1:1

finał (1:1)

27.10.2019, 15:00 • Stadio Paolo Mazza (Ferrara) • Runda 9 • Jarek

PZBuk: 6.35 4.4 1.36

Napoli zaledwie zremisowało ze Spal 1:1 i nie wykorzystało potknięć Interu oraz Juventusu. Na osłodę pozostał nam kolejny gol strzelony przez Arkadiusza Milika. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (17:00:08)

90+6

Golkiper gospodarzy upomniany za opóźnianie gry.

90+4

Ryzykownie pod własną bramką zagrali miejscowi, ale ostatecznie oddalił zagrożenie Berisha.

90+3

Reca ruszył z piłką na lewym skrzydle, ale w czysty sposób został powstrzymany przez jednego z obrońców.

90+2

Taktyczny faul Cionka na rozpędzonym Miliku i arbiter słusznie sięga po kartkę.

90+1

Gospodarze mądrze utrzymują się przy piłce blisko pola karnego Napoli zyskując cenne sekundy.

90

Aż o sześć minut przedłużony został ten pojedynek!

89

Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego. Cionek nie spieszy się z rozpoczęciem.

88

Raz jeszcze dośrodkowywał w pole karne rywali Callejon, ale ponownie lepiej we własnym polu karnym radzą sobie obrońcy Spal.

87

Na pozycji spalonej złapany jeden z zawodników Spal. Goście szybko wznawiają grę.

86

Niespełna pięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Z pewnością doliczy jeszcze coś arbiter. Czy którejś z drużyn uda się strzelić decydującego gola?

85

Luperto nieprzepisowo walczył o górną piłkę wpadając na rywala i arbiter upomniał go żółtą kartką.

84

Kolejny raz obrońcy Spal bez większych kłopotów radzą się z pozbyciem piłki z własnego pola karnego.

82

Zbyt niskie dośrodkowanie Callejona i rywale wybijają futbolówkę.

81

Milik znów mógł strzelić, ale po jego uderzeniu z kilkunastu metrów znakomitą interwencją popisał się Berisha!

80

Milik zdecydował się na strzał z dystansu, ale wykonanie nie było udane – piłka poszybowała bardzo wysoko ponad poprzeczką.

79

Scenariusz gry nie ulega zmianie. Przy piłce goście, ale podania wymieniają w sporej odległości od pola karnego rywali.

77

Zmiana w drużynie Spal: z boiska schodzi Jasmin Kurtić, na boisku pojawia się Mattia Valoti.

76

Przyjezdni od autu na wysokości pola karnego rywali. Do dalekiego wrzutu szykuje się Reca.

74

74. Fabián Ruiz (NEA)

74

Milik świetnie przepuścił piłkę przed polem karnym, ta trafiła do Ruiza, który świetnie uderzył, ale rywali uratował słupek!

73

Coraz mocniej naciskają przyjezdni, ale w dalszym ciągu niewiele z tego wynika. Rezultat nie ulega zmianie.

72

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Dries Mertens, na boisku pojawia się Fernando Llorente.

70

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Kévin Malcuit, na boisku pojawia się José Callejón.

68

Z dystansu uderzał Insigne, ale trafił w ofiarnie blokującego obrońce. Od własnej połowy muszą budować swój atak przyjezdni.

67

Nie podnosi się z murawy prawy defensor gości. Walczył o piłkę przy linii końcowej z Recą, ale urazu doznał bez kontaktu z Polakiem.

66

Chwila przerwy w grze spowodowana jakimiś problemami Malcuita.

65

To powinien być gol dla Napoli! W idealnej sytuacji znalazł się Arek Milik, który jednak posłał piłkę obok słupka!

63

Niedokładne zagranie Malcuita i przechwytują futbolówkę miejscowi.

62

Zmiana w drużynie Spal: z boiska schodzi Alberto Paloschi, na boisku pojawia się Sergio Floccari.

60

Godzina gry za nami. Czy Napoli podzieli losy Interu oraz Juventusu i straci punkty w niżej notowanym rywalem?

58

Mocne uderzenie Kurticia zza pola karnego zablokowane przez defensorów. Spal od rzutu rożnego.

56

Przerwana akcja Napoli i piłkę przechwycili miejscowi, jednak nie na długo.

55

Mamy czwartego reprezentanta Polski na boisku! Thiago Cionek zastąpił Igora.

54

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Eljif Elmas, na boisku pojawia się Fabián Ruiz.

53

53. Francesco Vicari (SPAL)

53

Jakieś problemy zdrowotne ma Ospina i mamy krótką przerwę w grze.

53

Vicari głową uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niemal na linii bramkowej zastopował piłkę Ospina!

51

Murgia zdecydował się na strzał, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Spal.

49

Częściej przy piłce od początku drugiej połowy utrzymują się przyjezdni. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

47

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy remis w starciu Spal z Napoli. Na pewno cieszyć może bramka Arkadiusza Milika, a także dobre tempo spotkania. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+2

Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

45+1

O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa tego spotkania.

45

Insigne powalony na murawę w środku pola przez Tomovicia. Kolejny zawodnik Spal upomniany indywidualnie.

44

W pułapkę ofsajdową złapany został Milik.

43

Sędzia podyktował rzut rożny dla Spal, ale po chwili zmienił decyzje i nakazał grę od bramki. Spore nerwy na ławkach obu zespołów.

42

Niezbyt udane wykonanie rzutu rożnego przez Spal i od bramki rozpocznie Ospina.

40

Nie ma karnego! Arbiter uznał, że trafiony w rękę przez Mertensa Vicari nie miał szans zagrać inaczej!

39

Jeszcze konsultuje swoją decyzję z wozem VAR arbiter główny tego spotkania.

38

Vicari zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter dyktuje jedenastkę dla gości!

37

Koulibaly przytomnie przerywa akcję rywali i Napoli rusza z kontratakiem.

36

Kolejne zbyt mocne zagranie z głębi pola w szesnastkę Spal i Berisha wyłapuje piłkę przed nadbiegającym rywalem.

34

Na strzał zdecydował się Malcuit, ale piłka minęła słupek bramki gospodarzy.

32

Zablokowane zagranie w pole karne Napoli i miejscowi będą wykonywać rzut rożny.

30

Akcja Napoli przerwana przez arbitra. Na pozycji spalonej złapany został Insigne.

28

W pole karne Spal wrzucał piłkę Luperto, ale w powietrzu lepsi okazali się defensorzy gospodarzy.

27

Po nieudanym wykończeniu akcji przez drużynę gości grę wznawia Berisha.

25

Tym razem wyraźnie za ostro walczył o piłkę Espeto i arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu sięga po kartkę.

23

Jeden z gospodarzy faulowany przy linii bocznej i od rzutu wolnego grać będą piłkarze Spal.

22

Teraz nieco spokojniejszy fragment gry na Stadio Paolo Mazza.

20

Dwadzieścia minut gry już za nami. Trzeba przyznać, że mecz rozpoczął się naprawdę nieźle. Miejmy nadzieję, że w dalszej części meczu będzie działo się co najmniej tyle samo!

18

W posiadaniu futbolówki piłkarze Napoli, ale daleko od bramki swoich rywali.

16

16. Jasmin Kurtić (SPAL) - 1:1

16

Zespół Spal właśnie zdobył gola! Strefezza idealnie zagrał na trzynasty metr do niepilnowanego JAMISNA KURTICIA, a ten pewnym uderzeniem pokonał Ospinę!

15

Paloschi w nieprzepisowy sposób walczył o piłkę z jednymz rywali. Od rzutu wolnego rozpoczną przyjezdni z Neapolu.

13

Zawodnicy Napoli mieli rzut rożny, ale obyło się bez zagrożenia pod bramką rywali.

12

Bliscy odpowiedzi miejscowi! Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła i strzał głową jednego z gospodarzy, ale piłka minęła słupek!

11

Przy piłce utrzymują się goście. Idealnie rozpoczął się ten mecz dla Napoli. Zobaczymy, czy ruszą po więcej.

9

9. Arkadiusz Milik (NEA) - 0:1

9

Gol dla Napoli!
Przyjezdni obejmują prowadzenie! ARKADIUSZ MILIK otrzymał podanie na dwudziesty metr, skąd płaskim uderzeniem przy słupku umieścił piłkę w bramce!

8

Nieudany przerzut piłki Zielińskiego do Di Lorenzo. Od autu wznowią grę miejscowi.

7

Bardzo wysoko podchodzą pod rywali przyjezdni, utrudniając im rozegranie piłki.

5

Zbyt mocne zagranie w pole karne do Mertensa i wyłapał futbolówkę Berisha.

4

Kurtić zbyt lekko do swojego bramkarza i niewiele brakowało, aby Milik sięgnął piłką. Ostatecznie wślizgiem na aut wybił ją golkiper Spal.

3

3. Andrea Petagna (SPAL)

3

Ależ było blisko! Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Catagna, a piłka trafiła w poprzeczkę!

2

Paloschi faulowany tuż przed linią pola karnego. Rzut wolny dla Spal z dogodnej odległości.

1

Pierwsza okazja gospodarzy, ale Koulibaly przytomnie zablokował uderzenie Paloschiego.

1

Tak prezentują się składy wyjściowe obu drużyn:

Spal:
Berisha – Tomović, Vicari, Igor – Strefezza, Missiroli, Murgia, Kurtić, Reca – Paloschi, Petagna

SSC Napoli:
Ospina – Malcuit, Koulibaly, Luperto, Di Lorenzo – Elmas, Allan, Zieliński, Insigne – Mertens, Milik.
"Polski" mecz w Serie A! Co prawda ilość naszych rodaków we włoskiej Ekstraklasie sprawia, że takie spotkania nie należą do rzadkości, to dziś warto zwrócić uwagę na mecz Spal z Napoli. W zespole gospodarzy od pierwszych minut zagra zbierający coraz lepsze opinie Arkadiusz Reca. W składzie gości tradycyjnie zobaczymy dwóch kadrowiczów – Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

1:1

finał (1:1)

Gole: 16. Kurtić – 9. Milik

Kartki:   25. Espeto (SPAL), 45. Tomović (SPAL), 90+2. Cionek (SPAL), 90+6. Beriša (SPAL) – 85. Luperto (NEA)

Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:6. Foule: 16:13.

Spal: Beriša – Tomović, Vicari, Igor (55. Cionek) – Espeto, Missiroli, Murgia, Kurtić (77. Valoti), Reca – Paloschi (62. Floccari), Petagna.
Zmiany: Letica, Thiam – Cionek, Felipe, Floccari, Moncini, Mastrilli, Sala, Salamon, Valdifiori, Valoti.

SSC Napoli: Ospina – Malcuit (70. Callejón), Koulibaly, Luperto, Di Lorenzo – Elmas (54. Ruiz), Allan, P. Zieliński, L. Insigne – D. Mertens (72. F. Llorente), Milik.
Zmiany: Karnézis, Meret – Callejón, Gaetano, Ghoulam, F. Llorente, Lozano, Nikola Maksimović, Ruiz, Tonelli, Younes.

Sędzia główny: Federico La Penna
Asystenci: Mauro Vivenzi, Sergio Ranghetti
Sędzia techniczny: Andrea Rapuano