0:0

finał (0:0)

22.10.2021, 20:30 • Stadion Chrobry, Głogów • 14 • 14. kolejka • Krzysztof

STS: 3.75 3.15 2.15

Chrobry Głogów zremisował bezbramkowo z Miedzią Legnica. To nie było nudne spotkanie, ale ostatecznie zabrakło goli. W drugiej odsłonie gospodarze nie radzili sobie i powinni cieszyć się z remisu. (22:22:55)

90+4

90+3

Lenarcik broni uderzenie Mandrysza! Emocjonująca końcówka spotkania.

90+2

Za mocna wrzutka gospodarzy z lewego skrzydła. Futbolówka wychodzi poza boisko.

90+1

Leszczyński broni kolejny strzał gości. Ponownie jednak uderzenie skierowane wprost w bramkarza Chrobrego.

90+1

Bartos doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88

Nasila się frustracja legniczan z powodu braku możliwości wypracowania dogodnej sytuacji podbramkowej w ostatnich minutach.

87

Praznovsky zbija futbolówkę głową. Próba Miedzi wrzucenia w pole karne gospodarzy.

85

Zmiany w Miedzi. Za Makucha wchodzi Bednarski, zaś za Lehaire – Chuca.

84

Bruno Garcia centrował z prawej strony. Dominguez przyjął w polu karnym, ale po chwili nie zdołał jej opanować.

82

Przygotowana podwójna zmiana w zespole gości. Pojawi się m.in. Chuca.

81

Żółtą kartkę otrzymuje Kolenc (Chrobry Głogów).

80

Carolina wyrzucał z rzutu z autu. Mijusković przedłużył zagranie, ale żaden z graczy Miedzi tego nie zamknął.

78

Niecelne uderzenie Lehaire. Piłka po jego próbie przeleciała w bezpiecznej odległości obok bramki.

77

Bruno Garcia wbiegł w miejsce Zapolnika.

77

Strzały: 7 – 10
Strzały celne: 1 – 4

76

Przygotowana premierowa roszada w zespole z Legnicy.

75

Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. W Głogowie ciągle bezbramkowy remis, choć wydawało się po przerwie, że gol jest kwestią najbliższych minut.

74

Tupaj wbiega w miejsce Bochnaka.

73

Przewaga gości rośnie, a nieudolność głogowian wzrasta. Reaguje trener gospodarzy, który za chwilę przeprowadzi kolejną zmianę.

72

Znowu gorąco w polu karnym Chrobrego. Doszło do zamieszania, po którym nieprzepisowo zachował się Aurtenetxe.

71

Mocne wstrzelenie futbolówki Caroliny wzdłuż linii końcowej. Bougaidis sięgnął wślizgiem i niewiele brakowało, a zaskoczyłby własnego bramkarza.

71

Zbyt mocne prostopadłe podanie w kierunku Bochnaka. Lenarcik wybiega sprzed bramki i chwyta futbolówkę.

70

Makuch wybiegał na czystą pozycję. Kiepsko jednak wyrzucił się do boku i oddał tylko celny strzał wprost w Leszczyńskiego.

69

Zbyt głębokie dośrodkowanie Caroliny z lewego skrzydła. Futbolówka przeleciała do samego narożnika boiska.

68

Ziemann faulował Domingueza w środkowej strefie boiska. Spóźniona reakcja gracza Chrobrego.

66

Obrona Leszczyńskiego po strzale Makucha. Miedź coraz bliżej zdobycia gola.

66

Gospodarze nie mają jakiegokolwiek pomysłu na odmianę sytuacji. Mają za to olbrzymi problem z opuszczeniem własnej połowy.

65

Ziemann wygrał pojedynek z Zapolnikiem. Skuteczna interwencja obrońcy Chrobrego.

63

Zmiana w ekipie gospodarzy. Rzuchowski zastąpił van der Heijdena.

63

Kiepskie dośrodkowanie Tronta. Posłał piłkę daleko za linię końcową.

62

Groźny strzał Caroliny z dystansu. Leszczyński zbił futbolówkę za linię boczną. Rzut rożny.

61

Premierowy celny strzał legniczan. Śliwa w pole karne do Makucha, a ten uderzył w kierunku bliższego słupka. Leszczyński odbija na korner.

60

Posiadanie piłki: 35% – 65%

59

Ziemiann do Bochnaka, a ten został wyprzedzony przez defensorów Miedzi.

59

Dominguez faulował rywala. To była konsekwencja nieudanego podania Lehaire.

58

Zbyt mocne podanie Martineza w kierunku Śliwy. Leszczyński chwyta futbolówkę.

57

Na początku drugiej odsłony zdecydowanie lepiej radzą sobie zawodnicy z Legnicy. Kontynuują niezłą grę z końcówki pierwszej połowy.

56

Makuch łatwo minął rywala, wbiegł w pole karne i z ostrego kąta trafił w słupek! Leszczyński miał dużo szczęścia.

55

Jest już wszystko w porządku z zawodnikiem z Głogowa. Nie było potrzeby interwencji medycznej.

54

Dośrodkowanie Caroliny z lewej flanki. Śliwa poturbował Banasiaka. Zawodnik Chrobrego długo nie podnosi się z murawy.

53

Bochnak powalił na murawę Tronta w środkowej strefie boiska.

52

Banasiak faulowany przy okazji walki o górną piłkę.

50

Dominguez faulował Bochnaka w środkowej strefie boiska. Taktyczne przewinienie przy inicjowaniu kontry przez głogowian.

49

Praznovsky oddaje futbolówkę przeciwnikom nieudolnym wybiciem sprzed własnego pola karnego.

48

Nieudana próba wyjścia z kontrą przez piłkarzy gospodarzy.

47

Lehaire centrował z prawego skrzydła. Defensor Chrobrego wybija na korner.

46

Obie ekipy wróciły z szatni w niezmienionych składach.

46

Piłkarze wrócili na murawę.
Chrobry remisuje z Miedzią 0-0. Pierwsza odsłona nie przyniosła goli, ale liczymy, że po przerwie wynik się otworzy. Zapraszamy za kwadrans.

45

45

Odchylony Lebedyński posłał futbolówkę wysoko w trybuny.

45

Kiepskie dośrodkowanie Tronta. Głogowianie mają okazję wybiec z kontratakiem.

44

Makuch wywalczył rzut rożny. Jedna z ostatnich okazji w pierwszej połowie na zdobycie gola.

42

Śliwa złapany w pułapkę ofsajdową.

40

To powinien być gol! Carolina doskonale dośrodkował z lewego skrzydła, a będący w niesamowitej okazji Makuch przestrzelił głową z najbliższej odległości!

39

Końcówka pierwszej połowy. W Głogowie ciągle bezbramkowy remis. Mecz zaczyna się jednak coraz bardziej otwierać i wydaje się, że takim wynikiem nie zakończy się.

38

Bochnak oddaje celny strzał do statystyk. Była to zbyt słaba próba, aby mogła zaskoczyć Lenarcikowi.

37

Niecelne uderzenie Makucha zza pola karnego. Piłka przeleciała w bezpiecznej odległości obok bramki.

36

Kontra gości. Śliwa wpada w pole karne, ale w decydującym momencie uderzył niecelnie! Mógł lepiej przymierzyć, bo rywale mu wcale nie przeszkadzali.

35

Banasiak próbował mocno wstrzelić futbolówkę w światło bramki. To zostało przyblokowane przez gracza Miedzi.

35

Szybka kontra Chrobrego. Piła podcięty przez Mijuskovicia przed szesnastką legniczan.

34

Żółtą kartkę otrzymuje Mijusković (Miedź Legnica).

34

Nieporozumienie gości. Stracili futbolówkę w prostej sytuacji. Rywale ruszają z kontrą.

32

Piła dorzucał z lewego skrzydła, lecz żaden z jego partnerów nie był w stanie tego przeciąć. Rozpadało się w Głogowie.

31

Posiadanie piłki: 51% – 49%

29

Żółtą kartkę otrzymuje Aurtenetxe (Miedź Legnica).

28

Nieudana wrzutka Domingueza. Miedź utrzymuje się jednak przy piłce.

26

Mandrysz faulował Makucha na połowie Chrobrego.

25

Mijusković zbija futbolówkę głową na korner po wrzutce przeciwników z prawego skrzydła.

24

Dominguez uderzał w polu karnym gospodarzy. Piłkę zablokował jeden z obrońców, który stanął na linii strzału.

23

Zepsute zagranie przez Carolinę. Podał wprost pod nogi rywala.

21

Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Bougaidis wygrał pojedynek w powietrzu, a po jego strzale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce! Było bardzo blisko!

20

Banasiak nieźle dorzucał z rzutu wolnego. Żaden z jego kolegów nie sięgnął jednak futbolówki. Doszło do trącenia przez gracza Miedzi. Korner.

19

Martinez faulował Bougaidisa blisko linii bocznej. Kolejna szansa na dośrodkowanie gospodarzy w pole karne ze stałego fragmentu gry.

18

Zapolnik zamknął wrzutkę kolegi efektownymi nożycami. Piłka po jego próbie poszybowała jednak daleko obok bramki.

17

Posiadanie piłki: 55% – 45%
Strzały: 4 – 1
Strzały celne: 1 – 0

16

Znowu krótkie rozegranie, ale tym razem udało się dośrodkować. Praznovsky próbował to wykorzystać, ale jego zagranie znalazło finał obok bramki.

15

Kolejny rzut rożny głogowian.

14

Kiepsko rozegrany stały fragment gry przez gospodarzy. Nic z tej akcji nie wyszło. Łatwa strata.

13

Zapolnik zablokował centrę przeciwnika. Korner. Skuteczna pomoc w defensywie byłego zawodnika m.in. Górnika Zabrze.

12

Przerzut na walkę do Zapolnika, ale ten był skutecznie zastawiany przez Bougaidisa. Piłka w rękach Leszczyńskiego.

10

Tront zablokowany przed polem karnym. Szukał szczęścia płaskim strzałem, lecz trafił wprost w rywala.

9

Ven der Heijden pognał prawym skrzydłem. Wpadł w pole karne i oddał bardzo nieudany strzał w kierunku dalszego słupka. Futbolówka natomiast wyszła w aut.

8

Centrostrzał Banaszaka z dalszej odległości. Lenarcik spokojnie wyłapał futbolówkę.

7

Niezłe tempo gry w pierwszych minutach w Głogowie. Drużyny nie zamierzają długo rozgrywać, tylko czym prędzej starają się przedostać pod pole karne rywali.

6

Niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Piły. Futbolówka przeleciała w bezpiecznej odległości nad poprzeczką.

6

Ciekawy pomysł prostopadłego podania w kierunku wybiegającego Zapolnika. Stoper Chrobrego w ostatniej chwili to przeciął.

4

Błąd defensora Miedzi na własnej połowie. Nieudolnie opanowywał futbolówkę i rywal to wykorzystał. Gracz gości następnie faulował.

3

Słuszne pretensje Śliwy do sędziów. Nastrzelił rywala przy linii bocznej, a piłka wyszła za boisko. Sędziowie jednak tego nie widzieli i nakazali kontynuować grę.

2

Carolina dorzucał z lewego skrzydła, a niepewnie w polu karnym interweniował Banasiak.

1

Ruszyli! Gospodarze w pomarańczowo-czarnych strojach, legniczanie na niebiesko-biało.

1

Mecz poprowadzi Włodzimierz Bartos.
Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę.
Pełne zestawienie:

Chrobry Głogów: Leszczyński – Ziemann, Praznovsky (C), Bougaidis, Banasiak, Mandrysz, Kolenc, Bochnak, Lebedyński, Piła, van der Heijden.
Rezerwowi: Dybowski – Iwanowicz, Michalec, Turski, Cywka, Dziąbek, Rzuchowski, Tupaj, Machaj.

Miedź Legnica: Lenarcik – Martinez Riva, Dominguez, Borde, Zapolnik, Tront, Carolina, Mijusković (C), Lehaire, Śliwa, Makuch.
Rezerwowi: Abramowicz – Matuszek, Garuch, Chuca, Bednarski, Kaczmarek, Marcate, Balcewicz, Bahaid.
Zapraszamy na Lajfy com do śledzenia relacji z tego meczu. Początek o godz. 20:30. Do zobaczenia!
Chrobry ma sporo zmartwień w ostatnich tygodniach. Odpadli z Wieczystą Kraków w Pucharze Polski, później zremisowali na wyjeździe z Koroną Kielce, a ostatnio przegrali w Rzeszowie z Resovią 0-3.
Miedź kontynuuje świetną serię zwycięstw. Ma ich aktualnie na koncie cztery i to bardzo efektowne. W ubiegłej kolejce pokonali na wyjeździe Resovię Rzeszów 2-0, a we wcześniejszych meczach zdobywali 3 i dwukrotnie 4 bramki.
W piątkowy wieczór dojdzie do ciekawej rywalizacji w I lidze. Wicelider Miedź Legnica w meczu wyjazdowym zmierzy się z nieobliczalnym Chrobrym Głogów. Jeśli legniczanie nie chcą pozwolić, aby lider z Łodzi im odskoczył, to nie mogą w Głogowie stracić punktów.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.