31.07.2020, 17:40 • Grodzisk Wielkopolski • Baraż • Sebastian

Strzały niecelne: 7:5.
Rzuty rożne: 7:5.
Spalone: 3:1.
Faule: 21:22.
Warta Poznań trzecim beniaminkiem PKO Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Tworka dołączyli w elicie do Stali Mielec oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Gospodarze zapewnili sobie awans golami z rzutów karnych. Ich egzekutorem był Mateusz Kupczak.

90+7

90+4

Mateusz Szczepaniak napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za przewinienie w doliczonym czasie.

90+2

Adrian Laskowski napomniany żółtą kartką za przepychanki.

90+2

Maciej Górski napomniany żółtą kartką za przepychanki.

90+1

Leandro napomniany żółtą kartką za zachowanie na ławce rezerwowych.

90

Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

88

Michał Jakóbowski napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

86

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Leandro, na boisku pojawia się Fundambu.

86

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Jakubik, na boisku pojawia się Sokół.

84

Czerwona kartka dla protestującego na ławce Dariusza Banasika.

83

Gol dla Warty!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa MATEUSZ KUPCZAK.

Tym razem ten sam narożnik, ale odrobinę bardziej podniesiona futbolówka. Ponownie Mateusz Kupczak zatriumfował w konfrontacji z Cezarym Misztą. Warta Poznań prowadzi już 2:0, a do końca podstawowego czasu pozostało kilka minut.

82

Kolejny rzut karny przyznany Warcie Poznań!

81

Sędzia Bartosz Frankowski analizuje zdarzenie w polu karnym Radomiaka. Może być jedenastka za faul Mateusza Cichockim na Michale Jakóbowskim.

79

Mateusz Szczepaniak napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

77

Mateusz Michalski zdecydował się na oddanie uderzenia z dystansu. Podobnie jak kilka minut wcześniej Rafał Makowski nieznacznie, ale spudłował.

76

Nieudane dośrodkowanie w wykonaniu Dawida Abramowicza zostało przechwycone przez Adriana Lisa.

75

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Spławski, na boisku pojawia się Szczepaniak.

73

Michał Kaput napomniany żółtą kartką za przewinienie na Adrianie Laskowskim.

73

Michał Grobelny napomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Leandro.

71

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Banasiak, na boisku pojawia się Górski.

71

Rafał Makowski zdecydował się na oddanie mocnego i płaskiego strzału zza pola karnego. Futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Adriana Lisa!

70

Radomiak w rozegraniu futbolówki na połowie przeciwnika.

69

Radomiak w mocno podbramkowej sytuacji. Pozostało jeszcze odrobinę czasu na odrobienie strat, ale Warta Poznań będzie teraz bardzo zmobilizowana.

67

Warta Poznań na prowadzeniu. Ponownie jej sprzymierzeńcem jest Video Assistant Referee. Po faulu Dawida Abramowicza na Łukaszu Spławskim za wykonanie rzutu karnego zabrał się Mateusz Kupczak i mocnym płaskim strzałem pokonał Cezarego Misztę. Bramkarz Radomiaka wyczuł intencję egzekutora, ale nie dosięgnął piłki.

67

Będzie strzelać etatowy egzekutor jedenastek Mateusz Kupczak.

66

Rzut karny przyznany Warcie Poznań po analizie z wykorzystaniem Video Assistant Referee.

66

Duże napięcie panuje na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

65

Sędzia sam przyjrzy się sytuacji z udziałem Dawida Abramowicza oraz Łukasza Spławskiego.

63

Bartosz Frankowski wstrzymał grę i pozwolił popracować sędziom przy monitorach. Być może będzie rzuty karny za faul na Łukaszu Spławskim.

61

Bartosz Kieliba napomniany żółtą kartką za faul na Michale Kapucie.

60

Minęła godzina konfrontacji w Grodzisku Wielkopolskim. Dwa kwadranse dla Warty Poznań, dwa dla Radomiaka, ale efektywność ataków obu jedenastek identyczna.

58

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Janicki, na boisku pojawia się A. Laskowski.

57

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeszcze raz zapachniało trafieniem do bramki Adriana Lisa. Polował na futbolówkę Mateusz Cichocki.

56

Mateusz Michalski próbował oddać uderzenie z bliska po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza. Interweniował w ostatnim momencie Mateusz Kupczak i utrudnił do maksimum pokonanie Adriana Lisa! Tylko korner dla Radomiaka.

55

Radomiak ma możliwość atakowania pozycyjnego w drugiej połowie. Klei się obecnie gra podopiecznym Dariusza Banasika.

54

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem. Na szczęście nie jest konieczne wprowadzenie awaryjnie zmiennika.

52

Wrzutka Leandro została poskromiona przez Jakuba Kiełba. Radomiak miał jeszcze szansę na dobre wykonanie rzutu rożnego, ale sędzia gwizdnął faul walczącego o pozycję Dawida Abramowicza na Łukaszu Spławskim.

50

Przewinienie Mariusza Rybickiego na Damianie Nowaku. Radomiak ma rzut wolny, ale to w bezpiecznej dla poznaniaków odległości od bramki Adriana Lisa.

49

Zespół z Mazowsza aktywniejszy po przerwie niż na początku pierwszej połowy spotkania.

48

Radomiak zaatakował z wykorzystaniem prawego skrzydła. Podanie Damiana Jakubika do Mateusza Michalskiego, któremu nie udało się oddać czystego strzału z kilkunastu metrów.

47

Trenerzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w przerwie. Piotr Tworek oraz Dariusz Banasik stawiają na sprawdzone rozwiązanie.

46

Piłkarze sposobią się do wznowienia rywalizacji po powrocie z szatni na boisko.
Pierwsza połowa w Grodzisku Wielkopolskim zakończona. Przez dwa kwadranse energicznie i agresywnie grająca Warta Poznań rządziła na boisku, ale nie potrafiła tego potwierdzić golem. Później do głosu doszedł Radomiak i to paradoksalnie on wykorzystał swój czas na stworzenie najgroźniejszej sytuacji podbramkowej.

45+2

45

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44

Warta Poznań wybroniła się po wstrzeleniu z rzutu wolnego i próbowała jeszcze zorganizować się do kontrataku przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie.

41

Adrian Lis nie kwapił się z wprowadzeniem futbolówki do gry dalekim wykopem. Dał odetchnąć swoim wyprowadzonym z równowagi kompanom z klubu.

40

Minuty ze wskazaniem na Radomiaka i to on stworzył dotąd najgroźniejszą sytuację podbramkową w meczu.

39

Dawid Abramowicz zagrał lewą nogą w pole karne z rzutu wolnego. Tak rozpoczęło się kilkudziesięciosekundowe zamieszanie. Mateusz Cichocki dopadł do piłki po wrzutce Leandro i miał dużą szansę na otworzenie wyniku. Odrobinę za długo składał się do strzału, co ułatwiło sparowanie futbolówki na korner Adrianowi Lisowi.

38

Radomiak doszedł do głosu, ale jeszcze nie stworzył realnego zagrożenia dla bramki Adriana Lisa. Może będzie ciekawie po rzucie wolnym za faul Bartosza Kieliby na Mateuszu Michalskim.

37

Gra wznowiona, a premierowa akcja po wznowieniu gry nie została przeprowadzona przez Radomiaka zgodnie z prawidłami.

36

Łukasz Trałka napomniany żółtą kartką za faul.

35

Przerwa na napoje.

34

Mariusz Rybicki ponownie nie oddał uderzenia w lustro bramki Radomiaka. Brawo za decyzje, ale nagana za wykonanie.

33

Dośrodkowanie Dawida Abramowicza do nikogo. Nieatakowany Jakub Kiełb odegrał głową do Adriana Lisa i ten mógł chwycić futbolówkę w dłonie.

32

Adam Banasiak znalazł się na lewym skrzydle, skąd posłał dośrodkowanie zamiast do Damiana Nowaka, to do defensora Warty Poznań. Sytuacja została wyczyszczona.

31

Bartosz Frankowski musi coraz częściej reagować gwizdkiem na niebezpieczne i nieprzepisowe zagrania zawodników obu drużyn.

30

Za zawodnikami dwa kwadranse rywalizacji na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Przebiegały one ze wskazaniem na Wartę Poznań, ale jej przewaga nie została udokumentowana.

29

Mateusz Michalski wymienił podania z Rafałem Makowskim. Ten drugi był na spalonym i dlatego ciąg dalszy ataku nie miał już znaczenia dla losu meczu.

27

Jakub Kiełb wstrzelił futbolówkę z rzutu wolnego w kierunku bliższego słupka w bramce Radomiaka. Cezary Miszta zareagował odpowiednio i nie dopuścił do oddania uderzenia.

25

Odpowiedzieli radomianie zagraniami Dawida Abramowicza oraz Rafała Makowskiego. Popracowali skutecznie w obronie Aleks Ławniczak i Bartosz Kieliba.

24

Radomiak musi bronić się przed atakami podopiecznych Piotra Tworka w jedenastu. Nawet Damian Nowak gości we własnym polu karnym.

23

Damian Nowak pomógł we własnym polu karnym w unieszkodliwieniu dośrodkowania. Niebawem jednak piłka wróciła pod bramkę Radomiaka, gdzie szukali miejsca do strzału Robert Janicki oraz Michał Jakóbowski. Ostatecznie korner.

21

Adrian Lis interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu. Pomógł mu odpowiednio asekurujący Michał Grobelny.

20

Przerwa w grze spowodowana urazem Leandro. Ikona ostatnich lat w Radomiaku szybko powróciła do rywalizacji z poznaniakami.

19

Warta Poznań nie rezygnuje z wysokiego pressingu. Agresywni są gospodarze. Na pewno nie brakuje im mobilizacji.

18

Michał Jakóbowski potknął się, dlatego akcja poznaniaków nie miała takiego tempa jak powinna mieć. Dośrodkowanie skrzydłowego w drugim tempie zostało zahamowane.

17

Atak zespołu z województwa mazowieckiego skasowany w zarodku. Na dodatek Warta Poznań sprowokowała do faulu Damiana Jakubika, dlatego od rzutu wolnego Adrian Lis.

16

Gospodarze są niesieni do ataku dopingiem z trybun. Radomiak przetrwał początkowy szturm podopiecznych Piotra Tworka.

15

Kwadrans rywalizacji z wyraźnym wskazaniem na Zielonych z Poznania.

14

Mariusz Rybicki przeprowadził akcję indywidualną, która zakończyła się uderzeniem z dystansu. Futbolówka nie poszybowała w lustro bramki strzeżonej przez Cezarego Misztę.

13

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Kiełba zakotłowało się w polu karnym Radomiaka. Do piłki dopadł Łukasz Spławski, którego uderzenie z półdystansu pozostawiało dużo do życzenia.

12

Tym razem przewinienie zawodnika Radomiaka. Przyjezdni ratowali się po stracie, a wysoki pressing podopiecznych Piotra Tworka sprawia im dużo problemów.

10

Przewinienie Michała Grobelnego na Adamie Banasiaku i futbolówka została przyznana gościom.

9

Radomiak Radom miał mało do powiedzenia dotychczas na boisku. Adrian Lis przygląda się wydarzeniom ze znacznego dystansu.

8

Dośrodkowanie Michała Grobelnego w kierunku centralnie ustawionego Łukasza Spławskiego. Poznaniacy przeprowadzają początkowo atak za atakiem.

8

Robert Janicki przedzierał się w pobliże bramki Cezarego Miszty. Futbolówka uciekła kreatywnemu pomocnikowi w objęcia golkipera Radomiaka.

6

Podanie Łukasza Spławskiego do Mariusza Rybickiego ustawionego kilkanaście metrów od królestwa Radomiaka. Nieczyste uderzenie i piłka przeleciała wyraźnie obok bramki Cezarego Miszty.

5

Sędzia asystent Bartosza Frankowskiego zasygnalizował spalonego będącego na lewym skrzydle Michała Jakóbowskiego.

4

Mateusz Michalski uruchomił podaniem szeroko ustawionego Dawida Abramowicza, którego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Michała Grobelnego.

3

Jakub Kiełb zabrał się za wykonanie premierowego rzutu rożnego. Odchodzące dośrodkowanie zostało poskromione przez podopiecznych Dariusza Banasika. Zza pola karnego strzelił jeszcze Łukasz Spławski, ale bardzo niecelnie.

2

Warta Poznań w białych strojach z zielonymi akcentami, a jej przeciwnik gra w zielonych kompletach z białymi wstawkami.

1

Zakończyła się rozgrzewka na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Nerwy po obu stronach rosną, ponieważ stawka zbliżającego się dużymi krokami meczu jest ogromna.

Warta Poznań: Lis – Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb, Trałka, Grobelny, Rybicki, Janicki, Jakóbowski, Spławski.

Rezerwowi: T. Laskowski – Boczek, A. Laskowski, Kuzdra, Fiedosewicz, Apolinarski, Szczepaniak, Jaroch, Napołow.

Radomiak Radom: Miszta – Jakubik, Cichocki, Karwot, Abramowicz, Kaput, Michalski, Leandro, Makowski, Banasiak, Nowak.

Rezerwowi: Kryczka – Grudniewski, Lewandowski, Pietrzyk, Górski, Fundambu, Nowakowski, Sokół.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Zapraszamy na relację na żywo z finału barażów o awans do PKO Ekstraklasy. W piątek albo piłkarze Warty Poznań albo Radomiaka Radom dostaną się do PKO Ekstraklasy. Bartosz Frankowski rozpocznie mecz o godzinie 17:40.
Warta Poznań wyeliminowała w półfinale barażów Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Decydującego o wejściu Zielonych do finału gola strzelił Michał Jakóbowski, który wykonał dobitkę strzału Roberta Janickiego. Sędziowie potrzebowali sześciu minut, żeby sprawdzić detalicznie, czy gol na 1:0 został zdobyty zgodnie z przepisami.
Zieloni zajęli trzecie miejsce w sezonie zasadniczym. Podopieczni Piotra Tworka najdłużej wywierali presję na Stali Mielec i na Podbeskidziu Bielsko-Biała w rywalizacji o bezpośredni awans. Nie wyprzedzili żadnego z wymienionych klubów, dlatego obecnie przebijają się przez baraże.
Radomiak zajął czwarte miejsce w sezonie zasadniczym. Podopieczni Dariusza Banasika spisywali się rewelacyjnie głównie w meczach na własnym stadionie. W piątek przyjdzie im rywalizować z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim.
Klub z Radomia wyeliminował w półfinale Miedź Legnica. Zespół z województwa mazowieckiego odniósł zwycięstwo 3:1. Do bramki przeciwnika strzelali kolejno Damian Nowak, Leandro oraz Adam Banasiak. Radomiak pozwolił przeciwnikowi tylko raz pokonać Cezarego Misztę.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.

2:0

finał (0:0)

Gole: 67. Kupczak (kar.), 83. Kupczak (kar.)

Kartki:   36. Trałka (WAR), 61. Kieliba (WAR), 73. Grobelny (WAR), 79. Szczepaniak (WAR), 88. Jakóbowski (WAR), 90+2. A. Laskowski (WAR) – 73. Kaput (RAM), 90+1. Leandro (RAM), 90+2. Górski (RAM)   90+4. Szczepaniak (WAR)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 7:5. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 3:1. Foule: 21:22.

Warta Poznań: Lis – Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb, Trałka, Grobelny, Rybicki, Janicki (58. A. Laskowski), Jakóbowski, Spławski (75. Szczepaniak).

Zmiany: T. Laskowski – Boczek, A. Laskowski, Kuzdra, Fiedosewicz, Apolinarski, Szczepaniak, Jaroch, Napołow.

Radomiak Radom: Miszta – Jakubik (86. Sokół), Cichocki, Karwot, Abramowicz, Kaput, Michalski, Leandro (86. Fundambu), Makowski, Banasiak (71. Górski), Nowak.

Zmiany: Kryczka – Grudniewski, Lewandowski, Pietrzyk, Górski, Fundambu, Nowakowski, Sokół.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)