Energa MKS Kalisz – MOYA Radomka Radom

3:1

finał (25:18, 28:26, 23:25, 25:12)

28.10.2019, 17:30 • 3. runda • Patrycja Smolarczyk

Energa MKS Kalisz odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020, pokonując w czterech setach E.Leclerc Radomkę Radom. Kaliszanki bardzo dobrze zaprezentowały się w tym spotkaniu, udowadniając, że stać ich na więcej, niż pokazały to w trzech pierwszych spotkaniach. Pierwsze zdobyte w tym sezonie punkty są na pewno wielkim powodem do świętowania tego dnia.
MVP: Weronika Centka. (19:55:16)

Koniec meczu

25:12

Challenge na korzyść gospodyń, który ostatecznie kończy dzisiejsze spotkanie!

24:12

Helić pewnie kiwa tuz za blok przeciwniczek! Piłka meczowa dla ekipy MKS-u Kalisz!

23:12

Zdecydowany, mocny atak Jerkov z lewego rozegrania.

23:11

Hurley nic nie robi sobie z podwójnego bloku radomianek, i potężnie uderza w szósty metr.

22:11

As serwisowy Azizovej!

22:10

Jerkov technicznie plasuje piłkę, oszukując blok rywalek.

22:9

Coraz pewniej w ataku prezentuje się Brzezińska. Przyjmująca pewnie atakuje po ciasnym skosie.

21:9

Brzezińska zagrywa bezpośrednio w siatkę.

21:8

Fatalny błąd podwójnego odbicia przez Jerkov.

20:8

Błąd dotknięcia siatki po stronie przyjezdnych.

19:8

Mucha minimalnie spóźniła się w obronie, co poskutkowało kolejnym punktem, który musimy zapisać na koncie gospodyń.

18:8

Block – out Helić.

16:8

Sprytna kiwka Szpak ze środka.

16:7

Brzezińska po raz kolejny skutecznie atakuje obok podwójnego bloku radomianek z prawego skrzydła.

15:7

Jerkov popełnia błąd, uderzając prosto w siatkę.

14:7

Bezpośredni punkt z zagrywki po stronie gospodyń! Prawdziwa deklasacja rywalek!

13:7

Centka po raz kolejny popisuje się dobrym atakiem ze środka.

12:6

Azizova błyskawicznie odpowiada odważnym atakiem po bloku rywalek.

12:5

Helić coraz pewniej atakuje! Kaliszanki pewnie kroczą do końca tego meczu.

11:5

Szczepańska skutecznie atakuje po przekątnej, zdobywając piaty punkt po raz pierwszy od dłuższej chwili.

11:4

Block – out Brzezińskiej.

10:4

Timeout dla gości.

10:4

Pojedynczy blok Hurley na lewym skrzydle! Kaliszanki powiększają swoją przewagę w tym secie!

9:4

Brzezińska z dużym sprytem kiwa piłke tuz pod samą linię dziewiątego metra.

8:4

Hurley z dużym szczęściem mieści piłkę na samej linii bocznej!

7:4

Błąd podwójnego odbicia po stronie ekipy gospodyń. Kolejny punkt trafia na konto przyjezdnych.

7:3

Budzoń wygrywa techniczna przepychankę na siatce!

6:3

Kulig niestety nie była w stanie wybronić potężnego ataku Lascano.

6:2

6:2

Block – out Hurley. Kaliszanki zaczynają się coraz bardziej rozkręcać w tym secie.

5:2

Hurley fantastycznie atakuje po przekątnej z lewego rozegrania. Gospodynie prowadzą już trzema punktami!

4:2

Challenge na korzyść drużyny z Kalisza.

3:2

Azizova technicznie uderza pod dziewiąty metr, idealnie mieszcząc piłkę w samym narożniku.

3:1

Brzezińska potężnie atakuje po prostej z lewego skrzydła.

2:1

Tym razem jednak środkowa popełnia błąd.

2:0

As serwisowy Centki! Kaliszanki prowadza już 2:0!

1:0

Na początek czwartego seta skutecznie na środku melduje się Centka.

0:0

Czwarty set rozpoczęty.

23:25

Azizova pewnie kończy swój atak, uderzając po bloku rywalek!

23:24

23:24

As serwisowy Jasek! Środkowa popisała się płaskim floatem!

22:24

Challenge na korzyść drużyny Energi MKS Kalisz.

21:24

Błąd w polu zagrywki po stronie gości. To jeszcze nie koniec emocji w tej partii.

20:24

Mucha pewnie kiwa z lewego rozegrania. Piłka setowa dla ekipy z Radomia!

20:23

Kolejne znakomite wykorzystanie możliwości Centki.

19:23

Block – out Bałuk.

19:22

Azizova wykorzystuje dobre dogranie od swojej koleżanki, i atakuje pewnie po przekątnej.

19:21

Centka jest dzisiaj nie do zatrzymania. Młoda środkowa rozgrywa dzisiaj naprawdę bardzo dobre spotkanie.

18:20

Ptak sprytnie uderza ponad podwójnym blokiem przeciwniczek.

17:20

Block – out Lasaco. Ponownie trzy punkty przewagi radomianek.

17:19

Miros świetnie melduje się na boisku pewnym atakiem po prostej.

16:19

Udana kiwka Zaborowskiej w trzeci metr.

16:18

Timeout dla gospodarzy.

16:18

Helić zatrzymana przez pojedynczy blok Lascano na prawej stronie!

16:17

Nieporozumienie w obronie po stronie drużyny z Kalisza.

16:16

Tym razem jednak Helić minimalnie myli się w ataku, uderzając nad blokiem przeciwniczek.

16:15

Helić odważnie na podwójnym bloku rywalek.

15:15

Z obiegnięcia kończy swój atak Lascano. Radomianki doprowadzają tym skutecznym atakiem do remisu.

15:14

Autowa zagrywka Centki.

15:13

Block – out Brzezińskiej. MKS ma dwa punkty przewagi.

14:13

Helić potężnie atakuje w boisko, mieszcząc się idealnie w dziewiąty metr.

13:13

Skuteczna kiwka Jerkov z prawego rozegrania. Po 13!

13:12

13:12

Centka pewnie atakuje ze środka. kaliszanki wychodzą na minimalne prowadzenie.

12:12

Błąd podwójnego odbicia po stronie przyjezdnych. Kolejny remis w tym secie.

11:12

Fantastyczny atak Helić po przekątnej obok podwójnego bloku!

10:12

Block – out Jerkov.

10:11

Szpak zagrywa daleko poza dziewiąty metr boiska.

9:11

Brzezińska zatrzymana po ataku z szóstej strefy!

9:10

Azizova technicznie atakuje po palcach rywalek.

9:9

Block – out Hurley. Kaliszanki odrobiły swoje straty, i doprowadziły do remisu w tym secie!

8:9

Ależ atak Hurley w kontrze po ciasnym skosie!

7:9

Błąd w polu zagrywki popełnia tym razem Lascano. Dwa punkty straty gospodyń,

6:9

Szpak technicznie kiwa z drugiej piłki.

6:8

Hurley odważnie kończy z piłki przechodzącej.

5:8

Centka po raz kolejny skutecznie atakuje po prostej ze środka.

4:8

Mucha sprytnie uderza przez strefę Budzoń, zauważając dużą dziurę w bloku rywalek.

4:7

3:7

Azizova spokojnie uderza po przekątnej, powiększając tym samym prowadzenie swojej ekipy do czterech oczek.

3:6

Helić pewnie atakuje obok potrójnego bloku rywalek.

2:6

2:6

Kolejny as serwisowy po stronie gości! Tym razem punktuje Bałucka!

2:5

Mucha potężnie atakuje ze skrzydła po prostej.

2:4

Siatki dotykają podczas bloku przyjezdne. Punkt wędruje na konto gospodyń.

1:4

As serwisowy Jerkovej!

1:3

Azizova technicznie kiwa pod dziewiąty metr. Trzy punkty przewagi ekipy z Radomia.

1:2

Helić efektownie, ale niestety piłka ląduje na aucie. Dużo prostych błędów w tym secie.

1:1

Błąd w polu zagrywki po stronie gospodyń.

1:0

Na początek trzeciej partii mylą się w ataku radomianki.

0:0

Trzeci set rozpoczęty.

28:26

Centka kończy tego seta punktowym blokiem na skrzydle!

27:26

Szczepańska zatrzymana na prawym rozegraniu przez pojedynczy blok Ptak!

26:26

26:25

Z dużym szczęściem punktują w bloku kaliszanki! Kolejna piłka setowa dla gospodyń!

25:25

Challenge na korzyść drużyny przyjezdnej.

24:24

Brzezińska błyskawicznie odpowiada potężnym atakiem po skosie. Będzie seto na przewagi!

23:24

Szpak kiwa agresywnie z drugiej piłki. Piłka setowa dla ekipy z Radomia!

23:23

Myla się w ataku radomianki, uderzając bezpośrednio w siatkę.

22:23

Jerkov z trudnej sytuacji wyprowadza techniczną kiwke, która wchodzi w sam narożnik boiska.

22:22

Block – out Centki.

21:22

Jerkov po raz kolejny świetnie ze skrzydła! Rywalki nie miały szans wybronić jej ataku!

21:21

Błyskawicznie odpowiada z lewego skrzydła Lascano.

21:20

As serwisowy w wykonaniu Budzoń!

20:20

Centka odważnie atakuje z obejścia.

19:20

19:20

Jerkova świetnie kiwa w trzeci metr z piłki sytuacyjnej. Tym razem to ekipa z Radomia prowadzi!

19:19

Hurley atakuje po przekątnej w aut. Po 19!

19:18

Ptak myli się na zagrywce.

19:17

19:17

Ptak skutecznie zameldowała się na środku. Gospodynie wychodzą na prowadzenie.

18:17

Hurley potężnie huknęła po ciasnym skosie. Rywalki nie były w stanie wybronić tego ataku,

17:17

Mucha po raz pierwszy zatrzymana na lewym skrzydle!

16:17

Block – out Muchy.

16:16

Mucha drugi raz z rzędu efektownie kończy swój atak po prostej. Kolejny remis w tym secie!

16:15

Z drugiej linii odważnie uderza Hurley.

15:15

Mucha świetnie atakuje po prostej z lewego rozegrania. Zapowiada się ciekawa końcówka.

15:14

Błąd przejścia linii środkowej po stronie zawodniczek z Radomia. Energa wychodzi na prowadzenie!

14:14

14:14

Błąd podwójnego odbicia po stronie gości. Mamy remis w tej partii!

13:14

Doskonale w kontrze atakuje Brzezińska, która potężnie uderza obok podwójnego bloku radomianek.

12:14

Monster Blok w wykonaniu Ptak!

11:14

Azizova idealnie trafiła po prostej w dziewiąty metr.

11:13

Helić niestety nie zdołała wybronić kiwki Jerovej, i tym samym kolejny punkt pada łupem radomianek.

11:12

Pojedynczym blokiem na środku siatki popisuje się Ptak!

10:12

Centka świetnie atakuje ze środka. Młoda środkowa bardzo dobrze prezentuje się w tym spotkaniu.

9:12

Helić zablokowana na skrzydle!

9:11

Block – out Azizovej.

9:10

Brzezińska sprytnie kiwa z prawego skrzydła. Gospodynie już prawie odrobiły straty.

8:10

Kolejny punktowy blok po stronie gospodyń w tym secie!

7:10

Skuteczna kiwka Jerkov. Radomianki nadal utrzymują trzypunktowe prowadzenie.

7:9

Szczepańska zatrzymana na prawej stronie!

6:9

6:9

Błąd rozegrania w drużynie z Kalisza.

6:8

Z drugiej piłki kiwa technicznie w trzeci metr Szpak. Dwa punkty przewagi przyjezdnych.

6:7

Block – out Hurley.

5:7

Azizova jest jak na razie nie do zatrzymania. Atakująca gości świetnie wykorzystała dziurę w bloku.

5:6

5:4

Jerkov technicznie kiwnęła piłkę tuz za podwójny blok rywalek, ale piłka wyszła w aut.

4:4

Błąd w ataku po stronie gospodyń.

4:3

Helić tym razem jednak serwuje daleko poza dziewiąty metr boiska.

4:2

3:2

As serwisowy Helić! Kaliszanki wychodzą na prowadzenie!

2:2

Szybko wyrównuje ze środka Ptak.

1:2

Brzezińska zatrzymana na lewym skrzydle przez podwójny blok radomianek!

1:1

Centka psuje swoją zagrywkę, trafiając prosto w siatkę.

1:0

Na początek drugiej partii prosty błąd w polu ataku popełnia Jerkov.

0:0

Drugi set rozpoczęty.
Energa MKS Kalisz wygrywa pierwszy set dzisiejszego spotkania, pokonując ekipę Radomki Radom 25:18. Jesteśmy niezwykle ciekawi tego, jak w kolejnych partiach rozwinie się to spotkanie oraz jak potoczą się jego losy. Bądźcie z nami, aby na bieżąco śledzić poczynania wszystkich drużyn w Lidze Siatkówki Kobiet.

25:18

Ptak wykorzystuje dziurę w bloku, i sprytnie uderza pod dziewiąty metr.

24:18

Szczepańska pewnie atakuje obok podwójnego bloku. To jeszcze nie koniec emocji w tym secie.

24:17

Hurley technicznie kiwa w trzeci metr. Piłka setowa dla gospodyń!

23:17

Bałucka świetnie atakuje z przesuniętej – krótkiej.

23:16

Potężnie po prostej uderza Brzezińska. Tylko dwa punkty dzielą kaliszanki od wygranej!

22:16

Centka popełnia swój drugi błąd w polu zagrywki.

22:15

Block – out Helić. Gospodynie są coraz bliżej końca tej partii.

21:15

Brzezińska zostaje zablokowana po niezwykle zaciętej wymianie z obu stron!

21:14

21:14

Jerkov nie miała najmniejszych szans w starciu z podwójnym blokiem kaliszanek!

20:14

Z pierwszego tempa perfekcyjnie atakuje Centka!

19:14

Challenge na korzyść drużyny z Radomia.

19:13

Bez większych problemów z lewego skrzydła atakuje po skosie Hurley.

18:13

Świetny atak z piłki sytuacyjnej w wykonaniu Azizovej!

18:12

Ptak po raz drugi uruchomiona odważnie ze środka.

17:12

Tym razem jednak młoda przyjmująca myli się minimalnie na dystansie.

16:12

As serwisowy Bałuk!

16:11

Brzezińska posyła swoją zagrywkę w aut.

16:10

Szczepańska atakuje bezpośrednio w siatkę. Sześć punktów na korzyść gospodyń.

15:10

Szczepańska po długiej wymianie ostatecznie kończy swój atak, uderzając z całej siły po prostej.

14:8

13:8

Błyskawicznie odpowiada ze skrzydła Jerkov, która potężnie atakuje po dłoniach kaliszanek.

13:7

Trafia po ciasnym skosie Hurley.

12:7

Tym razem Jerkov radzi sobie z podwójnym blokiem przeciwniczek, wybijając piłke prosto w aut.

12:6

Punktowy blok Centki!

11:6

Centka skutecznie obija blok rywalek na prawym skrzydle. Pięć oczek przewagi kaliszanek w tej partii.

10:6

Ze środka punkt zdobywa Bałucka.

10:5

Błąd podwójnego odbicia po stronie drużyny Radomki Radom.

9:5

Minimalnie w aut piłke posyła Bałuk.

8:5

Szczepańska pewnie uruchomiona ze skrzydła.

8:4

8:4

Bałuk technicznie kiwa tuż za blok rywalek. Prowadzenie gospodyń powiększa się.

7:4

Ze środka uderza Ptak.

6:4

Szczepańska po raz kolejny odważnie atakuje z prawego skrzydła. Dwa punkty straty ekipy z Radomia.

6:3

Kubacka serwuje daleko w aut.

5:3

Z drugiej linii potężnie atakuje pod linię dziewiątego metra Jerkov.

4:2

Block – out Szczepańskiej.

4:1

Szczepańka zatrzymana na prawym skrzydle przez podwójny blok gospodyń!

3:1

W polu zagrywki mylą się radomianki.

2:1

Jerkov technicznie atakuje po ciasnym skosie. Pierwszy punkt wędruje na konto ekipy gości.

2:0

Hurley nie daje się ograć na środku siatki.

1:0

Na początek dzisiejszego spotkania skutecznie w polu zagrywki melduje się Budzoń!

0:0

Energa MKS Kalisz: Hurley, Wawrzyniak, Ptak, Jasek, Miros, Rybak, Szperlak, Centka, Helić, Budzoń, Brzezińska, Kecman. Libero: Kulig, Łysiak.

E.Leclerc Radomka Radom: Laskowska, Szpak, Bałucka, Azizova, Kubacka, Bałuk, Biała, Zaborowska, Mucha, Szczepańka, Jerkov.
Libero: Bodasińska, Witkowska.

Sędzia pierwszy: Grzegorz Sołtysiak
Sędzia drugi: Marek Heyducki
Komisarz: Konrad Pakosz
Kwalifikator: Grzegorz Jacyna.
Na relację z tego spotkania zapraszam dzisiaj na godzinę 17.30. Bądźcie z nami na portalu Lajfy com, aby śledzić na bieżąco wydarzenia nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet.
Radomianki również nie mogą zaliczyć startu w sezonie 2019/2020 do udanych. W tym wypadku, po trzech początkowych spotkaniach w LSK, radomianki zamykają ligową tabele, plasując się na 12 pozycji. W ostatniej kolejce zawodniczki z Radomia uległy w trzech setach Chemikowi Police, przegrywając odpowiednio do 18,17,16.
Pasiński, szkoleniowiec, który w ubiegłym sezonie poprowadził MKS do siódmego miejsca, zdecydował się na dalsze pozostanie w klubie. MKS w tym sezonie będzie już w 100% autorską drużyną łodzianina, ponieważ w poprzednim sezonie przejął stery po Mariuszu Wiktorowiczu. Kaliszanki po dwóch pierwszych kolejkach dwa razy uległy 3:0 zespołom z Łodzi. Zdecydowanie nie było to takie rozpoczęcie sezonu, jakiego zapewne oczekiwał trener kaliszanek. Obecnie Energa plasuje się na przedostatniej pozycji w ligowej tabeli, mając wielkie ambicje na to, aby poprawić wynik sprzed roku.
Zapraszam na relację z trzeciej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, w której zmierzą się ze sobą Energa MKS Kalisz oraz E.Leclerc Radomka Radom.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

3:1

MOYA Radomka Radom: Laskowska, Szpak, Bałucka, Azizova, Kubacka, Bałuk, Biała, Zaborowska, Mucha, Szczepańka, Jerkov. Libero: Bodasińska, Witkowska.

Kwalifikator: Grzegorz Jacyna