2. Liga

Chojniczanka Chojnice – Wisła Puławy

3:1

finał (1:1)

05.03.2022, 17:00 • Stadion Miejski, Chojnice • 22. kolejka • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

STS: 1.67 3.9 4.25

Chojniczanka Chojnice przegrywała 0:1, ale odwróciła losy rywalizacji i wygrywa 3:1. Po przerwie gospodarze chcieli nieco uspokoić ten bardzo chaotyczny mecz i w pewnym sensie to się im udało. Mimo walecznej postawy Wisły na początku spotkania, wraca do Puław bez punktów. Za to klub z Pomorza utrzymał czteropunktową przewagę nad Ruchem Chorzów. To na tyle z Chojnic, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (18:57:41)

90+5

90+3

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Wolsztyński, na boisku pojawia się Karbowy.

90+3

Prostopadłe podanie Kondrackiego do Ilicia, ale Serb nie był w stanie wygrać pojedynku siłowego ze stoperami Chojniczanki.

90+2

Kona faulowany przez Cegiełkę.

90+1

Kondracki tym razem płasko dośrodkował na piąty metr, jednak tam faulowany był Kasperowicz.

90

Sędzia doliczył cztery minuty.

90

Skrzypczak mógł definitywnie zamknąć mecz. Podanie od Wolsztyńskiego w pole karne, ale napastnik gospodarzy posłał futbolówkę nad poprzeczką.

90

Wisła nadal próbuje odwrócić losy spotkania. Próbował Kondracki, ale trafił w Kasperowicza.

88

Broda pewnie wyłapał piłkę po głębokiej centrze Kondrackiego.

88

Kona zgarnął piłkę w polu bramkowym, jednak jego strzał zablokował Grolik.

87

Czajkowski zablokował silne uderzenie Kondrackiego z linii pola karnego.

86

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi van Huffel, na boisku pojawia się Cegiełka.
Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Pląskowski, na boisku pojawia się Klichowicz.

85

Ilić szukał miejsca na skrzydle i je znalazł, ale jego dośrodkowanie zupełnie nieudane.

84

Wiech zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego. Piłka poleciała tuż obok słupka!

83

Wolsztyński przewrotką wybił piłkę z pola karnego.

81

Gol dla Chojniczanki!
Ależ uderzenie SZYMONA SKRZYPCZAKA! Kuban grał znakomite zawody, ale tym razem przepuścił piłkę nad rywalem, ten z linii bocznej pola karnego huknął z woleja praktycznie w okienko!

80

Uderzenie Daniela z ostrego kąta zablokowane. Piłkę zebrał Kona, ale strzał z daleka wysoko nad poprzeczką.

80

W ostatnich minutach znowu Wisła przeważa na boisku.

79

Kolejne przewinienie Wolsztyńskiego na połowie Chojniczanki.

78

Kuban za mocno zagrywał w kierunku Kondrackiego.

77

Wolsztyński faulował Kondrackiego. Wisła nie może wyjść z piłką z własnej połowy.

76

Pląskowski wybił dośrodkowanie rywali w okolice linii środkowej.

75

Wisła próbuje skonstruować atak pozycyjny, ale Chojniczanka gra wysokim pressingiem. Chwilę później goście mają rzut rożny.

74

Wolsztyński nieprzepisowo wygrał pojedynek z Wiechem na skrzydle.

72

Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Banach, na boisku pojawia się Kondracki.
Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Puton, na boisku pojawia się Drozdowicz.

72

Zagranie Pląskowskiego w polu karnym zablokowane przez rywali.

70

Skrzypczak faulował rywala w polu karnym Sochy.

69

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Niepsuj, na boisku pojawia się Olszewski.
Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Skrzypczak.

68

Byrtek z żółtą kartką po agresywnym wejściu w rywala na dwudziestym piątym metrze.

67

Chojniczanka popracowała pressingiem na dwudziestym metrze i szybko zebrała futbolówkę. Techniczne uderzenie van Huffela nad poprzeczką.

67

Za dalekie podanie Mikołajczaka w pole karne. Socha ze spokojem złapał piłkę.

67

Chojniczanka ratowała się wybiciem piłki na aut.

66

Kontra Wisły zakończona interwencją Byrtka i wywalczeniem rzutu rożnego.

65

Wolsztyński próbował wyprowadzić kontrę, ale gospodarze nie spieszyli się z pokazaniem się na pozycjach.

63

Znowu Grolik uderzał po centrze z rzutu wolnego, jednak tym razem Socha wyłapał piłkę.

63

Mariusz Pawlak również trafił do notesu za dyskusje z arbitrem.

62

Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Bartosiak, na boisku pojawia się Ilić.

61

Mocna centra w pole bramkowe Sochy, sędzia dopatrzył się przewinienia piłkarzy Chojniczanki.

60

Uderzenie Czajkowskiego zza pola karnego trafiło w zawodnika Wisły. Korner dla Chojniczanki.

60

Mikołajczak faulowany na połowie Wisły.

58

Gospodarze odwracają wynik z 0:1 na 2:1! Dobra wrzutka Mikołajczyka z narożnika boiska na dalszy słupek. Tam pojedynek z rywalem wygrał MARCIN GROLIK, który posłał mocną piłkę nad Sochą!

57

Byrtek przegrał pojedynek główkowy, rzut rożny dla Chojniczanki.

56

Rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców Wisły.

55

Bartosiak utrudniał wznowienie gry Byrtkowi z rzutu wolnego i otrzymał żółtą kartkę.

54

Odpowiedź w wykonaniu Chojniczanki, Niepsuj wbiegł w szesnastkę rywali i uderzył po ziemi na bliższy słupek. Rzut rożny, ale ponownie niecelna centra van Huffela.

53

Strzał Putona z daleka i spore problemy Brody z obroną, jednak udało mu się złapać piłkę!

52

Van Huffel źle przyjął piłkę po szybkiej wymianie podań w polu karnym Sochy.

51

Paluchowski przerzucił piłkę na prawą stronę. Z tamtego sektora boiska centrował Banach w kierunku Bartosiaka. Uderzenie ostatniego z zawodników Wisły tuż nad bramką!

49

Uderzenie Czajkowskiego z woleja obok bramki Sochy.

48

Kuban wygrał powietrzny w okolicach dalszego słupka.

48

Socha sparował techniczne uderzenie van Huffela z ostrego kąta.

47

Rzut wolny dla Chojniczanki w głębi pola.

46

Kuban przejął prostopadłe podanie w kierunku van Huffela.

46

Do przerwy Chojniczanka Chojnice 1:1 z Wisłą Puławy, mecz przebiega na wysokiej intensywności, ale jest dość "rwany". Akcje są szybkie, jednak trochę chaotyczne. Pierwsze minuty na pewno pod dyktando gości, ale z czasem spotkanie się wyrównało. Widać, że obie ekipy stawiają na atak, bo w obronie mają niewielkie problemy. Pytanie, jak mecz będzie wyglądał po przerwie. Za kilka minut wracamy do Chojnic.

45+1

45+1

Socha zablokowany przez Pląskowskiego przy próbie wykopu! Piłkę zebrał Mikołąjczak, ale niecelnie wrzucał na prawą stronę.

45+1

Niecelne zagranie Niepsuja za plecy rywali w kierunku Mikołajczyka na dalszy słupek.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45

Broda uprzedził Paluchowskiego i złapał piłkę, w dodatku bramkarz Chojniczanki był faulowany.

43

Mikołajczak wyraźnie za słabo przerzucił ciężar gry na prawą stronę. Piłkę zebrał Kuban.

41

Bardzo nieudane dośrodkowanie Kasperowicza z głębi pola.

40

Niepsuj zebrał piłkę po centrze Mikołajczyka, ale trafił prosto w Mikołajczaka.

40

Kona faulowany w kole środkowym.

38

Niewielkie zamieszanie pod bramką Chojniczanki, ale ostatecznie Broda rozpocznie z piątego metra.

38

Paluchowski uprzedzony w polu karnym Chojniczanki, rzut rożny dla Wisły.

37

Chojniczanka szuka sobie miejsca na prawej flance. Płaskie dośrodkowanie, jednak prosto w Sochę.

35

Socha wybrał złą stronę na interwencję, ARTUR PLĄSKOWSKI posłał piłkę w lewy dolny róg bramki! Remis w Chojnicach!

34

Oprócz tego bramkarz Wisły otrzymał żółtą kartkę.

34

Niezdecydowanie w obronie gości i rzut karny dla Chojniczanki! Socha faulował Mikołajczyka!

33

Znów Wisła chciała wyjść z szybkim atakiem, ale Chojniczanka przerwała akcję rywali w środku pola.

31

Van Huffel zebrał piłkę na dwudziestym metrze i przebiegł z piłką praktycznie całe boisko! Strzał Holendra z około dziesiątego metra zablokował defensor Wisły!

30

Wisła efektownie wyprowadziła piłkę w środku pola i po raz kolejny wywalczyła rzut rożny.

29

Dośrodkowanie na bliższy słupek, ale Wiech oddał niecelny strzał głową.

28

Mikołajczyk faulował Chebę w narożniku boiska. Od kilku minut Wisła przeważa na murawie.

26

Żółtą kartkę otrzymuje van Huffel (Chojniczanka Chojnice).

26

Cheba ucierpiał w starciu z van Huffelem, sędzia zastosował przywilej korzyści i Wisła wywalczyła rzut rożny.

25

Bardzo kąśliwe uderzenie Putona z okolic trzydziestego metra! Broda sparował strzał w lewą stronę!

24

Bartosiak dość płasko centrował z lewej flanki. Banach efektownie zgrał piętką do Paluchowskiego! Uderzenie napastnika gości zablokowane!

23

Daniel przejął piłkę na połowie Chojniczanki i ruszył środkiem! Prawie wychodził sam na sam z Brodą, ale próba lobu zdecydowanie za mocna!

21

Socha dość niepewnie wyszedł z pola karnego, dzięki czemu Mikołajczak był bliski strącenia futbolówki przed bramkarzem! Jednak obrona Wisły zażegnała niebezpieczeństwo.

20

Wisła wysoko ustawiona na własnej połowie próbuje wypychać Chojniczankę.

20

Van Huffel ponownie wyraźnie za nisko zagrał w pole karne.

18

Rzut wolny dla Chojniczanki na prawej flance.

17

Mikołajczyk faulowany na skrzydle.

16

Odpowiedź w wykonaniu Wisły. Prostopadłe podanie do Bartosiaka, ale wyprzedził go Byrtek.

14

Kolejna piłka z prawej strony do Mikołajczaka, ale zawodnik Chojniczanki znów uprzedzony przez rywali.

13

Rzut wolny dla Wisły w środku pola po faulu jednego z obrońców Chojniczanki.

12

Niepsuj ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

10

Zdecydowanie za słaba wrzutka van Huffela na bliższy słupek. Chwilę później dośrodkowanie w kierunku Mikołajczaka, ale Socha wypiąstkował piłkę.

10

Chojniczanka chce błyskawicznie odpowiedzieć i wywalczyła rzut rożny.

8

Gol dla Wisły Puławy!
Złe wybicie Kasperowicza i goście prowadzą 1:0! Piłka zebrana na prawej stronie i mocne dośrodkowanie na dalszy słupek. Tam był ustawiony CARLOS DANIEL, który strzałem głową pokonał Brodę!

6

Groźne uderzenie Cheby z daleka! Futbolówka poleciała tuż obok bramki Brody!

5

Mocne uderzenie Wolsztyńskiego z linii pola karnego prosto w poprzeczkę!

5

Chojniczanka wywalczyła wrzut z autu na wysokości pola karnego na lewej flance.

3

Gospodarze chcą uspokoić grę i wymieniają podania na własnej połowie.

2

Mikołajczak faulowany w środku pola.

1

Wisła dość agresywnie atakuje na połowie Chojniczanki.

1

Zawodnicy już są boisku, za moment rozpoczęcie spotkania.

Chojniczanka Chojnice: Broda – Grolik, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk – Wolsztyński, Czajkowski, van Huffel – Niepsuj, Mikołajczak – Pląskowski.

Rezerwowi: Lewandowski – Olszewski, Bartosiak, Karbowy, Grobelny, Ściślak, Cegiełka, Klichowicz, Skrzypczak
Trenér: Tomasz Kafarski

Wisła Puławy: Socha – Kuban, Puton, Bartosiak, Bracik, Wiech, Cheba, Daniel, Kona, Banach, Paluchowski.

Rezerwowi: Gradecki – Lisowski, Kondracki, Ilić, Furtado, Drozdowicz, Czapla
Trenér: Mariusz Pawlak

Sędziowie: Łukasz Ostrowski – Mariusz Borkowski, Maciej Cebulski – Maciej Pelka.
Dodatkowego smaczku sobotniej rywalizacji dodaje postać Mariusza Pawlaka, który wraca na stadion w Chojnicach. Obecny szkoleniowiec Wisły jako trener Chojniczanki świętował historyczny awans na zaplecze ekstraklasy w 2013 roku. Czy tym razem pokona swój były klub? Chojniczanka bardzo dobrze gra u siebie, strzeliła 27 goli – więcej ma tylko Stal Rzeszów. Z drugiej strony Wisła zdobywa bardzo dużo bramek na wyjazdach, na razie ma na koncie 20 goli. Lideruje pod tym względem razem z... Chojniczanką. Jak widać, oba zespoły nie unikają ofensywnej gry. Oby tak samo było w sobotę. Pierwszy gwizdek o 17:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo!
W ostatnim starciu Chojniczanka wygrała w Puławach z Wisłą 2:1, choć do 76. minuty gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Krystiana Putona. Jednak goście wywieźli komplet oczek po golach Mateusza Bartosiaka i Macieja Kony.
Dobre wejście zanotowała również Wisła Puławy. Podopieczni Mariusza Pawlaka w pojedynku beniaminków wygrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 4:2. Po 21 meczach klub z Lubelszczyzny ma na swoim koncie 29 punktów, dzięki czemu zajmują 10. pozycję. Wydaje się, że właśnie to jest cel Wisły, spokojny środek tabeli. Jak na zespół, który dopiero co awansował do eWinner 2. ligi to bardzo dobry rezultat.
Ekipa z Chojnic zanotowała bardzo dobre wejście w 2022 rok. W poprzedniej kolejce wysoko pokonała Radunię Stężyca 3:0, a przy remisie Ruchu Chorzów z rezerwami Lecha Poznań, przewaga Chojniczanki nad "Niebieskimi" powiększyła się do 4 punktów. Pomorski zespół umacnia się na 2. miejscu w tabeli i pragnie pozostać tam do końca rozgrywek.
W pierwszy weekend marca czeka nas 22. kolejka eWinner 2. Ligi. Sobotnie popołudnie przynosi kibicom na przykład starcie Chojniczanki Chojnice z Wisłą Puławy.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.