Wisła Płock – ŁKS Łódź

2:0

finał (2:0)

27.06.2020, 15:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • Runda 33 • Jarek

Wisła Płock zasłużenie zwyciężyła z ŁKS-em Łódź 2:0! Obie bramki padły jeszcze przed przerwą, choć po zmianie stron dobrych okazji też nie brakowało. Nafciarze dzięki tej wygranej są o krok od zapewnienia sobie utrzymania w PKO BP Ekstraklasie.

90+3

Dośrodkowanie Grzesika z prawej strony boiska, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów.

90+2

Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Piotr Tomasik, na boisku pojawia się Dawid Kocyła.

90+1

Słupek uratował teraz przyjezdnych przed utratą trzeciego gola!

90+1

O trzy minuty przedłużony został mecz w Płocku!

90

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Jakub Wróbel, na boisku pojawia się Antonio Domínguez.

89

Taktyczny faul Wolskiego. Kolejna kartka.

89

Kąśliwe dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego. Dobrze wypiąstkował futbolówkę Arndt.

88

Za faul na Merebaszwilim żółtą kartką został upomniany Guima.

86

Na spalonym złapany został Merebaszwili.

85

Ucierpiał w jednym ze starć Wróbel i mamy przerwę w grze.

84

Kolejny atak Merebaszwiliego, który jednak w nieprzepisowy sposób został zatrzymany przez jednego z rywali.

83

Ruszył z kontratakiem Merebaszwili, ale nie zakończyło się to sukcesem dla Wisły.

82

Domagali się rzutu wolnego łodzianie, ale arbiter nakazał grać dalej.

80

Faul Marcjanika w środku pola wyceniony na żółtą kartkę.

79

79. Mateusz Szwoch (PLO)

79

Dobre uderzenie Szwocha głową po dośrodkowaniu z prawej strony, ale zdołał wybronić jego uderzenie dobrze ustawiony Arndt!

78

Nie spieszą się ze wznowieniem gry do autu na połowie rywali płocczanie. Zawodnicy Radosława Sobolewskiego coraz bliżej końcowego triumfu.

76

Dobra interwencja Arndta po strzale Angielskiego z linii pola karnego. Korner dla Wisły.

75

Dośrodkowanie Ratajczyka idealnie an głowę Dąbrowskiego, który jednak posłał piłkę obok słupka.

73

Najpierw rzut wolny, a następnie korner dla ekipy z Łodzi.

72

Faul Furmana w środkowej strefie boiska.

70

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Jan Sobociński, na boisku pojawia się Łukasz Sekulski.

69

Zagranie ręką Ratajczyka przy próbie utrzymania się przy piłce przed polem karnym rywali.

66

Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Hubert Adamczyk, na boisku pojawia się Giorgi Merebaszwili.

65

Zbyt lekkie uderzenie Ratajczyka, aby zaskoczyć Kamińskiego.

64

Niezbyt celne zagranie Sobocińskiego do kolegi z zespołu, ale utrzymali się przy piłce przyjezdni.

63

Długo utrzymują się teraz przy piłce zawodnicy Wojciecha Stawowego, ale to wszystko ma miejsce daleko od pola karnego rywali.

61

Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Cillian Sheridan, na boisku pojawia się Karol Angielski.

60

Mocne dośrodkowanie Pirulo z rzutu wolnego. Głową próbował uderzać Dąbrowski, ale minimalnie minął się z futbolówką.

59

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Przemysław Sajdak, na boisku pojawia się Pirulo.

59

Faulował Guima na połowie rywali. Nie spieszą się ze wznowieniem gry gospodarze.

58

Niedokładnie w rozegraniu łodzianie. Za darmo oddana piłka rywalom.

56

Zbyt mocne zagranie Kamińskiego do Sheridana. Piłkę przechwycił golkiper łodzian.

55

Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Nieco lepiej wygląda gra ŁKS-u po zmianie stron.

53

Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

51

Huknął z dystansu Guima, ale raz jeszcze bezbłędnie spisał się między słupkami Kamiński!

51

Było groźnie pod bramką Wisły! Z niewielkiej odległości uderzał Ratajczyk, ale świetnie interweniował Kamiński!

49

Niezbyt pewna interwencja Arndta po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zdołali wybić piłkę jego koledzy.

48

Faulowany na lewym skrzydle przez Guimę był Tomasik. Rzut wolny dla Wisły.

46

Bez zmian w wyjściowych składach obie ekipy rozpoczęły drugą połowę spotkania.

46

Zła gra ŁKS-u w obronie i do przerwy płocczanie prowadzą 2:0. To dla nich bardzo dobry rezultat w kontekście szybszego zapewnienia sobie utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+4

45+3

Trochę za mocne podanie do Wróbla, którego zdołał uprzedzić golkiper Wisły.

45+1

Strzał z dystansu Morosa i przeniósł piłkę nad poprzeczkę Kamiński. Korner dla gości.

45

O trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

44

A teraz na poprzeczce wylądowała piłka po uderzeniu Ambrosiewicza!

44

Bardzo dobry strzał głową Sheridana, ale znakomicie interweniował Arndt!

43

Zamknięci we własnym polu karnym są obecnie przyjezdni. Wisła ma ochotę na jeszcze jednego gola.

42

Przewinienie Piotra Tomasika na prawym skrzydle. Akcja Nafciarzy przerwana przez sędziego.

40

Gol uznany, Wisła Płock prowadzi 2:0!

39

Sprawdza jeszcze arbiter, czy Tomasik nie znajdował się na ofsajdzie. Stykowa sytuacja.

38

38. Piotr TOMASIK - 2:0

38

Gol dla Wisły Płock!
Kolejne znakomite prostopadłe zagranie, tym razem do PIOTRA TOMASIKA. Zawodnik Wisły zakończył akcję podcinką i Nafciarze prowadzą już dwoma bramkami!

36

Niespełna dziesięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Czekamy na ciekawsze akcje w wykonaniu obu drużyn.

34

Staranował rywala Sobociński i defensor ŁKS-u obejrzał żółtą kartkę.

33

Niecelne uderzenie jednego z Nafciarzy i od bramki rozpoczną rywale.

32

Zablokowane zagranie w pole karne ŁKS-u przez Wolskiego. Rzut rożny dla Wisły Płock.

32

Strzały: 2 – 2
Strzały celne: 1 – 0.

31

Pół godziny gry już za nami. Ponownie inicjatywę przejęli miejscowi, który nie zamierzają zadowalać się jednobramkowym prowadzeniem.

30

28

Za mocne zagranie w pole karne ŁKS-u i przechwycił piłkę młody golkiper ekipy z Łodzi.

26

Spóźniona interwencja Ambrosiewicza i arbiter po raz pierwszy w tym meczu sięga po kartkę.

24

Wzięli się nieco do roboty zawodnicy Wojciecha Stawowego. Gra nadal pozostawia wiele do życzenia, ale przynajmniej są aktywniejsi niż na początku.

23

Zupełnie nieudane uderzenie jednego z graczy ŁKS-u na bramkę rywali. Piłka poszybowała kilka metrów ponad poprzeczką.

22

Trafienie potwierdzone, łodzianie zaczynają od środka!

21

Długo trwa jeszcze wideoweryfikacja, choć nie bardzo wiadomo, co mogło być niezgodne z przepisami.

19

19. Cillian SHERIDAN - 1:0

19

Długie zagranie za plecy obrońców do CILLIANA SHERIDANA, który spokojnie poradził sobie z dwoma defensorami, a następnie płaskim strzałem pokonał Arndta!

19

Faul Grzesika w ataku i akcja ŁKS-u została przerwana.

18

Niewiele póki co dzieje się w Płocku. Łodzianie jak na razie bez jakichś akcji, miejscowi również bez groźniejszych strzałów.

16

Faul Sobocińskiego na Szwochu w okolicach narożnika boiska.

15

Z piątego metra wznawia grę golkiper Nafciarzy.

13

Od dłuższego czasu przy piłce na połowie rywali utrzymują się zawodnicy Radosława Sobolewskiego.

11

Minął się teraz z piłką Arndt, ale nie zdołali tego wykorzystać gospodarze.

10

Głębokie dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne gości. Niezbyt pewne piąstkowanie Arndta.

10

Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez Furmana, ale po chwili kolejny stały fragment gry wywalczyli zawodnicy Wisły.

9

Faulowany w środku pola Sheridan. Rzut wolny dla płocczan.

7

Przewinienie Furmana, który słownie został upomniany przez arbitra.

6

Niedokładnie w ofensywie Ratajczyk i piłka wylądowała w objęciach Kamińskiego.

5

Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

3

Ryzykownie przy własnym polu karnym łodzianie, ale udało się uniknąć przykrych konsekwencji.

1

Pełne zestawienie:

Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Tomasik – Ambrosiewicz – Szwoch, Furman (C), Adamczyk, Garcia – Sheridan.
Rezerwowi: Dähne – Michalski, Sielewski, Merebaszwili, Kuświk, Angielski, Rzeźniczak, Sahiti, Kocyła.

ŁKS Łódź: Arndt – Grzesik, Moros, M. Dąbrowski (C), Sobociński – Trąbka – Sajdak, Wolski, Guima, Ratajczyk – Wróbel.
Rezerwowi: Malarz – A. Domínguez, Pirulo, Sekulski, Ł. Piątek, Rozwandowicz, Vidmajer.

Główny: Łukasz Szczech
Asystenci: Michał Pierściński, Bolesław Rosa
Techniczny: Wojciech Myć
VAR: Tomasz Kwiatkowski
AVAR: Tomasz Listkiewicz.
Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Lepszy bilans bezpośrednich meczów mają w tym sezonie płocczanie. W meczu u siebie wygrali oni 2:1, a w rewanżu padł bezbramkowy remis.
Emocje związane z walką o utrzymanie nie dotyczą już beniaminka z Łodzi. ŁKS po wznowieniu rozgrywek po przerwie związanej z pandemią prezentują się fatalnie – w sześciu meczach zdołali wywalczyć zaledwie jeden punkt. Drużynie Wojciecha Stawowego pozostała już tylko gra o honor i powolne przygotowania do przyszłego sezonu.
Wydawało się, że Nafciarze mają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, ale po porażce z Wisłą Kraków, przy jednoczesnym zwycięstwie Arki przewaga stopniała do pięciu oczek. Jeśli zawodnicy Radosława Sobolewskiego chcą uniknąć nerwów do samego końca rozgrywek, powinny w sobotę wygrać.
Do pierwszego sobotniego meczu PKO BP Ekstraklasy dojdzie w Płocku. Cały czas niepewna ligowego bytu Wisła podejmie ŁKS, który nie ma już szans na utrzymanie.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

2:0

finał (2:0)

Gole: 19. Sheridan, 38. Tomasik

Kartki:   26. Ambrosiewicz (PLO), 80. Marcjanik (PLO) – 34. Sobociński (LKS), 88. Guima (LKS), 89. Wolski (LKS)

Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 1:0. Foule: 21:22.

Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Tomasik (90+2. Kocyła) – Ambrosiewicz – Szwoch, Furman (C), Adamczyk (66. Merebaszwili), Garcia – Sheridan (61. Angielski).
Zmiany: Dähne – Michalski, Sielewski, Merebaszwili, Kuświk, Angielski, Rzeźniczak, Sahiti, Kocyła.

ŁKS Łódź: Arndt – Grzesik, Moros, M. Dąbrowski (C), Sobociński (70. Sekulski) – Trąbka – Sajdak (59. Pirulo), Wolski, Guima, Ratajczyk – Wróbel (90. A. Domínguez).
Zmiany: Malarz – A. Domínguez, Pirulo, Sekulski, Ł. Piątek, Rozwandowicz, Vidmajer.

AVAR: Tomasz Listkiewicz