07.11.2020, 20:00 • Stadion Miejski, Wrocław • 10. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 8:14.
Rzuty rożne: 5:5.
Spalone: 1:1.
Faule: 12:13.
Nie było wielkiego widowiska na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Konfrontacja Śląska z Górnikiem Zabrze zakończyła się bezbramkowym remisem. Były nieśmiałe sytuacje strzeleckie po obu stronach boiska, ale żadnemu z zawodników nie udało się skierować piłki do siatki. Po przerwie najbliżej szczęścia był Piotr Krawczyk jednak kopnięta przez niego futbolówka trafiła w poprzeczkę.

90+3

90+2

Krzysztof Mączyński napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90

Fabian Piasecki oderwał się od defensorów Górnika Zabrze i zdołał oddać uderzenie po dośrodkowaniu Bartłomieja Pawłowskiego z rzutu wolnego. Pudło, a Śląsk Wrocław miał możliwość rozstrzygnięcia tego pojedynku w ostatniej minucie podstawowego czasu.

89

Pora zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę.

88

Akcja Górnika Zabrze podsumowana dośrodkowaniem. Futbolówka zakończyła lot w rękawicach Matusa Putnockiego.

87

Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

86

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Alasama Manneh, na boisku pojawia się Filip Bainović.

86

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Piotr Krawczyk, na boisku pojawia się Kacper Michalski.

85

Trener Marcin Brosz też jeszcze nie zrezygnował z wprowadzania zawodników z ławki rezerwowych, choć z powodu problemów kadrowych jest ona w sobotę wyjątkowo krótko.

84

Kilka minut do końca rywalizacji i coraz trudniej łudzić się, że będzie to przeciekawa kanonada na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Może padnie przynajmniej jedna bramka na finiszu.

83

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mariusz Pawelec, na boisku pojawia się Guillermo Cotugno.

83

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Praszelik, na boisku pojawia się Szymon Lewkot.

82

Tym razem skuteczne zachowanie bramkarza zabrzan na przedpolu. Zawodnik przyjezdnych, po wykonaniu interwencji, nakazał kojącym gestem opanowanie w swojej defensywie. Nerwy bywają złymi doradcami.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   78. Piasecki (SLA), 80. Puerto (SLA), 90+2. Mączyński (SLA) – 64. Manneh (GOR), 77. Wojtuszek (GOR)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 8:14. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 1:1. Foule: 12:13.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Celeban, Puerto, Tamas, Pawelec (83. Cotugno) – Mączyński, Sobota (75. Pałaszewski) – Musonda (68. Pawłowski), Praszelik (83. Lewkot), Pich – Expósito (75. Piasecki).
Zmiany: Szromnik – Cotugno, Makowski, Pawłowski, Piasecki, Samiec-Talar, Pałaszewski, Scalet, Lewkot.

Górnik Zabrze: Chudý (C) – Wiśniewski, Paluszek, Evangelou – Massoúras (69. Ściślak), Procházka, Manneh (86. Bainović), Nowak, Rostkowski (69. Wojtuszek) – Sobczyk (63. Ryczkowski), Krawczyk (86. Michalski).
Zmiany: Neugebauer – Ryczkowski, Michalski, Wojtuszek, Ściślak, Bainović.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)