13.03.2022, 15:00 • Stadion Miejski, Wrocław • 25 • 25. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 5:3.
Rzuty rożne: 7:5.
Spalone: 1:0.
Faule: 16:12.
Spotkanie zakończone bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie wrocławianie nie potrafili wykorzystać rzutu karnego. W ostatniej minucie podstawowego czasu było trafienie do bramki Śląska, ale gol Radomiaka został anulowany z powodu zagrania ręką.

90

Sporo szans beniaminka po przerwie i jest piłka w bramce w ostatniej minucie podstawowego czasu! Radomiak strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nieco absurdalnie, ale skutecznie!

89

Brzydkie przewinienie popełnione przez poirytowanego przebiegiem widowiska Fabiana Piaseckiego.

88

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Patrick Olsen, na boisku pojawia się Caye Quintana.

85

Gra przerwana z powodu spalonego.

83

Nieudane wykonanie rzutu wolnego. Dwa dośrodkowania zawodników Śląska Wrocław zostały zablokowane przez przyjezdnych grających w białych strojach.

82

To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

80

Ostrzał bramki Michała Szromnika, ale ona jak zaczarowana i pozostaje niezdobyta.

79

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Abraham Marcus, na boisku pojawia się Tiago Matos.

77

Regularnie kotłuje się pod bramką Michała Szromnika, ale żadnej z sytuacji podbramkowych nie potrafi wykorzystać Dawid Abramowicz i zranić zawodników byłego klubu.

75

Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

74

Ponownie zabrakło dokładności Dawidowi Abramowiczowi. Tym razem starał się on pokonać strzałem Filipa Majchrowicza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

73

Piłka wędrowała od jednej strony boiska na drugą, ale wszystkim atakującym piłkarzom zabrało zdecydowania i ostatecznie żaden z nich nie zatrudnił bramkarza strzałem.

71

Nieudane dośrodkowanie w wykonaniu wprowadzonego z ławki rezerwowych Marcela Zylli.

70

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Dennis Jastrzembski, na boisku pojawia się Marcel Zylla.

70

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Erik Expósito, na boisku pojawia się Fabian Piasecki.

66

66. Dawid Abramowicz strzelił niecelnie

66

Nerwowa interwencja Michała Szromnika po dośrodkowaniu Luisa Machado, ale nie wymierzył za to kary Dawid Abramowicz. Uderzenie pomocnika Radomiaka było za wysokie.

64

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Karol Angielski, na boisku pojawia się Maurides.

64

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Thabo Cele, na boisku pojawia się Daniel Łukasik.

63

Poniosło Krzysztofa Mączyńskiego, którego uderzenie z przewrotki było spektakularnie niedokładne.

62

Po wrzutce Victora Garcii z rzutu wolnego starał się wepchnąć piłkę do bramki między innymi Krzysztof Mączyński. Interweniował jednak Karol Angielski.

60

Mateusz Cichocki napomniany żółtą kartką za przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

58

Mnożą się niedokładności.

57

Zanosiło się na uderzenie z dystansu na bramkę. Zabrakło zdecydowania zawodnikom, przez co w pewnym momencie zabrakło już również miejsca do zatrudnienia bramkarza. Przekombinowali gospodarze.

55

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Waldemar Sobota, na boisku pojawia się Adrian Łyszczarz.

55

Drużyna gospodarzy rozpędziła się na skrzydle. Dobra wymiana podań. Starali się oni podsumować atak celnym strzałem, jednak ciasno ustawieni w obronie przyjezdni nie pozwolili żadnemu przeciwnikowi na swobodne przymierzenie do bramki.

54

Mateusz Radecki nie zmieścił się ze swoim atakiem blisko narożnika pola karnego.

50

Rozegranie Piotra Tworka na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

48

Ponownie zaiskrzyło między zawodnikami.

47

Piłkarze mieli możliwość zmodyfikowania swoich założeń przedmeczowych. Szkoleniowcy przyjrzeli się obrazowi rywalizacji w pierwszej połowie i mieli kwadrans na przekazanie swoich uwag podopiecznym.

46

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Leandro Pereira, na boisku pojawia się Mateusz Radecki.

46

Zagotowało się w doliczonych minutach, ale nie zmienił się wynik. Na razie w konfrontacji Śląska Wrocław z Radomiakiem jest bezbramkowo.

45+5

45+4

Jeszcze draka w doliczonym czasie. Stracili nad sobą panowanie piłkarze i nie potrafi nad nimi zapanować Daniel Stefański.

45+2

45+2. Rzut karny

45+2

Petr Schwarz nie wykorzystał rzutu karnego w czasie doliczonym do pierwszej połowy spotkania. Kopnięta przez niego piłka zatrzymała się na słupku!

45

Doliczone cztery minuty.

43

43. Żółta kartka

43

Raphael Rossi napomniany żółtą kartką za przewinienie na Eriku Exposito. Rzut karny dla Śląska Wrocław.

41

Przerwa w grze spowodowana urazem.

37

Pozostało drużynom jeszcze kilka minut na poprawienie rezultatu zanim Daniel Stefański zarządzi zejście na przerwę do szatni.

36

Wymiana podań zespołu znad Odry.

34

Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

33

Śląsk Wrocław teraz pozostaje w wysokim pressingu na połowie przeciwnika i starał się utrudnić podopiecznym Dariusza Banasika rozegranie wrzutu z autu na własnego połowie boiska.

31

Mateusz Cichocki interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w kierunku bramki Filipa Majchrowicza.

30

Za uczestnikami starcia we Wrocławiu dwa bezbramkowe kwadranse rywalizacji na Stadionie Miejskim.

28

Przewinienie na zabierającym piłkę ze sobą Karolu Angielskim.

26

Wyrównuje się statystyka posiadania piłki za sprawą coraz bardziej aktywnie grających podopiecznych Piotra Tworka.

24

Nieporozumienie w akcji kreowanej na lewej stronie boiska przez Waldemara Sobotę.

22

Przewinienie pressującego zawodnika beniaminka na połowie Śląska Wrocław.

20

Patrick Olsen nie wykorzystał dośrodkowania Erika Exposito. Zapachniało prowadzeniem zespołu z województwa dolnośląskiego.

18

Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

15

Na zakończenie pierwszego kwadransa niebezpieczna wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Śląska Wrocław. Jakoś poradzili sobie gospodarze.

13

Było premierowe uderzenie Śląska Wrocław. Erik Exposito nie mógł zaskoczyć takim kopnięciem Filipa Majchrowicza.

12

Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na niedzielne popołudnie.

10

Wybronili się po groźnym dośrodkowaniu w kierunku Leandro gospodarze i sami przeszli do ataku pozycyjnego.

8

Na razie podopieczni Piotra Tworka mają problem z dłuższym utrzymaniem się w posiadaniu futbolówki.

7

Radomiak wznowieniem wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

6

Radomiak w posiadaniu piłki, z drużyna z województwa dolnośląskiego ustawiła się ostrożnie na własnej połowie boiska.

4

4. Abraham Marcus strzelił niecelnie

4

Niebezpieczne wykonanie rzutu wolnego przez Leandro. Piłka trafiła do Abrahama Marcusa, którego ekwilibrystyczne uderzenie zakończyło się pudłem.

3

Radomiak od rzutu wolnego na wysokości pola karnego przeciwnika.

2

Śląsk Wrocław w ciemnozielonych strojach z białymi elementami. Z kolei Radomiak na biało z zielonymi wstawkami na koszulkach oraz spodenkach.

1

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Verdasca, Golla, Garcia – Schwarz – Jastrzembski, Mączyński (C), Olsen, Sobota – Expósito.
Rezerwowi: Putnocky – Iskra, Stiglec, Grétarsson, Piasecki, Bejger, Quintana, Zylla, Łyszczarz.
Trenér: Piotr Tworek

Radomiak Radom: Majchrowicz – Silva, Rossi, Cichocki – L. Machado, Luizão Novaes Palhares, Cele, D. Abramowicz – Leandro Pereira (C), Marcus – Angielski.
Rezerwowi: Kochalski – Radecki, Santos, Maurides, Matos, Łukasik, Karwot, Sokół, Rondón.
Trenér: Dariusz Banasik

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy we Wrocławiu. Śląsk zmierzy się w nim z Radomiakiem. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 15.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   43. Rossi (RAM), 60. Cichocki (RAM)

Spudłowany karny!: 45+2. Schwarz (SLA), nietrafiony

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 1:0. Foule: 16:12.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Verdasca, Golla, Garcia – Schwarz – Jastrzembski (70. Zylla), Mączyński (C), Olsen (88. Quintana), Sobota (55. Łyszczarz) – Expósito (70. Piasecki).
Zmiany: Putnocky – Iskra, Stiglec, Grétarsson, Piasecki, Bejger, Quintana, Zylla, Łyszczarz.

Trener: Piotr Tworek

Radomiak Radom: Majchrowicz – Silva, Rossi, Cichocki – L. Machado, Luizão Novaes Palhares, Cele (64. Łukasik), D. Abramowicz – Leandro Pereira (C) (46. Radecki), Marcus (79. Matos) – Angielski (64. Maurides).
Zmiany: Kochalski – Radecki, Santos, Maurides, Matos, Łukasik, Karwot, Sokół, Rondón.

Trener: Dariusz Banasik

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)