PKO Ekstraklasa

Legia Warszawa – Cracovia

2:1

finał (2:0)

29.02.2020, 20:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Runda 24 • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

PZBuk: 1.56 4.25 5.95

Dość wyrównane starcie. Ostatecznie to Legia wygrywa 2;1 i odskakuje krakowianom w tabeli. Legia spisywała się w pierwszej połowie zdecydowanie lepiej, ale w drugiej połowie to Cracovia zaczęła przeważać. (21:55:19)

90+4

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Michal Siplak (Cracovia).

90+3

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Luquinhas, na boisku pojawia się Tomáš Pekhart.

90+2

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Andre Martins, na boisku pojawia się Inaki Astiz.

90+1

Arbiter dorzuca trzy minuty!

90

Dogranie w pole karne do Kante, który uderza z bliska, ale świetnie broni Pesković!

88

Karbownik wpada w pole karne rywala, ale udanie w defensywie interweniuje krakowianie.

87

Nieuchronnie zbliżamy się do końca tego spotkania. Na razie nie zanosi się na zmianę wyniku.

85

Teraz to Legia w posiadaniu piłki. Warszawiacy spokojnie w ataku pozycyjnym.

84

Kolejna akcja gospodarzy, Kante dogrywa w pole karne, ale niezbyt udane.

83

Głęboka centra w pole karne gospodarzy, ale piłka trafia wprost w ręce Majeckiego.

81

Trener gospodarzy ukarany kartką za dyskusje.

80

Krakowianie w natarciu. Goście częściej w posiadaniu piłki.

78

Centra z rzutu rożnego w pole karne Legii, ale Rapa niezbyt udanie trafia w piłkę.

77

Tym razem akcja krakowian, jednak centra przyblokowana i będzie korner dla gości.

76

Pesković udanie interweniuje w powietrzu i piłka w rękach Peskovicia.

74

Korner dla Legii, jednak centra w pole karne niezbyt udana, Cracovia oddala zagrożenie.

71

Goście ostatnimi czasy w ataku pozycyjnym. Rozgrywają piłkę we własnej strefę defensywnej.

2:1

finał (2:0)

Gole: 20. Antolić, 44. Gwilia – 51. Hanca (kar.)

Kartki:   48. Jędrzejczyk (LEG), 50. Vesović (LEG), 58. Martins (LEG) – 34. Rapa (CRA), 90+4. Siplak (CRA)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 0:1. Foule: 18:16.

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Karbownik – Martins (90+2. Astiz), Antolić, Novikovas (63. Wszołek), Gwilia – Luquinhas (90+3. Pekhart), Kante.
Zmiany: Cierzniak – Luís Rocha, Astiz, Stolarski, Cholewiak, Pyrdoł, Wszołek, Rosołek, Pekhart.

Cracovia: Pesković – Siplak, D. Jablonský, Helik, Rapa – Gol, Loshaj, Lusiusz, Wdowiak (66. Fiolić) – Hanca, Vestenicky.
Zmiany: Hrosso – Dytiatjew, Ferraresso, Dimun, Fiolić, Rakoczy, Strózik, R. Lopes, Rubio Lopez.

Sędziowie: Szymon Marciniak