Puchar Polski

Raków Częstochowa – Legia Warszawa

1:0

finał (1:0)

06.04.2022, 18:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • Półfinał • Krzysztof

STS: 2.2 3.35 3.35

Lech Poznań zagra w finale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa! Podopieczni Papszuna byli zdecydowanie lepsi od Legii Warszawa i zasłużenie wygrali po golu Wdowiaka. Rezultat powinien być o wiele wyższy i nie oddaje przewagi, jaką mieli gospodarze. (19:57:13)

90+6

90+4

Zmiana w zespole gospodarzy. Cebula na ostatnie sekundy w miejsce zmęczonego Iviego Lopeza.

90+2

Verbićzza szesnastki po ziemi, ale Trelowski broni bez najmniejszego kłopotu.

90+1

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90

Kontra Rakowa. Podanie Ledermana do Tudora, a ten zostaje powstrzymany w ostatniej chwili przez legionistę. Arbiter jednak nie pokazuje rzutu rożnego. Tomasz Musiał.

87

Nieodpowiedzialne zachowanie Rundicia. Niepotrzebnie złośliwie potraktował Lopesa na połowie Legii.

86

Żółtą kartkę otrzymuje Rundić (Raków Częstochowa).

85

Rafael Lopes potraktował łokciem Papanikolaou.

85

Sorescu powalony na murawę przy linii bocznej przez Jędrzejczyka.

84

Fatalny przerzut Petraska z rzutu wolnego. Posłał futbolówkę w aut. Beznadziejna strata.

82

Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry. Legia ma tylko bramkę straty, ale ich gra nie powinna napawać optymizmem kibiców, że uda się tutaj doprowadzić do remisu.

79

Rundić zastąpi poobijanego Sturgeona, natomiast w ekipie Legii Rafael Lopes wbiega za Mladenovicia.

78

Do wejścia na boisko przygotowuje się Lopes. Tymczasem gracz Rakowa nie podnosi się z murawy i mamy dłuższą przerwę. To Sturgeon.

77

Johansson nieźle zacentrował z prawego skrzydła do Verbicia, a ten w niesamowitej sytuacji posyła futbolówkę nad bramkę! To powinien być gol.

76

Świetne uderzenie Iviego, ale piłka przeleciała tuż obok słupka! Bardzo mocna próba, Strebinger byłby bez szans.

74

Jędrzejczyk faulował Gutkovskisa tuż za linią szesnastego metra! Raków będzie miał doskonałą okazję z rzutu wolnego!

72

Potężny, lecz bardzo niecelny strzał Iviego ze stałego fragmentu gry. Futbolówka przeleciała na bezpiecznej wysokości nad poprzeczkę.

70

Slisz przewrócił Papanikolaou przed szesnastką Legii. Będzie okazja Iviego Lopeza z rzutu wolnego.

1:0

finał (1:0)

Gole: 5. Wdowiak

Kartki:   45. Papanikolaou (RAK), 86. Rundić (RAK) – 31. Rose (LEG), 65. Wieteska (LEG)

Raków Częstochowa: Trelowski – Tudor, Petrášek (C), Arsenić, Lederman, Papanikolaou, Sturgeon (79. Rundić), Sorescu, Ivi (90+4. Cebula), Wdowiak, Musiolik (46. Gutkovskis).

Zmiany: Kovacević – Rundić, Krzyżak, Arak, Gutkovskis, Czyż, Długosz, Cebula, Gwilia.

Trener: Marek Papszun

Legia Warszawa: Strebinger – Johansson, Rose, Wieteska, Jędrzejczyk (C), Slisz, Josue, Skibicki (64. Włodarczyk), Rosołek, Mladenović (79. Lopes), Pekhart (64. Verbić).

Zmiany: Kikolski – Kastrati, Celhaka, Sokołowski, Lopes, Abu Hanna, Włodarczyk, Verbić, Strzałek.

Trener: Aleksandar Vuković

Główny: Tomasz Musiał