2:2

finał (0:1)

25.07.2021, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • 1. runda • Jarek

STS: 2.3 3.25 3.25

Bardzo ciekawy mecz we Wrocławiu dobiegł końca! Ostatecznie Śląsk podzielił się punktami z Wartą po remisie 2:2. Dziękuję za uwagę! (19:23:04)

90+3

Poprzeczka uchroniła Śląsk przed utratą bramki po strzale Grzesika!

90+2

Mocny strzał Piaseckiego z okolic dwudziestego metra, ale bardzo dobrze interweniował Lis!

90+1

O cztery minuty przedłużony został mecz we Wrocławiu!

89

Posłał piłkę ponad bramką strzałem z dystansu Pich.

88

Od autu na własnej połowie boiska miejscowi.

87

Zbyt lekkie dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych.

85

Faul Pawłowskiego na Trałce w środkowej strefie boiska.

84

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Erik Expósito, na boisku pojawia się Fabian Piasecki.

83

Ogromne zamieszanie w polu karnym Warty, ale znakomicie interweniował Lis po uderzeniu Picha!

81

Za mocne dośrodkowanie Matuszewskiego z lewego skrzydła, ale utrzymują się przy piłce miejscowi.

80

W środkowej strefie boiska wymieniają się podaniami zawodnicy Jacka Magiery.

78

Próbują odpowiedzieć na trafienie rywali wrocławianie. Zapowiada nam się ciekawa końcówka!

76

76. Mateusz CZYŻYCKI - 2:2

76

Gol dla Warty!
Wyrównują goście! Z dystansu uderzał MATEUSZ CZYŻYCKI, a tor lotu piłki zmienił jeszcze interweniujący Lewkot, co zmyliło Szromnika!

76

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Mateusz Kuzimski, na boisku pojawia się Adam Zreľák.
Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jakub Kiełb, na boisku pojawia się Mario Rodriguez.

75

Taktyczne przewinienie Trałki i zasłużona kartka.

75

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale ostatecznie wybijają piłkę wrocławianie.

74

Za spóźniony wślizg żółtą kartką upomniany został Lewkot.

73

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Praszelik, na boisku pojawia się Caye Quintana.

71

Dobra interwencja Lisa po szybkiej akcji Śląska.

70

Niezłe dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry, ale ostatecznie żaden z poznaniaków nie zdołał przeciąć toru lotu piłki.

69

Verdasca sfaulował jednego z rywali na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla Warty.

67

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Szymon Czyz, na boisku pojawia się Mateusz Czyżycki.

66

Jakiegoś urazu doznał Łąwniczak, ale na szczęście podniósł się już z murawy.

64

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Dino Stiglec, na boisku pojawia się Victor Garcia.

63

63. Erik EXPÓSITO - 2:1

63

Gol dla Śląska!
Wojskowi obejmują prowadzenie! Dalekie zagranie ERIKA EXPOSITO, który oszukał dwóch obrońców, a następnie płaskim strzałem tuż przy słupku zaskoczył Lisa!

61

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Milan Corryn, na boisku pojawia się Konrad Matuszewski.

60

Faulowany na własnej połowie boiska Exposito.

58

Kolejne dośrodkowanie Pawłowskiego, tym razem zablokowane przez Czyża.

57

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Pawłowskiego z prawej strony boiska.

56

Bardzo dużo miejsca miał Exposito, ale zdecydował się na strzał z linii pola karnego i spudłował!

54

Huknął z dystansu Stiglec, ale zabrakło precyzji.

52

Od rzutu wolnego na połowie rywali zawodnicy Jacka Magiery.

50

50. Róbert PICH - 1:1

50

Wejście smoka! Zagranie do ROBERTA PICHA, który wparował w pole karne rywali i mimo asysty obrońców zdołał pokonać Lisa!

49

Niezła centra Mączyńskiego na bliższy słupek, ale czujnie wybił piłkę Lis.

48

Ruszył prawym skrzydłem Pawłowski i wywalczył rzut wolny.

46

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Waldemar Sobota, na boisku pojawia się Róbert Pich.

46

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Lubambo Musonda, na boisku pojawia się Bartłomiej Pawłowski.

46

Przerwa! Jak na razie Warta prowadzi 1:0 po golu strzelonym przez Jana Grzesika. Miejmy nadzieję, ze w drugiej połowie doczekamy się większej liczby okazji podbramkowych. Zostańcie z nami!

45

45

Niecelne uderzenie Musondy.

43

Nieźle złożył się do strzału głową Praszelik, ale posłał piłkę obok bramki!

42

Coraz mocniej napierają gospodarze. Śląsk chce doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą.

40

Obiecująca okazja Śląska, ale nie trafił czysto w piłkę Stiglec!

38

Żółtą kartkę otrzymuje Dino Stiglec (Śląsk Wrocław).

38

Niezły strzał Corryna, ale bardzo dobrze interweniował Szromnik! Tylko korner dla Warty.

36

Nie mają pomysłu na rozmontowanie defensywy gości zawodnicy Śląska. Nie mają jak na razie powodów do optymizmu kibice Wojskowych.

34

Strzał głową Ławniczaka, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

33

Poznaniacy od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

31

Za mocne zagranie do Exposito, którego zdołał ubiec Ivanov.

29

Na własnej połowie wymieniają się podaniami zawodnicy Jacka Magiery.

27

27. Jan GRZESIK - 0:1

27

Małe zamieszanie na połowie Śląska. Nie przejęli się tym rywale, dośrodkowanie Czyża z prawego skrzydła i świetny strzał głową JANA GRZESIKA!

26

Niezła wrzutka Musondy z prawego skrzydła, ale skutecznie przypilnowany został Praszelik.

25

Nieco spokojniejszy fragment spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

23

Po nieudanym wykończeniu akcji przez miejscowych od bramki rozpocznie Warta.

21

Posiadanie piłki 53% – 47%.

20

Nie spieszą się ze wznowieniem gry od autu na własnej połowie goście.

19

Nie zdołał utrzymać piłki w boisku Mączyński. Z piątego metra wznawia grę golkiper Warty.

17

Od dłuższego czasu przy piłce na połowie rywali znajdują się poznaniacy. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

15

Pierwszy kwadrans gry za nami. Jak na razie niezłe tempo spotkania, oby tak dalej!

14

Niecelne uderzenie Mączyńskiego zza pola karnego.

12

12. Szansa Kuzimskiego:

12

Bardzo groźnie pod bramką Śląska! Podanie w pole karne otrzymał Kuzimski, ale przegrał pojedynek ze Szromnikiem!

11

Bardzo dobra interwencja Lisa po strzale z dystansu jednego z rywali.

10

Rzut wolny dla Śląska w okolicach linii środkowej boiska.

9

Nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnego ataku zawodnicy z Poznania.

6

Czujnie interweniował Szromnik i rzut rożny będą wykonywać przyjezdni.

5

Niezłą okazję wypracował sobie Exposito, ale wykończenie okazało się zupełnie nieudane.

4

W środkowym sektorze boiska wymieniają się podaniami gospodarze.

1

Protokół meczowy:

Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Lewkot, Verdasca – Musonda, Mączyński, Schwarz, Stiglec – Sobota, Praszelik – Expósito.
Rezerwowi: Putnocky – Poprawa, Garcia, Makowski, Pawłowski, Hyjek, Pich, Piasecki, Quintana.

Warta Poznań: Lis – Kiełb (C), Ławniczak, Ivanov, Grzesik – Jakóbowski, Kupczak, Czyz, Trałka, Corryn – Kuzimski.
Rezerwowi: Prange – Kieliba, Rodriguez, Czyżycki, Sangowski, Matuszewski, Burman, Sopoćko, Zreľák.

Główny: Łukasz Kuźma
Asystenci: Adam Kupsik, Marek Arys
Techniczny: Sylwester Rasmus
VAR: Piotr Lasyk
AVAR: Konrad Sapela.
Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Obie ekipy w zeszłym sezonie rywalizowały ze sobą o awans do europejskich pucharów. Ostatecznie to Wojskowi zajęli czwarte miejsce i awansowali do eliminacji Ligi Konferencji Europy. I idzie im dobrze – jak na razie wygrali wszystkie trzy mecze.
PKO BP Ekstraklasa wystartowała na dobre! W drugim niedzielnym meczu 1. kolejki Śląsk Wrocław na własnym stadionie podejmie Wartę Poznań.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

2:2

finał (0:1)

Gole: 50. Pich, 63. Expósito – 27. Grzesik, 76. Czyżycki

Kartki:   38. Stiglec (SLA), 74. Lewkot (SLA) – 75. Trałka (WAR)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 14:4. Rzuty rożne: 1:4. Spalone: 0:0. Foule: 9:13.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Lewkot, Verdasca – Musonda (46. Pawłowski), Mączyński, Schwarz, Stiglec (64. Garcia) – Sobota (46. Pich), Praszelik (73. Quintana) – Expósito (84. Piasecki).
Zmiany: Putnocky – Poprawa, Garcia, Makowski, Pawłowski, Hyjek, Pich, Piasecki, Quintana.

Warta Poznań: Lis – Kiełb (C) (76. Rodriguez), Ławniczak, Ivanov, Grzesik – Jakóbowski, Kupczak, Czyz (67. Czyżycki), Trałka, Corryn (61. Matuszewski) – Kuzimski (76. Zreľák).
Zmiany: Prange – Kieliba, Rodriguez, Czyżycki, Sangowski, Matuszewski, Burman, Sopoćko, Zreľák.

AVAR: Konrad Sapela