Betclic 1 Liga

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz

3:2

finał (2:1)

08.04.2022, 20:30 • Stadion Miejski im. Władysława Króla • 27 • 27. kolejka • Adrian Somorowski

STS: 2.19 3.05 3.5

Tak jak kilka miesięcy temu, tak i tym razem Sandecja traci jeden punkt w Łodzi tracąc bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. ŁKS wrócił z dalekiej podróży i może odetchnąć. Dzięki temu zwycięstwu meldują się na szóstej pozycji w tabeli. Dziękujemy za uwagę. (22:32:50)

90+5

90+5

Gol dla ŁKS-u!

Długie zagranie w kierunku bramki gości. Nieporozumienie Kobrynia z Osyrą. Piłka spadła pod nogi Jurica, który wyłożył ją MATEUSZOWI KOWALCZYKOWI, a ten prawdopobodnie daje 3 punkty ŁKS-owi.

90+2

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Nawotka, na boisku pojawia się Rudol.

90+1

Wzdłuż bramki zagrywał Corral. Nikt nie zamknął tego podania.

90

Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Jurić, na boisku pojawia się Trąbka.

89

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Bąkowicz, na boisku pojawia się Marciniak.

88

Niecelnie z ostrego kąta uderzył Dikov.

85

Faulowany na własnej połowie Osyra.

83

Rzut rożny dla gospodarzy. Nic jednak z tego nie wyniknęło.

82

Dośrodkowanie Wolskiego. Nikt nie zdołał dojść do strzału w polu karnym.

81

Dąbrowski w ostatniej chwili zatrzymuje prostopadłe podanie Boczka do Dikova.

80

Żółtą kartkę otrzymuje Fall (Sandecja Nowy Sącz).

78

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Kelechukwu, na boisku pojawia się Wolski.

78

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Dominguez, na boisku pojawia się Kowalczyk.

76

Od bramki rozpocznie Kozioł.

74

Gol dla Sandecji!

Najlepiej w polu karnym odnalazł się KAMIL SŁABY i doprowadził do remisu.

74

Ponownie z narożnika boiska zagrożą bramce rywala przyjezdni.

73

Jeszcze jeden korner. Nic z tego nie wyszło.

72

Rzut rożny dla gości.

71

Niedokładna centra Domingueza. Wznowi grę golkiper Sandecji.

70

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Koffie.

69

Potrzebna pomoc dla Kasprzaka. Zawodnik pokazuje chęć żmiany.

67

Do strzału dopadł zza pola karnego Kobryń i uderzył prosto w Kozioła.

66

Rzut wolny dla gości. Szansa na dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u.

64

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Sovsić, na boisku pojawia się Dikov.

64

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Ricardinho, na boisku pojawia się Corral.

61

Potrzebna pomoc dla Zjawińskiego.

60

Zbyt mocne dośrodkowanie Walskiego. Nikt nie zamykał tej akcji.

57

Mało konkretów po obu stronach. Póki co dość nudna druga połowa.

53

Mijają kolejne minuty, Nie zmienia się wynik w Łodzi.

49

Fall zderzył się w środku pola z Rozwandowiczem.

47

Żółtą kartkę otrzymuje Boczek (Sandecja Nowy Sącz).

47

Faulowany w środka pola rozpędzony Rozwandowicz.

46

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Nawotki wybija z szesnastki Koprowski.

46

Zawodnicy wracają na plac gry.

Ciekawa pierwsza połowa w Łodzi. Póki co oglądamy mecz błędów, które były wykorzystywane w 100%. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy jeszcze bramki. Wracamy za kwadrans.

45+5

45+5

Była okazja na podwyższenie prowadzenia tuż przed przerwą. Najpierw zablokowane uderzenie Pirulo z ok. 14 metra, a po chwili z podobnej odległości przestrzelił Szeliga.

45+3

Faulowany w środku pola Nawotka. Rzut wolny.

45+2

Niewiele wskazuje na to, żeby wynik uległ zmianie.

45

Cztery minuty dłużej potrwa pierwsza połowa gry.

42

Zakotlowało się w polu karnym Sandecji. Ostatecznie goście poradzili sobie z zagrożeniem.

41

Gramy dalej. Rzut rożny dla gospodarzy.

39

Ostre starcie Falla z Rozwandowiczem. Obaj zawodnicy zwijają się z bólu na placu gry.

36

Tym razem fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy przez ŁKS. Piłka szybko znalazła się pod nogami ŁUKASZA ZJAWIŃSKIEGO, który pewnym uderzeniem pokonał Kozioła.

35

W boczną siatkę uderzył z prawej strony Fall.

33

Dwójkowa akcja Ricardinho z Kelechukwu i ten pierwszy znalazł się na spalonym.

30

Zderzyli się głowami Kasprzak i Ricardinho. Przerwa w grze.

28

Żółtą kartkę otrzymuje Pirulo (ŁKS Łódź).

27

Fauluje w środku pola Pirulo.

25

Ricardinho pakuje piłkę do siatki. Był jednak na spalonym!

24

Od bramki wznowi grę Kozioł.

22

Nie minęło kilkanaście sekund, a piłkę w szesnastce otrzymał KELECHUKWU i uderzeniem między nogami Kobrynia podwyższa prowadzenie.

22

Kolejna piłka w pole karne do Pirulo. Tym razem był jednak za bardzo wypchnięty do boku, aby zagrozić bramce rywala.

19

Fatalna strata gości w środku pola. Piłkę przechwycił PIRULO, pognał ile sił w nogach i w sytuacji sam na sam nie dał szans Pietrzkiewiczowi.

18

Nieudane prostopadłe podanie Pirulo do Trąbki. Po chwili fatalnie dośrodkowuje piłkę Sovsić.

17

Najwyżej do piłki wyskoczył Dąbrowski, lecz był lekko odchylony i ostatecznie futbolówka po jego strzale powędrowała nad poprzeczką.

16

Zablokowana centra Kelechukwu. Korner dla ŁKS-u.

14

Z powietrza chciał uderzyć Ricardinho, lecz nie trafił w futbolówkę.

12

Ze znacznej odległości szukał szczęścia Ricardinho. Próba przelobowania Pietrzkiewicza była jednak nieudana.

10

Wtargnął w pole karne Nawotka i nadział się na dobrze interweniującego Dąbrowskiego.

9

Wzdłuż bramki zagrywał Pirulo. Nie zamknął akcji Kelechukwu.

8

Piłkę w pole karne dostał Sovsić. Szukał partnera na 6-7 metrze, ale piłka ostatecznie padła łupem obrońcy ŁKS-u.

6

Nad bramką uderzył Walski.

5

Żółtą kartkę otrzymuje Koprowski (ŁKS Łódź).

5

Faulowany w ok. 22-23 metrów Sovsić. Rzut wolny dla gości.

4

Faulowany na własnej połowie Dąbrowski.

3

Ruszył lewym skrzydłem Kelechukwu. W porę powstrzymał go jednak Osyra.

1

Prosta strata ŁKS-u na własnej połowie. W porę jednak uspokaja sytuację Koprowski.

1

Arbiter wyprowadza obydwie drużyny.
Zawodnicy udali się do szatni.

ŁKS Łódź: Kozioł – Bąkowicz, Dąbrowski, Koprowski, Szeliga – Rozwandowicz – Dominguez, Trąbka – Pirulo, Ricardinho, Kelechukwu

Rezerwowi: Arndt, Wolski, Kowalczyk, Corral, Moreno, Kuźma, Lorenc, Marciniak, Jurić

Trenér: Marcin Pogorzała

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz, Kobryń, Osyra, Słaby, Boczek, Nawotka – Kasprzak, Walski, Fall, Sovsić – Zjawiński

Rezerwowi: Tukarz, Janicki, Szczepanek, Nowak, Koffie, Dikov, Rudol, Zych, Kosakiewicz

Trenér: Dariusz Dudek

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok) – Filip Sierant, Bartosz Tomaszuk.
Trwa rozgrzewka obu ekip.
W jesiennym spotkaniu, który swoją drogą również rozgrywany był w Łodzi lepszy okazał się ŁKS. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry Maciej Radaszkiewicz.

W minionej serii spotkań podzielili się punktami z Podbeskidziem Bielsko-Biała, remisując 1:1. Gola dla zawodników Marcina Pogorzały zdobył Michał Trąbka.

Aby jednak realnie myśleć o awansie trzeba poprawić grę. Biało-czerwono-biali wygrali tylko dwa mecze, a w ostatnich dwóch zdobyli tylko punkt. U siebie tracili punkty już ośmiokrotnie, a do tego ulegli w dwóch ostatnich spotkaniach.
ŁKS zaś to bezpośredni rywal ekipy z Nowego Sącza. Łodzianie tracą bowiem do swoich przeciwników tylko dwa punkty. Jeżeli łodzianie chcą się jeszcze włączyć do walki o bezpośredni awans, nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów u siebie.

W ostatniej kolejce zawodnicy Dariusz Dudka pokonali u siebie GKS Jastrzębie 2:0. Gole w tym spotkaniu zdobyli Łukasz Zjawiński i Rafał Kobryń.

Wiosną póki co goście piątkowego meczu przegrali tylko raz i miało to miejsce cztery kolejki temu w domowym starciu z GKS-em Tychy. Swoją drogą mecz w Łodzi będzie dopiero drugim w rundzie rewanżowej na obcym terenie. Póki co na wyjazdach biało-czarni spisywali się jednak bardzo dobrze, przegrywając tylko trzy starcia z trzynastu.
Sandecja znajduje się na ostatnim miejscu gwarantującym grę w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy. Piłkrze z Nowego Sącza uzbierali do tej pory czterdzieści punktów, a do pozycji gwarantującej bezpośredni awans, na której znajduje się Widzew Łódź tracą dziewięć "oczek".
W piątkowy wieczór zapraszamy na drugie spotkanie w ramach 27. kolejki Fortuna I Ligi. Tym razem wybierzemy się do Łodzi, a dokładniej na jej zachód. Łódzki Klub Sportowy gościć będzie Sandecję Nowy Sącz.