruszają mielczanie.

90+2

Znów radzą sobie z wybiciem futbolówki z własnego pola karnego poznaniacy.

90+2

Miękka wrzutka Kasperkiewicza, ale wybija piłkę Trałka.

90

O cztery minuty przedłużony został ten mecz!

88

Matuszewski faulowany na połowie rywali. Cenny czas zyskują poznaniacy.

86

Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Maciej Domański, na boisku pojawia się Božidar Čorbadžijski.

85

Brzydki faul Papeau i słusznie upomniany kartką zawodnik Warty.

84

Kolejna dobra akcja Stali. Matras zagrał do Flisa, ale ten przegrał pojedynek z Grobelnym!

82

Coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu mają mielczanie. Niespełna dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry.

80

Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Tomasiewicz (Stal Mielec).

78

Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Mateusz Żyro, na boisku pojawia się Dawid Kort.

78

Daleki wyrzut, ale bez problemów wybijają piłkę defensorzy Warty.

77

Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

75

Próbował naciskać na Grobelnego jeden z rywali, ale wyszedł z opresji bez szwanku golkiper Warty.

73

Nieudane wykończenie akcji przez miejscowych i z piątego metra wznawia grę Grobelny.

72

Ożywili się zawodnicy Warty, zobaczymy co z tego wyniknie.

70

Znalazł sobie miejsce do oddania strzału Zawada, ale nie udało mu się skierować piłki w światło bramki.

69

Stracił piłkę w środku pola Papeau, a po chwili faulował rywala. Szybko wznawiają grę gospodarze.

68

Naciskają na rywali miejscowi, ale w dalszym ciągu nie są w stanie doprowadzić do wyrównania.

68

Żółtą kartkę otrzymuje Wiktor Kłos (Stal Mielec).

66

Jeszcze jeden rzut wolny dla Stali, ale teraz nieco dalej od szesnastki rywali.

65

Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Konrad Wrzesiński, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

64

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Dawid Szymonowicz, na boisku pojawia się Michał Kopczyński.

63

Faulowany niedaleko pola karnego rywali jeden z zawodników Stali. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

62

Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Warty, ale utrzymują się przy piłce mielczanie.

60

Godzina gry w Mielcu za nami. W dalszym ciągu utrzymuje się wynik sprzed przerwy.

58

Zakotłowało się przed polem karnym Warty, ale arbiter nie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia.

57

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Miguel Luis, na boisku pojawia się Jayson Papeau.
Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Miłosz Szczepański, na boisku pojawia się Frank Castañeda.
Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jakub Kiełb, na boisku pojawia się Konrad Matuszewski.

55

Nieudany przerzut piłki na prawą stronę boiska i od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego rozpoczną miejscowi.

54

Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Kiełb (Warta Poznań).

53

Gra toczy się obecnie w środkowej strefie boiska.

51

Na spalonym złapany Zawada.

50

Nieudanie wyprowadzony atak przez Wartę prawym skrzydłem.

48

Długo utrzymują się teraz przy piłce poznaniacy.

46

Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Przemysław Maj, na boisku pojawia się Wiktor Kłos.

46

Przerwa! Po pierwszej połowie Warta Poznań prowadzi ze Stalą Mielec 1:0. Jedynego jak na razie gola strzelił w 12. minucie Szymonowicz. Na drugą odsłonę tego spotkania wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1

Jedną minutę doliczył arbiter.

45

Udana interwencja Grobelnego po składnej akcji gospodarzy.

43

Ależ skiksował na szesnastym metrze Maj po dobrym dograniu Wrzesińskiego.

42

Na strzał zza pola karnego zdecydował się Maenpaa, ale został przyblokowany.

41

Groźne zagranie Wrzesińskiego z prawego skrzydła, ale piłkę wybijają defensorzy Warty.

41

Łatwo stracili piłkę mielczanie i z kontrą ruszają goście.

40

Długo budują swoją kolejną akcję gospodarze.

37

Od wrzutu z autu na własnej połowie boiska mielczanie.

36

Sporo miejsca miał przed polem karnym Trałka, ale niezbyt udanie zagrywał w szesnastkę rywali.

35

Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Warta prowadzi 1:0 po golu Szymonowicza.

34

Strzał Flisa z woleja bardzo, bardzo nieudany.

33

Brzydki fragment spotkania, sporo przerw w grze.

31

Przewinienie Zawady w środku pola.

30

Potężny strzał Domańskiego bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka minęła słupek w bezpiecznej dla Warty odległości!

29

Zablokowane uderzenie Getingera.

27

Lewym skrzydłem budują swój atak zawodnicy Warty.

26

Faul Kasperkiewicza w ofensywie i arbiter przerywa akcję Stali.

25

Nie sięgnął piłki Szczepański po dośrodkowaniu Miguela Luisa i z kontratakiem ruszają gospodarze.

24

W środkowej strefie boiska utrzymują się przy piłce mielczanie.

22

Otrząsnęli się już po stracie bramki gospodarze. Po dośrodkowaniu Wrzesińskiego z prawego skrzydła głową uderzał Zawada, ale prosto w objęciach Grobelnego.

21

Akcja Stali zakończona bardzo niecelnym uderzeniem z okolic dwudziestego metra.

19

Bardzo ciekawie zapowiadająca się akcja Stali, ale udanie interweniował Grobelny!

17

Wyłapuje piłkę Strączek po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

16

Spokojnie wymieniają się teraz podaniami mielczanie.

15

Tym razem za mocne dośrodkowanie w pole karne Stali, ale utrzymują się przy piłce przyjezdni.

12

12. Dawid SZYMONOWICZ - 0:1

12

Gol dla Warty!
Goście obejmują prowadzenie! Bardzo dobra centra Łukasza Trałki z rzutu wolnego i DAWID SZYMONOWICZ strzałem głową otwiera wynik spotkania!

11

Pierwsza w tym spotkaniu żółta kartka. Za faul w środkowej strefie boiska ukarany został Flis.

10

A teraz pogubili się w ofensywie mielczanie.

8

Na spalonym złapany jeden z zawodników Warty.

6

Niedokładnie w ofensywie poznaniacy i z piątego metra wznowi grę Strączek.

4

Rykoszet po uderzeniu z dystansu jednego z mielczan i kolejny korner dla miejscowych.

3

Zbyt ostro walczył o górną piłkę Kasperkiewicz i arbiter słusznie podyktował rzut wolny dla Warty.

2

Szybko wywalczyli rzut rożny gospodarze.

1

Protokół meczowy:

Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Matras, Żyro, Wrzesiński – Tomasiewicz, Kasperkiewicz, Domański, Zawada – Maj.
Rezerwowi: Primel – Granlund, Čorbadžijski, Urbańczyk, Poreba, Kłos, Kort, Wawszczyk, Steczyk.

Warta Poznań: Grobelny – Grzesik, Trałka, Szymonowicz, Ivanov, Kiełb – Luis, Kupczak, Maenpaa, Szczepański – Zreľák.
Rezerwowi: Lis – Castañeda, Corryn, Jakóbowski, Kopczyński, Szelągowski, Courtney-Perkins, Matuszewski, Papeau.

Główny: Bartosz Frankowski
Asystenci: Marcin Boniek, Paulina Baranowska
Techniczny: Sylwester Rasmus
VAR: Damian Sylwestrzak
AVAR: Tomasz Listkiewicz.
Początek spotkania w sobotę o godzinie 12:30. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Warta i Stal mają po 33 punkty i zajmują odpowiednio dwunaste i trzynaste miejsce. Wydaje się, że raczej zdołają się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niemal pewna może być tego drużyna, która w Wielką Sobotę wyjdzie z tego starcia zwycięsko.
Serdecznie zapraszam na relację z meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W Mielcu tutejsza Stal zmierzy się z Wartą Poznań.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.