Betclic 1 Liga

GKS Jastrzębie – Skra Częstochowa

0:1

finał (0:1)

14.11.2021, 12:40 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • 17 • 17. kolejka • Sebastian

STS: 2.49 3.05 2.95

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:37:00)
Posiadanie piłki: 58% : 42%.
Strzały na bramkę: 1:2.
Strzały niecelne: 3:1.
Rzuty rożne: 8:2.
Spalone: 1:4.
Faule: 23:14.
Jedna bramka zdobyta w pierwszej połowie zdecydowała o zdobyciu kompletu punktów przez Skrę Częstochowa.

90+3

90+1

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Handzlik, na boisku pojawia się Zejdler.

90+1

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Kwietniewski, na boisku pojawia się Baranowicz.

90

Doliczone trzy minuty.

87

Konrad Handzlik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85

Kamil Jadach napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85

W tym meczu może paść zaledwie jedna bramka.

84

Coraz to nowe dośrodkowaniu kierowane w pobliże bramki Mateusza Kosa.

81

Dawid Witkowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

80

Już tylko 10 minut podstawowego czasu.

78

Obaj szkoleniowcy ponownie zamieszali w wybranych przed meczem jedenastkach.

76

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Balboa.

76

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nocoń, na boisku pojawia się Stromecki.

76

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Sajdak, na boisku pojawia się Niedbała.

74

Skuteczne interwencje środkowych obrońców przyjezdnych.

72

Skra Częstochowa pozostaje nie do przejścia w defensywie.

70

Szykują się kolejne zmiany w Skrze Częstochowa.

67

GKS Jastrzębie niezmiennie bez pomysłu na umieszczenie piłki w bramce przeciwnika.

65

Spore przemeblowanie w obu jedenastkach.

61

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Lukoszek, na boisku pojawia się Winiarczyk.

61

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi K. Wojtyra, na boisku pojawia się Mas.

61

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Gajda, na boisku pojawia się Niewiadomski.

61

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Feruga, na boisku pojawia się Jadach.

61

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Borkała, na boisku pojawia się Ali.

60

Minęła godzina rywalizacji i na prowadzeniu pozostaje Skra Częstochowa.

59

Rozegranie gospodarzy na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

58

GKS Jastrzębie od rzutu wolnego na połowie przeciwnika.

57

Gra wznowiona i przede wszystkim gospodarze muszą zorganizować się do bardziej dynamicznego ataku.

55

Kamil Wojtyra ucierpiał i jest przerwa w grze spowodowana urazem.

53

Próba przedostatnia się pod bramkę jastrzębian z wykorzystaniem prawego skrzydła.

52

Remigiusz Borkała napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

50

Pięć minut walki po przerwie.

48

Nie ma gola z powodu spalonego! Piłka w siatce, ale podniesiona chorągiewka.

46

Gra wznowiona i będąca na prowadzeniu Skra Częstochowa zaczęła ponownie wymieniać podania.

46

Ciekawe, czym odpowiedzą jastrzębianie na gola straconego w newralgicznym momencie.
Pozostało oczekiwać na wznowienie rywalizacji.
W końcówce pierwszej połowy zmienił się wynik. Po uderzeniu Adama Mesjasza na prowadzeniu 1:0 znalazła się Skra Częstochowa. Gospodarze spróbują odrobić straty po przerwie.

45+2

45+1

Daniel Feruga napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45

Doliczony czas.

44

Gol dla Skry!
Strzelcem bramki ADAM MESJASZ.

Przyjezdni strzelili klasycznego gola do szatni. Adam Mesjasz długo nie potrafił wstrzelić się w bramkę Mariusza Pawełka aż wreszcie zdobył prowadzenie dla Skry Częstochowa.

43

Zablokowana próba pokonania bramkarza jastrzębian podjęta przez Mikołaja Kwietniewskiego.

43

Skra Częstochowa od rzutu wolnego.

42

Gra wznowiona i w rozegraniu przyjezdni z niedalekiego wyjazdu.

42

Prawdopodobnie nie zabraknie w pierwszej połowie doliczonego czasu.

40

Przerwa w grze spowodowana urazem Piotra Noconia.

34

Coraz mniej czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie.

32

Ponownie Adam Mesjasz. To niebezpiecznie grający zawodnik, ale jak dotąd nie może przymierzyć w bramkę jastrzębian.

30

Dwa kwadranse meczu za drużynami.

29

Adam Mesjasz postraszył swoim uderzeniem Mariusza Pawełka. Piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce jastrzębian.

28

Nie zarysowała się dominacja żadnego z zespołów na początku meczu.

26

Skra Częstochowa szuka dla siebie miejsca między stloczonymi obrońcami z Jastrzębia-Zdroju.

24

Nie jest to na razie konfrontacja wypełniona po brzegi sytuacjami podbramkowymi. Jest zupełnie inaczej.

23

Niezła pozycja do wykonania rzutu wolnego otworzyła się przed podopiecznymi Jacka Trzeciaka.

22

GKS Jastrzębie od wrzutu z autu na wysokości koła środkowego.

21

Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Skry Częstochowa.

20

Jak dotąd bez celnego i niebezpiecznego strzału.

19

Wznowienie od rzutu wolnego przyznane Skrze Częstochowa.

17

Długie podania nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem.

16

Od bramki doświadczony Mariusz Pawełek.

15

W kwadransie otwierającym spotkanie ani gospodarzom, ani gościom nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku.

13

Niebezpieczne podanie crossowe na prawe skrzydło, a po nim dośrodkowanie. W ostatnim momencie Skra Częstochowa na korner.

12

Skra Częstochowa szuka dla siebie miejsca na przeprowadzenie ataku skrzydłem.

11

Tym razem przepisy piłkarskie złamane przez zawodnika beniaminka.

10

Nie przebierają w środkach bohaterowie spotkania.

9

Szybko skasowana akcja Skry Częstochowa i musi ona zadowolić się kolejnym rzutem wolnym w centrum boiska.

8

Od bramki Mateusz Kos.

7

Początkowo ostrożna Skra Częstochowa próbuje zaproponować cokolwiek interesującego w ofensywie.

5

Wznowienie od rzutu wolnego przyznane gospodarzom przez prowadzącego spotkanie Marka Opalińskiego. Piłka w pobliżu koła środkowego.

4

GKS w rozegraniu piłki na własnej połowie boiska.

2

Pierwsza akcja przeprowadzona przez gospodarzy, a po niej wznowienie od bramki przyznane Mateuszowi Kosowi.

1

GKS 1962 Jastrzębie: Pawełek – Słodowy, Bojdys, Kamiński, Witkowski, Gajda, Feruga, Handzlik, Gulczyński, Borkała, Rumin.

Rezerwowi: Reclaf – Zalewski, Kasperowicz, Niewiadomski, Jadach, Ali, Balboa, Łukasik, Zejdler.

Skra Częstochowa: Kos – Lukoszek, Mesjasz, Brusiło, Szymański, K. Wojtyra, Napora, Kwietniewski, Nocoń, Sajdak, Krzyżak.

Rezerwowi: Sujecki – Stromecki, Mas, D. Wojtyra, Baranowicz, Winiarczyk, Niedbała, Bronisławski, Holik.

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Jastrzębiu-Zdroju. GKS zmierzy się w nim ze Skrą Częstochowa. Pierwszy gwizdek Marka Opalińskiego w niedzielę o godzinie 12:40.
Jastrzębianie znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy. Mają jednak jeszcze szansę na zakończenie pierwszej połowy sezonu ponad strefą spadkową. Warunkiem jest zanotowanie korzystnego wyniku w meczu ze Skrą Częstochowa.
W poprzednim meczu Górniczy Klub Sportowy dostał lanie od imiennika z Tychów. Konfrontacja zakończyła się jego porażką 1:4. Odpowiedział tylko jednym golem Jakuba Niewiadomskiego na trafienia Jakuba Piątka, Bartosza Biela, Dominika Połapa i Sebastiana Stebleckiego.
Skra wygrała w poprzednim meczu 2:1 z Puszczą Niepołomice. Co prawda w pierwszej połowie straciła gola wskutek strzału Erika Ciosa, ale po przerwie potrafiła odwrócić wynik na swoją korzyść. Mikołaj Kwietniewski wykorzystał rzut karny, a Adam Mesjasz ustalił wynik.
Drużyna z Częstochowy jest niepokonana od trzech kolejek. Skra ma 20 punktów po 15 spotkaniach i znajduje się na 10. miejscu w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy. Strzeliła zaledwie 10 goli, ale też niewiele – 14 straciła.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

0:1

finał (0:1)

Gole: 44. Mesjasz

Kartki:   45+1. Feruga (JAS), 52. Borkała (JAS), 81. Witkowski (JAS), 85. Jadach (JAS), 87. Handzlik (JAS)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
Strzały celne: 1:2. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 1:4. Foule: 23:14.

GKS Jastrzębie: Pawełek – Słodowy, Bojdys, Kamiński (76. Balboa), Witkowski, Gajda (61. Niewiadomski), Feruga (61. Jadach), Handzlik (90. Zejdler), Gulczyński, Borkała (61. Ali), Rumin.

Zmiany: Reclaf – Zalewski, Kasperowicz, Niewiadomski, Jadach, Ali, Balboa, Łukasik, Zejdler.

Skra Częstochowa: Kos – Lukoszek (61. Winiarczyk), Mesjasz, Brusiło, Szymański, K. Wojtyra (61. Mas), Napora, Kwietniewski (90. Baranowicz), Nocoń (76. Stromecki), Sajdak (76. Niedbała), Krzyżak.

Zmiany: Sujecki – Stromecki, Mas, D. Wojtyra, Baranowicz, Winiarczyk, Niedbała, Bronisławski, Holik.

Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica)