PKO Ekstraklasa

Raków Częstochowa – Warta Poznań

1:0

finał (0:0)

29.11.2020, 15:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 11. kolejka • Jarek

Trudny mecz dla Rakowa, ale ostatecznie częstochowianie zwyciężają! Trzy punkty zapewnił Gutkovskis, który w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wykorzystał rzut karny. Dziękuję za uwagę! (16:53:44)

90+2

Nad bramką uderzał Kiełb. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Szumski.

90+1

Tylko dwie minuty doliczył arbiter!

90

90. Vladislavs GUTKOVSKIS - 1:0

90

Gol dla Rakowa!
Obejmują prowadzenie w samej końcówce miejscowi! Płaski strzał przy słupku VLADISLAVSA GUTKOVSKISA i jest 1:0!

89

Tudor powalony na murawę przez Spychałę w szesnastce Warty! Będzie rzut karny dla ekipy gospodarzy!

89

Raków od wrzutu z autu na połowie Warty.

88

Huknął z linii pola karnego Ivi Lopez, ale świetnym refleksem wykazał się Bielica!

86

Piątkowski faulowany tuż przed linią pola karnego. Może być bardzo groźnie pod bramką Warty.

85

Potężne uderzenie na bramkę Warty, ale na linii strzału ofiarnie stanął Laskowski!

84

Zamknięci w okolicach własnego pola karnego są przyjezdni. Ostatnie minuty wyraźnie pod dyktando Rakowa.

83

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Patryk Kun, na boisku pojawia się Piotr Malinowski.

82

Dośrodkowanie Szelągowskiego spod linii końcowej, ale po raz kolejny bezbłędnie wybijają piłkę defensorzy ekipy z Poznania.

81

Zza pola karnego uderzał Sapała, ale nie miał kłopotów z interwencją golkiper Warty Poznań.

79

Tym razem dla odmiany upomniany zawodnik Rakowa. Szelągowski faulował na połowie rywali.

78

Na spalonym złapany Piątkowski.

77

Bardzo brzydki fragment tego spotkania. Kolejny faul i żółta kartka dla Ivanova.

75

Zbyt ostro walczył o piłkę Sapała i arbiter po raz kolejny sięga po kartkę.

75

Zarysowuje się coraz większa przewaga częstochowian. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

73

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Marcin Cebula, na boisku pojawia się Daniel Szelągowski.

73

Faul Laskowskiego i arbiter sięga po kartkę.

72

Tym razem w nieprzepisowy sposób walczył o piłkę Ivi Lopez.

70

Przy linii bocznej faulowany był Spychała. Nie może pogodzić się z decyzją arbitra Gutkovskis.

68

Dośrodkowanie Kiełba z rzutu wolnego, ale strzał głową Grzesika był bardzo niecelny.

67

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Michał Jakóbowski, na boisku pojawia się Mateusz Spychała.

66

Poznaniacy od rzutu wolnego na połowie rywali. Grę wznowi Trałka.

64

Bardzo mocne uderzenie Kuna, ale bezbłędnie poradził sobie Bielica.

63

Kieliba wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Kuna z lewego skrzydła.

61

Niespełna trzydzieści minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Coraz częściej do głosu zaczynają dochodzić gospodarze.

60

60. Kolejna szansa gospodarzy:

60

Ależ niewiele brakowało! Kun znalazł się z piłką w polu karnym rywali, ale jego płaskie uderzenie okazało się minimalnie niecelne!

59

Kolejne zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne gości.

58

Nieudanie w ofensywie poznaniacy. Z kontratakiem ruszają miejscowi.

57

Dośrodkowanie Tudora prosto w objęcia Bielicy.

55

Gutkovskis sfaulował Kiełba w środkowej strefie boiska.

54

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Oskar Zawada, na boisku pojawia się Vladislavs Gutkovskis.
Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Marko Poletanović, na boisku pojawia się Igor Sapała.

52

Dośrodkowanie w pole karne Warty, ale defensorzy bez kłopotów wybijają futbolówkę.

51

Bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę przyjezdni. Całkowicie zepchnęli rywali do defensywy.

49

W znakomitej sytuacji znalazł się Ivanov, ale z kilku metrów posłał piłkę obok słupka!

48

Kąśliwa centra Trałki, ale czujnie piąstkował Szumski.

47

Jakóbowski faulowany niedaleko pola karnego rywali przez Cebulę. Za moment może być groźnie pod bramką Rakowa.

47

Z innym nastawieniem na drugą połowę wyszli goście. Warta od razu ruszyła do przodu.

46

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Daniel Bartl, na boisku pojawia się Fran Tudor.

46

Za nami ciekawe trzy kwadranse. Przez większą część pierwszej połowy dominowali gospodarze, ale tuż przed przerwą wyraźnie przebudzili się poznaniacy. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+2

Na własnej połowie wymieniają się teraz podaniami przyjezdni.

45+1

Aż o trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45

Dośrodkowanie Jakóbowskiego zablokowane przez Bartla. Korner dla Warty.

44

Przy linii końcowej sfaulował Piątkowskiego Kuzimski.

43

Nieco lepszy fragment gry gości. Dobrze bronią jednak dostępu do własnego pola karnego częstochowianie.

41

Do piłki dośrodkowanej przez Kiełba doskoczył Laskowski, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia.

40

W walce o piłkę zderzyli się Grzesik ze Schwarzem. Arbiter podyktował rzut wolny dla przyjezdnych.

39

Szybko wrócili w posiadanie futbolówki częstochowianie.

38

Chwila oddechu dla defensywy gości. Od autu na własnej połowie zaczynają zawodnicy Warty.

37

Po kolejnym nieudanym wykończeniu akcji przez gospodarzy z piątego metra piłkę do gry wprowadza golkiper Warty.

35

35. To powinien być gol!

35

Ależ pudło! Znakomitą okazję miał Ivi Lopez, ale w sytuacji sam na sam z Bielicą posłał piłkę obok słupka!

35

Nieco aktywniej teraz poznaniacy, ale niewiele udało im się zdziałać po akcji prawym skrzydłem.

34

Taktyczne przewinienie Cebuli i arbiter pierwszy raz w tym spotkaniu sięga po kartkę.

33

Ostre przewinienie Laskowskiego w środkowym sektorze boiska.

33

Strzał Cebuli zza linii pola karnego zablokowany przez jednego z zawodników Warty.

32

Scenariusz gry nie ulega zmianie. Raków utrzymuje się przy piłce na połowie przyjezdnych.

30

Nie ma gola! Arbiter anulował decyzję – na minimalnym spalonym znajdował się Zawada!

29

Sędziowie VAR sprawdzają jeszcze, czy zawodnik Rakowa nie znajdował się na pozycji spalonej.

28

28. Oskar Zawada (RAK)

28

Po dośrodkowaniu Bartla z prawego skrzydła piłkę do bramki rywali z piątego metra skierował Oskar Zawada!

28

Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

27

Na spalonym złapany jeden z zawodników Rakowa.

26

Zbyt mocne zagranie w pole karne Warty i Bielica wyłapał futbolówkę przed Zawadą.

25

Zablokowany na prawym skrzydle Bartl. Raz jeszcze rzut rożny wykonywać będą miejscowi.

25

Wyszedł przed pole karne Szumski i zdołał wybić piłkę przed nadbiegającym rywalem.

24

Kolejny korner dla obecnego wicelidera PKO BP Ekstraklasy.

22

Bardzo nerwowo grają poznaniacy. Łatwo oddali teraz piłkę rywalom.

21

Zablokowane dośrodkowanie Iviego Lopeza. Korner dla ekipy z Częstochowy.

20

Ręką zagrał przez przypadek piłkę Jakóbowski i kolejny rzut wolny dla Rakowa z podobnego miejsca.

19

Cebula sfaulowany przez Ivanova blisko pola karnego Warty.

18

18. Zmarnowana okazja Grzesika:

18

Ależ błąd Niewulisa! Zbyt lekkie podanie zawodnika Rakowa, piłkę przechwycił Grzesik i ruszył na bramkę rywali, ale w ostatniej chwili zablokował go ten, który całą akcję sprokurował!

17

Bezpośrednie uderzenie Lopeza, ale piłka trafiła w mur, a następnie została wybita przez Trałkę.

17

Składna akcja Rakowa w nieprzepisowy sposób przerwana przez Trałkę. Rzut wolny dla Rakowa w odległości około trzydziestu metrów od bramki rywali.

16

Faul Kuna na Grzesiku w środkowej strefie boiska.

15

Groźnie zapowiadała się kontra Warty, ale ostatecznie udało się wywalczyć jedynie rzut rożny.

14

Chwilę gra toczyła się na połowie Rakowa, ale szybko wróciło to do normy – obecnie w ataku częstochowianie.

13

Poznaniacy od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

11

Kolejne zbyt mocne dośrodkowanie w szesnastkę przyjezdnych. Nie zdołał utrzymać piłki w boisku Zawada.

10

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Warty, jednak czujnie wyekspediował piłkę Trałka.

9

Kąśliwa centra Cebuli z lewej strony, ale zatrzymał futbolówkę Kieliba.

8

Kolejne przewinienie Cebuli, ale arbiter nie decyduje się na indywidualne napomnienie.

7

Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Schwarza. Od bramki wznowi grę Bielica.

6

Przewracany na własnej połowie Trałka przez spóźnionego Cebulę.

5

Ofensywnie nastawieni od pierwszych minut miejscowi. Zawodnicy Marka Papszuna chcą narzucić swój styl gry.

3

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez częstochowian, a po chwili przewinienie jednego z nich.

2

Faulował nieopodal własnego pola karnego Kuzdra.

1

Protokół meczowy:

Raków Częstochowa: Szumski – Piątkowski, Niewulis, Schwarz – Bartl, Poletanović, Tijanić, Kun – Cebula, López Álvarez – Zawada.
Rezerwowi: Pindroch – Gutkovskis, Malinowski, Mamić, Mikołajewski, Sapała, Szelągowski, Tudor, Wilusz.

Warta Poznań: Bielica – Kuzdra, Kieliba, Ivanov, Kiełb – Trałka, Laskowski – Grzesik, Czyżycki, Jakóbowski – Kuzimski.
Rezerwowi: Lis – Handzlik, Janicki, Ławniczak, Smykowski, Spychała, Szmyt.

Główny: Daniel Stefański
Asystenci: Dawid Golis, Piotr Szubielski
Techniczny: Paweł Malec
VAR: Paweł Raczkowski
AVAR: Krzysztof Myrmus.
Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Powyżej oczekiwań spisują się także przyjezdni. Warta miała być jedną ze słabszych drużyn, a ma na koncie trzynaście punktów i jest dziewiąta. W poprzedniej kolejce pokonała Wisłę Kraków 2:1.
Raków to rewelacja obecnego sezonu. Zawodnicy Marka Papszuna mają 21 punktów i zajmują drugą pozycję. Do liderującej Legii tracą jedno oczko.
Pierwszy niedzielny mecz PKO BP Ekstraklasy zostanie rozegrany w Bełchatowie. Rozgrywający tu swoje domowe mecze Raków Częstochowa podejmie Wartę Poznań.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

1:0

finał (0:0)

Gole: 90. Gutkovskis (kar.)

Kartki:   34. Cebula (RAK), 79. Szelągowski (RAK) – 73. Laskowski (WAR), 75. Spychała (WAR), 77. Ivanov (WAR)

Strzały celne: 4:0. Strzały niecelne: 8:8. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 4:0. Foule: 7:6.

Raków Częstochowa: Szumski – Piątkowski, Niewulis, Schwarz – Bartl (46. Tudor), Poletanović (54. Sapała), Tijanić, Kun (83. Malinowski) – Cebula (73. Szelągowski), López Álvarez – Zawada (54. Gutkovskis).
Zmiany: Pindroch – Gutkovskis, Malinowski, Mamić, Mikołajewski, Sapała, Szelągowski, Tudor, Wilusz.

Warta Poznań: Bielica – Kuzdra, Kieliba, Ivanov, Kiełb – Trałka, Laskowski – Grzesik, Czyżycki, Jakóbowski (67. Spychała) – Kuzimski.
Zmiany: Lis – Handzlik, Janicki, Ławniczak, Smykowski, Spychała, Szmyt.

AVAR: Krzysztof Myrmus