2:4

finał (2:1)

20.02.2021, 18:00 • Stegu Arena, Opole • 23. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:37:50)
Clearex Chorzów zwyciężył w skomplikowanym dla siebie pojedynku z Dremanem Opole Komprachcice. Przyjezdni stracili dwa gole i musieli bardzo długo gonić przeciwnika. Zdążyli ze swoim pościgiem, a najważniejszym zawodnikiem meczu w Stegu Arenie okazał się Adam Wędzony. W trudnym dla klubu momencie strzelił hat-tricka i odwrócił rezultat z 1:2 na 4:2.

40:00

39:44

Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

39:15

Dreman Opole Komprachcice z wycofanym bramkarzem w ostatniej minucie.

38:52

Gol dla Clearexu!
Strzelcem bramki ADAM WĘDZONY.

Hat-trick i to w takim newralgicznym momencie. Adam Wędzony bohaterem końcówki. Tym uderzeniem najpewniej zagwarantował zdobycie kompletu puntów gościom.

38:10

Drużyna z Chorzowa po raz pierwszy w meczu ma możliwość zarządzania prowadzeniem.

37:16

Wygląda na to, że Adam Wędzony podpisał się pod swoją kandydaturą na najważniejszego zawodnika spotkania. To właśnie on swoimi dwoma uderzeniami odwrócił wynik na korzyść Clearexu Chorzów!

35:30

Pozostało mniej niż pięć minut do końca czasu. Clearex uskrzydlony swoim wyrównaniem i to właśnie przyjezdni są bardziej zmobilizowani w próbach rozstrzygnięcia meczu.

34:40

Od rzutu rożnego gospodarze. Przed wykonaniem stałego fragmentu gry porozumiewawcze gesty. Kopnięcie nieprzyjemne, ale poradziła sobie defensywa przeciwnika i nie dopuściła do oddania strzału do siatki.

33:21

Gospodarze musieli zapomnieć o swoim prowadzeniu po uderzeniu Adama Wędzonego. Clearex Chorzów długo szukał sposobu na pozbawienie przeciwnika zaliczki. Nareszcie jego atak zakończył się powodzeniem. Remis!

33:10

Po cztery faule obu drużyn w drugiej połowie spotkania.

32:40

Po stracie futsalówki na połowie przeciwnika gospodarze ratowali się natychmiast przewinieniem, które miało uniemożliwić przeciwnikom przeprowadzenie kontrataku. Skuteczne zachowanie, a i obyło się bez żółtego kartonika.

31:20

Piłka rzucona za linię obrońców, ale połapali się w tym na czas i została ona wyekspediowana poza boisko. Tylko wznowienie od autu.

30:10

Druga połowa już również za półmetkiem, a w niej więcej przewinień niż bramek. Defensywy spisują się podręcznikowo, a i mają odrobinę szczęścia, które również jest nieodzowne w sporcie.

28:45

Wznowienie z linii bocznej przyznane gospodarzom. Clearex Chorzów nie odzyskał piłki, ale przynajmniej przerwał szybki atak przeciwnika i zyskał czas na zwarcie szyków w obronie.

27:30

Nie przebierają w środkach ani gospodarze, ani przyjezdni po powrocie z szatni na boisko. Po trzy przewinienia obu drużyn i szkoleniowcy powinni dać do zrozumienia swoim podopiecznym, że przekroczenie limitu jest blisko.

25:10

Otworzyła się szansa na zagrożenie przeciwnikom szybkim atakiem, jednak gospodarze organizowali się do ataku zbyt topornie i pozwolili na powrót zawodnikom.

2:4

finał (2:1)

Gole: 7. Loureiro, 19. Grzywa – 19. Leszczak, 34. Wędzony, 38. Wędzony, 39. Wędzony

Kartki:   22. Łuszczek (CHZ)

Dreman Opole Komprachcice: Burduja, Lach – Grigorescu, Karnatowski, Iwanow, Grzywa, Suchodolski, Fil, Loureiro, Kilian, Fernandes, Lonza, Elsner.

Clearex Chorzów: Burza, Bednarczyk – Miozga, Seget, Mizgajski, Salisz, Leszczak, Łuszczek, Jankowski, Rotuski, Wędzony.

Sędziowie: Orliński, Kondrak – Biel, Bazan