GKS Górnik Łęczna – MKS Bytovia Bytów

2:0

finał (1:0)

27.06.2020, 17:40 • Stadion Górnika Łęczna • 28. kolejka • Jarek

Mecz w Łęcznej dobiegł końca! Górnicy zwyciężyli 2:0 po dwóch golach Banaszaka z rzutów karnych. Dziękuję za uwagę! (19:38:52)

90+7

90+6

Zmiana w drużynie GKS Górnik Łęczna: z boiska schodzi Banaszak, na boisku pojawia się Turek.

90+4

Stromecki faulowany przez Ferugę we własnym polu karnym.

90+3

Żółtą kartkę otrzymuje Szela (MKS Bytovia Bytów).

90+3

Żółtą kartkę otrzymuje Cierpka (GKS Górnik Łęczna).

90+2

Żółtą kartkę otrzymuje Feruga (MKS Bytovia Bytów).

90+2

Kolejne spięcia między zawodnikami obu drużyn. Zobaczymy, czy po końcowym gwizdku znajdzie się piłkarz, który nie obejrzał żółtej kartki...

90+1

Aż o pięć minut przedłużył arbiter to spotkanie.

90

Naciskali jeszcze miejscowi chcąc podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie nie udało im się oddać strzału na bramkę rywali.

88

Żółtą kartkę otrzymuje Śpiączka (GKS Górnik Łęczna).

87

Za grę na czas żółtą kartkę obejrzał Kostrzewski.

87

Brakuje skuteczności zawodnikom z Bytowa, choć i okazji strzeleckich nie mają zbyt wiele.

85

Liberacki najwyżej wyskoczył do piłki wrzucanej z lewej strony i głową wybił ją poza linię końcową. Korner dla Górnika.

84

Długo trwa wznawianie gry, ale chyba za chwilę w końcu Stromecki będzie mógł wykonać rzut wolny.

82

Niepotrzebne przepychanki między zawodnikami obu drużyn Brzydkie zachowanie Stasiaka, któremu arbiter pokazuje czerwoną kartkę!

82

Faulowany Stasiak tuż przed polem karnym rywali. Może być groźnie pod bramką MKS-u.

81

Nieudane wykończenie akcji przez gości i z piątego metra wznowi grę Kostrzewski.

79

Gol dla GKS-u!
Raz jeszcze bezbłędnie wykonana jedenastka przez PRZEMYSŁAWA BANASZAKA i miejscowi są o krok od triumfu w tym meczu!

78

Żółtą kartkę ogląda Bielawski, a ze to już drugie takie upomnienie w tym meczu, to goście zakończą mecz w dziesiątkę!

77

Bielawski zagrał piłkę ręką w polu karnym Bytovii i mamy kolejny rzut karny dla Górnika!

76

Przerwa na uzupełnienie płynów.

74

Na spalonym złapany jeden z zawodników gości.

73

Zupełnie nieudane uderzenie Cierpki.

71

Bardzo dobra okazja gości, ale skuteczną interwencją popisał się Kostrzewski!

71

Żółtą kartkę otrzymuje Piekarski (MKS Bytovia Bytów).

70

Do końca regulaminowego czasu gry pozostało 20 minut. Coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu mają przyjezdni.

69

Zablokowane uderzenie Banaszaka po strzale zza pola karnego.

66

Spokojny fragment meczu w Łęcznej. Czekamy na jakieś ciekawsze akcje.

64

Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Bąk, na boisku pojawia się Kwiatkowski.

62

Zbyt mocne zagranie w pole karne Górnika i spokojnie przechwytuje futbolówkę Kostrzewski.

61

Faulowany Goliński i kolejny rzut wolny dla ekipy z Łęcznej.

60

Nie spieszą się ze wznowieniem gry od rzutu wolnego miejscowi.

58

Zmiana w drużynie GKS Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tymosiak, na boisku pojawia się Cierpka.

57

Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Ameyaw, na boisku pojawia się Szela.

55

Kolejny rzut wolny dla przyjezdnych na połowie rywali.

53

Uderzał Feruga. Piłka zahaczyła o mur i wyszła na rzut rożny.

52

Faul Tymosiaka na Zawistowskim niemal na linii pola karnego. Może być groźnie pod bramką Górnika!

50

Indywidualna akcja Banaszaka prawym skrzydłem zakończona płaskim zagraniem w pole karne rywali i wybiciem piłki przez Bielawskiego.

49

Zagranie Zawistowskiego przerwane przez jednego z rywali, ale utrzymują się przy piłce goście.

47

Łęcznianie od autu na własnej połowie boiska.

46

Do przerwy jedną bramką prowadzi Górnik Łęczna. Autorem trafienia z rzutu karnego Przemysław Banaszak. Niebawem wracamy na drugą połowę, zostańcie z nami!

45+3

45+2

Pewnie interweniował Kostrzewski.

45

Dwie minuty doliczył arbiter.

44

Bezpośrednio z dość ostrego kąta uderzał Feruga, ale bardzo czujny był Kostrzewski!

43

Faul Sasina na Czubaku niemal na linii pola karnego. Żółta kartka dla zawodnika Górnika i dobra okazja dla przyjezdnych.

42

Pewne płaskie uderzenie PRZEMYSŁAWA BANASZAKA z rzutu karnego i miejscowi obejmują prowadzenie!

41

Jeszcze żółtą kartką za swoje zagranie upomniany został gracz Bytovii.

41

Banaszak wślizgiem podcięty przez Bąka w polu karnym MKS-u i arbiter wskazuje na jedenasty metr!

40

Miejscowi wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

38

Żółtą kartkę otrzymuje Banaszak (GKS Górnik Łęczna).

38

Żółtą kartkę otrzymuje Bielawski (MKS Bytovia Bytów).

38

Małe przepychanki między zawodnikami obu drużyn. Arbiter przywołał do siebie dwóch piłkarzy.

37

Niedokładnie w ataku gospodarze i w efekcie rywale za darmo otrzymali futbolówkę.

35

Dziesięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Póki co bez bramek w Łęcznej.

34

Piekarski powalił na murawę rozpędzonego na skrzydle Banaszaka. Arbiter pokazuje żółtą kartkę.

33

Niecelne uderzenie z dystansu jednego z piłkarzy Górnika.

31

30

Długo budują swój atak na połowie rywali zawodnicy z Łęcznej.

29

Zagranie Stasiaka do Golińskiego przerwane przez Liberackiego. Aut dla gospodarzy.

28

Od bramki wznawia grę golkiper gości.

26

Zbyt mocne zagranie w pole karne MKS-u i futbolówkę przechwycił Gostomski.

24

Feruga sfaulowany niedaleko własnego pola karnego przez Tymosiaka. Rzut wolny dla gości.

23

Nie spieszą się z rozegraniem swojego ataku miejscowi.

22

Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

21

Płaskie dośrodkowanie Stromeckiego zaskoczyło defensywę Bytovii, ale ostatecznie skutecznie interweniował Gostomski.

19

Zaskakujące uderzenie Śpiączki zza pola karnego, ale zabrakło precyzji.

18

Spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska łęcznianie.

16

Zbyt dalekie wybicie piłki na połowę rywali i do autu rozpoczną miejscowi.

14

Nieco za mocne dośrodkowanie z lewej strony w pole karny Górnika i nie zdołał oddać strzału głową Giel.

13

Stromecki sfaulowany na wysokości linii śodkowej boiska.

11

Spokojne tempo gry w Łęcznej. Faulowany przed momentem gracz Górnika w środkowej strefie boiska.

8

Groźnie zrobiło się w polu karnym przyjezdnych, ale ostatecznie zablokowany został Goliński.

7

Strzał Zawistowskiego z rzutu wolnego, ale bardzo niecelny.

6

Faul Tymosiaka na własnej połowie boiska i arbiter szybko decyduje się na indywidualne napomnienie.

5

Zupełnie nieudane rozegranie stałego fragmentu gry. Od bramki zaczyna golkiper gości.

4

Stasiak faulowany na czterdziestym metrze. Stromecki prawdopodobnie będzie dośrodkowywał z rzutu wolnego.

3

Próbowali zaatakować lewym skrzydłem bytowianie, ale ich akcja została przerwana.

1

Szybko rzut wolny wywalczyli przyjezdni. Dośrodkowanie było jednak zbyt mocne i piłka opuściła plac gry.

1

Protokół meczowy:

GKS Górnik Łęczna:
Kostrzewski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro (C), Goliński, Tymosiak, Stromecki, Stasiak, Śpiączka, Banaszak

Rezerwowi:
Rojek – Pajnowski, Zagórski, Turek, Lewandowski, Korczakowski, Wójcik, Cierpka, Kalinkowski

MKS Bytovia Bytów:
Gostomski – Bielawski, Bąk, Piekarski, Rutkowski, Ameyaw, Zawistowski, Feruga, Liberacki, Giel, Czubak

Rezerwowi:
Syldath – Szela, Kwiatkowski, Błaszkowski, Szmidke, Memić, Hołtyn

Damian Gawęcki (Kielce).
Początek sobotniego meczu o godzinie 17:40. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!
Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi zespołami odbył się 29 września. W Bytowie lepiej spisali się zawodnicy MKS-u, którzy wygrali 2:1.
W walce o awans, choć raczej przez baraże, a nie bezpośredni, liczą się także goście. Obecnie Bytovia z 43 punktami na koncie plasuje się na szóstej lokacie. Przed tygodniem przyjezdni wygrali u siebie 1:0 z Olimpią Elbląg.
Gospodarze cały czas liczą się w walce o bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. Obecnie z dorobkiem 49 punktów zajmują trzecią lokatę, a do drugiego w tabeli GKS-u Katowice tracą dwa oczka. W poprzedniej kolejce łęcznianie wygrali w Wejherowie z Gryfem 2:1.
Serdecznie zapraszam na relację z ostatniego sobotniego meczu 28. kolejki polskiej drugiej ligi. W Łęcznej miejscowy Górnik podejmie Bytovię Bytów.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.