Fortuna Puchar Polski

Sandecja Nowy Sącz – Raków Częstochowa

0:3

finał (0:2)

25.08.2020, 20:30 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • 1/32 finału • Jarek

Ani minuty nie doliczył arbiter. I wydaje się, że słusznie – losy tego spotkania były już rozstrzygnięte. Raków Częstochowa wygrał z Sandecją Nowy Sącz 3:0 i zasłużenie awansowali do drugiej rundy krajowego pucharu. Dziękujemy za uwagę! (22:18:06)

90

90

Długo leżał na murawie Papanikolau i ostatecznie arbiter zdecydował się przerwać grę.

89

Zablokowane zagranie Ledermana. Piłka przechwycona przez jednego z piłkarzy Sandecji, ale nie na długo.

87

W łatwy sposób wywalczyli piłkę w środku pola częstochowianie.

85

Podwójna zmiana w drużynie gości. Za Tijanicia i Kuna na murawie zameldowali się Poletanović oraz Bator.

84

Przy piłce w środkowej strefie boiska utrzymują się zawodnicy Marka Papszuna.

82

Od własnej bramki wznawia grę golkiper Rakowa.

81

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Małkowski, na boisku pojawia się Żołądź.

79

Faulowany przy linii bocznej przez Kuźmę był Lederman.

78

Zbyt lekka centra w pole karne gospodarzy i defensorzy pewnie wybijają piłkę.

76

Podwójna zmiana w zespole Rakowa. Za Gutkovskisa i Cebulę na murawię pojawiają się Musiolik oraz Malinowski.

75

Przed nami ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. Wydaje się, ze już nic nie odbierze Rakowowi awansu do II rundy Fortuna Pucharu Polski.

74

Ruszyli do przodu miejscowi, aby powalczyć o choćby honorowe trafienie.

72

Gol dla Rakowa!
Bardzo pewnie wykonana jedenastka przez VLADISLAVSA GUTKOVSKISA i praktycznie mamy już po zawodach!

71

Rzut karny dla Rakowa! Trafiony w rękę we własnym polu karnym został Kuźma, który przed momentem pojawił się na murawie!

70

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Kuźma.

69

Rykoszet po uderzeniu Małkowskiego. Korner dla miejscowych.

68

Rzut wolny dla gospodarzy z okolic własnego pola karnego.

67

Z piątego metra wznawia grę Szumski.

65

Zagranie z prawej strony na piąty metr do Gutkovskisa, który jednak posłał piłkę ponad poprzeczką!

64

Skutecznie wybronili się miejscowi po dośrodkowaniu Ledermana.

63

Niepotrzebny faul Małkowskiego niedaleko własnego pola karnego. Może być groźnie pod bramką gospodarzy.

62

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Chmiel, na boisku pojawia się Ogorzały.

60

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Sapała, na boisku pojawia się Lederman.

59

Spokojny fragment meczu w Nowym Sączu. Raków pozwala rywalom na nieco więcej, ale Sandecja nie jest w stanie stworzyć groźnej akcji.

57

Strzał głową Chmiela po dośrodkowaniu Kałahura zbyt lekki, aby zaskoczyć i pokonać Szumskiego.

55

Dziesięć minut gry w drugiej połowie za nami. Początek należał do Sandecji, ale z powrotem do głosu zaczynają dochodzić goście.

54

Pomagał sobie ręką przy opanowaniu futbolówki Bartl.

53

Nieudanie w ofensywie gospodarze i od bramki wznawia grę Szumski.

52

Gra przeniosła się na połowę Sandecji. Od wrzutu z autu wznawiają grę częstochowianie.

50

Ogromne zamieszanie w polu karnym Rakowa! Sygnalizowali zagranie ręką jednego z rywali miejscowi, ale arbiter nakazuje grać dalej!

49

Jeszcze jeden korner dla ekipy z Nowego Sącza.

48

Faul Korzyma na połowie Rakowa.

47

Zablokowana centra Małkowskiego. Rzut rożny dla gospodarzy.

46

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Palacz, na boisku pojawia się Korzym.

46

Raków bardzo szybko strzelił dwa gole i ustawił sobie ten mecz. Częstochowianie grają lepiej, bardziej dojrzale i ich prowadzenie jest zasłużone. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45+1

Tym razem niezbyt udane dośrodkowanie Sapały z rzutu rożnego.

45

Mocne dośrodkowanie Tijanicia prawej strony, ale Boczek zdoła wybić piłkę na rzut rożny.

45

Wszystko wskazuje na to, że przed przerwą nie za wiele będzie się już działo. Przy piłce na własnej połowie zawodnicy Marka Papszuna.

43

Niezbyt udane długie zagranie znajdującego się przed polem karnym Szumskiego, ale nie wykorzystali tego rywale.

42

Dobrą interwencją popisał się teraz Budzyński. Rzut rożny dla Rakowa.

40

Palacz w czysty sposób powstrzymany na prawym skrzydle.

38

Nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnej akcji częstochowianie.

37

Teraz zupełnie nieudanie z dystansu uderzał jeden z zawodników gości.

35

Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. W dalszym ciągu na dwubramkowym prowadzeniu utrzymuje się Raków.

34

Z dystansu uderzał Walski, ale wyraźnie zabrakło precyzji.

33

Rzut rożny dla Sandecji, ale niewiele pozytywnego wynikło z tego dla gospodarzy.

32

Długo utrzymują się przy piłce miejscowi. Czekamy na jakieś przyspieszenie gry.

30

Rzut wolny dla Rakowa w okolicach własnego pola karnego.

28

Nieco za mocne dośrodkowanie Kałahura, ale utrzymują się przy piłce miejscowi.

27

Nie zamierzają zadowalać się jedynie dwubramkowym prowadzeniem zawodnicy Rakowa. Pachnie trzecim golem dla przedstawicieli Ekstraklasy.

25

Strzał Sapały wybronił Budzyński. Do dobitki ruszył Kun, ale nie zdołał uderzyć celnie.

23

Spokojnie czekają na rywali na własnej połowie boiska zawodnicy Marka Papszuna.

21

Bardzo dobre dośrodkowanie Sapały z rzutu rożnego i precyzyjny strzał głową KAMILA PIĄTKOWSKIEGO!

20

Strzał głową Gutkovskisa prosto w dobrze ustawionego Budzyńskiego

19

A teraz ładną obroną popisał się Budzyński. Korner dla Rakowa.

18

Mocne uderzenie Małkowskiego z dystansu, ale bardzo dobrze interweniował Szumski! Tylko korner dla Sandecji.

17

Ruszają do przodu miejscowi. Ładna wymiana podań i przeniesienie gry na połowę rywali tym razem niewiele jednak dało.

15

Nie opanował piłki Gutkovskis po długim podaniu z głębi pola. Piłka wyszła poza linię końcową.

14

Powtarzany rzut wolny dla Sandecji,

13

Danek sfaulowany na połowie rywali przez Cebulę. Rzut wolny dla Sandecji.

11

Długo utrzymują się teraz przy piłce zawodnicy z Nowego Sącza, ale to wszystko dzieje się daleko od pola karnego rywali.

8

Przyjezdni obejmują prowadzenie! Z ostrego kąta uderzał IGOR SAPAŁA, piłka odbiła się jeszcze od Basty i zmyliła Budzyńskiego!

Trafienie ostatecznie zostało zweryfikowane jako samobójcze ADRIANA BASTY.

6

W odpowiedzi goście! Huknął z jedenastego metra Kun, ale minimalnie chybił!

5

Bardzo obiecująco zapowiadała się kontra miejscowych. Zagranie na wolne pole do Palacza, który po kilkunastometrowym rajdzie oddał zbyt lekki strzał w środek bramki.

4

Nieudane na prawej stronie boiska częstochowianie. Od bramki wznowi grę golkiper Sandecji.

2

Dośrodkowanie Sapały z rzutu wolnego, ale lepiej w powietrzu poradzili sobie gospodarze.

1

Znamy wyjściowe składy!

Sandecja Nowy Sącz:
Budzyński – Małkowski (C), Danek, Kamiński, Walski, Basta, Chmiel, Piter-Bućko, Kałahut, Palacz, Boczek

Raków Częstochowa:
Szumski – Piątkowski, Niewulis (C), Sapała, Papanikolau, Gutkovskis, Kun, Bartl, Tijanić, Cebula, Mikołajewski.
Początek wtorkowego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!
Ostatni raz obie ekipy mierzyły się w sezonie 18/19. Wtedy Raków wygrał u siebie 2:0, a w rewanżowym meczu padł remis 2:2. Były to starcia w ramach Fortuna I Ligi.
Raków ma już za sobą mecz w I kolejce PKO BP Ekstraklasy. W Bełchatowie mierzył się z Legią. Całą drugą połowę grał w dziesiątkę, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem mistrzów Polski 2:1.
Dla gospodarzy będzie to pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie, gdyż rozgrywki pierwszoligowe startują za tydzień. W poprzednim sezonie Sandecja skończyła zmagania dopiero na dwunastej pozycji.
Nadrabiamy zaległości! Dziś wieczorem w meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski Sandecja Nowy Sącz podejmie Raków Częstochowa.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.