21.11.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Kalisz • 14. kolejka • Sebastian

Faule: 17:11.
KKS 1925 Kalisz rozstrzygnął konfrontację na jej początku. Po golach Fabiana Hiszpańskiego oraz Andrzeja Kaszuby w początkowym kwadransie Lech II Poznań nie potrafił odpowiedzieć żadnym trafieniem.

90+4

90+2

Otworzyła się szansa na zagrożenie poznaniakom szybkim atakiem, jednak gospodarze organizowali się do ataku zbyt topornie i pozwolili na powrót zawodnikom z akademii Lecha.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88

Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Hiszpański, na boisku pojawia się M. Zawistowski.

88

Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Kaszuba, na boisku pojawia się Sabiłło.

88

Piłka rzucona za linię obrońców, ale połapali się w tym na czas i została ona wyekspediowana poza boisko. Tylko wznowienie od autu.

87

Lech II Poznań nie pozwolił na opanowanie piłki skrzydłowemu przeciwnika. Długo szybowało crossowe podanie i był czas na zwarcie szyków obronnych w wykonaniu przyjezdnych.

85

Daleki wykop Krzysztofa Bąkowskiego na połowę przeciwnika. Rozgorzała tam zażarta rywalizacja o przechwycenie drugiej piłki. W zasadzie bez rozstrzygnięcia, ponieważ niebawem gra została przerwana gwizdkiem przez sędziego z powodu faulu.

83

Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Ławrynowicz, na boisku pojawia się Kozubal.

83

Szukali piłkarze z akademii Lecha sposobu na zagrożenie bramce przeciwnika. Agresywnym pressingiem w centralnej części boiska zostali zaatakowani przez przeciwnika.

81

Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi N. Zawistowski, na boisku pojawia się Chojnowski.

81

Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Borecki, na boisku pojawia się Łuszkiewicz.

77

Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców Lecha II Poznań. Gospodarze muszą budować atak od początku.

74

Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Borowski, na boisku pojawia się Pacławski.

74

Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Sobol, na boisku pojawia się Kaczmarek.

74

Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Karbownik, na boisku pojawia się Smajdor.

72

Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Majewski, na boisku pojawia się Maćczak.

67

Gospodarze wymienili żwawo podania w centrum boiska, ale nie przedostali się przez obrońców zespołu Rafała Ulatowskiego. Niebawem popełnili stratę na połowie przeciwnika.

65

Nie brakuje walki w konfrontacji dwóch zespołów z Wielkopolski. Piłkarze nie odstawiają nóg i walczą ze sobą o każdy centymetr boiska. Nie widać pod względem zaangażowania braków po którejkolwiek ze stron.

63

Lech II Poznań w posiadaniu piłki. Wymiana podań w bezpiecznej dla gospodarzy odległości od bramki Macieja Krakowiaka.

60

Żwawa wymiana podań zespołu Rafała Ulatowskiego, jednak został powstrzymani zanim jakikolwiek z zawodników złożył się do oddania uderzenia. Czujni w tej sytuacji byli gracze beniaminka z Kalisza.

58

Daniel Kamiński próbował efektownym strzałem pokonać Krzysztofa Bąkowskiego po raz trzeci w meczu. Futbolówka nie poleciała w wymarzonym przez niego kierunku.

55

Hubert Sobol wybiegł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. To była świetna szansa na zdobycie gola kontaktowego, jednak lepszy w tym pojedynku okazał się Maciej Krakowiak. Pojedynek bramkarzy na interwencje.

54

Musieli popracować w defensywie podopieczni Ryszarda Wieczorka. Ciasno ustawieni oraz skoncentrowani nie pozwolili przeciwnikom na wypracowanie sobie pozycji do oddania uderzenia.

52

Krzysztof Bąkowski prezentuje coraz trudniejsze interwencje im dłużej trwa to spotkanie. Dzięki młodemu bramkarzowi Lech II Poznań ma jeszcze czego szukać w Kaliszu. Zatrzymał on uderzenie z bliska!

51

Jakub Karbownik dostał podanie przed polem karnym przeciwnika i pomimo znacznego dystansu zdecydował się na oddanie uderzenia. Wyraźne pudło pomocnika Lecha II Poznań. Tak to na pewno nie doprowadzi do remisu.

49

Kaliszanie z wykorzystaniem lewego skrzydła. Nie udało się gospodarzom wypracować nic ponad wrzut z autu na połowie przeciwnika, ale dobre i to.

47

Dośrodkowanie zmobilizowanych w przerwie przyjezdnych ominęło wszystkich zawodników skoncentrowanych w polu karnym KKS 1925 Kalisz.

46

KKS 1925 Kalisz rewelacyjnie rozpoczął rywalizację z regionalnym przeciwnikiem. Dzięki uderzeniom Fabiana Hiszpańskiego oraz Andrzeja Kaszuby prowadzi 2:0. Przyjezdni mają problem, żeby odpowiedzieć czymś rzeczywiście interesującym.

45

45

W ostatnim ataku w pierwszej połowie Hubert Sobol oddał uderzenie obok bramki Macieja Krakowiaka. Kolejna zmarnowana szansa Lecha II Poznań.

43

Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

39

Żadnemu z zawodników Lecha II Poznań nie udało się wbiec w odpowiednim momencie na zamknięcie i oddać uderzenia po dośrodkowaniu Filipa Borowskiego. Zmarnowana szansa w ofensywie.

37

Ponownie piłkarze w jaśniejszych strojach, jednak bramkarz rywala wmieszał się w to wszystko. Czujnie interweniował na przedpolu i przeciął prostopadłe podanie. Futbolówka w jego objęciach.

36

Uderzenie Roberta Tunkiewicza i to mogło być trzecie trafienie do bramki Lecha II Poznań. Interweniował nogami Krzysztof Bąkowski i utrzymał swój zespół na powierzchni.

35

KKS 1925 Kalisz nie rezygnuje z prób wysokiego odebrania futbolówki przeciwnikom. Niezmiennie dynamiczni oraz agresywni są gospodarze, dlatego Lech II Poznań ma problem w małych derbach Wielkopolski.

32

Gorąco w polu karnym. Kilku zawodników miało ochotę na wpakowanie futbolowki z bliska do siatki. Ta jednak tylko przemknęła po głowach oraz stopach i pozostała w polu.

30

Na zakończenie drugiego kwadransa niebezpiecznie dla Lecha II Poznań po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Poradzili sobie z problemami podopieczni Rafała Ulatowskiego.

29

Po interwencji Grzegorza Wojtkowiaka będzie szansa dla zespołu z Kalisza na powiększenie prowadzenia dzięki rzutowi rożnemu.

27

Tym razem Lech w akcji i próba uruchomienia ustawionego na desancie napastnika. Inna sprawa, że środkowi obrońcy byli przygotowani, a jeden z nich zagrał na wyprzedzenie.

25

Paweł Horożaniecki nie zdecydował się na przyznanie przyjezdnym rzutu karnego. Ołeksandr Jacenko domagał się gwizdka po upadku między dwoma przeciwnikami.

24

Od autu Lech II Poznań, natomiast jego przeciwnik zyskał czas na pieczołowite ustawienie się na swoich pozycjach obronnych.

22

Po tak wyśmienitym rozpoczęciu rywalizacji gospodarze mogliby koncentrować się wyłącznie na bronieniu dostępu do własnej bramki, ale są zapobiegliwi i próbują strzelić kolejnego gola.

20

Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Dawid Bukowczan pozwala pograć zawodnikom.

18

Lech II Poznań rozpoczął spotkanie ochoczo, jednak aktualnie ma problem z płynnym wymienieniem podań i zbudowaniem ataku niebezpiecznego dla Macieja Krakowiaka.

16

Gospodarze prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Przyjezdni mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

14

Gol dla KKS-u!
Strzelcem bramki ANDRZEJ KASZUBA.

Świetnie się to wszystko układa dla beniaminka. Andrzej Kaszuba nabrał pewności siebie i zdecydował się na oddanie strzału zza pola karnego. Krzysztof Bąkowski ponownie nie zareagował odpowiednio i musi sięgnąć po piłkę do sieci.

12

KKS 1925 Kalisz niezmiennie szuka sposobu na strzelenie gola. Obecnie to już próby podwojenia prowadzenia. Idą do przodu gospodarze.

10

Strzelcem bramki FABIAN HISZPAŃSKI.

Gospodarze na prowadzeniu w początkowym kwadransie rywalizacji. Fabian Hiszpański pokonał Krzysztofa Bąkowskiego uderzeniem z kilkunastu metrów po dobrym rozegraniu kombinacyjnym zespołu.

8

Mateusz Majewski miał możliwość oddania strzału do odsłoniętej bramki przyjezdnych po dośrodkowaniu. Nie popisał się w tej sytuacji na przedpolu ewidentnie Krzysztof Bąkowski.

5

Przewinienie na Grzegorzu Wojtkowiak, który wykazał się przechwytem w swojej strefie obronnej.

5

KKS 1925 Kalisz zaczyna odpowiadać swoimi rozegraniami i zarazem próbami przedostania się w pobliże bramki strzeżonej przez Krzysztofa Bąkowskiego.

3

Radzą sobie przyjezdni w początkowych minutach z agresywnym pressingiem stosowanym przez podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka.

2

Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

1

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Hiszpański, Gawlik, Hołota, Żytko, Kamiński, Tunkiewicz, Kaszuba, Borecki, N. Zawistowski, Majewski.

Rezerwowi: Kosut – Waleńcik, Maćczak, Kaczyński, Radzewicz, Łuszkiewicz, M. Zawistowski, Chojnowski, Sabiłło.

Lech II Poznań: Bąkowski – Borowski, Wojtkowiak, Andrzejewski, Niewiadomski, Białczyk, Szramowski, Ławrynowicz, Karbownik, Sobol, Jacenko.

Rezerwowi: Radliński – Wachowiak, Tkocz, Kozubal, Pacławski, Malec, Kaczmarek, Smajdor.

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Zapraszamy na relację na żywo z konfrontacji dwóch drugoligowców z Wielkopolski. KKS 1925 Kalisz zmierzy się z Lechem II Poznań. Dawid Bukowczan da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w sobotę o godzinie 18.
KKS prezentuje się dotychczas lepiej od regionalnego przeciwnika. 18 punktów wywalczonych w 12 kolejkach daje podopiecznym Ryszarda Wieczorka miejsce w górnej połowie tabeli. Jeszcze ani razu nie zremisowali, co zarazem oznacza, że w każdym ich meczu padł minimum gol.
Gospodarze ponieśli wysoką porażkę 1:4 w poprzednim spotkaniu z GKS Katowice. Co prawda beniaminek prowadził na stadionie przy Bukowej, ale nacieszył się korzystnym rezultatem wyłącznie przez kwadrans. Po przerwie wyłącznie podopieczni Rafała Góraka oddawali strzały do bramki.
Lech II Poznań przegrał poprzednie spotkanie 0:1 z Błękitnymi Stargard. Było to jego hamowanie po trzech zwycięstwach z rzędu. Porażka poniesiona w województwie zachodniopomorskim sprawiła, że podopieczni Rafała Ulatowskiego pozostali na najniższym bezpiecznym miejscu w tabeli.
Lechici mogą pochwalić się nieco większą liczbą zdobytych bramek niż KKS 1925 Kalisz, ale z drugiej strony więcej ich stracili. W 12 kolejkach drugi zespół Kolejorza pokonał czterech przeciwników, a osiem razy schodził z boiska bez jakiegokolwiek punktu.

2:0

finał (2:0)

Gole: 10. Hiszpański, 14. Kaszuba

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 11:2. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 2:1. Foule: 17:11.

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Hiszpański (88. M. Zawistowski), Gawlik, Hołota, Żytko, Kamiński, Tunkiewicz, Kaszuba (88. Sabiłło), Borecki (81. Łuszkiewicz), N. Zawistowski (81. Chojnowski), Majewski (71. Maćczak).

Zmiany: Kosut – Waleńcik, Maćczak, Kaczyński, Radzewicz, Łuszkiewicz, M. Zawistowski, Chojnowski, Sabiłło.

Lech II Poznań: Bąkowski – Borowski (74. Pacławski), Wojtkowiak, Andrzejewski, Niewiadomski, Białczyk, Szramowski, Ławrynowicz (83. Kozubal), Karbownik (74. Smajdor), Sobol (74. Kaczmarek), Jacenko.

Zmiany: Radliński – Wachowiak, Tkocz, Kozubal, Pacławski, Malec, Kaczmarek, Smajdor.

Sędziowie: Dawid Bukowczan (Żywiec)