Arka Gdynia – Resovia

1:0

finał (1:0)

14.05.2021, 20:40 • Stadion Miejski, Gdynia • 30. kolejka • Tomek

Trzy oczka zostają w Gdyni. Arka na pewno jednak nie zachwyciła. Typowy mecz bez historii. Rzeszowianie wracają do domu bez punktów w ligowej tabeli, ale z punkami w klasyfikacji Pro Junior System. (22:36:41)

90+6

90+5

Było jeszcze gorąco w polu karnym Arki! Goście domagali się rzutu karnego! Gwizdek Tomasza Marciniaka milczy!

90+3

Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Dybowski, na boisku pojawia się Łakota.

90+3

Nietypowa sytuacja! Kontuzji w samej końcówce spotkania doznał Karol Dybowski. Będzie zmiana!

90

Spotkanie w Gdyni potrwa przynajmniej cztery minuty dłużej.

90

Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Letniowski, na boisku pojawia się Ł.Wolsztyński.

88

Zebrali się do odważniejszych ataków goście! Kolejny korner dla rzeszowskiej ekipy.

87

Okazja na kontrę dla Arki, ale Christian Aleman podał zbyt mocno do Marcusa Da Silvy.

86

Interwencja w defensywie Marcusa. Kolejny korner dla Resovii. Tym razem po drugiej stronie boiska.

85

Długa wrzutka w pole karne Arki. Gdynianie wybijają futbolówkę za linię końcową. Korner.

83

Mało dzieje się na boisku w ostatnich minutach. Resovia nie jest w stanie zagrozić Arce, której odpowiada obecny wynik.

81

Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Żebrowski, na boisku pojawia się R.Wolsztyński.

80

Będzie potrzebna zmiana w zespole Arki. Wydaje się, że nie wróci na boisko Mateusz Żebrowski.

79

Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Twardowski, na boisku pojawia się Mikulec.

78

Uderzenie z dystansu Macieja Rosołka. Karol Dybowski odprowadził piłkę wzrokiem za linię końcową.

77

Około kwadrans do końca spotkania. W ostatnich minutach gdynianie kontrolują przebieg meczu.

74

Strzał z dystansu Juliusza Letniowskiego. Próba również do przemilczenia.

74

Interwencja w defensywie Dawida Kubowicza. Rzut rożny dla Arki Gdynia.

73

Wrzutka na Jakuba Wróbla, który próbował zgrać piłkę głową. Futbolówka opuściła plac gry. Zaczyna z piątego metra Daniel Kajzer.

72

Faulowany w środkowej strefie boiska Jakub Wróbel. Pewnie będziemy oglądać długie dośrodkowanie w pole karne rywala.

71

Uderzenie z dystansu Bartłomieja Wasiluka. Trzeba przemilczeć tę próbę.

70

Niezła wrzutka z prawej flanki Fabiana Hiszpańskiego. Po zgraniu piłki pewnie interweniował Karol Dybowski.

69

Dobre zagranie Christiana Alemana w pole karne do Marcusa, który chyba potknął się o swoje nogi.

69

Składna akcja Resovii. Po zagraniu Jakuba Wróbla przeciął lot futbolówki zawodnik Arki.

67

Przy linii końcowej faulowany zawodnik Resovii. Wcześniej zablokowana została wrzutka Mateusza Żebrowskiego.

66

Brzydkie ostatnie minuty meczu. Sporo przewinień. Głównie po stronie Resovii.

65

Wydaje się, że przeładowany wyszedł na boisko Sebastian Usarz. Ostre zagranie i żółta kartka dla młodego zawodnika "Pasów".

64

Starcie Dancha z Usarzem. Faulował młodzieżowiec Resovii. Rzut wolny dla Arki.

63

Do ofensywy stara się przejść Resovia. Starania rzeszowian nie przynoszą jednak dużego efektu.

61

Przewinienie Jakuba Wróbla na Arkadiuszu Kasperkiewiczu. Rzut wolny dla Arki na jej połowie boiska.

61

Uderzenie zza pola karnego Fabiana Hiszpańskiego. Bardzo niecelna próba.

59

Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Siemaszko, na boisku pojawia się Da Silva.

58

Przerwa w grze. W okolicach własnego pola karnego leży jeden z zawodników Arki.

56

Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Kuczałek, na boisku pojawia się Wróbel.
Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Persak, na boisku pojawia się Jaroch.
Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Zdybowicz, na boisku pojawia się Usarz.

55

Dobra wrzutka z rzutu wolnego w szesnastkę Arki! Kamil Słaby nie zdołał przeciąć lotu futbolówki. Autorem dośrodkowania Maksymilian Hebel.

53

Próbował przedrzeć się lewym skrzydłem Adamski, ale nie zdołał ograć dwóch rywali.

52

Rzut wolny dla Arki. Wrzutka Christiana Alemana, ale dość łatwo radzą sobie rzeszowianie.

51

Mocno wstrzelona piłka z rzutu rożnego przez Maksymiliana Hebla. Nie dał się zaskoczyć Daniel Kajzer i odbił futbolówkę!

50

Dobra akcja na skrzydle Karola Twardowskiego. Po dośrodkowaniu gospodarze wybijają futbolówkę za linię końcową.

49

Niedokładny przerzut na skrzydło w kierunku jednego z graczy Resovii. Rzut z autu dla Arki.

47

Od mocnego uderzenia zaczęli gdynianie! Podanie w pole karne do Macieja Rosołka, którego praktycznie w sytuacji sam na sam zatrzymał Karol Dybowski!

46

Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają podopieczni Radosława Mroczkowskiego.

46

Pierwsza połowa spotkania za nami. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale później nie poszli za ciosem. Resovia w lekko przemeblowanym składzie spisuje się całkiem nieźle. Druga połowa może przynieść spore emocje!

45+1

45

Pierwsza połowa spotkania potrwa przynajmniej minutę dłużej.

45

Spokojnie rozgrywają teraz piłkę gospodarze. Arkowcy czekają już na zakończenie pierwszej odsłony.

43

Chyba trochę nieoczekiwanie lepiej spisuje się w ostatnich minutach Resovia. Gra toczy się częściej połowie Arki Gdynia.

41

Zagranie piłki w pole karne do Przemysława Zdybowicza, który faulował w walce o futbolówkę rywala.

38

Mocne wstrzelenie piłki przez Maksymiliana Hebla w pole karne rywala. Nie była to udana próba. Potem bardzo niecelnie uderzał Radosław Adamski.

38

Przemysław Zdybowicz faulowany na połowie rywala przez Michała Marcjanika.

37

Zaskakujący strzał z dystansu Mateusza Żebrowskiego. Niecelna próba.

35

Dobre zachowała w defensywie Michała Kuczałka, który zatrzymał Mateusza Żebrowskiego, a później dał się sfaulować.

34

Przewinienie Fabiana Hiszpańskiego na Bartłomieju Wasiluku. Żółta kartka dla zawodnika Arki.

33

Po wrzutce na bliższy słupek główkował Karol Twardowski. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

32

Dobra strzał Maksymilian Hebla! Nie dał się jednak zaskoczyć Daniel Kajzer. Tylko korner dla Resovii.

31

Przed polem karnym Arki faulowany był Radosław Adamski. Niezła szansa dla "Pasów".

30

Rozegranie piłki przez gospodarzy. Długie zagranie w kierunku Artura Siemaszki. Rzut z autu dla Resovii.

29

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany przez arbitra został Dawid Kubowicz.

28

Zagranie Harisa Memicia zupełnie do nikogo. Piłka w rękach Karola Dybowskiego.

27

Długi wyrzut z autu w pole karne Resovii. Poradzili sobie przyjezdni i oddalili niebezpieczeństwo.

26

Przewinienie Bartłomieja Wasiluka na Macieju Rosołku w środkowej strefie boiska.

24

Uderzenie Artura Siemaszki blokowane. Od rzutu rożnego zaczynają zawodnicy Arki Gdynia.

23

Przewracał się w polu karnym rywala jeden z zawodników Resovii. Arbiter nakazał jednak grać dalej!

21

Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Resovii. Wznowi grę Karol Dybowski.

19

Wrzutka z głębi pola w szesnastkę gdynian. Poradzili sobie w tej sytuacji gospodarze.

18

Huknął zza pola karnego Artur Siemaszko! Piłka poszybowała jednak dość wyraźnie nad poprzeczką.

17

Bardzo dobry przechwyt rzeszowian na połowie rywala. Adamski zagrał piłkę w pole karne i złapał futbolówkę Daniel Kajzer. Mogło trochę lepiej wyglądać to podanie.

16

Niecelna wrzutka Juliusza Letniowskiego w pole karne rywala. Zaczyna z piątego metra Karol Dybowski.

14

Kilka podań przed polem karnym rywala wymienili gospodarze. Finalnie niecelnie zagrał Christian Aleman.

13

Centro-strzał! Uderzał Artur Siemaszko. Piłka poszybowała niewiele nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Karola Dybowskiego!

12

Podanie Bartłomieja Wasiluka do Przemysława Zdybowicza. Snajper wypożyczony z Wisły Kraków znalazł się na ofsajdzie.

11

Uderzenie zza pola karnego Maksymiliana Hebla! Nie ułożyła się dobrze futbolówka na stopie pomocnika Resovii. Niecelny strzał.

9

Przerwa w grze. Leży na murawie Karol Twardowski i arbiter zastopował grę.

7

Zagranie na lewą flankę do Radosława Adamskiego. Skrzydłowy Resovii nie zdołał dojść do futbolówki.

5

Dośrodkowanie z prawej flanki Persaka. Pewnie radzą sobie z tym zagraniem gospodarze.

5

Trochę zagubieni w pierwszych minutach rzeszowianie. Zapachniało kolejnym błędem.

4

Gol dla Arki!
Strzelcem bramki MATEUSZ ŻEBROWSKI.

Świetny początek gospodarzy! Niedokładnie wybicie Karola Dybowskiego. Kilka podań wymienili gdynianie. W sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Mateusz Żebrowski i pewnie trafił do siatki!

2

Faulowany przy linii bocznej boiska Karol Twardowski. Rzut wolny dla "Pasów".

1

Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Memić, Letniowski, Danch, Hiszpański, Aleman, Siemaszko, Żebrowski, Rosołek.
Rezerwowi: Krzepisz, Sasin, Ślęsicki, Da Silva, Deja, Stępień, Skóra, R.Wolsztyński, Ł.Wolsztyński.

Resovia: Dybowski – Kubowicz, Wasiluk, Twardowski, Hebel, Kuczałek, Adamski, Podhorin, Słaby, Persak, Zdybowicz.
Rezerwowi: Łakota, Mikulec, Wróbel, Usarz, Kiełbasa, Jaroch, Marković, Demianiuk, Antonik.

Sędziowie: Tomasz Marciniak (Płock)..
Czy Arka powtórzy wyczyn z rundy jesiennej i ponownie pokona Resovię? Czy może podopieczni Radosława Mroczkowskiego sprawią niespodziankę? Przekonamy się o tym już w piątkowy wieczór! Zapraszamy Państwa do śledzenia relacji live od godziny 20:40. Do usłyszenia!
Resovia z kolei prawie zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Rzeszowianie przed tygodniem pokonali 2:0 Widzew Łódź. Tym samym "Pasy" powiększyły swoją przewagę nad ostatnim GKS-em Bełchatów do ośmiu punktów.
Faworytem spotkania na pewno jest Arka. Gdynianie zaciekle walczą o awans do Fortuna 1 Ligi. W tym momencie zajmują czwarte miejsce w tabeli. Do pozycji, która gwarantuje bezpośredni awans podopieczni Dariusza Marca tracą cztery punkty, jednak mają jeden mecz rozegrany mniej od GKS-u Tychy.
Przed nami trzydziesta kolejka Fortuna 1 Ligi. Zaczynamy ją od spotkania w Gdyni. Miejscowa Arka podejmie Resovię.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:40.