AZS UŚ Katowice – Piast Gliwice

1:2

finał (1:1)

27.01.2021, 20:15 • Hala Szopienice, Katowice • 18. kolejka • Jarek

Nie udało się katowiczanom odrobić strat. Ostatecznie to Piast zwycięża 2:1 i zgarnia trzy punkty. Dziękuję za uwagę! (21:56:27)

40

A teraz w słupek uderzają gospodarze! Ogromne emocje na hali w Katowicach.

40

Zablokowane uderzenie Szczurka i rzut rożny dla ekipy z Katowic.

39

Na pustą bramkę uderzał Szadurski, ale trafił w słupek!

39

Przerwa na życzenie szkoleniowca AZS-u UŚ Katowice.

39

Niespełna dwie minuty do końca. Waszka wspiera swoich kolegów w ofensywie.

38

Piątek przewinienie gliwiczan!

38

Zamknęli rywali w futsalowym zamku katowiczanie. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

37

Bezbłędnie interweniuje Waszka po uderzeniu Mrowca. Korner dla Piasta.

36

Ixemad nie poradził sobie z Waszką w znakomitej sytuacji!

35

Naciskają katowiczanie, ale nie udaje im się odrobić straty.

33

Mirga również upomniany kartonikiem.

33

Brzydkie wejście Dasaieva w nogi Mirgi i żółta kartka dla zawodnika Piasta.

32

Niespełna osiem minut efektywnego czasu gry pozostało do końca spotkania w Katowicach. Piast utrzymuje się na jednobramkowym prowadzenie.

30

W odpowiedzi Piast i słupek uratował gospodarzy przed stratą gola!

30

Było groźnie! Bardzo dobra interwencja Widucha po uderzeniu Musiała.

29

Nieudanie w ofensywie gliwiczanie. Od autu wznowią grę katowiczanie.

29

Nieudane uderzenie Wojtyny z większej odległości.

28

Trzecia żółta kartka dla ekipy z Katowic. Tym razem za faul w ataku upomniany został Mateusz Omylak.

26

Faule: 2-2.

26

Kolejne przewinienie niedaleko pola karnego Piasta Gliwice. Na uderzenie zdecydował się szczurek, ale udanie interweniował Widuch.

25

Musiał przechwycił piłkę w środku pola, ruszył na bramkę rywali, ale oddał niecelne uderzenie.

24

Żółtym kartonikiem za dyskusje za arbiter upomniany został Adam Jonczyk.

24

Faulowany Musiał tuż przed polem karnym Piasta.

24

Gol dla Piasta!
Przyjezdni wracają na prowadzenie! Po strzale SEBASTIANA SZADURSKIEGO piłka dwukrotnie odbijała się od słupka, ale ostatecznie ugrzęzła w siatce!

23

Niezbyt udane rozegranie rzutu rożnego przez gliwiczan i spokojnie wyłapał piłkę Waszka.

22

Taktycznie przewinienie Gładczaka i w pełni zasłużona żółta kartka.

22

Bardzo wysoko na połowę rywali wychodzą gliwiczanie. Chcą zmusić "Akademików" do błędu, ale ci póki co umiejętnie się ich wystrzegają.

21

Do przerwy remis w Katowicach. Piast szybko objął prowadzenie, ale miejscowi wyrównali po rzucie karnym. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

20

20

Niecelne uderzenie Tomasza Szczurka.

19

Poważny błąd Omylaka, który stracił piłkę na własnej połowie, ale nie wykorzystał tego Dasaiev!

17

Pogubił się w dryblingu na połowie rywali Musiał, a następnie faulował.

16

Rzut rożny dla gliwiczan. Trzy i pół minuty do końca efektywnego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

15

Faule: 1-2.

15

Dobry powrót do defensywy zanotował Szczurek. Nawet autu nie będą wykonywać gliwiczanie.

13

Gol dla AZS-u UŚ!
Jest remis! ADAM JONCZYK płaskim uderzeniem wykorzystał rzut karny!

13

Mateusz Omylak faulowany w polu karnym Piasta! Będzie okazja miejscowych na wyrównanie.

12

Ogromne zamieszanie pod bramką Piasta! Po uderzeniu Gładczaka piłka odbiła się od poprzeczki!

12

Tym razem o przerwę poprosił opiekun gospodarzy,

12

W dalszym ciągu dużo częściej atakują gliwiczanie. Brakuje im jednak wykończenia, dodatkowo dobrą formę prezentuje Waszka.

10

Waszka skutecznie interweniuje po uderzeniu Mrowca.

10

Przerwa na życzenie szkoleniowca Piasta Gliwice.

9

Ładne zagranie Wojtyny do Musiała, który jednak nie sięgnął futbolówki.

8

Faule: 0-1.

7

Wreszcie nieco śmielej zaczęli grać miejscowi, którzy jednak w dalszym ciągu mają problem ze stworzeniem sobie jakiejś okazji.

5

Obejmują prowadzenie goście! Potężne uderzenie MATEUSZA MROWCA.

4

Zagranie Dasaieva w pole karne katowiczan, ale rywale zdołali wybić piłkę.

4

Broni bramkarz AZS-u uderzenie Mrowca. Kolejny korner dla przyjezdnych.

3

Raz jeszcze bardzo dobrą interwencją popisał się Waszka. Mocno od pierwszego gwizdka naciskają zawodnicy Piasta.

2

Strzał Dasaieva, ale przytomnie interweniował Waszka. Korner dla gliwiczan.

1

Protokół meczowy:

AZS UŚ Katowice:
Kisielov, Lasik, Waszka – Jochymek, Mirga, Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Koszek, Musiał, Wojtyna, Omylak, Dubiel, Jastrzembski

Piast Gliwice:
Widuch, Bogdziewicz – Bugański, Solecki, Mrowiec, Dasaiev, Rabiej, Allyson, Wilk, Ixemad, De Lima, Szadurski

Sędzia I: Sławomir Steczko
Sędzia II: Dominik Cipiński
Sędzia III: Piotr Koloczek
Sędzia czasowy: Marcin Miśta.
Początek spotkania zaplanowana na godzinę 20:15. Składy obu drużyn podamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Obie ekipy dzieli w tabeli przepaść. Katowiczanie mają 8 punktów na koncie i zajmują piętnaste miejsce. Piast jest trzeci z 40 uzbieranymi oczkami.
Czas na zaległy mecz 18. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. AZS UŚ Katowice we własnym hali podejmie Piasta Gliwice.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.