30.05.2020, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • 27. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 11:9.
Rzuty rożne: 4:4.
Spalone: 1:5.
Faule: 13:22.
Klasyk w Poznaniu dla Legii Warszawa. Drużyna Aleksandara Vukovicia nie daje się zatrzymać w drodze po mistrzostwo Polski. Tym razem lider PKO Ekstraklasy zwyciężył 1:0 dzięki dość kuriozalnemu golowi Tomasa Pekharta. Później ekipa ze stolicy Polski nie pozwoliła na odpowiedź przeciwnikowi. Poziom spotkania był ledwie zadowalający, a towar eksportowy PKO Ekstraklasy mógłby być odrobinę bardziej luksusowy. Legia była dojrzalsza, uniknęła poważnego błędu przez ponad 90 minut i dlatego wygrała prestiżowe starcie.

90+6

90+6

Tymoteusz Puchacz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na rozpędzającym się przeciwniku.

90+5

Tymoteusz Puchacz przyłożył potężnie w doliczonym czasie i choć prawie cała bramka Legii Warszawa została odsłonięta przez Radosława Majeckiego, to jednak skrzydłowy z Poznania spudłował i skończyło się na strachu dla przyjezdnych. Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Kolejorza na zapunktowanie została zmarnowana.

90+4

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Luquinhas, na boisku pojawia się William Rémy.

90+2

Upomnienie słowne dla Dorde Crnomarkovicia, który ma już na koncie żółtą kartkę, a popełnił ostre przewinienie na Luquinhasie.

90+1

Jeszcze jest trochę czasu dla Lechitów. Tomasz Musiał posypał doliczonymi minutami jak z rogu obfitości, ale na razie piłka pozostaje na połowie Kolejorza.

90

Doliczone sześć minut do regulaminowego czasu.

89

Przewinienie Tomasa Pekharta w pojedynku o futbolówkę po dalekim wrzucie z autu.

88

Szansa na zagrożenie Radosławowi Majeckiemu uderzeniem z rzutu wolnego. Piłkarze z Poznania długo zastanawiali się, jak wykonać stały fragment gry. Ostatecznie Jakub Moder strzelił niecelnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

86

Piłka po miękkim zagraniu Jakuba Modera poleciała poza boisko, a to oznacza, że Legia Warszawa jest coraz bliżej zdobycia w Poznaniu kompletu punktów.

84

Bardzo nieudane uderzenie Domagoja Antolicia z rzutu wolnego. Futbolówka uciekła mu poza lustro bramki Lecha Poznań.

83

Dorde Crnomarković napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Marko Vesoviciu.

82

Kamil Jóźwiak zaatakował dwukrotnie, ale nie ma gola. Najpierw jego podanie w kierunku Christiana Gytkjaera zostało przecięte, a następnie uderzenie z dystansu okazało się niecelne.

81

Radosław Majecki napomniany żółtą kartką za nadmierne celebrowanie wznowienia gry.

0:1

finał (0:1)

Gole: 17. Pekhart

Kartki:   32. Kostewycz (LPO), 71. Jóźwiak (LPO), 83. Crnomarković (LPO), 90+6. Puchacz (LPO) – 31. Wieteska (LEG), 81. Majecki (LEG)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 11:9. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 1:5. Foule: 13:22.

Lech Poznań: van der Hart (C) – Butko, Šatka, Crnomarković, Kostewycz – Puchacz, Muhar (75. Moder), Tiba, Jóźwiak – Ramirez (60. Marchwiński) – Žamaletdinov (64. Gytkjaer).
Zmiany: Mleczko – Tomczyk, Gytkjaer, Moder, Letniowski, Skrzypczak, Skóraś, Marchwiński, Kamiński.

Legia Warszawa: Majecki – Jędrzejczyk (C), Wieteska, Lewczuk, Karbownik – Antolić, Martins (67. Slisz), Vesović – Gwilia (75. Cholewiak), Luquinhas (90+4. Rémy), Pekhart.
Zmiany: Muzyk – Luís Rocha, Cholewiak, Pyrdoł, Astiz, Rémy, Praszelik, Slisz.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)