19.10.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • 7. kolejka • Tomek

Strzały niecelne: 10:4.
Rzuty rożne: 4:2.
Spalone: 3:2.
Faule: 19:16.

Pierwsza połowa była niesamowicie nudna, ale druga osłona przyniosła więcej emocji. Pod koniec meczu wydawało się, że za ciosem pójdą "Górale", ale to Warta wyprowadziła decydujący cios i trzy oczka jadą do Poznania!

90+4

90+4

Ivan Martin w walce o piłkę faulował golkipera. Żółta kartka dla zawodnika Podbeskidzia.

90+2

Fatalne dośrodkowanie z lewej flanki Kacpra Gacha. Na pewno nie będzie się śpieszył ze wznowieniem akcji Daniel Bielica.

90

Krzysztof Jakubik doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90

Ależ może się podobać w ostatnich minutach Łukasz Trałka. Wychodzi doświadczenia pomocnika Warty, którą mądrze stara się przytrzymać piłkę.

88

Mamy teraz krótką przerwę w grze, ponieważ na murawie leży Mateusz Kupczak. Warta wznowi grę od rzutu wolnego.

86

86. Mateusz KUPCZAK - 1:2

86

Gol dla Warty!
Strzelcem bramki MATEUSZ KUPCZAK.

Nic nie zapowiadało gola dla przyjezdnych! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Trałki. Piłkę głową na piąty metr zgrał Adrian Laskowski. Akcję wykończył Mateusz Kupczak! Bezradny przy swojej interwencji był Rafał Leszczyński.

84

Jedna z nielicznych akcji Warty w drugiej połowie. Zagranie z lewej flanki w pole karne. Piłka wpada do koszyczka Rafała Leszczyńskiego.

83

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Sierpiny. Oddalają niebezpieczeństwo poznanianie.

82

Bardzo ładne podanie Nowaka do Martina, który zabrał się z piłką w pole karne, ale w ostatnim momencie został zatrzymany przez defensora!

81

Około dziesięć minut do końca meczu. Zdecydowanie bliżej zdobycia zwycięskiego gola są zawodnicy Podbeskidzia!

79

Rozpędził się z futbolówką Maksymilian Sitek, ale młodzieżowiec nie zakończył raju dobrym strzałem. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

78

Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Rafał Figiel, na boisku pojawia się Ivan Martin.

1:2

finał (0:0)

Gole: 58. Sitek – 47. Kuzimski, 86. Kupczak

Kartki:   50. Laskowski (POD), 90+4. Martin (POD) – 22. Kuzdra (WAR), 30. Kuzimski (WAR), 36. Laskowski (WAR)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 10:4. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 3:2. Foule: 19:16.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński (C) – Modelski, Komor, Baszłaj, Gach – Figiel (78. Martin), Rzuchowski – Laskowski (54. Sitek), Nowak, Danielak (34. Sierpina) – Biliński.
Zmiany: Leszczyński – Rundić, Ubbink, Sierpina, Mroczko, Marzec, Kocsis, Sitek, Martin.

Warta Poznań: Bielica – Grzesik (76. Spychała), Ławniczak, Ivanov, Kuzdra – Rodríguez Ruiz (76. Jaroch), Kupczak, Rybicki (70. Szmyt), Laskowski (C), Janicki (62. Trałka) – Kuzimski.
Zmiany: Lis – Trałka, Szmyt, Spychała, Smykowski, Jaroch.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce).