0:1

finał (0:1)

09.12.2021, 18:45 • Stadion Wojska Polskiego, Varšava • 6 • Grupa C • Jarek

STS: 2.95 3.4 2.4

To już jest koniec! Przygoda Legii w europejskich pucharach w tym sezonie właśnie się zakończyła. Początki były piękne i optymistyczne, ale ostatecznie mistrzowie Polski zajęli w grupie C Ligi Europy czwarte miejsce. Dziękuję za uwagę! (20:50:19)

90+10

90+8

Niesamowite! Selichov broni strzał Pekharta! Nie będzie choćby remisu w tym meczu!

90+7

Rzut karny dla Legii Warszawa!

90+6

Arbiter zdecydował się obejrzeć powtórkę osobiście!

90+4

Trwa jeszcze analiza tego, czy Pekhart nie był faulowany w polu karnym Spartaka!

90+3

Faulowany zdaniem arbitra Selichov, z czym nie mogą się zgodzić zawodnicy Legii.

90+2

Korner dla Legii.

90+1

W walce o piłkę faulował rywala Skwierczyński.

90+1

O cztery minuty przedłużony został ten mecz!

90

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Lirim Kastrati, na boisku pojawia się Kacper Skwieczyński.

89

Wieteska staranował golkipera rywali, ale chyba obejdzie się bez kartki.

88

Zmiana w drużynie Spartak Moskwa: z boiska schodzi Zelimchan Bakajev, na boisku pojawia się Alexandr Lomovickij.

86

Nieudana kontra moskwian. Czekamy na odpowiedź Legii.

84

Poprzeczka ratjej Spartaka przed utratą gola po strzale Pekharta!

83

Domagał się rzutu wolnego Lopes, ale arbiter był innego zdania.

81

Żółtym kartonikiem upomniany także Wieteska.

80

Żółtą kartkę otrzymuje Georgi Melkadze (Spartak Moskwa).

80

Bardzo dobra akcja Legii, ale okazało się, ze i tak był ofsajd.

79

Całym zespołem na własnej połowie Spartak. Ale tak naprawdę niewiele do roboty w defensywie mają goście...

77

Zmiana w drużynie Spartak Moskwa: z boiska schodzi Michajl Ignatov, na boisku pojawia się Georgi Melkadze.

76

Zmiana w drużynie Spartak Moskwa: z boiska schodzi Roman Zobnin, na boisku pojawia się Jorrit Hendrix.

74

Udany wślizg Kastratiego w środkowej strefie boiska.

72

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Andre Martins, na boisku pojawia się Szymon Włodarczyk.
Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Mahir Emreli, na boisku pojawia się Tomas Pekhart.

72

Kolejne zupełnie nieudane uderzenie na bramkę Spartaka.

71

Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Legia długo przy piłce, ale bez efektów.

69

Niecelne uderzenie Ribeiro z woleja.

67

Dużą liczbą zawodników na własnej połowie Spartak. Musi zacząć atakować Legia, aby odwrócić losy spotkania.

65

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Josue, na boisku pojawia się Rafael Lopes.
Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Bartosz Slisz, na boisku pojawia się Ihor Charatin.

64

Zablokowane uderzenie Josue, ale nie wychodzą z kontrą przyjezdni.

64

Zbyt długo budowali swój atak na połowie rywali miejscowi.

61

Żółtą kartkę otrzymuje Lirim Kastrati (Legia Warszawa).

61

Żółtą kartkę otrzymuje Georgij Džikija (Spartak Moskwa).

60

Pyskówki przy linii bocznej między zawodnikami obu drużyn.

59

Na spalonym złapany jeden z legionistów.

58

Sporo chaosu teraz na połowie Legii.

56

Niezłe uderzenie Josue z rzutu wolnego, ale piłka przemknęła obok bramki rywali.

55

Emreli powalonym na murawę niedaleko pola karnego rywali. Za moment może być groźnie pod bramką Spartaka!

52

Indywidualna akcja Mosesa zakończona wykończonym rzutem rożnym.

51

Od rzutu wolnego na własnej połowie Spartak.

49

Bkajev skutecznie blokowany przez Wieteskę i futbolówka wyszła poza linię końcową.

48

Zbyt mocne zagranie na drugie skrzydło do Luquinhasa. Od autu przyjezdni.

47

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Pierwsza połowa dobiegła końca! Jak na razie Spartak prowadzi z Legią 1:0. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1

Jedną minutę doliczył arbiter.

45

Jeszcze przycisnęli teraz goście. Zobaczymy, czy Legia uniknie błędu w defensywie.

44

Przewinienie Slisza wycenione przez arbitra na żółtą kartkę.

43

Zbyt głębokie dośrodkowanie z lewego skrzydła w szesnastkę Spartaka i wyłapał futbolówkę golkiper gości.

41

Zbyt lekko uderzał Josue i spokojnie wyłapał piłkę Selichov.

40

Pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Legia zaczyna znów atakować.

38

Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

37

Dużą liczbą zawodników w ofensywie przyjezdni.

35

35. Mogło być 2:0!

35

Ależ znakomita okazja Spartaka! Piłka trafiła do niepilnowanego Ignatova, którego strzał z niedużej odległości wybronił Boruc!

34

Żółtą kartkę otrzymuje Quincy Promes (Spartak Moskwa).

33

Rzut wolny dla przyjezdnych niedaleko pola karnego Legii.

32

Ależ zepsuł uderzenie zza pola karnego Moses.

30

Mija trzydziesta minuta spotkania. Legia po dobrym początku nieco spuściła z tonu.

28

Niedokładnie na prawym skrzydle Kastrati. Od bramki wznowi grę Selichov.

26

Kolejny zawodnik Legii upomniany przez arbitra. Tym razem padło na Josue.

25

Zablokowane uderzenie Ignatova, a po chwili korner dla gości.

24

Żółtą kartkę otrzymuje Andre Martins (Legia Warszawa).

22

Gubią się w grze defensywnej legioniści. Niedobrze to wygląda.

19

Od rzutu wolnego na własnej połowie przyjezdni.

17

17. Zelimchan BAKAJEV - 0:1

17

Gol dla Spartaka!
Goście obejmują prowadzenie! Poważny błąd Nawrockiego, który wykorzystał ZELIMCHAN BAKAJEV. Trudna sytuacja mistrzów Polski!

16

Wparował w pole karne rywali Luquinhas, ale został powstrzymany.

15

Długo wymieniają się teraz podaniami zawodnicy Marka Gołębiewskiego.

13

Posiadanie piłki: 61% – 39%.

12

Faulowany jeden z defensorów Spartaka i akcja miejscowych została przerwana przez arbitra.

11

Pierwsze dziesięć minuta spotkania za nami. Jak na razie mecz toczony jest w spokojnym tempie.

8

Świetnie zagranie w pole karne Legii do Mosesa, jednak ten nie trafił czysto w piłkę!

7

Pierwsza akcja gości zakończona niecelnym zagraniem Ignatova.

6

Zamieszanie w polu karnym Spartaka, ale wybronili się rywale!

5

Urwał się z piłką Josue, ale był w nieprzepisowy sposób powstrzymywany. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

3

W środku pola przy piłce zawodnicy Legii.

2

Pierwszy faul na Luquinhasie. Legia od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

1

Jesteśmy po hymnie Ligi Europy, sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka arbitra!

Protokół meczowy:

Legia Warszawa: Boruc (C) – M. Johansson, Wieteska, Nawrocki, Y. Ribeiro – Martins, Slisz – Kastrati, Josue, Luquinhas – Emreli.
Rezerwowi: Miszta, Tobiasz – Hołownia, Charatin, Çelhaka, Ciepiela, Skibicki, R. Lopes, Pekhart, Włodarczyk, Skwieczynski.

Spartak Moskwa: Selichov – Caufriez, Gigot, Džikija (C) – Moses, Umjarov, Zobnin, Lucas – Ignatov – Promes, Z. Bakajev.
Rezerwowi: Maximenko, Akmurzin – Jeszczenko, Kutěpov, Rasskazov, Denisov, Hendrix, Lomovickij, Melnikov, Melkadze, Šitov, Oganesjan.

Główny: Matej Jug
Asystenci: Matej Zunić, Robert Vukan
Techniczny: Dragoslav Perić
VAR: Jose Maria Sanchez
AVAR: Raul Cabanero.
Serdecznie zapraszam na mecz 6. kolejki Ligi Europy! W meczu grupy C Legia Warszawa zmierzy się ze Spartakiem Moskwa.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:45.