Lech Poznań – Śląsk Wrocław

1:0

finał (0:0)

21.02.2021, 17:30 • Stadion Miejski, Poznań • 18. kolejka • Jarek

Bardzo duża radość zawodników i sztabu Lecha Poznań! Passa meczów ligowych bez zwycięstwa w końcu przerwana. Jedynego gola w meczu strzelił debiutant – Aron Johansson. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (19:26:52)

90+4

Stiglec dośrodkowywać z lewego skrzydła, ale do piłki najwyżej wyskoczył van der Hart. Przy okazji zderzenie Celebana z Miliciem.

90+3

Tym razem lepiej trafił w piłkę Sobota, ale jego uderzenie nie mogło zaskoczyć van der Harta.

90+2

Ależ skiksował w polu karnym Lecha Waldemar Sobota składając się do strzału z woleja!

90+1

Lechici kradną czas przy narożniku boiska.

90

O trzy minuty przedłużone zostało to spotkanie!

88

Pewnie wybijają piłkę miejscowi z własnego pola karnego, a kilka chwil później na ofsajdzie złapany jeden z zawodników Śląska.

87

Lechici w dalszym ciągu przy piłce. Coraz większą liczbą zawodników starają się stosować pressing wrocławianie.

86

Lechici od wrzutu z autu w środkowej strefie boiska.

85

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jan Sýkora, na boisku pojawia się Wasyl Kraweć.

83

Długo wymieniają się podaniami przyjezdni. Brakuje jednak pomysłu na przedostanie się pod pole karne rywali.

82

Zablokowane uderzenie Ramireza i spokojnie wyłapuje futbolówkę Putnocky.

80

Nieudanie w ofensywie wrocławianie, ofsajd odgwizdał arbiter. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Mickey van der Hart.

79

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Praszelik, na boisku pojawia się Adrian Łyszczarz.
Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Bartłomiej Pawłowski, na boisku pojawia się Patryk Janasik.

77

Wrocławianie od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

76

Gra przerwana, ponieważ z murawy nie podnosi się Tiba. Oby nie był to jakiś groźniejszy uraz.

76

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Aron Jóhansson, na boisku pojawia się Filip Szymczak.

75

Znów groźnie pod bramką Śląska. Bardzo dobrze w ostatnich minutach spisują się poznaniacy.

74

74. Kolejna okazja Kolejorza:

74

Powinno być 2:0! Puchacz idealnym podaniem obsłużył Johanssona, ale ten pomylił się o centymetry!

73

Bardzo ładna akcja trójki Tiba-Johansson-Sykora zakończona zablokowanym uderzeniem tego trzeciego!

71

Stracił piłkę Ramirez na połowie rywali, ale po chwili znakomicie wślizgiem odzyskał ją Rogne.

70

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Lubambo Musonda, na boisku pojawia się Erik Expósito.

69

I jeszcze jedno "żółtko". Tym razem za faul na Ramirezie upomniany został Pawelec.

68

Teraz z kolei bardzo ostro zaatakował Sykorę Celeban. Kolejne indywidualne napomnienie.

66

Nieudana interwencja Tiby i pierwszy zawodnik Lecha ogląda w tym meczu żółtą kartkę. Faulowany był Praszelik.

65

Zablokowane dośrodkowanie Puchacza z lewego skrzydła, ale w dalszym ciągu przy piłce miejscowi.

64

Poślizgnął się Tiba przy próbie oddania strzału z ostrego kąta.

63

Drobnego urazu doznał Musonda, ale wszystko wskazuje na to, że będzie w stanie grać dalej.

61

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Waldemar Sobota.

60

Poznaniacy od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

59

Nie zamierzają się cofać i czekać na odpowiedź rywali miejscowi.

57

57. Aron JÓHANSSON - 1:0

57

Gol dla Lecha!
Zrobił to – debiutanckie trafienie ARONA JÓHANSSONA! Ładna centra Sykory z prawego skrzydła i Amerykanin strzałem głową z piątego metra otwiera wynik spotkania!

55

Skiksował przy próbie uderzenia zza pola karnego Sykora.

54

Dobra próba Johanssona. Nowy nabytek Lecha strzelił z większej odległości, piłka odbiła się jeszcze od Pawelca i wyszła na rzut rożny.

52

Zaskakujące uderzenie Pawelca z siedemnastu metrów, ale piłka przemknęła obok słupka.

50

Zupełnie nieudane uderzenie Musondy z dystansu.

49

Pewnie wyłapuje piłkę Putnocky po kolejnej akcji Lecha.

48

W odpowiedzi gospodarze, ale bez strzału na bramkę strzeżoną przez Putnockiego.

46

Mogło być 1:0 dla Śląska! Czerwiński popełnił błąd, który mógł wykorzystać Pawłowski, ale przegrał pojedynek z van der Hartem!

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Jeden strzał celny do przerwy. Oprócz tego kilka niecelnych uderzeń i... właściwie to wszystko. W drugiej połowie liczymy na dużo więcej emocji. Zostańcie z nami!

45+1

45+1

Jedną minutę doliczył arbiter.

45

Niecelnie z dystansu Kalstrom.

43

Potężne uderzenie Picha zza linii szesnastego metra. Równie mocne, co niecelne.

41

Dobry przechwyt Puchacza niedaleko własnego pola karnego. Stracił piłkę Praszelik.

40

Dobre piąstkowanie Putnockiego po wrzutce z narożnika boiska. Ucierpiał przy tym jeszcze Pawelec i mamy przerwę w grze.

39

Brakuje Lechitom wykończenia. Zawodnicy Dariusza Żurawia znów mieli dobry okres, ale akcji nie udało się zakończyć strzałem.

38

Rzut rożny dla Lecha po dośrodkowaniu Czerwińskiego.

36

Zaostrza nam się gra w Poznaniu. Piasecki upomniany żółtą kartką.

34

Zbyt mocne zagranie Cotugno w pole karne Lecha i futbolówkę pewnie wyłapał van der Hart.

33

Rykoszet po uderzeniu Sykory z dystansu, ale bez problemów interweniował Putnocky.

32

Pich ostro zaatakował Ramireza w środkowej strefie boiska i został upomniany żółtą kartką.

31

Przekombinowali przy próbie rozegrania rzutu rożnego poznaniacy.

30

Zakotłowało się w polu karnym Śląska. Ostatecznie rzut rożny wywalczyli miejscowi.

29

Uderzenie Picha zza pola karnego zablokowane przez jednego z defensorów Lecha.

28

Od kilku minut to goście częściej znajdują się przy piłce. Jak na razie niewiele jednak do roboty ma golkiper Lecha.

27

Goście od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

25

Zupełnie nieudane rozegranie rzutu wolnego przez wrocławian.

23

Zderzenie Tiby z dwoma graczami Śląska. Ostatecznie arbiter dyktuje rzut wolny dla przyjezdnych.

22

Posiadanie piłki 62% – 38%.

20

20. Nieudana próba Pawłowskiego:

20

W odpowiedzi wrocławianie! Minimalnie niecelnie z linii pola karnego uderzał Pawłowski!

19

Dostał piłkę przed pole karne Puchacz, ale uderzył obok bramki Śląska!

18

Prawym skrzydłem konstruują kolejny atak gospodarze.

17

Kolejna dobra akcja Lecha. Zza pola karnego uderzał Ramirez, ale i jemu zabrakło precyzji.

15

Było groźnie! Dobre zagranie Czerwińskiego na siódmy metr, ale Johansson wślizgiem przeniósł piłkę ponad poprzeczką!

13

W dalszym ciągu scenariusz gry nie ulega zmianie. Poznaniacy wymieniają się podaniami, w rywale nieskutecznie próbują odebrać futbolówkę.

12

Długo utrzymują się przy piłce poznaniacy, ale niewiele z tego wynika.

10

Zbyt mocne zagranie Musondy do Piaseckiego i futbolówka trafia do van der Harta.

8

Zbyt krótkie dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową wybił piłkę Kalstrom.

7

Musonda powstrzymywany na prawym skrzydle przez Tibę. Ostatecznie od rzutu rożnego wznowią grę przyjezdni.

6

Spokojne pierwsze minuty gry w Poznaniu. Wysoko próbują teraz podejść wrocławianie, aby zmusić rywali do błędu.

4

Sporo chaosu w środkowej strefie boiska. Przed momentem przypadkowo zagrał piłkę ręką Cotugno.

3

Stracili w środkowej strefie boiska piłkę gospodarze. Z kontrą rusza Śląsk.

1

Od razu ruszyli z atakiem poznaniacy, ale zablokowany został Kamiński.

1

Protokół meczowy:

Lech Poznań: van der Hart – Czerwiński, Rogne (C), Milić, Puchacz – Kalstrom, Tiba – Sýkora, Ramirez, Kamiński – Jóhansson.
Rezerwowi: Bednarek – Marchwiński, Dejewski, Salamon, Kraweć, Szymczak, Borowski, Kwekweskiri, Palacz.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Cotugno, Celeban, Pawelec (C), Stiglec – Scalet, Praszelik – Musonda, Pich, Pawłowski – Piasecki.
Rezerwowi: Szromnik – Janasik, Bejger, Wilusz, Tamas, Pałaszewski, Sobota, Łyszczarz, Expósito.

Główny: Daniel Stefański
Asystenci: Dawid Golis, Paulina Baranowska
Techniczny: Wojciech Myć
VAR: Bartosz Frankowski
AVAR: Paweł Sokolnicki.
Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Przyjezdni także mają za sobą gorszy okres. W trzech tegorocznych spotkaniach wywalczyli zaledwie 2 punkty i ich strata do czołowych ekip powiększyła się. Obecnie Śląsk jest na piątym miejscu z dziesięciopunktową stratą do liderującej Pogoni.
Gospodarze znajdują się w dołku. Przed rozpoczęciem bieżącej kolejki byli najgorzej punktującą ekipą w ostatnich pięciu meczach. Ekipa Dariusza Żurawia ma coraz mniej punktów przewagi nad strefą spadkową, a strata do czołówki rośnie regularnie.
Do ciekawie zapowiadającego się meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasa dojdzie w Poznaniu. Miejscowy Lech podejmie Śląska Wrocław.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

1:0

finał (0:0)

Gole: 57. Jóhansson

Kartki:   66. Tiba (LPO) – 32. Pich (SLA), 36. Piasecki (SLA), 68. Celeban (SLA), 69. Pawelec (SLA)

Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 12:8. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 0:4. Foule: 10:8.

Lech Poznań: van der Hart – Czerwiński, Rogne (C), Milić, Puchacz – Kalstrom, Tiba – Sýkora (85. Kraweć), Ramirez, Kamiński – Jóhansson (76. Szymczak).
Zmiany: Bednarek – Marchwiński, Dejewski, Salamon, Szymczak, Borowski, Kwekweskiri, Palacz, W. Kraweć.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Cotugno, Celeban, Pawelec (C), Stiglec – Scalet, Praszelik (79. Łyszczarz) – Musonda (70. Expósito), Pich (61. Sobota), Pawłowski (79. Janasik) – Piasecki.
Zmiany: Szromnik – Janasik, Bejger, Wilusz, Tamas, Pałaszewski, Sobota, Łyszczarz, Expósito.

AVAR: Paweł Sokolnicki