PKO Ekstraklasa

Cracovia – Lech Poznań

2:1

finał (0:1)

16.02.2020, 17:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • 22. kolejka • Mateusz

PZBuk: 2.4 3.15 3.15

Koniec, koniec, koniec! Pięknie kończy nam się ta seria zmagań w PKO Ekstraklasie. Cracovia, po bardzo ciekawym pojedynku, wygrywa z Lechem Poznań 2:1. (19:25:40)

90+7

90+6

Gytkjaer został zablokowany w ostatniej minucie tego meczu. Mógł zostać bohaterem Kolejorza i doprowadzić do wyrównania rzutem na taśmę!

90+5

Lusiusz posłał piłkę prosto w objęcia bramkarza.

90+4

Lech Poznań jeszcze szuka okazji. Przed chwilą pewnie interweniował Pesković. Golkiper Cracovii jest bardzo czujny.

90+2

Żółtą kartkę otrzymuje Michal Pesković (Cracovia).

90+1

Sędzia dorzucił jeszcze sześć minut.

90

Lopes huknął w słupek!

89

Siplak miał szansę na odnotowanie trafienia numer trzy. Ostatecznie jednak posłał kompletnie niecelne uderzenie!

88

Tiba posłał piłkę obok bramki. W celnym strzale przeszkodził mu Siplak. Tylko rzut rożny dla poznańskiego Kolejorza.

87

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Pelle van Amersfoort, na boisku pojawia się Michal Siplak.

86

Nic nie wynikło z wrzutki Modera. Próbował, starał się, ale to nie mogło się udać.

85

Dzisiejsze spotkanie ogląda 12 247 widzów.

84

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sergiu Hanca, na boisku pojawia się Mateusz Wdowiak.

82

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Karlo Muhar, na boisku pojawia się Filip Szymczak.

81

Szukał szansy na gola Hanca, ale te poszukiwania spaliły na panewce. Ponownie w posiadaniu inicjatywy znalazła się poznańska Lokomotywa.

80

Decydujące fragmenty dzisiejszego widowiska w stolicy Małopolski. Niebawem już absolutnie wszystko będzie jasne.

79

Hanca sfaulował jednego z przeciwników. Znów zaostrza nam się to spotkanie. Nic w tym jednak dziwnego, nikt nie chce odpuszczać.

78

Lech Poznań powoli konstruuje kolejny atak. Trochę brakuje błysku w ekipie ze stolicy Wielkopolski.

76

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Ivan Fiolić, na boisku pojawia się Milan Dimun.

75

Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. Na tablicy wyników nadal jednobramkowe prowadzenie Cracovii.

74

Za kilka chwil z boiskiem pożegna się Fiolić. To zawodnik, który w drugiej połowie mocno nam zgasł.

73

Rzuty rożne: 5-6.

72

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tymoteusz Puchacz, na boisku pojawia się Jakub Moder.

71

Pesković popisał się teraz bardzo udaną interwencją. Wcześniej doszło do przekroczenia zasad. Ewentualny gol nie zostałby zatem i tak uznany.

70

Ostatnie dwadzieścia minut tego meczu. Szykuje się pierwsza zmiana w Lechu Poznań. Za kilka chwil na placu gry zamelduje się Moder.

69

Prowadzenie Kolejorza z pierwszej połowy to już absolutna historia. Teraz poznaniacy znaleźli się w opałach i muszą gonić wynik.

68

68. Sergiu HANCA - 2:1

68

Gol dla Cracovii!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa SERGIU HANCA. Wykorzystał tę jedenastkę bez mrugnięcia okiem. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy!

66

Zdecydowany werdykt arbitra Frankowskiego. Jedenastka!

65

Pachnie rzutem karnym dla Cracovii. Czy Rogne sfaulował Lopesa? Weryfikuje to teraz sędzia Frankowski.

64

Ależ teraz mógł ruszyć Kolejorz! Lech miał chrapkę na kontrę, która w kluczowej fazie została przerwana!

63

Fiolić i Hanca ruszyli do ataku. Rumun zaryzykował strzałem, jednak nie trafił w światło bramki.

61

To jest naprawdę dobry mecz. Po przerwie dzieje się jeszcze więcej niż w pierwszej partii tego pojedynku. Nie mamy na co narzekać!

60

Godzina gry już za nami. Lech popisuje się coraz groźniejszymi sytuacjami. Kolejorz jest w gazie.

59

Tiba wbiegł w pole karne, ale niewiele z tego wynikło.

58

Rogne miał dobrą szansę, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia. Zawodnik Lecha posłał futbolówkę tuż obok słupka.

57

Lech Poznań usiłuje trochę przyspieszyć. Kolejorz jest podrażniony po utracie bramki.

56

Strzały: 9-6
Strzały celne: 2-2

55

Cracovia z celnym, ale niezbyt groźnym uderzeniem. Bardzo pewnie interweniował van der Hart. Nic dodać, nic ująć.

53

Kolejorz na spokojnie wymienia się teraz podaniami. Ekipa ze stolicy Wielkopolski nie decyduje się na forsowanie tempa.

52

Korner nie przyniósł Lechowi żadnych korzyści. Po chwili mieliśmy akcję Cracovii, która również spaliła na panewce.

51

Lech próbuje odpowiedzieć. Póki co wywalczył wznowienie z narożnika boiska. Za moment pójdzie dośrodkowanie w pole karne.

50

Cracovia złapała rywala za gardło. Obecnie "Pasy" nie pozwalają przeciwnikom na wyjście z szesnastki.

49

Jest jednak pewien znak zapytania. Czy oby na pewno powinniśmy zapisać tę bramkę na koncie Pestki? Niewykluczone, że był to gol samobójczy.

49

Arbiter wskazuje na środek boiska, a to oznacza, że trafienie jest zaliczone.

48

Jeszcze trwa weryfikacja VAR!

47

47. Kamil PESTKA - 1:1

47

Strzelcem bramki KAMIL PESTKA. Mamy wyrównanie i mecz zaczyna się od nowa! Niepozorna akcja zakończona golem Pestki.

47

Ważna informacja. W trakcie przerwy nie doszło do żadnych roszad.

46

Najwyższy czas na drugą partię tej konfrontacji. Czy Cracovia zdoła odrobić straty? Zobaczymy!

46

Po pierwszej połowie mamy jednobramkowe prowadzenie poznańskiego Lecha. Czy zasłużone? Trudno ocenić. Cracovia miała szereg sytuacji, ale żadnej z nich nie zamieniła na trafienie. Gospodarze mają o czym myśleć, bo ze skutecznością w ich szeregach jest dość krucho.

45

45

Poznaniacy operują piłką na własnej połowie. Nie spieszą się z kolejnymi atakami.

43

Wiele wskazuje na to, że w lepszych nastrojach do szatni schodzić będą piłkarze poznańskiego Kolejorza. Cracovia zaczęła bardzo dobrze, ale z czasem powietrze zaczęło z niej schodzić.

42

Duży tłok. Niewiele brakowało, a mimo to Cracovii udałoby się oddać strzał.

41

Kolejorz próbuje podkręcić tempo, szukając w ten sposób drugiego trafienia. Przed momentem niezdecydowany był Ramirez. To kosztowało go utratę piłki.

40

I już mamy do końca pierwszej połowy tylko pięć minut. Cracovia nadal bez bramki.

36

Przed chwilą postraszył rywali Gytkjaer. Ostatecznie jednak zawodnik Kolejorza nie zdołał przechytrzyć Peskovica.

35

Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy. W dalszym ciągu na prowadzeniu znajduje się Kolejorz.

34

Satka ma czego żałować, bo miał wyborną sytuację. Powinien pomyśleć o swojej grze i wyciągnąć wnioski.

33

Jeszcze jedna akcja Kolejorza. Nie popisał się jednak Satka, który stał jak sparaliżowany. Zaprzepaścił dogodną okazją.

32

Mecz przyjaźni na trybunach, ale na boisku już niekoniecznie. Sporo walki w aktualnych fragmentach tego spotkania.

31

Tiba zwija się z bólu. Gol jest natomiast zaskoczony decyzją arbitra. Reprezentant Lecha jest wściekły po kopnięciu przeciwnika. Robi się gorąco.

30

Powtórki wszystko wyjaśniają. Tym razem Tiba miał rację. Nie należał się rzut wolny dla Cracovii. Kontrowersje!

29

Fiolić szukał przewinienia i zdołał je znaleźć. Tiba protestuje, jednak sędzia Frankowski pozostaje nieugięty.

27

Jak widać, ze skutecznością na bakier w obu ekipach.

26

Strzały: 6-3
Strzały celne: 0-1

25

Bardzo ciekawe, jak to trafienie wpłynie na dalszy obraz dzisiejszego widowiska. Czy Lech się nakręci?

24

24. Kamil JÓŹWIAK - 0:1

24

Gol dla Lecha!
Strzelcem bramki KAMIL JÓŹWIAK. Niesamowita historia! Gospodarze dominowali, ale to rywale otwierają wynik dzisiejszego spotkania. Do Jóźwiaka w jakiś sposób trafiła piłka, a następnie oddał on strzał, który – po rykoszecie – wylądował w siatce. Co tu się dzieje!

23

Rogne dobrze w obronie. Bardzo ładna interwencja.

21

Kolejna niebezpiecznie zapowiadająca się próba Cracovii. Bardzo groźni są dziś gospodarze. Z łatwością i lekkością konstruują kolejne akcje.

20

Posiadanie piłki: 48-52%.

19

Wyśmienita piłka w pole karne Lecha Poznań! Cracovia szukała szansy na gola, ale nie wykorzystał sytuacji Jablonsky. Ależ zaczyna się dziać!

18

Rykoszet po próbie uderzenia jednego z zawodników Cracovii. Za moment gospodarze będą egzekwować rzut rożny. Znów może być interesująco!

17

Natarli zawodnicy Kolejorza. Szansę na otworzenie wyniku miał Gytkjaer, jednak koniec końców nic z tego nie wynikło.

16

Jablonsky zdołał oddać strzał z dogodnej pozycji. Ostatecznie, po rykoszecie, piłka poszybowała obok bramki.

15

Kwadrans gry już za nami. Teraz znów w natarciu znajduje się Cracovia. Kotłuje się w polu karnym poznańskiej Lokomotywy.

13

Obecnie to poznaniacy spokojnie klepią na własnej połowie. Mało interesujące pierwsze minuty dzisiejszego pojedynku.

12

Teraz Cracovia próbuje delikatnie zwolnić swe poczynania. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

11

Lech jest mocno zagubiony. Zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

10

Kibice domagają się gola "Pasów". Miejscowi łatwo przedzierają się w okolice pola karnego rywala, lecz nie potrafią oddać kąśliwego uderzenia.

8

Dobry początek meczu Cracovii. Popędził teraz z futbolówką Hanca, jednak ostatecznie oddał strzał obok bramki strzeżonej przez van der Harta.

7

Póki co brakuje klarownych sytuacji. Lepsze wrażenie sprawiają gospodarze. To się nie zmienia.

6

Bardzo głośny doping licznie zgromadzonych kibiców. Na stadionie w stolicy Małopolski panuje rewelacyjna atmosfera.

5

Fiolić trochę niepotrzebnie się zawahał. Chciał szukać strzału przewrotką, aczkolwiek nic z tego nie wynikło.

4

"Pasy" częściej operują futbolówką. Lech Poznań nie jest zbyt kreatywny i na razie raczej przygląda się poczynaniom przeciwników.

3

Cracovia wyprowadziła dwie szybkie akcje. I lewą i prawą stroną. Widać, że gospodarze są nastawieni bardzo bojowo.

2

Ładnie przyspieszyli teraz gospodarze. Poszło dośrodkowanie w pole karne, ale było ono bardzo niedokładne. Pomylił się zdecydowanie Rapa.

1

Rusza dzisiejsze spotkanie w stolicy Małopolski. Lech Poznań na niebiesko, Cracovia w tradycyjnych "pasach".

1

Cracovia: Pesković – Pestka, D. Jablonský, Helik, Rapa – Gol – Fiolić, van Amersfoort, Lusiusz, Hanca – R. Lopes.
Rezerwowi: Hrosso – Siplak, Rodrigues de Souza, Dimun, Wdowiak, Loshaj, Rakoczy, Ferraresso, Vestenicky.

Lech Poznań: van der Hart – Šatka, Kamiński, Rogne, Kostewycz – Jóźwiak, Muhar, Tiba, Puchacz – Ramirez – Gytkjaer.
Rezerwowi: Szymański – Crnomarković, Dejewski, Moder, Skrzypczak, Szymczak, Marchwiński..
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Koniecznie bądźcie z nami, do usłyszenia!
To spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski. Wierzymy, że obędzie się bez kontrowersyjnych decyzji!
Cracovia jest natomiast wiceliderem rozgrywek PKO Ekstraklasy. „Pasy” z 39 punktami ustępują jedynie Legii Warszawa. Drużyna ze stolicy Małopolski wywalczyła dotychczas 12 zwycięstw, trzy remisy, a także sześciokrotnie opuszczała boisko bez dorobku punktowego.
Lech Poznań to obecnie piąty zespół w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Ekipa ze stolicy Wielkopolski zainkasowała do tej pory dziewięć zwycięstw, siedem remisów, a także pięć porażek. W sumie poznaniacy mają na swoim koncie 34 „oczka”. Bez wątpienia wielkopolski zespół mierzy znacznie wyżej.
Mecz przyjaźni w stolicy Małopolski. Przed nami konfrontacja Cracovii z Lechem Poznań. Początek tego spotkania został zaplanowany na godzinę 17:30. Emocji na pewno nie zabraknie.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

2:1

finał (0:1)

Gole: 47. Pestka, 68. Hanca (kar.) – 24. Jóźwiak

Kartki:   90+2. Pesković (CRA)

Cracovia: Pesković – Pestka, D. Jablonský, Helik, Rapa – Gol – Fiolić (76. Dimun), van Amersfoort (87. Siplak), Lusiusz, Hanca (84. Wdowiak) – R. Lopes.
Zmiany: Hrosso – Siplak, Rodrigues de Souza, Dimun, Wdowiak, Loshaj, Rakoczy, Ferraresso, Vestenicky.

Lech Poznań: van der Hart – Šatka, Kamiński, Rogne, Kostewycz – Jóźwiak, Muhar (82. Szymczak), Tiba, Puchacz (72. Moder) – Ramirez – Gytkjaer.
Zmiany: Szymański – Crnomarković, Dejewski, Moder, Skrzypczak, Szymczak, Marchwiński.

Sędziowie: Bartosz Frankowski

Widownia: 12 247