19.01.2020, 15:30 • Stadion Olimpijski, Berlin • Runda 18 • Sebastian

Strzały niecelne: 4:5.
Rzuty rożne: 0:4.
Spalone: 1:3.
Faule: 7:14.
Bayern zdemolował Herthę. 4:0. Tak wysoki wynik nie pozostawia złudzeń, któremu klubowi należy się komplet punktów do tabeli Bundesligi. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem, po czym w drugiej części mistrz Niemiec nie miał problemu ze zdemolowaniem przeciwnika ze stolicy Niemiec. Pierwsza bramka padła po uderzeniu Thomasa Muellera na zakończenie czwartego kwadransa. Później poszło z górki. Robert Lewandowski pokonał Rune Jarsteina uderzeniem z rzutu karnego, a prowadzenie Bayernu podwyższyli jeszcze Thiago Alcantara oraz Ivan Perisić. Bayern został dzięki zwycięstwu wiceliderem ligi.

90

87

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thomas Müller, na boisku pojawia się Serge Gnabry.

87

Zbyt przewidywalne są ataki gospodarzy, a ich kibice wrócą w niedzielę do domów ze Stadionu Olimpijskiego w podłych nastrojach. Bayern po przerwie zdemolował swojego przeciwnika.

86

Ostatnie minuty spotkania i nic nie odbierze mistrzowi Niemiec zwycięstwa z niewygodnym w poprzednich sezonach przeciwnikiem.

85

Mogła być błyskawiczna odpowiedź Herthy i uratowanie honoru w tym pojedynku, ale nawet na to nie pozwolił Manuel Neuer, który popisał się interwencją po uderzeniu z ostrego kąta.

84

Gol dla Bayernu!
Strzelcem bramki IVAN PERIŠIĆ.

Totalna demolka w drugiej połowie i Ivan Perisić dokumentuje dobry występ golem strzelonym głową po dośrodkowaniu Thomasa Muellera. Efektownie wyskoczył w powietrze i pokonał Rune Jarsteina! 4:0. Taki rezultat nie pozostawia złudzeń. Bayern wymierza cios za ciosem już mocno zdemobilizowanym gospodarzom.

82

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Philippe Coutinho, na boisku pojawia się Mickaël Cuisance.

82

Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Dodi Lukebakio, na boisku pojawia się Pascal Köpke.

82

Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Javairo Dilrosun, na boisku pojawia się Maximilian Mittelstädt.

81

Dedryck Boyata napomniany żółtą kartką za niegrzeczne protestowanie.

80

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Alphonso Davies, na boisku pojawia się Leon Dajaku.

78

Bayern spokojnie kontroluje wydarzenia. Nie ma już wiary w odrobienie strat w obozie gospodarzy.

76

Strzelcem bramki THIAGO ALCÁNTARA.

Bayern zdobył komplet punktów w stolicy Niemiec. Po przerwie drużyna z Monachium bezwzględnie punktuje przeciwnika. 3:0 po precyzyjnym uderzeniu Thiago Alcantary, który znalazł się w dogodnej pozycji po podaniu posłanym w pole karne z drugiej linii przez Leona Goretzkę.

73

Bramkę z rzutu karnego zdobywa ROBERT LEWANDOWSKI.

Tym razem już na pewno można ogłosić polskiego gola w Berlinie. Robert Lewandowski trafił do bramki przeciwnika po raz pierwszy w 2020 roku. Napastnik Bayernu dał swojej drużynie prowadzenie 2:0, a jego wykonanie rzutu karnego to specjalność zakładu. Po położeniu Rune Jarsteina wystarczyło oddać uderzenie w odsłonięty narożnik.

72

Bayern pozostaje na połowie przeciwnika, a tam Philippe Coutinho nie spieszył się z wykonaniem rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu gwizdek i będzie jedenastka po faulu Lukasa Kluentera na Leonie Goretzce.

0:4

finał (0:0)

Gole: 60. Müller, 73. Lewandowski (kar.), 76. Alcántara, 84. Perišić

Kartki:   7. Darida (HER), 64. Jarstein (HER), 81. Boyata (HER) – 19. Pavard (BAY)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
Strzały celne: 1:10. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 0:4. Spalone: 1:3. Foule: 7:14.

Hertha Berlin: Jarstein – Klünter, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt (C) – Darida (68. M. Wolf), Ascacibar, Grujić – Lukebakio (82. Köpke), Selke, Dilrosun (82. Mittelstädt).
Zmiany: Kraft – Esswein, Ibišević, Köpke, Mittelstädt, Pekarík, Rekik, Skjelbred, M. Wolf.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Pavard, Boateng, Alaba, A. Davies (80. Dajaku) – Müller (87. Gnabry), Alcántara, Goretzka – Perišić, Lewandowski, Coutinho (82. Cuisance).
Zmiany: Ulreich – Cuisance, Dajaku, Gnabry, Mai, Tolisso, Zirkzee.

Sędziowie: Tobias Stieler