FOGO Futsal Ekstraklasa

GI Malepszy Arth Soft Leszno – AZS UŚ Katowice

3:5

finał (2:2)

19.01.2020, 17:00 • Hala "Trapez", ul. Zygmunta Starego 1 • 15. kolejka • Maria Wyrzykowska

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (18:51:50)
Po bardzo dobrym widowisku z hali w Lesznie katowiczanie wywożą trzy punkty. Są one raczej zasłużone, ale na największą pochwałę zasługuje bramkarz Akademików. Kamil Lasik obronił dwa przedłużone rzuty karne, a i w trakcie meczu kilkukrotnie wspaniale interweniował. Lesznianie na pewno czują niedosyt, bo mieli swoje okazje, ale ich nie wykorzystali.

39:59

Broni to ponownie Lasik!

39:58

Jeszcze przedłużony rzut karny!

38:17

Jeszcze czas dla trenerów, lesznianie dopracowują taktykę gry z lotnym bramkarzem, która miałaby im dać punkty w tym meczu.

35:54

Z lotnym bramkarzem lesznianie, w tej roli Kruszyński.

35:05

Fantastycznie złożył się do strzału z powietrza Wojciechowski, ale będzie tylko rzut rożny!

32:42

Lasik broni strzał Niedźwieckiego z 10 metrów!

32:42

Faul Dubiela i mamy przedłużony rzut karny!

32:40

Gol dla AZS-u UŚ!
Strzelcem bramki MUSIAŁ. I szybka kolejna bramka Katowiczan! Tym razem to Musiał pakuje piłkę do siatki!

31:14

Strzelcem bramki ZĄBEK. I mają bramkę! Szybki kontratak wyprowadzony przez Musiała i strzał Ząbka wyprowadza katowiczan na prowadzenie!

30:50

Już pięć fauli mają goście – muszą się bardzo pilnować przez najbliższe 10 minut.

29:56

Po starciu z bramkarzem na parkiecie leży Musiał. Sędzia używa gwizdka, ale zawodnik Katowic będzie w stanie kontynuować grę.

26:48

Teraz sporo chaosu na parkiecie – obie drużyny czują, że muszą strzelić bramkę, aby czuć się pewniej.

24:37

I jeszcze jeden strzał Bartnickiego, tym razem broni to Lasik!

24:21

Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
Strzelcem bramki BARTNICKI. Szybki kontratak lesznian i Bartnicki pakuje piłkę do pustej bramki!

21:24

Strzelcem bramki SZCZUREK. Szybkie kilka podań i kapitan gości pakuje piłkę do bramki ze środkowego sektora boiska!

21:01

Strzał Bartnickiego z bardzo ostrego kąta, pretensje ma Olszak – czekał na podanie przed polem karnym.

21

Zacięta pierwsza połowa, dobrze zaczęli lesznianie i wygrywali 2:0, ale potem do głosu coraz częściej dochodzili goście, którzy wyrównali wynik niewiele przed przerwą. Miejmy nadzieję, że w drugiej części spotkania również będziemy świadkami wielu emocji i bramek!

20

18:14

Strzelcem bramki MUSIAŁ. I mają upragniony remis katowiczanie! W ostatnich minutach wielu z nich próbowało pokonać Budycha, udało się to Musiałowi na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy!

17:35

I o czas poprosił trener lesznian, Tomasz Sznadel.

17:35

Na przestrzeni 15 sekund dwie doskonałe sytuacje katowiczan, ale nie mogą strzelić oni bramki!

17:17

Z linii bramkowej wybija piłkę Wojciechowski! To mógł być remis!

17:10

Wojciechowski został ukarany żółtą kartką.

16:20

Wojciechowski wślizgiem próbował wepchnąć piłkę do bramki, zabrakło naprawdę centymetrów!

12:41

Będziemy mieli przerwę na żądanie trenera.
Faule: 5:3.

12:28

Już pięć fauli mają na koncie lesznianie! Każdy kolejny skończy się przedłużonym rzutem karnym dla rywali.

10:46

Fantastyczne podanie Wojciechowskiego do Synowca, ale broni bramkarz gości!

10:23

Po trzy faule mają na koncie oba zespoły.

09:51

Sporo chaotycznej gry w środku pola w wykonaniu obu zespołów.

08:26

Strzelcem bramki WOJTYNA. I mamy szybką odpowiedź Katowiczan! Składna akcja i Wojtyna zdobywa bramkę kontaktową!

06:35

Strzelcem bramki OLSZAK. Piękna zespołowa akcja, kilka podań z pierwszej piłki i Olszak musiał jedynie dołożyć nogę! Druga bramka tego zawodnika, mamy 2:0!

04:11

Strzelcem bramki NIEDŹWIECKI. Wykonanie rzutu wolnego, Niedźwiecki nabiegł na bliższy słupek i wcisnął piłkę do bramki!

03:51

Próba podania Witka w środek pola, ale blokują to obrońcy.

03:12

Fantastyczna akcja katowiczan, strzał Jonczyka z metra, ale wybitna obrona Budycha i nie mamy bramki!

02:29

Olszak z rzutu wolnego, ale niecelnie.

01:41

Mocny strzał Bartnickiego z dystansu, ale bez problemu łapie Lasik.

00:48

I odpowiedź lesznian, akcję wyprowadził Synowiec, ale dobrze w obronie goście.

00:10

Już strzelał na bramkę Kamil Musiał, będzie rzut rożny.

1

Składy i obsada sędziowska:

GI Malepszy Futsal Leszno: Michał Długosz (1), Adrian Niedźwiedzki (4), Paweł Synowiec (5), Michał Bartnicki (9), Jakub Molicki (10), Jan Martin (11), Kamil Kruszyński (14), Jarosław Radliński (17), Dawid Witek (19), Jakub Budych (22), Sebastian Wojciechowski (25), Rajmund Siecla (70), Hubert Olszak (89)

AZS UŚ Katowice: Jakub Jochymek (2), Konrad Podobiński (6), Tomasz Szczurek (7), Adam Jonczyk (8), Kamil Musiał (10), Daniel Wojtyna (11), Karol Piechota (15), Maksym Kisielov (23), Piotr Łopuch (24), Michał Dubiel (27), Jacek Hewlik (28), Kamil Lasik (29), Artur Ząbek (77), Bartłomiej Krzywicki (92)

Sędzia I: Michał Żurawski
Sędzia II: Jewgienij Adamonis
Sędzia III: Adrian Skorczak
Sędzia IV: Jacek Kubiszyn.
W pierwszym meczu w tym sezonie rozgrywanym między tymi drużynami padł wynik 4-1 dla UŚ Katowice. Wiele wskazuje na to, że historia może się powtórzyć, ale futsal to sport na tyle nieprzewidywalny, że wszystko się może zdarzyć. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji, z którą startujemy o 17:00!
AZS UŚ Katowice zajmują 8. miejsce z 21 punktami na koncie, ale jeśli wygrają mecz w Lesznie, awansują miejsce wyżej i zrównają się punktami z 6. Orłem. To na pewno dla nich motywacja, bo formę w tym sezonie mają dość dobrą i na pewno będą chcieli to potwierdzić.
Gospodarze na razie grają przeciętnie, ale na pewno chcieliby się pokazać z lepszej strony. Po 14 meczach mają na koncie 15 punktów i niewiele dzieli ich od strefy spadkowej. Na pewno przydałoby im się kilka zwycięstw, które pozwoliłyby im grać ze spokojniejsza głową.
W niedzielny wieczór Futsal Leszno podejmie na własnej hali zespół AZS UŚ Katowice. Mecz odbędzie się w ramach 15. kolejki Futsal Ekstraklasy.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

3:5

finał (2:2)

Gole: 5. Niedźwiecki, 7. Olszak, 25. Bartnicki – 9. Wojtyna, 19. Musiał, 22. Szczurek, 32. Ząbek, 33. Musiał

Kartki:   18. Wojciechowski (LES)

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Michał Długosz (1), Adrian Niedźwiedzki (4), Paweł Synowiec (5), Michał Bartnicki (9), Jakub Molicki (10), Jan Martin (11), Kamil Kruszyński (14), Jarosław Radliński (17), Dawid Witek (19), Jakub Budych (22), Sebastian Wojciechowski (25), Rajmund Siecla (70), Hubert Olszak (89)

Sędzia IV: Jacek Kubiszyn