PKO Ekstraklasa

Wisła Płock – Górnik Zabrze

1:0

finał (0:0)

06.07.2020, 18:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • Runda 34 • Mateusz

Koniec dzisiejszego meczu w Płocku! Wisła wygrywa z Górnikiem 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zainkasował w 68. minucie Adamczyk. Nie było to zbyt wielkie widowisko, powiedzmy sobie szczerze. (19:56:17)

90+4

90+3

Trochę niepotrzebne te kartki na koniec spotkania. Niesportowe zachowania po jednej i drugiej stronie.

90+2

Żółtą kartkę otrzymuje Dawid Kocyła (Wisła Płock).

90+1

Żółtą kartkę otrzymuje Erik Janża (Górnik Zabrze).

90

Sędzia dorzucił jeszcze cztery minuty.

89

Żółtą kartkę otrzymuje Filip Bainović (Górnik Zabrze).

88

Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Szwoch (Wisła Płock).

87

Do zakończenia spotkania około pięć minut. Wszystko wskazuje na to, że Górnik Zabrze wróci do domu z pustymi rękoma.

86

Strzały: 9-7
Strzały celne: 2-3.

84

Gramy dalej. Płocczanie nie zwiększyli przewagi, co starają się wykorzystać przeciwnicy.

83

Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Torgil Gjertsen, na boisku pojawia się Dawid Kocyła.

82

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Daniel Ściślak, na boisku pojawia się Piotr Krawczyk.

82

82. Rzut karny.

82

82

Ależ fatalnie zrobił to Furman. Piłka posłana praktycznie prosto w objęcia bramkarza! Rzut karny zaprzepaszczony.

81

Sędzia Sulikowski pokazuje na wapno! Jednak do przewinienia doszło w polu karnym. Sfaulował Ściślak.

81

Jeszcze sędzia Sulikowski rozmawia z wozem VAR.

1:0

finał (0:0)

Gole: 68. Adamczyk

Kartki:   75. Stefańczyk (PLO), 88. Szwoch (PLO), 90+2. Kocyła (PLO) – 89. Bainović (GOR), 90+1. Janża (GOR)

Spudłowany karny!: 82. Furman (PLO), bramkarz Chudý obronił

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 4:3. Foule: 13:17.

Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Uryga, Marcjanik, Garcia – Merebaszwili (57. Tomasik), Furman, Adamczyk, Szwoch, Gjertsen (83. Kocyła) – Sheridan (76. Angielski).
Zmiany: Żynel – Michalski, Sielewski, Tomasik, Angielski, Sahiti, Kocyła, Pawlak, Witek.

Górnik Zabrze: Chudý – Bochniewicz, Paluszek (55. Bainović), Wiśniewski – Janża, Ściślak (82. Krawczyk), Procházka (54. Angulo), Vasilantonopoulos – Giakoumakis, Jimenez, Jirka.
Zmiany: Kudła – Koj, Pawłowski, Angulo, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Bainović, Ryczkowski.

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)