05.04.2021, 15:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • 23. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 15:11.
Rzuty rożne: 6:6.
Spalone: 0:2.
Faule: 15:10.
Podbeskidzie Bielsko-Biała odniosło istotne zwycięstwo dla sytuacji na dole tabeli PKO Ekstraklasy. Górale zdobyli wyczekiwany komplet punktów i opuścili ostatnie miejsce w lidze. W pierwszej połowie prowadzenie gospodarzom zapewnił Desley Ubbink. Po przerwie przymierzył do siatki David Niepsuj po bardzo niezdarnej asyście Kamila Bilińskiego. Biała Gwiazda nieco przyspieszyła w drugiej połowie, ale nie potrafiła potwierdzić swojego zrywu ani jednym trafienie i konfrontacja zakończyła się zwycięstwem beniaminka 2:0.

90+4

90+2

Karol Danielak napomniany żółtą kartką za przewinienie na Stefanie Saviciu na wysokości własnego pola karnego.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88

Sporo uderzeń, jednak nie wszystkie odpowiedniej jakości. Rozegranie Stefana Savicia z Jakubem Błaszczykowskim zakończone niedokładnym strzałem zza pola karnego w wykonaniu Nikoli Kuveljicia.

87

Nieudane rozegranie z wykorzystaniem Zana Medveda. Coraz mniej nadziei w obozie krakowian na zapunktowanie pod Klimczokiem.

85

Pięć minut do końca podstawowego czasu i przyjezdni powrócili w okolicę pola karnego beniaminka.

84

84. Serhij Miakusho zmarnował dwie szanse

84

Cztery uderzenia w kilkanaście sekund na bramkę Wisły Kraków. Najbliżej pokonania Mateusza Lisa był Serhij Miakuszko, którego pierwsza próba została powstrzymana jedną dłonią przez bramkarza, a druga zatrzymała się na słupku.

82

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Maciej Sadlok, na boisku pojawia się Žan Medved.

82

Serhij Makuszko napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

81

Georgij Żukow interweniował pewnie wślizgiem i nie pozwolił Peterowi Wilsonowi na oddanie uderzenia z centrum pola karnego po płaskim dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny.

79

Kolejna akcja krakowian została zahamowana przez sędziego. Asystent Daniela Stefańskiego zasygnalizował spalonego.

78

Tulio napomniany żółtą kartką za przewinienie w centralnej części boiska.

77

Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Desley Ubbink, na boisku pojawia się Sergii Miakusho.

2:0

finał (1:0)

Gole: 13. Ubbink, 47. Niepsuj

Kartki:   78. Túlio (POD), 82. Miakusho (POD), 90+2. Danielak (POD) – 61. Burliga (WIS), 63. Żukow (WIS)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 15:11. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 0:2. Foule: 15:10.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Modelski (C), Janicki, Rundić – Niepsuj (75. Danielak), Hora (72. Wilson), Rzuchowski, Ubbink (77. Miakusho), Sierpina – Biliński (71. Túlio), Sitek (71. Frelek).
Zmiany: Polacek – Danielak, Wilson, Bieroński, Baszłaj, Kocsis, Miakusho, Túlio, Frelek.

Wisła Kraków: Lis – Szot (46. Burliga), Frydrych, Radaković, Sadlok (C) (82. Medved) – Mawutor (30. Kuveljić) – Yeboah (71. Błaszczykowski), Żukow, Savić, Silva (46. Starzyński) – Brown Forbes.
Zmiany: Broda – Koné, Burliga, Błaszczykowski, Szota, Kuveljić, Duda, Starzyński, Medved.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)