26.11.2019, 18:55 • Stadion Lokomotiv, Moskva • Grupa D • Sebastian

Strzały niecelne: 4:8.
Rzuty rożne: 4:5.
Spalone: 2:3.
Faule: 20:19.
Skuteczny rewanż w Moskwie. Bayer Leverkusen wyciągnął wnioski z porażki na własnym stadionie z Lokomotiwem i na wyjeździe zwyciężył 2:0. Aptekarze wyszli na prowadzenie w początkowym kwadransie, a swoją przewagę powiększyli krótko po powrocie z szatni na boisko. Aktywna w pierwszej połowie drużyna Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka nie zaproponowała dużo interesującego w drugiej części. Bayer jeszcze ma szansę na awans, a w zapasie pozostaje możliwość występu wiosną w fazie pucharowej Ligi Europy.

90+3

90

Doliczone trzy minuty.

90

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kerem Demirbay, na boisku pojawia się Lars Bender.

88

Lucas Alario oddał sytuacyjne uderzenie mimo asysty przeciwnika i to mogło być zaskakujące dla Guilherme. Efektowna przewrotka!

85

Dmitrij Barinow poderwał się na prawej stronie boiska. Świetne wejście pomocnika w pole karne Bayeru Leverkusen i wstrzelenie w pole bramkowe w kierunku Fiodora Smołowa. Pech gospodarzy, ponieważ delikatnie strącona przez defensora piłka poleciała za plecy wprowadzonego z ławki rezerwowych napastnika. Mogła być bramka kontaktowa.

83

Dmitrij Barinow napomniany żółtą kartką za przewinienie w pobliżu narożnika własnego pola karnego.

81

Poderwał się zmiennik Kulikow, którego uderzenie z ostrego kąta po podaniu Macieja Rybusa było drugim egzaminem po przerwie dla zachowującego czyste konto Lukasa Hradeckiego.

81

Guilherme sprzątnął futbolówkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Na dodatek gwizdek sędziego, więc nawet ewentualne uderzenie byłoby bez znaczenia.

80

Dogorywa nam to spotkanie. Mówiąc nieładnie – dożynki w Moskwie.

77

Zmiana w drużynie Lokomotiw Moskwa: z boiska schodzi Éder, na boisku pojawia się Fjodor Smolov.

77

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Karim Bellarabi, na boisku pojawia się Lucas Alario.

77

Przewinienie blisko linii bocznej boiska na Władysławie Ignatjewie. Żółta kartka dla Wendella.

74

Podanie w pole karne gości do Edera, który miał obok siebie Jonathana Taha. Obrońca Bayeru Leverkusen utrudnił napastnikowi Lokomotiwu Moskwa do maksimum pokonanie strzałem Lukasa Hradeckiego.

72

Druga połowa wyraźnie gorsza od pierwszej. Trafienie Svena Bendera będzie nazwane zamykającym spotkanie, jeżeli nagle nie dojdzie do żadnego zwrotu akcji.

0:2

finał (0:1)

Gole: 11. Žemaletdinov (sam.), 54. Bender

Kartki:   43. Höwedes (LMO), 67. Ignatěv (LMO), 68. Ćorluka (LMO), 83. Barinov (LMO) – 77. Wendell (LEV)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 4:8. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 2:3. Foule: 20:19.

Lokomotiw Moskwa: Guilherme – Ignatěv, Ćorluka (C), Höwedes, Rybus – Žemaletdinov (65. Kulikov), Krychowiak, Barinov, An. Mirančuk – Al. Mirančuk, Éder (77. Smolov).
Zmiany: Kočenkov – Idowu, Smolov, Kolomejcev, Cerqueira, S. Kvěrkvelija, Kulikov.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – P. Retsos, Tah, Bender, Wendell – Bellarabi (77. Alario), Aránguiz, Demirbay (90. Bender), Diaby – Volland (C), Bailey (46. Baumgartlinger).
Zmiany: R. Özcan, Lomb – Dragović, Paulinho, Bender, Alario, Baumgartlinger.

Sędziowie: Michael Oliver (Anglia)